Кръвоизливи и премахване на матка

  • 2 290
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
На 47 години съм и ежемесечно на 2 и 3 ден от менструацията съм с кръвоизливи, на кръвоспиращи лекарства. Правена ми е хистероскопия с биопсия, всичко беше ОК. Хормонални резултати също са наред. Пробвах и с хормонална спирала - не помогна. Споделих с гинеколожката, че искам да си премахна матката, но тя не е съгласна. Настоява, че още малко време и ще ми спре, но така съм вече 4 години. Не знам дали, защото ми е братовчедка и се страхува от някакви усложнения. Някой преминал ли е през такава процедура /яйчниците да се запазят/ или успешно да е излекуван от такива кръвоизливи? Приемам и мнения за лекар в София, който успешно да повлиява на такова състояние.

# 1
  • София
  • Мнения: 16 024
Да, минах го на твоята възраст. Но беше след 1 голям кръвоизлив. Беше лятото, ЛЛ и повечето специалисти - в отпуска. Разгледах в интернет и избрах ВМА, частен кабинет Гин Арт. Отидох на преглед  при д-р А. Начева. Жената обясни, че съм се сдобила с голяма миома. Има 2 начина - да ме лекува с хапчета и билки в частния кабинет 5 г., да се мъча, да се сдобия с анемия, да съм зле всеки месец  или да ме приеме в болницата и да ме оперират. Избрах втория начин, всичко мина за няколко дни, нямаше усложнения. Изкарах си 6 месеца болнични, починах си добре. Не съм имала оплаквания, никакви топли, студени и др. вълни, живота ми стана по-качествен и спокоен.
ММ също е доволен от операцията. Станала съм като млада....

# 2
  • Мнения: 53
На 47 години съм и ежемесечно на 2 и 3 ден от менструацията съм с кръвоизливи, на кръвоспиращи лекарства. Правена ми е хистероскопия с биопсия, всичко беше ОК. Хормонални резултати също са наред. Пробвах и с хормонална спирала - не помогна. Споделих с гинеколожката, че искам да си премахна матката, но тя не е съгласна. Настоява, че още малко време и ще ми спре, но така съм вече 4 години. Не знам дали, защото ми е братовчедка и се страхува от някакви усложнения. Някой преминал ли е през такава процедура /яйчниците да се запазят/ или успешно да е излекуван от такива кръвоизливи? Приемам и мнения за лекар в София, който успешно да повлиява на такова състояние.
Аз бях като Вас нищо не помогна .10год.кръвоизливи, абразио през 9 месеца, хистероскопия,спирала Мирена,кръвоспиращи,анемия, желязо, Вит К,С и все в цикъл-кошмар!На 08.06.ми беше операцията.Трябваше матката да ми махнат само,но при операцията са видяли ,че имам и ендометриоза освен миоми и яйчниците са ми махнали на 42 год.съм.Много бързо се възстанових за около 1месец. За сега имам топли вълни от време на време само.Не пия хормони за менопауза все още.

# 3
  • Мнения: 6 346
Аз не мога да дам съвет за операция, но мога да ви посъветвам две неща:

1) Направете си пълен щитовиден пакет (ТСХ, ФТ4 и ФТ3, ТАТ и МАТ) и ако резултатите не са оптимални (т.е. ТСХ под 1,5 сега през зимата, ФТ4 и ФТ3 към горната граница и ниски ТАТ и МАТ), се поинтересувайте да започнете терапия с щитовиден хормон. Вероятно няма да намерите лекар, който да Ви обърне внимание, особено ако хормоните са "в норма" (казвате, че хормоните са в ред, но кои хормони и колко "в ред"?), но и сама можете да вземете мерки и е напълно възможно след няколко месеца да забележите разлика и по отношение на обилното кървене.

2) Заинтересувайте се от възможността да започнете прием на биоидентичен прогестерон (може да се купи от Турция) и му дайте шанс поне за няколко месеца, напълно е възможно да имате подобрение, но трябва и да почетете малко на тази тема, например каква би била оптималната доза и начин на приемане.

Ако тези неща не дадат резултат, винаги можете да се оперирате. Пожелавам Ви да не се налага операция, а да се намери друг начин да подобрите състоянието си, успех! Успех и при евентуална операция!

Последна редакция: сб, 07 яну 2023, 10:08 от Cioccolata

# 4
  • Мнения: 8 949
Моля да ми обясните какво точно се възприема като кръвоизлив!

На 45 съм. Имам много обилно кървене от поне 10 години насам.
Цикълът ми е редовен, на 28-30 дни. За 3-4 дни приключва, като на първия-втория ден е най-обилно. Тогава и през нощта почти не мога да спя, като тичам през час до тоалетната, иначе ще се събудя в локва. Когато съм била седнала или легнала известно време, обиктовено трябва да притичам до тоалетната, защото в противен случай със сигурност ще се изцапам - превръзката не може да поеме всичко.
Извинявайте за подробните описания. Но това кръвоизливи ли са?

С анемия съм, приемам желязо.

# 5
  • Мнения: 85
Аз съм на 31г.с кръвоизливи всеки месец.Тече на река и "на парцали". Търся спасение, за сега без резултат.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Заповядайте в темата за миоми, там сме масово като вас.
Като ви чета - описвате мен преди няколко месеца. Тичане през нощта, притеснения да седнеш, да не се размаже, анемия, умора...
Премахнаха ми матката през юни миналата година (на 46г съм). Яйчниците са запазени. Лапароскопия в Токуда.
Животът ми се подобри значимо. Няма вече притеснение, течове, задъхване...
Не го разбирайте като съвет да си махате матките! Това решение се взима след консултация с поне двама добри лекари. Но искам да ви обнадеждя, че няма нищо страшно, дори да се наложи! Има и положителни страни.
Засега (да чукам на дърво) нямам нито вълни, нито напълняване. На първа страница в темата съм написала подробно как премина моята лапароскопия:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1460930

ПП. За по-младите, за които е важно да си запазят матката - силно препоръчвам консултация с д-р Карагьозов в Токуда.

# 7
  • Мнения: 270
Заповядайте в темата за миоми, там сме масово като вас.
Като ви чета - описвате мен преди няколко месеца. Тичане през нощта, притеснения да седнеш, да не се размаже, анемия, умора...
Премахнаха ми матката през юни миналата година (на 46г съм). Яйчниците са запазени. Лапароскопия в Токуда.
Животът ми се подобри значимо. Няма вече притеснение, течове, задъхване...
Не го разбирайте като съвет да си махате матките! Това решение се взима след консултация с поне двама добри лекари. Но искам да ви обнадеждя, че няма нищо страшно, дори да се наложи! Има и положителни страни.
Засега (да чукам на дърво) нямам нито вълни, нито напълняване. На първа страница в темата съм написала подробно как премина моята лапароскопия:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1460930

ПП. За по-младите, за които е важно да си запазят матката - силно препоръчвам консултация с д-р Карагьозов в Токуда.

Една лека поправка. Ако става въпрос за доц. Илия Карагьозов, той вече е във Вита, а не в Токуда. Часове се записват трудно, сега записва за юли 2024 г. Но може да се пробва по телефон.

# 8
  • Мнения: 286
Бях така повече от 10 години
Справях се с помощта на силни кръвоспиращи медикаменти, дълго време отказвах да ги взема докато не стигнах до прага за кръвопреливане заради силна анемия
Всички показания на ЩЖ бяха в норми, мазане с прогестерон не помогна

Опциите според гинеколозите бяха или премахване на матката или Мирена
Но се оказа, че има и трета - Золадекс
Изключва яйчниците и спира производството на естроген, който е главният виновник за тези проблеми
Аз го взимам заради РМЖ, но гледам масово се изписва при ендометриоза
А на мен никой гинеколог не ми го каза, иначе бих пробвала

# 9
  • Мнения: 143
При мен е подобно положението, като стане много тежко кръвотечението ми дават Дуфастон, последния път Прималут нор. Тъй като съм с ИР  обикновено само за 2 или 3 месеца, после се стабилизира за около година и половина.

# 10
  • Мнения: 295
Здравейте! На 42 г. съм, кръвоизливите ми започнаха около 40-та година. Имах миома , предположиха, че тя е причината за обилната менструация, но след отстраняването й, проблемът остана. Следващото пресположение беше, че съм в предменопауза и тези аномалии са типични за възрастта. Сложиха ми хормонална спирала Мирена преди 2 месеца. Тя е последното, което пробвам и ако не ми помогне-отивам на хистеректомия . Дано не се наложи. Ако някой е ползвал, нека сподели как му е повлияла, моля.

# 11
  • Мнения: 88
Преди година и половина ми откриха миома и ми препоръчаха операция с премахване на матката. Не успях да направя операцията, поради независещи от мен причини и след консултация с друг гинеколог минах на Зафрила, която уж трябваше да намали кръвотечението и да направи цикъла по-кратък. За съжаление нещата не се случиха така, оказах се с ужасни кръвоизливи, съсиреци и неспиращ цикъл, анемия и за капак след един такъв цикъл дори не можех да ходя нормално, задъхвах се, сърцебиене и т. н. Пиех какви ли не хапчета за кръвоспиране - дицинон, вит. С, калцйй фосфор С, примулут нор, желязо и други витамини. Приятелка ми препоръча гинеколожка, при която нейна колежка със миома се лекувала с инжекции. Така в края на декември след преглед при нея ми изписа Лукрин депо. След 4 дози миомата от 5,7 см вече е на 2,7 см. Продължавам лечението както ми го предписа докторката. Не знам защо всички специалисти АГ при които бях не ми казаха нищо по въпроса, че има и алтернативен метод на оперативното премахване на матката.

# 12
  • Мнения: 1 365
Бихте ли написали имате ли странични ефекти от тези инжекции? За какъв период от време Ви ги предписаха? След спирането им менструацията възобновява ли се? И аз имам миома, на почти 46 години съм, засега нямам големи кръвоизливи, нямам анемия. Предложиха ми операция, но аз отказах, защото имам съпътстващи заболявания и операцията за мен е крайно нежелателна. Чакам да навляза в менопауза.

Последна редакция: ср, 12 апр 2023, 12:54 от Radilena

# 13
  • Мнения: 88
Бихте ли написали имате ли странични ефекти от тези инжекции? За какъв период от време Ви ги предписаха? След спирането им менструацията възобновява ли се? И аз имам миома, на почти 46 години съм, засега нямам големи кръвоизливи, нямам анемия. Предложиха ми операция, но аз отказах, защото имам съпътстващи заболявания и операцията за мен е крайно нежелателна. Чакам да навляза в менопауза.
Страничен ефект освен топли вълни, но те са 3-4 пъти през деня и за кратко, нямам. Изписани са ми за 6 месеца + 2 евентуално, ако се наложи, но това след консултация и в зависимост как се свиват миомните възли. Цикълът би трябвало да се въстанови от 40-50 дни след последната инжекция. Все още не мога да кажа, тъй като съм сложила само 4 дози.

# 14
  • Мнения: 1 365
Благодаря! А на колко години сте?

Общи условия

Активация на акаунт