Детето има дъх на ацетон

  • 42 707
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Боо - поискай да й вземат гърлен секрет. Щерката по думи на майка ми (тя е отявлен НОС в нашата рода Wink )често мирише на ацетон. Ми от нейните болни сливици е. Просто в тези образувания се "намърдват" доста "гадинки". Та това е моят съвет.
За диабет...мммм, не мисля  - макар, че имате фамилна обремененост!  Thinking
Пишка ли често, пие ли вода често..?  Rolling Eyes Така, де ти споменаваш, че не пие...тогава едва ли е диабет, но за твоя утеха я изследвай. На самите резултати ще има дадени референтните стойности на кръвната захар. Има разлика дали е венозна или капилярна изследваната кръв. Бе в самата лаборатория няма начин да не ти кажат.
Аз мисля, че някъде имам сравнителни таблици, но те са за голям индивид, а знам че при децата някой стойности са други...

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И аз си мисля за "болно гърло", като Шани.
Освен диабета и обезводняването, разбира се.
Дано всичко е наред!

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Мерси, Шани, не бях се сетила за сливиците!

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Боо - погледни тук, но пак казвам - това са за възрастен индивид ст-ти:
http://members.tripod.com/~sotirmarchev/lab.htm

Стискам палци да не е нищо тревожно!  Praynig
Сподели за кръвната захар после!  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 452
Вярно е, че ацетоновия дъх се свързва с декомпенсирал диабет, обаче това едва ли е причината при вас. Най-вероятно е обезводняване. За да си спокойна я заведи на изследване, но ти гарантирам, че няма да е диабет.

ПС Освен всичко останало, продължителното кърмене ДОКАЗАНО намалява риска от диабет при предразположени деца (такива с фамилна обремененост за ювенилен диабет).

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 925
А как се храни детето? Прави ли големи паузи между храненията или да поема много малко храна понякога?
Като започне процес на отслабване организмът освобождавва токсини, образуват се кетони и тогава се появява ацетонов дъх.

# 21
  • Мнения: 3 663
На мен нещо за малко течности ми се върти в главата.....

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Детето определено не слабее. Всъщност наддава съвсем добре, последно е към 11 кг. Расте добре, храни се нормално за възрастта си, пие нормално (по-горе бях писала, че пие сама, аз давам и суче на поискване, тургора на кожата е абсолютно Ок). Не виждам нито един от признаците на обезводняване, а и какво ще излезе - че е перманентно обезводнена ли?  Thinking
Не знам, утре ще я водя, вдругиден ще разбера.
Благодаря ви за съветите и подкрепата!

# 23
  • Мнения: 218
Воо в една стара книга френска "Аз възпитавам дете" има раздел за болестите с описание на тях.Преписвам ти цялата налична инфо, просто за да получиш още инфо , а не да те шашкам.

Миризмата на ябълка "ренета" в дъха или урината е признак за наличие на ацетон.Този симптом придружава най-различни смущения, най-вече чести повръщания, а също така температура, отпадналост, бледност.Трябва да се изчакат предписанията на лекаря, на в случай на повръщания-най-традиционното-вода със сода бикарбонат, днес вече не се препоръчва от педиатрите.За предпочитане е да се дава често, но в малки количества при всяко даване, силно подсладено питие.Ацетонът е продукт, който се образува в черния дроб на базата на мазнините.Ако премине в дъха или в урината, то е , защото е образуван в твърде големи количество.Най-обикновенното гладуване, което довежда до по-голямо изразходване на резервните мазнини, увеличава образуването на ацетон.Това особено често се среща у децата, при някои от които гладуването, дори само една нощ, е достатъчно, за да доведе до подобни смущения.Обаче смущенията, свързани с прекомерното образуване на ацетон, обикновено леки въпреки тяхната повтаряемост, понякога могат да будят тревога с появата им(една отпуснатост, обезводняване).От друга страна, при наличието на чести повръщания, преди да говорим за ацетон, трябва да сме сигурни , че те не са причинени от някакво друго заболяване:апендицит , менингит и т.н.Това често е трудна задача дори за лекаря.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Благодаря, Fifi, но освен дъха на ацетон сам по себе си, друго при нас от гореизброените няма.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Воо какво стана, ходихте ли да ви вземат кръв Confused:

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Ходихме, голяма борба беше, не си дава пръстчето, после 10 минути борба свободен стил с лаборантката, да изцеди в шишенцата по 10 капки кръв, и двете омазани в кръв до ушите, писък все едно я колят, рев и хлип, ужас!
Бях донесла Мечо, да му боцнат и на него пръста, той гък не каза, ама Мая хич не се впечатли от представлението и на свой ред орева орталъка и още 10 минути след това хлипаше разстроено и приплакваше... Ако беше от вената, не знам как щях да я преборя, и сега едвам я удържахме с лаборантката.
Към 13-13,30 ще разбера резултат.

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Чакаме да ни кажеш резултатите!
Дано всичко е наред!

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Дано всичко е наред, стискаме палци на Мая fingerscrossed
Ще чакаме да кажеш какви са резултатите.

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Tакааа.
Кръвната захар е 6,2. Според докторката е съвсем в норма, още повече, че сука мляко час и 45 минути преди теста.
А хемоглобина (така и така я бодоха, викам, я една пкк) е 124 сега, на 18м. На 6м беше 113 (незахранена, още само на кърма беше), на 12м беше 125. Ей-така, да ви се похваля Wink

За гърления секрет докторката каза, че щяло да мирише като на развалено, а не на ацетон, ако нещо...

Та сега все пак се чудя от какво чат-пат е този ацетонов дъх?! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт