Пюрета "АМ-АМ"

  • 2 781
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Бихте ли ми казали вашите мнения за пюретата Ам-ам.Взех едно от картоф и морков,детето го хареса.Пише че има сол,но видях че тук майките и на дом.пюрета слагат.Да ви кажа пробвах и на Хип,няма голяма разлика във вкуса.Продавачката ми каза под секрет,че Ганчев са големи боклуци и че бурканите гурмят по рафтовете.За това питам за АМ-АМ?

# 1
  • Мнения: 6 155
Аз съм доволна от тях, но купувам само плодовите. Малкия също ги харесва, въпреки че има някои твърде сладки Rolling Eyes . А и избора е голям. Даже бяха пуснали нови варианти с добавени повече витамини /уж  Wink /.

# 2
  • София
  • Мнения: 592
За сега съм купувала само плодови на Ам-Ам и бебо ги харесва.
За сравнение тиквата на Хип не я харесва, а яде тази на Ам-Ам.
Но за зеленчуковите още нямаме впечатления.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 482
И аз ги давам наред с другите...
Предпочитам Хип, но първо че ги няма в последно време, а и спрямо цена, количество....

# 4
И аз исках да питам, но за зеленчуковите?

# 5
  • Мнения: 1 770
Аз не съм давала досега. Притеснява ме, че съдържат пектин и всякакви други щуротии....  Confused

# 6
  • Мнения: 2 596
Аз ползам само на АМ-АМ от самото начало. Те са по-гъсти от на Ганчев.  Stuck Out Tongue

# 7
  • Мнения: 485
И аз купувам от тях да имам нещо в резерв-плодови,макар че му готвя и му давам и сурови плодове.Те имат разни круши ,сливи,праскови и т.н.,който ги няма сега през сезона.Абе не са лоши,харесваме ги.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Shocked  Confused:  Confused: Пектин има и в ябълките?!

# 9
Ние още не се храним с твърда храна, но наскоро си говорихме с една продавачка в детски магазин, която има малко детенце и тя ми обясни че Ам-ам се опитват да копират Хип, а на Ганчев били......... #Puppy dog

# 10
  • Мнения: 3 927
Аз готвя домашни зеленчукови пюрета.
Зеленчуково пюре на Ам-Ам пробвах само едно: картоф+морков. Беше ужасно кисело и колкото и ад. мляко да слагах, бебка не го изяде. Но тя не хареса и морков+картоф на Хип Wink ..

Купувала съм от плодовите: круша и ябълка - при захранването - хубави са.
Впоследствие купувам само шипката.
Вярно е, имат плодови пюрета, обогатени допълнителбо с витамини.

# 11
  • Мнения: 77
Този гост бях аз Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 12
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Аз съм давала само няколко вида плодови и ми е видяха много течни.
Зеленчуковите му ги готвя аз и радко давам купени. Имам 2 бр. такива на Ам 0 ам, но те са с брашно и не стават за по-малко бебета. като ги пробвам - токава ще споделя как ги намираме.

# 13
  • Мнения: 1 770
Цитат на: biliana333
Shocked  Confused:  Confused: Пектин има и в ябълките?!


Не знам какво точно искаш да кажеш - не ми стана много ясно. Но аз имам предвид, че се добавят неща, които по принцип за какво са там? То и картофите имат нишесте, ама защо ще слагаме нишесте на пюретата, ако ги искаме чисти?
За мен Ам-ам имат много излишни добавки, като аз особено в началото на захранването държах на 100 % чист плод - както са Хипп например.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ам-ам на мен ми допадат повече от Ганчевите. Цената съпоставена с вносните също е добра. Имат сол и захар, но за инцидентно даване мисля, че е Ок.
Аз харесвам малките плодови, особено Картоф+тиква (после си ги събирам за бурканчета с подправки!).
Мая ги яде с ентусиазъм, харесва и зеленчуковите, които съм давала понякога,като нямам готова манджа под ръка.
Даже като че ли ги харесва най-много тях.
Все пак аз съм застъпник на здравословната домашна кухня с инцидентно даване на готови пюрета (най-вече заради добавките в тях).

# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Преди давах на Мони само пюрета на "Ам-Ам" (тия на "Ганчев" нито тя, нито аз ги харесвахме). Сега има едни нови -  "Мандев", определон са по-добри от останалите български пюрета. А плодови - давам на "Хаме", защото са много хубави, а цената е почти като на българските.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Здравейте, аз досега сам давала пюре плодово на ХИП, но днес режих да дам на АМ_АМ праскова на вид не ми хареса и режих да я опитам и на вкус също не ми хареса дове4ера ще видим таткото и бабата на беба какво ще  кажат

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Цитат на: chockolina
Преди давах на Мони само пюрета на "Ам-Ам" (тия на "Ганчев" нито тя, нито аз ги харесвахме). Сега има едни нови -  "Мандев", определон са по-добри от останалите български пюрета. А плодови - давам на "Хаме", защото са много хубави, а цената е почти като на българските.

На Мандев няколко съм пробвала - зеленчуци и зеленчуци с пилешко. Детето ги яде добре, нно имат твърде гнусен вид - като ги отворя, най-отгоре един тъмен слой, много гаден на вид... Ам-ам повече ми харесват; те обаче май нямат месни пюрета.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: boo
Ам-ам повече ми харесват; те обаче май нямат месни пюрета.

Да, нямат - само зеленчукови и плодови.
На "Мандев" съм давала само плодови и зеленчукови и ми изглеждаха много добре - нямаха тъмен слой отгоре. Месните не ги знам как са.

# 19
  • Мнения: 6 155
Къде ги има тия на "Мандев"?
До сега не съм ги виждала  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 18 542
На Борис му харесваха.
За разлика от Ганчевите са със значително по-малко нишесте, и на вкус по-добри.

# 21
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Yvette
Не знам какво точно искаш да кажеш - не ми стана много ясно. Но аз имам предвид, че се добавят неща, които по принцип за какво са там? То и картофите имат нишесте, ама защо ще слагаме нишесте на пюретата, ако ги искаме чисти?
За мен Ам-ам имат много излишни добавки, като аз особено в началото на захранването държах на 100 % чист плод - както са Хипп например.

Е глупости! Във всички хипски плаодови пюрета има нишесте! Чети внимателно. Не са чист плод въобще.
Ето, примерно в банановото пюре има сок от ябълка. Той за какво е там по твоята логика?

# 22
  • София
  • Мнения: 985
И аз давам Ам- Ам и плодови и зеленчукови. Пробвали сме почти от всички. Единствено не й хареса зеленчуковото Асорти, но то наистина е много гадно. Излъгах я като смесих половин бурканче Асорти с едно от малките бурканчета картоф с тиква, та придоби по- добър вкус. Сега гледах на сайта им, че са пуснали и пюре с пилешко месо. А и другото предимство е че бурканчетата могат да се използват и след това, за разлика от всички останали. Абе като цяло съм доволна.

# 23
  • Мнения: X
Цитат на: cheta
Цитат на: Yvette
Не знам какво точно искаш да кажеш - не ми стана много ясно. Но аз имам предвид, че се добавят неща, които по принцип за какво са там? То и картофите имат нишесте, ама защо ще слагаме нишесте на пюретата, ако ги искаме чисти?
За мен Ам-ам имат много излишни добавки, като аз особено в началото на захранването държах на 100 % чист плод - както са Хипп например.

Е глупости! Във всички хипски плаодови пюрета има нишесте! Чети внимателно. Не са чист плод въобще.
Ето, примерно в банановото пюре има сок от ябълка. Той за какво е там по твоята логика?


Точно - и Хип имат нишесте. Ния пък страшно харесва Ганчев - хубави лоши, яде ги та се къса, Хип неще. Ам-ам така и неможах да намеря из квартала при наличието на 2 бебешки магазина, в Метро също няма, та ако ми кажете къде ги намирате.....

# 24
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: pandora
. Ам-ам така и неможах да намеря из квартала при наличието на 2 бебешки магазина, в Метро също няма, та ако ми кажете къде ги намирате.....


Има ги в магазините Европа и Фантастико

# 25
  • Мнения: 2 807
Цитат на: cheta
Цитат на: Yvette
Не знам какво точно искаш да кажеш - не ми стана много ясно. Но аз имам предвид, че се добавят неща, които по принцип за какво са там? То и картофите имат нишесте, ама защо ще слагаме нишесте на пюретата, ако ги искаме чисти?
За мен Ам-ам имат много излишни добавки, като аз особено в началото на захранването държах на 100 % чист плод - както са Хипп например.

Е глупости! Във всички хипски плаодови пюрета има нишесте! Чети внимателно. Не са чист плод въобще.
Ето, примерно в банановото пюре има сок от ябълка. Той за какво е там по твоята логика?


Доколкото си спомням нишестето в плодовите на Hipp е оризово и е добавено не за да спестят плодовете, които междувпрочем са с "истински" вкус, а за да сгъстят някои от тях, като например  ябълката, крушата, ананаса - ако няма добавен смлян ориз/нишесте пюрето ще е воднисто, заради консистенцията на гореизброените плодове.

А в зеленчуковите и месните на Hipp нишесте няма, освен да са започнали да добавят отскоро.

Едва ли може да сравняваме нишестето добавено в пюре на Ганчев (само веднъж взех и не повторих!), което всъщност представлява кисел, с нишестето в тези на Hipp (където при проба, без да знаеш какво е съдържанието в бурканчето, веднага разбираш от какъв плод/ове е). Те и затова са на такава цена - според качеството...

# 26
  • Мнения: 2 978
Имат месни ама са само 2 вида: Neutral Face  Embarassed  Confused
1. ПИЛЕ С ОРИЗ
за деца над 4 месеца

Състав: Пилешко месо, ориз, картофи, домати, овесени ядки, краве масло, слънчогледово масло, готварска сол, магданоз, целина

2. ПИЛЕ СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ

http://www.bpcniksi.com/

# 27
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Maminka
Доколкото си спомням нишестето в плодовите на Hipp е оризово и е добавено не за да спестят плодовете, които междувпрочем са с "истински" вкус, а за да сгъстят някои от тях, като например  ябълката, крушата, ананаса - ако няма добавен смлян ориз/нишесте пюрето ще е воднисто, заради консистенцията на гореизброените плодове.

А в зеленчуковите и месните на Hipp нишесте няма, освен да са започнали да добавят отскоро.

Едва ли може да сравняваме нишестето добавено в пюре на Ганчев (само веднъж взех и не повторих!), което всъщност представлява кисел, с нишестето в тези на Hipp (където при проба, без да знаеш какво е съдържанието в бурканчето, веднага разбираш от какъв плод/ове е). Те и затова са на такава цена - според качеството...


Да, оризово е, ама какво от това?
Аз говоря за плодовите пюрета. На кайсиите защо им е нишесте, а на сливите, а на бананите? Не казвам, че са лоши, а просто, че и в тях има нишесте.

За Гначев изобщо не ща да говоря - наистина са си готов кисел. Вкуса им също никакъв го няма.  Sick

Иначе не отричам, на Хип са най-вкусни пюретата.

В зеленчуковите наистина няма нишесте.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 694
Я си купете едно пюре от ябълки на Хип и едно на АМ-ам и вижте разликата в цвета. все едно да давате на бебето преседял сок от ябълки. Кафявия цвят на ам-ам от какво друго да е? Това е според мен цвета има значение. А че цената им е на половина така е, ама за този цвят предпочитам аз да се лиша от нещо, но малкия ми слънчо да не яде боклуци. Пък и като се има впредвид хигиената по нашите заводи... влизала съм в Ганчев и не бих дала Ганчев за нищо на света. Пък и другите са съмнителни. В ЕС поне контрола за тези храни е много строг.

# 29
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В България на какви ли не ментета сме се нетъквали,като купувам  хип и в тях имам съмнения къде ли са покръстени.                                       И не ЕС контрол не вярвам вече Neutral Face  Confused

# 30
  • Мнения: X
Моето лично мнение е , че голяма част от мамите се "втелясват" на тема здравословно хранене -  и аз искам детето ми да яде, каквото трябва, но някои хора просто прекаляват.

# 31
  • Мнения: 1 120
Използвам Ам-ам много често и забелязвам ,че бебка ги предпочита пред тези на Ганчев

# 32
  • Мнения: 4 414
Преди време бях купила праскова на АМ-АМ и беше изключително гадна:( Ния дори не я опита - само я помириса...
Но вчера купих круша с банан и дребната го омаха цялото/190гр./:) и на мен ми хареса на вкус...други засега не сме пробвали...
Цитат на: pandora
. Ам-ам така и неможах да намеря из квартала при наличието на 2 бебешки магазина, в Метро също няма, та ако ми кажете къде ги намирате.....


в CBA има много видове:)

# 33
  • Мнения: 113
Цитат на: pandora
Моето лично мнение е , че голяма част от мамите се "втелясват" на тема здравословно хранене -  и аз искам детето ми да яде, каквото трябва, но някои хора просто прекаляват.

Напълно съм съгласна с мнението на pandora. На мене също не ми е все едно с какво храня децата си, но не мисля, че това трябва да стигне до мания. А сами ли отглеждате продуктите, с които готвите на децата си? Мисля, че е излишно да коментираме факта, че не можем да изследваме всяка храна, която приемаме или продуктите, с които готвим. Просто животът е такъв и по някакъв начин трябва да се приспособим към него.  Всичко прекалено е вредно!  newsm64

# 34
  • Мнения: 193
Само един път опитах с пюре на Ам-Ам. Взех ябълка и шипка - заради шипката. Езикът й се боядиса в синьо-черно и стоя така една седмица. А аз повече никога няма да й купя българско пюре.
А за пюретата на Ганчев просто нямам думи. На мен ми изглеждат адски зле. Предложих все пак и на Бебка, но тя категорично ги отказа.

# 35
Мноооооооооооого съм съгласна с мнението а Лиорена!!!!!Ама не смеех да го кажа аз Wink

# 36
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз бях по-горният гост.

# 37
  • Мнения: 18 542
Цитат на: biliana333
Аз бях по-горният гост.

Е защо да не смееш? Никой няма да те ухапе  Wink  Simple Smile

# 38
Simple Smile А-ха,баш за това не ще ме хапят,ами ще ме изядат Stuck Out Tongue

# 39
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Съгласна и с Бидита Simple Smile

# 40
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Bidita
Simple Smile А-ха,баш за това не ще ме хапят,ами ще ме изядат Stuck Out Tongue

Хи-хи, споки още не са измислили материализиране през кабела  Wink
И според мен понякога много се вманиачаваме, вкл. и аз. В селдващия момент си плясвам два шамара мислено и минавам на по-трезва вълна.
Мен лично малко ме притеснява качеството на плодовете и зеленчуците от  пазара, та не мисля, че домашното е кой знае колко по-добро от купеното, за това карам и на двата варианта едновременно  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Georgieva
Цитат на: pandora
Моето лично мнение е , че голяма част от мамите се "втелясват" на тема здравословно хранене -  и аз искам детето ми да яде, каквото трябва, но някои хора просто прекаляват.

Напълно съм съгласна с мнението на pandora. На мене също не ми е все едно с какво храня децата си, но не мисля, че това трябва да стигне до мания. А сами ли отглеждате продуктите, с които готвите на децата си? Мисля, че е излишно да коментираме факта, че не можем да изследваме всяка храна, която приемаме или продуктите, с които готвим. Просто животът е такъв и по някакъв начин трябва да се приспособим към него.  Всичко прекалено е вредно!  newsm64

  202uu

# 42
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: Teika
Я си купете едно пюре от ябълки на Хип и едно на АМ-ам и вижте разликата в цвета. все едно да давате на бебето преседял сок от ябълки. Кафявия цвят на ам-ам от какво друго да е? Това е според мен цвета има значение. А че цената им е на половина така е, ама за този цвят предпочитам аз да се лиша от нещо, но малкия ми слънчо да не яде боклуци. Пък и като се има впредвид хигиената по нашите заводи... влизала съм в Ганчев и не бих дала Ганчев за нищо на света. Пък и другите са съмнителни. В ЕС поне контрола за тези храни е много строг.
Абсолютно вярно  202uu И аз дадох веднъж такова и се ужасих от цвета на акото после #Shocked Със сигурност няма да повторя

# 43
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Купувам плодови пюрета от тази марка. Бебе ги харесва. На мен тоже ми се нравят.

Общи условия

Активация на акаунт