Фраксипарин, клексан, аспирин - Тема #20

  • 29 942
  • 648
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 324
Нямате идея колко много ви благодаря, успокоихте ме наистина... А имате ли информация дали натаспина действа с натрупване като аспирина? Хематолога ми искаше да съм на Аспирин, но аз четох за него, че прави бели като леко кървене.. докато Натаспина не прави такива проблеми. А и от Аспирина (бях го пиша преди да забременея - 15 дни след приключване на МЦ) адски много ми кървяха венците, беше ужасно. Затова исках Натаспин.

# 31
  • Мнения: 177
Момичета, знаете ли къде в София може да се намери Клексан 600мг?

# 32
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 343
Аптека Марешки можеше последните месеци да се поръча, доколкото знам.

# 33
  • Мнения: 980
Момичета, трябва утре да направя изследване за обременяване с глюкоза. Но не се съобразих да питам лекарката, фраксипарина след изследванеро ли да го направя или няма значение?

# 34
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 343
За всеки случай след изследването, според някои проучвания НМХ пази от повишаване на КЗ.

# 35
  • Мнения: 980
Благодаря за отговора!

# 36
  • Мнения: 413
Момичета, изписан ми е клексан 0.4. Донесоха ми от Турция Оксапар 0.4. Може ли да бия оксапар, вместо клексан?

# 37
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 343
Да, същата активна съставка е. Аз бих оксапар и клексан Simple Smile

# 38
  • Мнения: 199
Момичета, изписан ми е клексан 0.4. Донесоха ми от Турция Оксапар 0.4. Може ли да бия оксапар, вместо клексан?
Аз през цялата бременност бях на оксапар 0,4 и към момента съм много доволна. Нямам една синина от него. В началото започнах с фраксипарин и беше нещо страшно!

# 39
  • София
  • Мнения: 1 358
И аз съм за оксапар, къде къде по-добре от фраксито.
В момента слагам едни немски. Взех ги от една дама тук. Малко ми е трудно да ги бия и болят като се вкарва лекарството.
След като ги свърша, си продължавам оксапара, с него най-добре се чувствам.

# 40
  • Мнения: 199
И аз съм за оксапар, къде къде по-добре от фраксито.
В момента слагам едни немски. Взех ги от една дама тук. Малко ми е трудно да ги бия и болят като се вкарва лекарството.
След като ги свърша, си продължавам оксапара, с него най-добре се чувствам.
Аз също опитах и фраксипарина и клексана, но за кратко. Вече 8 месеца съм с оксапр!

# 41
  • Мнения: 413
Страхотни сте! Много ви благодаря! 🍀

# 42
  • Мнения: 23
Здравейте, в последните седмици на бременността съм (35 г.с). До 34 г.с. бях на Аспирин протект, но от 10 дни съм на терапия с Фраксипарин 0.4. Днес пуснах Анти Xa и резултатът ми е 0.19, което е под референтната стойност. Най-вероятно ще мина на Фраксипарин 0.6 само чакам АГ да потвърди. Питането ми е от кои аптеки в София го намирате? 0.4 ми го намериха в малка аптека в друг град, но в момента отказват доставка.

# 43
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 343
Вижте в Марешки. Принципно зависи и къде го изследвате антиХа, сигурно в НКБ. В Св. Екатерина (сега Чирков) референтните за профилактична терапия ги дават 0.1-0.3, на мен при 0.1 не са ми увеличавали дозата, защото коагулацията беше в средни стойности. Това също се гледа.

# 44
  • Мнения: 199
Здравейте, момичета! Никъде не намерих информация за моето питане, но вие знаете всичко 😁 Ясно е, че въздуха от спринцовката не се изкарва, и като го биете вкарвате ли и него? В смисъл буталото до долу ли трябва да стигне, или въздушното балонче да си остане в спринцовката?

Общи условия

Активация на акаунт