? Обиколка на главата на бебето

  • 10 612
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 438
Искам само да попитам имате ли представа с колко см. на месец трябва да нараства главичката на бебето.
 За ориентир: през първия месец бебо качи 1,350 кг. и 1,5 см към обиколката на главичката. А има ли някакви таблици за развитието?

# 1
  • Мнения: 1 722
Купих си една книга "Какво те чака през първата година на детето" и вътре има таблици за развитието. За съжаление в момента не е при мен за да проверя твоя случай.

# 2
  • Мнения: 210
Незнам къде можеш да намериш таблици а и не виждам какво толкова те притеснява. Ако има някакъв проблем в консултацията ще ти кажат. Децата се развиват доста индивидуално затова гледането в някакви таблици може само да те обърка и разтревожи.
Все пак ще ти кажа че моето бебче също с толкова е порастнало през първия месец през втория със 2 см а през третия с 1 от там нататък стойностите са долу горе същите.

# 3
  • тук-там
  • Мнения: 5 608
Главичката на бебка порастна през 1-вия месец в 1 см, а през втория 2 - педито каза, че е нормално с по сантиметър - два да расте на месец. И вие сте от нормалните  Grinning .

# 4
  • София
  • Мнения: 438
Цитат на: maia_sevova
Незнам къде можеш да намериш таблици а и не виждам какво толкова те притеснява. Ако има някакъв проблем в консултацията ще ти кажат. Децата се развиват доста индивидуално затова гледането в някакви таблици може само да те обърка и разтревожи.
Все пак ще ти кажа че моето бебче също с толкова е порастнало през първия месец през втория със 2 см а през третия с 1 от там нататък стойностите са долу горе същите.

Не че има някакъв проблем, но няма никога да забравя как преди почти три години твърдяха (за първото ми дете), че бебето ми било с много голяма глава, намекнаха за хидроцефалия... Тогава претърпяхме голям стрес, та може би затова ... Значи 1,5 до 2 см. за месец е нормално?

# 5
  • София
  • Мнения: 438
Цитат на: mtz
Главичката на бебка порастна през 1-вия месец в 1 см, а през втория 2 - педито каза, че е нормално с по сантиметър - два да расте на месец. И вие сте от нормалните  Grinning .

mtz,то моя бебо толкова прилича на Рая, и по развитието , и дори външно (е, май има малко повечко косица). Само да те радва твоята красавица! Тайно надничам във вашата темичка и  сравнявам Simple Smile

# 6
  • тук-там
  • Мнения: 5 608
Цитат на: doroty02
Цитат на: mtz
Главичката на бебка порастна през 1-вия месец в 1 см, а през втория 2 - педито каза, че е нормално с по сантиметър - два да расте на месец. И вие сте от нормалните  Grinning .

mtz,то моя бебо толкова прилича на Рая, и по развитието , и дори външно (е, май има малко повечко косица). Само да те радва твоята красавица! Тайно надничам във вашата темичка и  сравнявам Simple Smile


Ами да ги сватосаме от сега  Grinning , то нали занаеш, това за противоположностите дето се привличат си е чист мит, та те щом си приличат ... И аз следя вашата темичка и то съвсем явно. Ама вземи да публикуваш по-голяма снимчица на зетя, та да оценя и аз приликата. Или дай линк към албумче, ако имаш такова.

# 7
  • Мнения: 64
В повечето случаи обиколката на главата, с която се раждат бебенцата е 34-35см. Средно се увеличава с около 1см/месец т.е за първата година нараства с около 11-12см. През втората година обиколката нараства с 2-3 см. и след това - 6-8см. до пубертета. Надявам се да съм ти била полезна.

# 8
  • София
  • Мнения: 438
Цитат на: mtz
Цитат на: doroty02
Цитат на: mtz
Главичката на бебка порастна през 1-вия месец в 1 см, а през втория 2 - педито каза, че е нормално с по сантиметър - два да расте на месец. И вие сте от нормалните  Grinning .

mtz,то моя бебо толкова прилича на Рая, и по развитието , и дори външно (е, май има малко повечко косица). Само да те радва твоята красавица! Тайно надничам във вашата темичка и  сравнявам Simple Smile


Ами да ги сватосаме от сега  Grinning , то нали занаеш, това за противоположностите дето се привличат си е чист мит, та те щом си приличат ... И аз следя вашата темичка и то съвсем явно. Ама вземи да публикуваш по-голяма снимчица на зетя, та да оценя и аз приликата. Или дай линк към албумче, ако имаш такова.

http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=sho … p;security=RihOts

# 9
  • тук-там
  • Мнения: 5 608
Не се отваря, некъв error дава  Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 438
Цитат на: mtz
Не се отваря, некъв error дава  Sad

http://community.webshots.com/user/doroty02

# 11
  • тук-там
  • Мнения: 5 608
Ма той още много мъничък, сладура  Laughing . Да дърпа, че кака Рая е вече цееели 6 кг  Confused .

# 12
  • София
  • Мнения: 2 300
Виж тук.

# 13
  • Мнения: 1 581
Ние имахме проблем с бързо нарастване на главата - до 1,5см е нормалното първите 3 месеца, а нашата нарастваше с 2-3см. Изчислява се и спрямо килограмите и гръдната обиколка дали излиза от нормите, при вас ми се струва, че няма никакъв проблем.
Освен това нашият татко има малко по-голяма глава, също имало значение. Оказа се, че нищо ни няма, сега просто носим шапка размер 2-3 години  Grinning
Ако имаше нещо тревожно, педиатърът щеше да ви каже.

Общи условия

Активация на акаунт