Родени през АВГУСТ (Тема 7)

  • 15 498
  • 750
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 3 321
Неизвестна съболезнования.

Аз започнах захранването с картоф. Но знам, че този сорт, не знам какъв е сорта, става на пухкаво пюре с пасатора, а и аз го правя като много гъста боза. Не слагам АМ/кърма
1 ден давам 10гр картоф
2 ден 20гр картоф
3 ден 30 гр картоф
4 ден 45гр картоф+морков, към картофа прибавих малко морков
5 ден 60гр картоф+морков
6 ден 80гр картоф+пащърнак
7 ден 100гр картоф+морков+пащърнак
8 ден 120гр картоф+морков+пащарнака+олио
И вече всеки ден слагам олио
9 ден 150гр картоф+морков+тиквичка
10ден 150гр картоф+пащърнак+тиквичка

И съм до тук. Утре ще въвеждам нещо ново, но не знам какво. Вчера не изяде 150гр, но днес си ги изяде и питаше за още. Стигнах до извода, че пащърнака и харесва много.

Лусинда напълно те разбирам. Каката започна да яде на 8м и нещо като и спрях тотално кърмата на обяд и следобяд, дотогава ако изядеше 20-30гр беше чудо. И също започнах да слагам сухар, бисквити и сирене в пюретата. Нямаше ли нещо от тези трите не ядеше. Баткото пък искаше да има тиквичка в пюрето за да го яде.

# 481
  • Бурса
  • Мнения: 647
Бързо оздравяване на болничките!
Ех Дидистер единия ден изследванията добри на другия вече остър бронхит... малко ми е като дежа ву ама с каката. Като беше на 3 и половина обаче, 3 дни не падаше температурата, кашлица, изследванията добри, црп ниско, на следващия ден направихме снимка и пневмония... че и в болница влязохме.

Аз още не съм захранила, на 5 месеца и половина е. Май ще съм от последните, но пък трупам идеи от вас. Каките и двете са захранени с тиква първо.

# 482
  • Мнения: 320
И аз не съм захранила не си сама. Но пък как само “яде” сиропчето за рефлукса, много е смешен. Днес за 5 мл сиропче ми отмъкна 2 лъжици, щеше да си извади сливиците, и имаше сироп навсякъде. Много се забавлява, дано като започне да хапва пак да е с такъв мерак.
Иначе тази вечер хич не ми харесва дишането му. Някак издиша накъсано и шумно. Ще се побъркам от притеснение. ЛЛ сега ми писа да ме пита как е и ѝ изпратих клипче как диша. Дано не е нещо притеснително и само да е в моята глава , но се виждам как ако продължава да диша така ще тичкаме до Пирогов

# 483
  • Мнения: 754
Дано всички болнибебчета се оправят възможно най-бързо! ❤
Дидистер, не искам да те плаша, но обърни внимание, дали стене на издишане, както и дали има ретракции, можеш да напишеш в ютуб, ще ти излезе нагледно какво да следиш. Ако простенва, а не просто да издава звук от запушеното носле, го води на лекар. ❤

# 484
  • Пловдив
  • Мнения: 791
Докато ви прочета и започнах да забравям какво ще пиша, но да опитам 🙂
Sun Love, за въпроса за басейн: аз съм от Пловдив, някоя мама от София да препоръча.
При захранването на Йоанна, педиатърката ни каза към всеки зеленчук, който се въвежда, да се дава и картоф: да присъства задължително. Да, въвеждам с картоф нови зеленчуци, но не ѝ слагам на всяко пюре картоф. Правя ги според наличностите  (и колко са пресни) в хладилника. Карам по два дена с приготвено пюре.
Аз също купих на Хип бял морков и вчера го дадох с картоф. Малкта хапна 110 гр, и после не искаше мляко, останах изненадана, защото предишните два дена беше голям рев на обяд за кърма..
Nessa, за мен изобщо не си оплескала нещата: както ми “набиваше канчето ММ”, смисъла на захранването е да се опитват нови вкусове. Аз десет дена само тиква също няма да искам да ям 🙂 Колкото и банално да звучи, води се по детето. Аз въвеждам по два дена зеленчук, Йоанна е добре. Пък и като ѝ дадох без да искам млечна оризова каша с ванилин.. два дена подред, преди да прочета по-внимателно какво пише на кутията..! 😁 Ама нищо ѝ няма на малката, пу-пу!
Търсех карфиол по магазините и брюкселско зеле, ама.. катфиола май вече догодина, а брюкселското зеле никак не ми се видя подходящо за бебе..

# 485
  • Мнения: 606
Неса, нищо не си объркала. 10 дни на едно и също нещо е прекалено.

Дидистер, бързо да се оправя!

Неизвестна, съболезнования! Не знам как издържаш на всичко. Да ви приключва вече тази тъмна серия. 🤞


Днес ще дам елда, че де каня от няколко дни, да видим дали ще я хареса.
Никол определено не харесва на Бейбилов пюретата. Изяде го, ама не с особен апетит, като друг път и я виждам, как ѝ се сгажда на моменти. Една позната с 2м по-голямо бебче мн ми ги хвали, но ще си яде Гербер и Хип. Каня се да ида да разгледам на Дм, ама все няма врме.

# 486
  • Мнения: 1 218
Моите съболезнивания, Неизвестна!
Несса, нищо не си сгрешила , и аз не бих яла тиква толкова време , а и както виждаш от опитите на всички ни тук , не винаги детето успява да изяде 150-60гр пюре след седмица да кажем.Хубаво е според мен , че си добавила и друг зеленчук.
Някой попита за АМ в купешкото пюре.Аз слагам за разреждане ако пюрето е много гъсто.Макар че вече като съм въвела повече неща мога просто да добавя по - рядко пюре с подходящ вкус.
Лусинда , ти купешки ли даваш или домашно приготвени? Може да пробваш обратното на това , което до сега си давала.
Абе момичета , Гербер имат ли изобщо пюрета зеленчукови за над 6м? Намерих само паучове и то плодов.За сега яде тия "моето първо пюре" , ама нали лека полека ще трябва и друга консистенция да се пробва.

# 487
  • Мнения: 421
Кате, моето е на 4++ и си хапна сладко карфиол от Гербер. Аз гледам една таблица в интернет,не знам колко е вярна.
Още един въпрос имам към вас. Нали като стане пълна порция трябва да се слага мляко в пюрето. По колко лъжици АМ слагате?

Неизвестна, съболезнования. Дано скоро всичко се оправи и ви тръгне на хубаво!

# 488
  • Мнения: 3 321
Никога не съм слагала. Т.е. пробвах, но моите отказваха да го ядат. Ако ще слагаш пробвай на малко количество, че да не изхвърлиш цялото пюре. Аз лично не виждам смисъл да се слага, по добре да си свикват с вкуса на зеленчуците/плодовете. Имат достатъчно млечни хранения.

# 489
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
Да споделим и тук . Колко бързо времето лети.6месеца .Да са живи и здрави всички наборчета.И по хубаво време,че да излизаме на разходки.Ние със зеленчуците се захранихме .Следват плодовете и кашата.Която все още не съм купила.

# 490
  • Мнения: 2 141
Напоследък все се включвам да помрънкам....
Днес исках да захранвам малките.
Отидох до кауфланд с Яна и през това време майка ми дала на Сами половин лъжица сладък картоф, много се ядосах, чак ревнах, исках аз да му дам, да го снимам, да се радвам. Като се върнах, той се сърдеше и си го нахраних с АМ а и бях много ядосана, искам като ги захранвам да съм весела и спокойна.

След час се успокоих и реших да дам на Яна пюре, размешах ам в 2, 3 лъжици пюре, не знам колко е правилно, но така го почувствах и направих, мръщеше се плюваше, все едно лимон и давам, много беше смешна, после и дадох малко вода за пръв път, пак така стискаше очи и  се втрисаше Joy
Сами сега спи и се чудя да го пробвам ли след малко с пюре, знам че се дава на обяд, но той на обяд и АМ не иска. Прескача ядене, не знам защо. Мисля след малко да го пробвам с две лъжици, пък утре ще си му дам на обяд повече, ако успея.
Не мисля че има грешен начин на захранване, в чужбина дават на детето от яденето за възрастни, без да дават по няколко дни едно и също. Както го усещате, така ги захранвайте.

# 491
  • Мнения: 180
Пупелина,много е сладък,честита месечинка. Нещо обърках постовете.
Дидистер, надявам се скоро да сте по-добре.
Орехче, пробвах домашно правени и купени (Hipp, Heinz, Piccolo, Ela's kitchen, Lidl, Mamia) и от всички си има 5-6 които предпочита. Банан парче си поигра и го остави.
Днес купих оризови сламки с банан, да видим как ще ги яде и дали ще хареса.
Тук препоръчват направо да давам от нашата храна, без сол.
Все ме е страх да не се задави.
Кога смятате да давате бебешки бисквити и сирене?

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 20:00 от Lucinda12

# 492
  • Мнения: 320
Да споделим и тук . Колко бързо времето лети.6месеца .Да са живи и здрави всички наборчета.И по хубаво време,че да излизаме на разходки.Ние със зеленчуците се захранихме .Следват плодовете и кашата.Която все още не съм купила.

Pipelina много е сладък Митето . Ще ви откраднем идеята за композицията на снимката Wink Здравичко да расте, това е най-важното.
Lizi много тъпо е постъпила майка ти. Не е трябвало да ти краде момента.
Ники днес диша малко по-лесно ама да видим, цяла нощ съм дремала седнала на спалнята да му слушам дишането и да броя. Направо ще се побъркам от притеснение да не се влоши.
Бях се шашнала че сиропчето за рефлукса го е запекло и днес докато си гризеше играчките голичък по корем така се изака че цялата спалня стана мазало. Но поне не го е запекъл сиропа

# 493
  • Мнения: 543
Аз вече давам бисквитки чат- пат в кашата с парченце банан. Приготвям я с АМ и добавям също грис( то си е трици де).
Сухар давам от около половин месец, я в зеленчуковото, я в плодовото понякога като й давам.
Днес опита и кисело мляко, няколко лъжички хапна, но й беше странно.
Сирене също  бих дала, но изкиснато предварително.
Също и след около месец май ще соля на минимум( не знам как ние ще ядем така) и май ще давам от нашата храна - я супа, я грахче с картофче и зелен боб на фурна. И макарони може би като правя спагети за нас.

# 494
  • Мнения: 1 218
Здравейте , момичета! Може ли всяка една от вас (която захранва) да се включи с коментар какво сте дали до сега вкл ако е имало някакви подправки в пюретата.Бих искала да си сверя часовника и евентуално да си добавя нещо ако не съм се сетила.Освен това след като съм въвела каша с царевично брашно , води ли се , че съм въвела царевица като цяло или пюре от царевица се води отделно?
Също искам да попитам по - опитните кога се дава праз? На едно място мярнах , че давали стръкче на бебе да гризка против венецобол и ми хрумна , че вероятно ще овкусява добре пюренцата.
И понеже аз задавам въпроса може би е добре и аз да се включа какво съм дала до сега - Ади е на 6++ .
Морков , тиква , сладък картоф , пащърнак, картоф, тиквички, броколи, карфиол, грах;
Ябълка ,банан, круша, синя слива, боровинка;
Заешко , сьомга  , хек и пуешко от вчера;
Жълтък;
От съдържанието на купешките пюрета - ориз , магданоз, целина , лук - тук не съм сигурна дали се водят за въведени, тъй като са в минимални количества към купешките пюрета.
Комбинирана каша от оризово брашно, царевично брашно и пълнозърнесто брашно от просо.
Следващите стъпки мисля да са едно по едно спанак , елда , авокадото му се каня отдавна и все забравям , а от плодовете се колебая между кайсия или манго.

Общи условия

Активация на акаунт