Сватба - Булките на 2023 |Тема 11|

• 51 976
  • 912
  •   1
Отговори
# 480
  • Плевен
Майко мила,като ви чета си миля,че съм имала страхотен късмет.Нямах никакви проблеми с комуникацията с ресторанта.Още на първо виждане се разбрахме какво можем да внесем,менюто уточнихме на малко по-късен етап.В деня на събитието всичко си беше наред.Тази вила"Екатерина" ми стана любпитна какво толкова има в  нея.

# 481
  • Пловдив
Здравейте
Предстои сватба на сина ми. Снаха ми помоли да поискам мнение и отзиви за ресторанта, който са избрали и за агенцията, която иска да използва.

- Pasarel Lake Club
- Сватбена агенция Брилянтин

Също така моля да споделите от коя сватбена агенция сте доволни.
Благодаря

# 482
Вмъквам се само да напиша, че нашата сватба мина в събота.
Като изключим прическата и грима, от които не съм твърде доволна, беше вълшебно. Организирах я в родния град на мъжа ми, на 300км от София където живеем, предимно по телефона, с помощта на свекърва ми и не бих променила нищо от нея.
Толкова се забавлявахме и веселихме, че в някакъв момент от вечерта направо се разплаках от щастие и емоции (оказа се, не само аз). Мога смело да кажа - за нас беше перфектно.
Да, не всичко мина по план, беше почти 40 градуса, за някои от нещата се налагаше аз да подсещам и организирам на момента, но хората, които сте поканили и усмивките по лицата им са 1000 пъти по-важни от мястото, декорации и т.н.
Желая ви приказна сватба и много любов. ❤️🍀

# 483
Здравейте
Предстои сватба на сина ми. Снаха ми помоли да поискам мнение и отзиви за ресторанта, който са избрали и за агенцията, която иска да използва.

- Pasarel Lake Club

Благодаря

За мен лично Пасарел лейк клуб е новото най-добро място за сватби около София. Мениджърите са на топ ниво и супер услужливи, екипа е с много професионално отношение, всяка година инвестират не малко в подобрения.

Брилянтин също са много добри! Но те работят предимно на територията на Бургас и района, което предполагам не е проблем, но със сигурност ще оскъпи услугите заради логистиката. В София има страхотни екипи, а разликата за път, спане, командировъчни ще използвате за нещо по-осезаемо.

# 484
Здравейте! Някой има ли информация кои ще са забранени дати за църковен брак през 2024? 😇
От 12 до 29 юни/Петрови пости/, от 1.08 до 14.08/Богородични пости/,Архангелова задушница/4.11/, 29 август, в началото на Коледния пост от15.11 до 21.11 и от Игнажден/21.12/до Йордановден/6.01.2024/.Най-добре отидете в храма избран за венчавката и попитайте.
Аз знам само за 14ти септември, понеже ние за тогава мислихме.

# 485
Здравейте. Можете ли да ми кажете, дали е нужно да има водещ на събитието? Вие ли си организирате сватбата или наемате агенция?

# 486
дисководещият обикновено е в тази роля в по-веселата част

# 487
  • София/Севлиево
Аз не съм ходила на сватба без водещ.На нашата също имаше и диджеят беше отделно.Ние не сме ползвали услугите на агенция,т.к.преди 16 години като се женихме не бяха толкова разпространени.Просто с питане на познати и приятели намерихме каквото ни трябва.

# 488
дисководещият обикновено е в тази роля в по-веселата част
Много благодаря. Може ли да споделите малко повече информация относно традициите и организацията ? Леко съм притеснена и уплашена, но предполагам това е било при всички.

Последна редакция: вт, 29 авг 2023, 22:10 от Xrisi_99

# 489
Xrisi_99, на нас ни предстои сватба след 2 седмици и още не сме наясно с организацията🤣 важното е парти да става. Организираме я от началото на годината и реално сега в последния момент изскочиха повечето неща, та и на мен ми пари под лъжичката.

Иначе ние няма да имаме водещ - наехме диджей, който каза, че сам води сватбите и пуска музика. Не мога да дам препоръка, тъй като събитието все още предстои, но стискайте палци да стане купон. Били сме и на други такива сватби.

Традиции - какво имаш предвид? Ритуалите, които се правят ли? Разгледай в сайта на някоя парти агенция, там са описани един по един какво представляват.

Аз искам да попитам при вас програмата за самия ден в ресторанта беше ли уговорена предварително, или се оставихте на опита на персонала? - в колко часа салати, в колко часа ритуали и тн. Някой може ли да даде съвет как се получава добре? Утре имам среща с ресторанта за последни подробности, та ще ги питам.

Още един въпрос - тези, които правихте сватби в хотел и имахте стаи - гостите по кое време се настаняваха в стаите? Нали в повечето хотели е след 14ч, пък на самия ден следобед не знам дали ще имат време, а след това партито да върви, те да се настаняват ми изглежда странно.

Също тези, които правихте “взимане на булка”, колко време отредихте за това нещо? От взимането, до тръгването към ритуални зали и църкви? Назад в темата някъде се беше коментирал графика по часове за сватбения ден, но не го откривам… сватбата след 2 седмици, ние още нямаме точна организация🤣 ние сме с две деца и в деня на сватбата освен всички неща, трябва да отредим едни 2 часа обеден сън, в които да е тишина и спокойствие, та покрай това също се притеснявам.

# 490
  • Пловдив
Здравейте

- Pasarel Lake Club

Благодаря

За мен лично Пасарел лейк клуб е новото най-добро място за сватби около София. Мениджърите са на топ ниво и супер услужливи, екипа е с много професионално отношение, всяка година инвестират не малко в подобрения.

Брилянтин също са много добри! Но те работят предимно на територията на Бургас и района, което предполагам не е проблем, но със сигурност ще оскъпи услугите заради логистиката. В София има страхотни екипи, а разликата за път, спане, командировъчни ще използвате за нещо по-осезаемо.
Благодаря сърдечно за коментара.
А тези агенции какво точно организират? Има ли пакети от различни услуги?

# 491
  • Плевен
BMR, предвидете между 40 мин и час за вземане на булката.Ще напиша какъв беше нашия график:
9:00- 11:00 фризьор/бяхме предвидили с фризьорката два часа, но тя ме направи за час?
около 10:30 си бях у нас, спокойно си подредих маси,чаши и т.н.
12:00-13:00 грим, тук леко се проточихме във  времето,зълва ми идва,племницата идва и дъра-бъра.....
при нас нямаше вземане и в 16:00 тръгнахме за Общината
16:30 - 17:00 ритуал
17:00- 17:30 снимки
19:00-ресторант
В този час и половина между снимките и вечерята се разходихме в парка/ресторанта е в огромен парк/пихме кафенце и така.
Персонала в ресторанта си набл'дава и те знаят кога да сервират.
Xrisi_99,ритуалите си ги определяте вие.Най- традиционното е посрещането на новото семейство,свекървата ги захранва с питка и мед,свекърърт им поднася по чаша вино.Нас само свекървата ни захрани.Ние бяхме без водещ,но в самото заведение си имаше музика.За кумувете имаше бутилкавино/за кума/,букет мъфини/за кумата/и малък подарък за спомен.Десерт имаме включен в кувертите ,но имахме символичн торта,която да разрежем.
Дано съм ви била полезна ,мацки.Спокойна подготовка и весели сватби!

# 492
Благодаря сърдечно за коментара.
А тези агенции какво точно организират? Има ли пакети от различни услуги?

Зависи от конкретната агенция и вашите нужди и предпочитания.
Има такива на които само казвате какво искате и предвидения бюджет, и след това сте като гости на празника си - те се заемат с всеки детайл и подизпълнител (като DJ, фотограф, украса), а може да наемете само координатор за деня или пък въобще да не ползвате сватбена агенция за организация. С малко търсене и четене в интернет можете да организирате сами и да наемете само отделните звена - украса, музика, снимки и видео и т.н.

# 493
Здравейте нужно ли е да се минава през кожен лекар ? В момента набавяме документите за подписа и личната казала на свекървата ,че се минявяло през кожен и психиатър ,има ли га това наистина?

# 494
Ние минахме през лаборатория Рамус (централата в София) там си направихме изследванията и като цяло лекарите ни написаха медицинското (без да ни преглеждат изобщо)  и после само през психиатър минахме. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт