Каква трябва да е температурата на водата?

  • 1 262
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 781
Каква трябва да е температурата на водата във ваничката и по колко време къпете бебчовците си?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
37 градуса.
Зимата къпех по-бързичко, защото водата си изстива, а и става дума за бебе не е нужно да го киснеш толкова.

# 2
  • Мнения: 5 246
37-38 градуса е водата,а къпането ни отнема около 1/2 час като това включва подготовка,къпане и обличане след това  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 581
По принцип го дават 37 градуса, но на моя бебок му беше по-хубаво с по-топла вода около 40 градуса. Според бебето. И имам едно легенче с гореща вода и доливам от време на време.
В началото много плачеше - 5 мин във водата си беше постижение. После ревеше при ваденето - 15-20-30 мин  Laughing

# 4
  • Мнения: 717
37 градуса. Къпането е около 30 мин. със събличането и обличатето, но като стане по-топличко ще си го държа повече. Той толкова се забавлява  Grinning

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
36 градуса максимум - ОК.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 302
Правим я 38градуса, но за 10 мин докато беба се забавлява  тя изстива на 32-33. Не досипвам с по-топла, добре е да се закалява по малко Simple Smile

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Никога не съм я мерила с термометър.Слагам си лакатя в легена и ако ми е добре ,сипвам водата във ваната.И педиатърката ми каза да не ползвам термометър.Къпем се около 15 мин.

# 8
  • Мнения: 5 228
37 градуса, а продължителността при нас за сега е около 5 - 7 минути.

# 9
  • Мнения: 1 120
Максимум 38 градуса, минимум 36. За около 5 мин сме готови.

# 10
  • Мнения: 3 663
Ами аз само два пъти съм я мерила (слагам си я както дойде) и беше 37-38. Но подозирам, че до края на къпането става доста по-малко Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 807
36-37 градуса - никога повече.
37 градуса е и идеалната температура, измерена по термометрите за вода(отбелязана е върху тях самите).
На вашата възраст се къпехме по 10-на минути, а сега (то си е по-скоро игра във ваната   Grinning) от 20 до 30 минути, като не добавям допълнително топла вода.

# 12
  • Мнения: 356
Аз къпя на 37 град. Цялата процедура ми трае 30 мин.

# 13
  • Мнения: 4 242
До сега не съм я мерила, все "на око" я слагам, а къпането ни е 10-15 мин защото е голяма радост за щерката а и се уморява и спи още по добре Wink . Цялата процедура отива към 30мин.

# 14
  • Мнения: 2 978
~ 36...доколкото знам е така...
Признавам си обаче, че не я меря с термометъра....само в началото..сега е на "oko".. Wink

# 15
Цитат на: biliana333
Никога не съм я мерила с термометър.Слагам си лакатя в легена и ако ми е добре ,сипвам водата във ваната.И педиатърката ми каза да не ползвам термометър.Къпем се около 15 мин.

Иаз так не съм мерила нито за едното нито за другото,ако изтине водата доливаме топла.Къпем се общо 30-40мин плюс обличането.Ако много и се спи може и по-бързичко

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 694
5-7 мин къпане при 37-40 градуса зависи колко е топло в банята. Ако е по-топло 37, ако е по-студено 40.

# 17
  • Мнения: 6 315
Татето наглася водата на бебето на ръка без термометър. Аз не мога, защото я правя много гореща и бебо пищи  Rolling Eyes . Къпем го 10-тина минути, а после си правим масажи, гимнастика и се обличаме и приготвяме за похапване и сън. Всичко трае около 30-40 минути най-много.

# 18
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Т 37- 38"С цялата процедура, къпане, масаж и обли4ане 30-40 минути и преди това още  10 минути го оставям да рита голи4ък без памперс. След това и хранене по4ти 1 4ас се полу4ава.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Къпем бебе на 35 градуса. Около 10 минути отнема. Така я свикна майка ми през първия месец, щото не виждала чертичките на метъра добре и мислела, че къпе на 37, но явно са й били замъглени от горещата вода цайсите.

# 20
  • Мнения: 3 663
Цитат на: alma
Къпем бебе на 35 градуса. Около 10 минути отнема. Така я свикна майка ми през първия месец, щото не виждала чертичките на метъра добре и мислела, че къпе на 37, но явно са й били замъглени от горещата вода цайсите.

майка ти ме кефи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт