Котката ми

  • 1 519
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 581
Митак,
Понеже нищо от разказаното, освен, че си разгневен, че са те гледали като на касичка, а не са спасили котето, не се разбираше от поста ти - какви клиники, колко симптоми, от кога до кога, какви шишета, пясъци, опаковки и т.н., ти зададох конкретни въпроси, на които ти не отговори конкретно. Настояваш, че клиниката, която ти е обрала 700 лв е виновна за смъртта на котето, без да се замисляш дали през тези 8 дни котето е имало контакт с въпросния "пясъка, който седеше пред вкъщи". Гърч + пяна са също симптоми на панлевкопения, за това беше важно да уточниш хронологията.
Да обобщим....
1. Котето е било на възраст 4-5 месеца.
2. Котето е дворно. Излизало е понякога навън.
3. Не се знае с какво и в каква доза си накапал котето - нещо старо на Вирбак, за кучета, което вече не се продава.
4. Котето използва всеки ден, от ден 0 до ден 8, замърсен пясък, който ползват и други непознати котки.
5. Повръщане почва от ден 7 (3 дни след 4 дни стационар). Има и диария, за която не си споменал изрично.
5. Котето си е вкъщи от ден 5 до ден 7, изписано с подобрение. Но твърдиш, че няма подобрение - не било същото коте.
6. На първа пкк от ден 1 твърдиш, че няма панлевкопения. А, какво има? Потвъдено ли е, че е натровено? Кое налага оставянето му на стационар 4 дни?
7. На втора пкк от ден 7 (?) има панлевкопения - нисък брой на всички бели кръвни телца. Има и положителен бърз тест за вируса.
8. Котето почива 48 часа след като е започнало да повръща, т.е., на ден 9.
9. Завел си котето в друга клиника на ден 8, където е престояло 24 ч на системи.

Клиники, които искат по 150 лв за стационар, големи, като тази, която описваш, се сещам само една и тя е в Пловдив. 100 лв за инжекции, обаче, не се вписва в техния профил. Ще кажеш ли коя е клиниката?

 
дойде деня във който допуснах огромна грешка да го накапя за паразити като мой близък е сложил шишето във опаковка за друг препарат който е само за кучета над15кг пак за накапване.. ... вечерта ми изглеждаше замаяно и стъпваше като пияно, но мислих че му се спи докато на следващата сутрин като ставах сутринта рано за работа и чух силно измлякване и го открих паднало зад антрето сковано опенено и със силни гърчове, грабнах го моментално и го закарах във първата клиника която намерих,.......  за 4 дена ......Изписаха я с подобрение но не беше същата котка беше много отпаднала и само спеше, а след три четери дена започна да повръща цял ден при което отново я закарах биха и инжекции и ми взеха отново 100лв но и направиха тест т който излезна че била с котешка чума, обяснете ми как коте, което от вкъщи не мърда и преди това нищо му е нямало и след като при приемането след натравянето са правени кръвни картини нищо му няма а след изписването го хваща от къде ако не от там? Другият вариант е от пясъка който седеше пред вкъщи и му сложих в една кутия вкъщи да пишка и да ако ако преди това са ходили там болни котки? Заведах го във друга клиника където ме очудиха, че за същите системи ми искаха 35лв на ден.. оставихме го там на витамини казаха, че може да се пребори зависи от огранизма, но то почваше да намирисва и да се пени а тази сутрин ми се обадиха с новината че е починало .

# 16
  • София
  • Мнения: 38 426
Това, което разбирам аз е, че авторът твърди, че в къща с двор с други котки е стерилно чисто, а в клиниката е мръсно и оттам котето е хванало вируса. Дааа, има логика. 😁

# 17
  • Мнения: 40
Клиниката е капашиков и колектив във Гагарин и всичко живо пищи от него че прави експерименти с животните и влезне ли там хайванче го броят за мъртво но не се надигат срещу тоя защото брат му бил някъв на високо ниво и го прикривал добре за да не му затворят клиниката  !!!

# 18
  • Мнения: 10 581
Капашиков ли? Simple Smile Та той не знае да разпознава панлевкопения в пкк. Ето, виж: https://g.co/kgs/c144jF

# 19
  • Мнения: 40
Даа всичко това ми се изясни и ги четат коментарите и там и във Фейсбука но твърде късно взех да си блъскам главата че го закарах там и им се доверих но гледах по най-бързия начин да реагирам за да не се мъчи и в най-близката до оставих а там от всеки служител ми се казваше различно мнение и със супер заеквания което ме наведе на мисълта че има нещо гнило но все едно дявола ме дърпаше да не го преместя първите дни за да не му стане нещо като му спрат системите или да не му направят те нещо нарочно ........

# 20
  • Мнения: 10 581
Съжалявам, Митак, наистина си ударил на камък... Запиши си д-р Шишков и Лалев (кабинет на ул. Ален Мак, 31) за друг път. Ама вземи го изхвърли тоя пясък, послушай!
Искаш ли да ти подаря друго женско коте?

# 21
  • Мнения: 40
Сърдечно ти благодаря за предложението но за момента просто не мога да го заменя...във никакъв случай не твърдя че съм намразил животинките и няма някога да си приема пак някое гальовниче да обгрижвам но нека малко ми поолекне мъката ако по-нататък все още имаш ще те имам напредвид и ще ти кажа. А колкото до самия случей мисля че вече ти се изясни картината....моя е вината че погледнах само опаковката а не и шишето но как да предположа че някой ще сложи даден препарат във съвсем друга опаковка..

# 22
  • София
  • Мнения: 38 426
Вината не е в препарата. При натравяне от препарат, цялата картинка с повръщането минава за 24 часа и после всичко в ок.  Освен това си сложил 1 капка. Или?

# 23
  • Мнения: 40
2,3 някъде но само на врата, не съм слагал надолу по грабнака. Преди няколко години му е изтекла годността. Пише че е забранено за котки и е само за кучета над 15кг. Не знам дали разбра но повръщането не беше когато се натрови а когато се е заразила със чумата.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 426
А в какво се изразяваше натравянето?

# 25
  • Мнения: 40
Силни гърчове беше сковано и имаше пяна по устата.

# 26
  • Мнения: 1 886
Съжалявам за загубата. Защо вместо тия капки не му взе от тия хапчета за паразити ? има и за котки, малко скъпичко е ама действа около 6 меаеца. За другия път да знаеш и му купувай котешка тоалетна по лесно се поддържа от пясъка. Явно е нещо от пясъка. И задължително бийте ваксини, че имах 2 3 котки с пневмония. Ужасна гледка ви казвам . Хиляди опити и сълзи, но нищо не помогна.

# 27
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 228
Жалко, много жалко за невинното и безпомощно коте.
За друг път да знаеш от мен - преди да си взел животинка първо си намираш добра клиника и ветеринар. При необходимост да знаеш къде да тичаш.
Второ - никога не ползваш чужди лекарства. Само тези, които са купени от кабинета.
...моя е вината че погледнах само опаковката а не и шишето но как да предположа че някой ще сложи даден препарат във съвсем друга опаковка..

Общи условия

Активация на акаунт