Отмъщението на Шакира

  • 9 759
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 267
Тъй като имам няколко активни от/в Испания контакти, не ме подмина драмата с новата песен на Шакира, в която осмива бившия си мъж и жената, с която и е изневерил, докато тя имала проблеми с данъчните служби 🍿🍟🍕

Какво мислите за песента и текста (на английски в скрит текст)? А за самата постъпка на Шакира?

Скрит текст:
@ https://genius.com/Genius-english-translations-bizarrap-and-shak … ranslation-lyrics

[Intro: Shakira]
(For guys like you, ooh-ooh-ooh-ooh)
Oh-oh (Oh-oh)
(For guys like you, ooh-ooh-ooh-ooh)

[Verse 1: Shakira]
Sorry, I already caught another plane
I won't be back here, I don't want any more disappointments
So much talk of being a champion
And when I needed you, you gave me the worst version of you
Sorry, baby, it's been a while
Since I should have booted that cat
A she-wolf like me isn't for rookies


[Chorus: Shakira]
A she-wolf like me isn't for guys like you, ooh-ooh-ooh-ooh
For guys like you, ooh-ooh-ooh-ooh
I was out of your league, that's why you're
With someone just like you, ooh-ooh-ooh-ooh
Oh-oh, oh-oh

[Verse 2: Shakira]
This is for you to be mortified, to chew and swallow, swallow and chew
I won't get back with you, not if you cry, not even if you beg me
It's clear that it's not my fault if they criticize you
I only make music, sorry if it splashes you
You left me with your mom as a neighbor
The press at my door, and a debt with the Treasury
You thought you'd hurt me, but you made me stronger
Women no longer cry, women get paid

[Pre-Chorus: Shakira]
She's got the name of a good person
Clearly, it's not how it sounds
She's got the name of a good person
Clearly

[Chorus: Shakira]
A she-wolf like me isn't for guys like you, ooh-ooh-ooh-ooh
For guys like you, ooh-ooh-ooh-ooh
I was out of your league, that's why you're
With someone just like you, ooh-ooh-ooh-ooh
Oh-oh, oh-oh

[Verse 3: Shakira]
There's a thin line between love and hate
Don't come back here, trust me
No hard feelings, babe, I wish you
Good luck with my so-called replacement
I don't even know what happened
You're acting so weird, I don't even recognize you
I'm worth two 22-year-olds
You traded in a Ferrari for a Twingo
You traded in a Rolex for a Casio
You're all worked up, slow down
Ah, so much time at the gym
But maybe work out your brain a bit too
Pictures wherever I go
I feel like a hostage here
But it's all good
I can be out by tomorrow, and be my guest if you want to move her in too

[Pre-Chorus: Shakira]
She's got the name of a good person (Ooh-ooh-ooh-ooh)
Clearly, it's not how it sounds (Ooh-ooh-ooh-ooh)
She's got the name of a good person (Ooh-ooh-ooh-ooh)

[Chorus: Shakira]
A she-wolf like me isn't for guys like you, ooh-ooh-ooh-ooh
For guys like you, ooh-ooh-ooh-ooh
I was out of your league, that's why you're
With someone just like you, ooh-ooh-ooh-ooh
Oh-oh, oh-oh

[Outro: Shakira]
Ooh-ooh-ooh-ooh (For guys, fo-fo-for guys like—)
For dudes like you, ooh-ooh-ooh-ooh (For guys, fo-fo-for guys like—)
I was out of your league, that's why you're
With someone just like you, ooh-ooh-ooh-ooh (It's a wrap)
Oh-oh, oh-oh
That's it, bye

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Мисля, че е доста жалка постъпка. Изобщо не очаквах, че може да падне толкова ниско, а ответната реакция на Пике направо я закопа.

# 2
  • Мнения: 18 497
С третата опция отговорих.
Моите категории в случая не са одобрявам\не одобрявам. Тя е певица, публична личност, в случая експлоатира тема\случка, която и без нея е топ новина. В този смисъл е обяснимо - писатели, художници, най-различни артисти правят същото, монетизират когато им падне случай. За инфлуенсъри да не говорим. Ясно е, че не е високо изкуство, насочено е към масите, но това е нейната ниша, работи си я.

# 3
  • Мнения: X
Просто реклама и ПР.
Дори да са разделени наистина, успяха да накарат всички да говорят за това.
Изкефи ме реакцията на Пике с Касио и Туинго.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 088
Мен ме кефи песента, смятам е съвсем разумна, можеше много сочно да го нахрани в колаборация с някой рапър.
Дали имаше нужда? Не. Просто желязото се кове докато е горещо.

# 5
  • Мнения: 5 267
И мен ме изненада песента, мислех, че ще някоя драматична балада с двайсетина извивки в едно изречение Sunglasses

# 6
  • Мнения: 2 885
Ами нормално , все пак не е постъпил добре спрямо нея и децата . Нормално е и тя да не може да си трая все едно нищо не е станало .

# 7
  • Мнения: 5 267
Те явно са се били разбрали една цяла година да не се появяват публично с друг партньор, но той не е удържал на думата си и тя му отвръща с песента по този повод.

На мен и е жал за нея, защото си спомням, че той и беше забранил да прави видео с мъже и тя се беше оплакала в едно интервю, че е ревнив и е искал да се съберат в Испания. Тя се е преместила при него, за да подкрепи кариерата му, а е изоставила своята. Дано спечели много пари сега от тази песен, за всичките пропуснати шансове.

Иначе ми се струва, че можеше да не споменава жената в текста. Кой знае той как я е баламосвал с "нещастен съм", "търся любов"... Поредният мрънкач и лъжец.

# 8
  • Мнения: 7 260
Все ми е тая, ама според мен се излага.

# 9
  • Мнения: 506
Мен пък ме изкефи. Защо жената все да трябва да си мълчи и страда с тихо достойнство или максимум да пише сърцераздирателни балади като Тейлър Суифт? Защо да не може да се изправи публично и да му каже, че е боклук? И защо всички скачат на Шакира, а не на Пике, който е виновен за цялата драма?

Това не е просто изневяра, а дълга паралелна връзка. Другата жена е идвала и спала в дома и леглото ѝ. Яла ѝ е от бурканчето сладко лол. Много нагло. Аз бих била бясна.

Освен това с тази песен Шакира само за четири дни направи $2.5 милиона. И ще направи още много. Благодарение на трохите от бившата си, Пике подписа спонсорство с Касио и Туинго. Така че може само да ѝ благодари.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 476
Голям фен съм на Шакира.
Не, не одобрявам постъпката. Разбирам я, но не ми харесва.
Песента не е лоша.

# 11
  • Мнения: 1 573
Песента ми харесва и на мен, а и ще попълни дупки във финансите ѝ. Мисля, че на нейно място и аз бих го направила дори само и заради парите.
Според мен се изложи много с вещицата на балкона срещу къщата на майка му.
 Иначе и тяхната връзка с Пике е започнала с изневяра към предишния ѝ партньор, така че - карма.

# 12
  • Мнения: 246
Частта с майка му беше прекалена. Иначе неговата реакция ми хареса повече Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 38 476
По принцип в Испания вещиците са нещо положително, не носят този смисъл, който ние мислим.

# 14
  • Мнения: 10 795
Голяма излагация от страна на Шакира. Да, ще си осребри драмата, за нея е ок. Но ми изглежда жалка и истерична тази реакция. Даже хората почнаха да се чудят дали с право Пике я е разкарал, защото е луда... Общо взето смятам, че този по-млад мъж от нея е в реда на нещата да се огледа за нещо по-свежо.. Сега не ми скачайте, Шакира е  мацка, но това си е мъжка логика.. не я одобрявам, но мъжете са си мъже. Абе цирка е пълен!

# 15
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Шакира никога не ми е била еталон за красота, безлична с детинско излъчване. Обаче новата е още по- зле. Пике е хубав мъж, но има странен вкус за жени.

# 16
  • Мнения: 2 885
Той все едно не е знаел , че е по- голяма , тогава не му е пречело , никой не му я е бутал насила да я взима . Повечето обикновени мъже си живеят с една жена цял живот , какво значи че е по- голяма ..

# 17
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
В тези среди възрастта не е фактор. Явно има други причини, те си знаят.

# 18
  • Мнения: 10 795
Значи, че като я е взел е била на 35 години, а той на 25,  някакво лапе, впечатлено от готината кака. Сега Шакира е на 45, а той на 35 и е в разцвета на силите си, иска му се младо.. наистина ли трябва да го обяснявам? Има мъже, дето се женят и за баба си, като Макрон, такива, дето са с една жена от детските години като Меси, а има и средностатистически мъже, дето като видят младичко, засукано девойче и губят акъла си. А Пике е футболист и милионер, колко му трябва да залитне. Моля 45 годишните съфорумки да не се засягат сега, но такъв е живота..

# 19
  • Мнения: 2 885
Ясно ми е , но все пак човек със семейство с деца не трябва да се води от желанията си , но нали все пак е футболист .

# 20
  • Мнения: 5 267
Моля 45 годишните съфорумки да не се засягат сега, но такъв е живота..
Всеки има право да смени мнението, партньора, децата и каквото пожелае - но е редно първо да изясни отношенията в семейството, което е създал, а след това да започне нещо ново. Абсолютно неморално е да върти две жени по едно и също време, да не говорим пък за воденето на любовницата в спалнята на актуалната партньорка. Това няма общо с възрастта, никой не е защитен от изневери.

На мен Пике не ми харесва. Много се учудих снощи, когато една приятелка французойка го сравни с футболиста Жиру. Невър-евър.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 476
Като футболист е гола вода. Това са го казали мъже, които разбират от футбол. Пике ли? А, мъжът на Шакира! Защитникът, който никога не блесна с нищо.

# 22
  • Мнения: 1 522
Супер пациентска песен. Винаги съм харесвал Шакира, но е нелепо това. Доста детинско и я прави нелепа. Нито знам нещо за връзката им, Пике може да е бил отвратителен съпруг. Но пак си остава пациентска. И искам да попитам жените, които одобряват песента - първото ми гадже ме заряза след 2 годишна връзка, супер миличко отношение от мен, буквално я обсебвах и бях купил и годежен пръстен. Е нямаше ли да е нелепо да направя песен, с която да е хейтна. Еми щеше да е - даже щях да съм за присмех. Така че....

Рокстар - мнението ти също е нелепо. Явно изобщо не си гледала футбол. Пике, като футболист, пак казвам като футболист (не като човек) е WORLD CLASS. Разбирай  - топ ъф дъ топ.

# 23
  • Мнения: 506
Е, едно е просто да скъса някой с теб, друго е да скъса след като ти е изневерявал дълго време в собствената ти къща, в която живеят малките ви деца. Отделно новата е бременна май, но не знам дали е забременяла преди или след официалната раздяла.

На мен пък Пике ми е доста непривлекателен. Не го считам за красив мъж, малко е зайко в лицето. Има хубаво тяло само. Парите ясно, ама Шакира не е като да си няма.

# 24
  • Мнения: 1 522
Не го защитавам. Но смятам, че е слаба постъпка да напишеш песен за това. Плюс това - това е личният им живот. Дори да й е изневерил, не е нужно целия свят да научава за това. Слабо е да изневериш, гадно е, но тази песен е нелепа.

# 25
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Нито е първият, нито последният, който е водил любовницата си в семейния дом. Разликата е, че тези са известни. На мен, обаче, не ми харесват такива публични сеири, па макар и пиар. Такива неща винаги е имало, няма нужда да се дава гласност на нещо толкова прозаично.

# 26
  • Мнения: 506
Целият свят научи и без те двамата да казват нищо, благодарение на папараците, клюкарите и жълтите медии. Така или иначе, всичко се знае и ги одумваха яко. Чрез песента Шакира пое контрол върху наратива и направи едни добри парички. А неговата реакция с Касио беше още по-жалка. Като си сгазил лука, поне си трай.

# 27
  • Мнения: 2 885
То и преди години имаше изневяра от негова страна мисля , тя май му беше простила . Този си е такъв , иска няколко жени .

# 28
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Благо Джизъда spanish edition

# 29
  • Мнения: 10 795
Пике и аз не го харесвам като мъж.. А сравнението с Жиру по линия на футбола или визията е, защото Жиру е класи над Пике и по двата показателя.

# 30
  • Мнения: 1 573
На мен пък Пике не ми е зайко в лицето, а по- скоро с конска физиономия. Обаче вкусовете на хората да различни.
Според мен той с нещо я е ядосал доста или просто са се разбрали за родителските права и тя е решила поне да си докара дивиденти от ситуацията.
Ще има да се вадят още кирливи ризи си мисля.

# 31
  • Мнения: 1 522
Пике и аз не го харесвам като мъж.. А сравнението с Жиру по линия на футбола или визията е, защото Жиру е класи над Пике и по двата показателя.

Явно и вие не сте гледала футбол. Пике беше несменяем титуляр в най-силните години на Испания и Барса. Явно нещо друго сте гледали.

# 32
  • Мнения: 10 795
Футбол гледам от дете, няма да си мерим сега кой колко футбол е гледал и т.н., защото темата не е това. Това си е мое мнение. По твоята логика, в моите очи ти не си гледал особено... както и да е.

# 33
  • Мнения: 181
С песента Шакира е изразила чувствата си - това  си е терапия за нея и същевременно едно голямо завръщане. Над 170 милиона гледания на клипа в you tube, спечели и доста пари -2.5 милиона долара.  Мисля, че Пике и възлюблената  си заслужават отношението. Да изневеряваш преди да си уредил отношенията си с партньора си, с когото имаш деца, при това в общия ви дом - отвратително поведение.

А отношението към майка му е защото Шакира е научила, че майка му е знаела  и е одобрявала тази връзка. На всичкото отгоре къщата на майка му е съседна на дома на Шакира, в който е идвала другата, докато Шакира и децата са отсъствали.

# 34
  • Мнения: 5 267
Нито е първият, нито последният, който е водил любовницата си в семейния дом.
Със сигурност не е, обаче точно заради известността оставя впечатление, че не е просто лъжа, а ужасно нагла дълго продължила измама. Доста изпечен лъжец трябва да си като супер известен, да оставяш любовницата ти да пуска клипове от дома на жена ти и да си оставя храна в хладилника за следващия път. А после точно те са шокирани, че не срещат "цивилизовано решение" и "приятелство". Това последното по мои впечатления от приятелксия кръг, не знам дали Пике е искал приятелска раздяла въобще.

За Жиру чисто визиално коментирах, не разбирам от футбол. За мен няма място за сравнение, особено пък без брада.

# 35
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Ама и тази, Клара...много запусната ми се чини като за младо момиче.

# 36
  • Мнения: 5 267
Сигурно никой няма да се съгласи, но аз дори виждам като тип между двете жени известна прилика. Изрусена коса, тъмни очи, малък бюст, широк ханш... Само височината се разминава, Шакира е дребничка.

Скрит текст:


# 37
  • Мнения: 1 522
С песента Шакира е изразила чувствата си - това  си е терапия за нея и същевременно едно голямо завръщане. Над 170 милиона гледания на клипа в you tube, спечели и доста пари -2.5 милиона долара.  Мисля, че Пике и възлюблената  си заслужават отношението.

Не нападам, ама това не ми звучи като аргумент. То и гангнам стайл и гибо бейбе имаха много гледания, като гангнам даже май е най-гледаната за всички времена. Това, че нещо има много гледания, не значи, че е стойностно.

Другото, което е, аз мога да чувствам, че искам някой, който ме е наранил да речем, да умре. Това че го чувствам, значи ли, че ще е стойностно да го направя на песен.

Не че е нещо кой знае какво, нека има всякакви песни - нека си прави каквото иска. Аз лично много й харесвам някои песни от едно време. Просто го смятам за слабо и нелепо.

# 38
  • Мнения: 1 573
Ама Клара и дебеличка излезе, сега видях снимката.
Пике и по-уфатна 23-годишна можеше да хване, верно Касио.

# 39
  • Мнения: X
Pique е сладурче, аз го харесвах на външен вид преди, като имах време да следя повече светските личности. Шакира я харесвам като певица, имам много нейни любими песни от тийн годините, израснах с тази музика.
Но все пак това са известни личности. Със славата идват и негативите, които са обвързани основно с личния живот - всички се ровят в него. Изневерил, неизневерил.. не е първото разведено семейство. Тези просто са известни и си правят ПР от цялата случка.

# 40
  • Мнения: 173
Мисля, че арабската кръв на Шакира пак се прояви в негативно отношение. Отново с глупостите й. И като прави тези арабски фасони ще накриви на Пике... Глупава е и то доста.

# 41
  • Мнения: 181

Не нападам, ама това не ми звучи като аргумент. То и гангнам стайл и гибо бейбе имаха много гледания, като гангнам даже май е най-гледаната за всички времена. Това, че нещо има много гледания, не значи, че е стойностно.

Другото, което е, аз мога да чувствам, че искам някой, който ме е наранил да речем, да умре. Това че го чувствам, значи ли, че ще е стойностно да го направя на песен.

Не че е нещо кой знае какво, нека има всякакви песни - нека си прави каквото иска. Аз лично много й харесвам някои песни от едно време. Просто го смятам за слабо и нелепо.

Гангнам стайл просто са били гледани. Тук случаят е различен - Шакира има подкрепа от феновете й от Латинска Америка и Мексико. Песента не е стойностна. Просто Шакира се изправи и публично зашлеви Пике - не е възпитано, но и неговото поведение не е. От друга страна, вероятно много момичета и жени, които са били предадени, ще отреагират с тази песен на собствената си болка. Всъщност драмите на Шакира и Пике не са кой знае какво, но тя е колумбийка и със смесена кръв, влага много емоции. А на мен Пике не ми харесва като поведение - така че, заслужава си песента.

# 42
  • Мнения: 2 885
Според мен мадамата е искала да измести Шакира и е успяла , нищо не е случайно .

# 43
  • Мнения: 5 267
Мисля, че арабската кръв на Шакира
Мисля, че не е "арабската кръв", южноамериканките са си точно фурии, като се ядосат. Чувала съм някои много луди случки с реални жени от Бразилия и Колумбия. А баща и всъщност е роден в Ню Йорк и има родители от Ливан, самата Шакира е израснала като католичка и ходила в такова училище даже. Определено не считам бабите и дядовците и виновни за песента Blush

# 44
  • Мнения: 1 522
Аз не деля хората по произход и пол. Дали е арабка или британка, все едно. Но тези, които защитават Шакира, искам да ви попитам - ще бъдете ли привлечени от мъж, на който жена му му е изневерила и той е разказал всичко в песен. Приемаме, че жена му е била най-черната като отношение, а той няма вина (това май в този форум трудно ще се приеме, но просто го приемете като пример).

# 45
  • Мнения: 173
Мисля, че арабската кръв на Шакира
Мисля, че не е "арабската кръв", южноамериканките са си точно фурии, като се ядосат. Чувала съм някои много луди случки с реални жени от Бразилия и Колумбия. А баща и всъщност е роден в Ню Йорк и има родители от Ливан, самата Шакира е израснала като католичка и ходила в такова училище даже. Определено не считам бабите и дядовците и виновни за песента Blush

Дори псевдонима й е повлиян от арабския свят. Шакира - от арабски - изящна жена. Част от песните й са повлияни от арабската култура. Песента Ojos Asi има арабски напеви и там се пее за Ливан, не за  родната й Колумбия.

# 46
  • Мнения: 5 267
Дори и така да е, Dresley - малко знам за нея конкретно - виж, ако искаш, топ 15 най-емоционални нации на света/ Forbes Blush

ще бъдете ли привлечени от мъж, на който жена му му е изневерила и той е разказал всичко в песен.
По същия начин като това, че мъж, на когото са изневерили, не е изпял нещо в песен - аз се чувствам привлечена или отблъсната от други неща. Майли също изпя в последната си песен, че сама може да държи ръката си и да си купува цветя, на мъжете най-вероятно не им е по-малко атрактивна.

# 47
  • Мнения: 1 522
Не е баш така. Привличането на мъжа към жената е до голяма степен правопропорционално на женската външност. Лично аз хейтя Шакира заради песента й, много е нелепа, но нейната атрактивност като външност не се е променила, следователно привличането ми към нея като жена също. Като тук не казвам, че съм влюбен в Шакира, а просто че привличането при мъжа до голяма степен зависи от външния вид на жената.

Докато обратното не е точно така. Да, жените също обичат поддържани и красиви мъже, но поведението на мъжа е много голяма фактор за пораждане или изчезване на привличането у жената.

# 48
  • Мнения: 5 267
Да, жените също обичат поддържани и красиви мъже, но поведението на мъжа е много голяма фактор
И мъжете пеят такива песни, просто Шакира "изби рибата" със споменаване на конкретните имена. Например Джъстин пя на Бритни "Cry me a river". Гаджето му към днешна дата е супер атрактивна мадама, явно не и пречи.

# 49
  • Мнения: 1 522
Ти не гледай звездите. При тях важат други правила. Ако аз имам 100 милиона в банка, мога да си позволя в някои други сфери да си правя квото искам. Но стандартът не е такъв за повечето хора.

# 50
  • Мнения: 5 267
Ако някой съсед ме извика, да ми издрънка на китарата си песен за бившата, ще избягам с двеста без да се обръщам назад. Мислех, че говорим за друго Smiley

# 51
  • Мнения: 1 522
Ако някой съсед ме извика, да ми издрънка на китарата си песен за бившата, ще избягам с двеста без да се обръщам назад. Мислех, че говорим за друго Smiley

Аз разбрах, че гледаш други неща и нямаш проблем да ти изпее 2-3 балади за бившата преди вечеря. Така поне каза 2 поста по-нагоре.

# 52
  • Мнения: 5 267
Придържала съм се към условието да са известни и атрактивни, защото Шакира не е съседката ми и повечето жени на 45 нито изглеждат така, нито имат такива финансови възможности. Но, ако си говорим за обикновени жени, ти не би имал против, значи, някоя позната, да се изплюе така по бившия?Relieved

# 53
  • Мнения: 1 522
Ако не ми говори това като сме заедно, не ми говори за бившия, не ми я пее песента, и просто в миналото се е случило - ще го приема. В крайна сметка ще си кажа - тъпо е постъпила, явно не е имала волята да си го преглътне и да не прави и песен чак. Но сега ако жена ми в момента почне да пише песни за бивши, не би ме изкефило меко казано.

# 54
  • Мнения: 5 267
Мисля, че хората на изкуството принципно преживяват на сцена/ в музика  и/или книга истински случки от живота си. Не е същото като просто вманиачен по миналото обикновен човек. На Шакира тази песен ще остане в историята и не виждам да и влияе лошо, но "Quod licet Iovi, non licet bovi.". Обикновените хора биха станали за смях, освен ако не изкарат три милиона за една седмица от това. Тогава палачинката пак би се обърнала.

# 55
  • Мнения: 1 573
Ама Шакира не е във връзка в момента, що да не си пише и да прави милиони?
А хич не вярвам, че на следващия ще му пречи песента.

# 56
  • София
  • Мнения: 35 088
Ба, ще му пречи.
Латино дива, това казах, че можеше да го зашлеви как си трябва.
За подобна постъпка и да отнася парсата тя? Ай, няма нужда.

Света е надскочил чуждия срам, ни е неин.

# 57
  • Мнения: 706
Аз не деля хората по произход и пол. Дали е арабка или британка, все едно. Но тези, които защитават Шакира, искам да ви попитам - ще бъдете ли привлечени от мъж, на който жена му му е изневерила и той е разказал всичко в песен. Приемаме, че жена му е била най-черната като отношение, а той няма вина (това май в този форум трудно ще се приеме, но просто го приемете като пример).

Ще бъда привлечена от такъв мъж ако е световноизвестен например Малума, ама ако е Футболеро от Малинова долина, малко по-друго е.

# 58
  • Мнения: 1 522
Само хубаво е да извадиш извода какъв е, а не само констатация и така ще разберем всички основите на отношенията мъж-жена :

тази постъпка е отблъскаваща и съответно трябва нещо много силно да я привлече, че да компенсира тази постъпка. Нещо като известността или парите на човека, който я е направил.

# 59
  • Мнения: 5 267
Или по скоро: ако целият свят ти е гледал развитието на връзката, е по-малко странно, че на целия свят ще пееш за нея Blush

# 60
  • Мнения: 173
Шакира трябваше да помисли за двете си деца Милан и Саша, защото този скандал ще рефлектира и върху тях.

# 61
  • Мнения: 2 579
Даже не дочетох текста. Големи обяснения като на женския пазар. Проява на много лош вкус според мен, а и с мъжете, ако искаш да им го наковеш, трябва кратко и ясно.
Виж, Майлито повече ме кефи с новата си песен-препратка към брака и с Лайъм. Има мисъл, има идейност, детайлите са поднесени тънко - да се сеща, който трябва да се сеща.
Това на Шакира е по-зле от "Съдебен спор".

# 62
  • Мнения: 5 267
Тяхното наистина е латино сага. Всеки ред май ще се окаже истина - точно чета при моята позната от Испания, че списание „Marca“ публикува статия, че Пике е искал от Шакира втори шанс.

Много ми напомня на една истинска случка, в която мъжът изневерява на жената, тя разбира и го конфронтира. А той като извинение, пада на колене и и предлага брак, но естествено му бъде отказано. Съответно "молещият за брак" избухва, изгонва жената от общото жилище и си води любовницата в него, където жвеят поне година-две. Да, единият от тях е латино Joy

# 63
  • София
  • Мнения: 5 752
Не съм чула още песента, текстът е глупавичък. Майли наистина го направи по-елегантно. Цялата ситуация е грозна, и от двете страни.

# 64
  • Мнения: 181
Текстът не е писан от Шакира. Тя разказала всичко на диджея и той написал текста, за да го напасне към музиката. Латиносите харесват текста  и си подкрепят Шакира, а за Пике скоро никой няма да говори. 

# 65
  • Мнения: 5 267
А майката на Пике принципно ли стиска хората за лицето или само на Шакира обича да прави така? Open Mouth

# 66
  • Мнения: 2 579
Голям вампир Joy

# 67
  • Мнения: 3 906
Аз вярвам, че за да я изпее тази песен по такъв начин със споменаване на конкретни имена, то положението е било много тежко. В подкрепа на това е и видеото по-горе, кой знае в каква ситуация е била. Явно е била и силно наранена, а хората в яда си правят такива неща. Вероятно и аз бих, а не съм каруцарка, участваща в саги като Съдебен спор Grinning

# 68
  • Мнения: 1 522
Нашите приятели през 1990 :

# 69
  • Мнения: 2 239
Много тъпа песен, жалка постъпка. Звучи като нещо първосигнално и точно като съдебен спор изкарва кирливите ризи на цялото си семейство. Грозно е да направиш нещо подобно за бащата на децата си. От както съм фен на някои групи и изпълнители като Arctic Monkeys, The last shadow puppets, Josh Garrels и много много други по-незнайни изобщо не се задоволявам с тъпи текстове на песни като този. Можеше да напише нещо алегорично, метафорично, пак да храни като иска, но не на толкова ниско ниво. Има песни за разбити сърца много по-деликатно поднесени, и сто пъти по-дълбоки.

Тая въобще не си ли дава сметка, че сигурно 90% от фен базата й носи в най-добрия случай касио и една ли може да си позволи някога ферари

# 70
  • Мнения: 173
Освалдо Риос се беше похвалил в едно реалити през 2022 г. Тъкмо беше започнала сагата Шакира-Пике. Риос се похвали, че по времето на снимките на теленовелата Вдовицата в бяло 1996/7 г. Той имал интимна връзка с Шакира, и разказа някои пикантерии от връзката им. Риос дори заяви, че песента Ojos asi била посветена на него, също и още няколко песни, но не сподели кои са те.

Последна редакция: вт, 07 фев 2023, 17:16 от Dresly

Общи условия

Активация на акаунт