Хитринки за всякакъв случай - 34

  • 45 369
  • 749
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 12 723
Със спирт съм чистила мастило, но изпрах веднага на мивката само с топла вода и после със спирт. След други препарати не знам какво би помогнало. Говоря за мастило за тампон на печат, но мисля че и от химикалка съм чистила със спирт.
То изобщо ли не се е махнало или по-скоро не напълно?

# 496
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Мастило от памучен панталон как да махна?
Пробвах със сапун за петна и обезмаслител. Не стана.

Изпрах работното яке на ММ с един химикал в джоба. Няма да описвам мазалото върху оранжевата част на якето. Киснах няколко пъти с белина за цветно на Аче. Изчисти се.

Последна редакция: пн, 27 мар 2023, 09:49 от Лалка

# 497
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Пробвах,да изчистя мастилото от униформата на ММ с как за коса - неуспешно.
Пяна за бръснене - неуспешно, паста за зъби - неуспешно Rolling Eyes
Поизсветляха малко петната, но са си доста забележими все още.
Мастилото е от тънкописец, от онези с пълнителчетата, та може и това да е ключовия фактор.
В сряда ще направя последен опит с голямо количество спирт и ако пак не стане, ще си ходи така, докато не сменят униформите (уж трябва да е тази година)

# 498
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Със спирт съм чистила мастило, но изпрах веднага на мивката само с топла вода и после със спирт. След други препарати не знам какво би помогнало. Говоря за мастило за тампон на печат, но мисля че и от химикалка съм чистила със спирт.
То изобщо ли не се е махнало или по-скоро не напълно?
лееко избледня. Не съм търкала.
Ще взема и с Вениш да видя...

# 499
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Момичета, Тайфун за петна на Изи чисти мастило (изпрах химикалка в джоба на бяла блуза). Но къде може да се намери в момента... Преди го имаше в Триумфите (Пловдив), сега в Първомай го купувам от квартални магазинчета. По веригите не съм засичала. Може би по малки магазинчета да го потърсите. Има и 200 мл шишенца, и 750 мл като големите са тип пръскалка за стъкло. Май няма петно, дето да не ми е извадило това чудо. Подходящо е и за цветни, и за бели тъкани.

# 500
  • Мнения: 47 981
Аз боря сега едни петна по неонов суичер с неизвестен произход, но мисля че са от кал. Вече са добре запечатани с вениш, веро тест, обезмаслител, немски препарат за петна хайтман. Не мръдват. Не знам да продължавам ли опити, след толкова третиране и пране. Поне цвета не мръдна...

# 501
  • Мнения: 3 534
Аз такива запечатани петна с неизяснен произход, немърдащи от много препарати, махнах с праха за петна от ДМ. Намокрих, поръсих, поразтърках и оставих да преседява.

# 502
  • Мнения: 80
Момичета, Тайфун за петна на Изи чисти мастило (изпрах химикалка в джоба на бяла блуза). Но къде може да се намери в момента... Преди го имаше в Триумфите (Пловдив), сега в Първомай го купувам от квартални магазинчета. По веригите не съм засичала. Може би по малки магазинчета да го потърсите. Има и 200 мл шишенца, и 750 мл като големите са тип пръскалка за стъкло. Май няма петно, дето да не ми е извадило това чудо. Подходящо е и за цветни, и за бели тъкани.
Аз също съм го ползвала и съм доволна.Чистеше както мастило от химикал,така и от фулмастери.

# 503
  • Мнения: 4 565
Споделям какво се случи след прането на вълнено палто в пералня - нищо му няма Simple Smile Буквално светна, не може да се сравнява с химическо. Програма за вълна, намалих за всеки случай на 30 градуса, слаба центрофуга, 400 оборота. Съвсем леко се измачка на места, но е смачкано все едно съм го облякла и съм седнала, не намачкано.

Някой прал ли е в пералня ортопедична възглавница на Дормео? По етикет не се пере, но според мен е адски замърсена някъде навътре. Ползва се от година и нещо от приятеля ми, почти всеки ден му пера калъфката, почти всяка седмица - фабричната калъфка на възглавницата, проветрявам, но не се оправя. Дотолкова, че вече идеално чисти калъфки след един ден на нея ми миришат на непрано.

# 504
  • Мнения: 4 476
Момичета, Тайфун за петна на Изи чисти мастило (изпрах химикалка в джоба на бяла блуза). Но къде може да се намери в момента... Преди го имаше в Триумфите (Пловдив), сега в Първомай го купувам от квартални магазинчета. По веригите не съм засичала. Може би по малки магазинчета да го потърсите. Има и 200 мл шишенца, и 750 мл като големите са тип пръскалка за стъкло. Май няма петно, дето да не ми е извадило това чудо. Подходящо е и за цветни, и за бели тъкани.
Тук
https://www.preparati.bg/preparati-bg/perilni-preparati/preparat … -izi-tayfun-200ml

# 505
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Споделям какво се случи след прането на вълнено палто в пералня - нищо му няма Simple Smile Буквално светна, не може да се сравнява с химическо. Програма за вълна, намалих за всеки случай на 30 градуса, слаба центрофуга, 400 оборота. Съвсем леко се измачка на места, но е смачкано все едно съм го облякла и съм седнала, не намачкано.

Някой прал ли е в пералня ортопедична възглавница на Дормео? По етикет не се пере, но според мен е адски замърсена някъде навътре. Ползва се от година и нещо от приятеля ми, почти всеки ден му пера калъфката, почти всяка седмица - фабричната калъфка на възглавницата, проветрявам, но не се оправя. Дотолкова, че вече идеално чисти калъфки след един ден на нея ми миришат на непрано.
С какво е пълна? Моя спи на една, която в долната си част е ролер, отгоре е синтетична вата. От скоро я ползва, но като се замърси ще я набутам в пералнята, пък... Кот' - такоа... Мизерна не е нито естетически приятна, нито пък здравословно ок.

# 506
  • Мнения: 6 149
Аз редовно пера мемори пяна възглавници в пералнята, нищо им няма.

# 507
  • Пловдив
  • Мнения: 534
От майстор на перални знам че нищо че на някой модели си пише че се перат възглавници....Това си е много пагубно за барабана на пералнята, т.е имайте  си едно на ум.

# 508
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 683
Аз прах възглавница на Магнифлекс, не е ортопедична.

Ами то е материал като мемори пяна и се скъса почти наполовина. Изхвърлих я!

# 509
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
От майстор на перални знам че нищо че на някой модели си пише че се перат възглавници....Това си е много пагубно за барабана на пералнята, т.е имайте  си едно на ум.
Зависи. Първо - пералнята трябва да е с достатъчно капацитет за ДВЕ възглавници. Примерно 5 кг е малко, поне 8. Второ - винаги се перат по две, за да може при центрофугата тежестта да се разпредели в барабана.

Буболина, ти една ли пусна? Т.е. без втора в пералнята? Лятото почивахме при една мацка, която точно такива переше след гостите, само не се пускат без калъфка върху пяната. И пак винаги се спазва правилото да са две. Това е фундаменталното при пране на възглавници, тяхното оцеляване и дългото ползване на пералнята без щети по нея.

Общи условия

Активация на акаунт