Хитринки за всякакъв случай - 34

  • 45 315
  • 749
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 40 737
Моля ви, дайте ми съвет как да почиствам кухнята ми, която е мат в цвят антрацит. След почистване остават вълни и кръгове по шкафовете. Като блесне слънцето е ужас, все едно не е чистено. Петната от вода и пръсти успявам да ги махна, но тея пусти следи после 😔

Просто не оставяш влажното да изсъхва само, а докато още не е изсъхнал полираш със суха домакинска хартия. Тя обира всички капки заедно с разтворените в тях замърсявания, които иначе след изпаряването на капката остават по повърхността. Това важи и за керамични котлони, и за стъкла, и за технически камък...
Все пак не натискай много да не е от някакъв мек материал и да се надраска, макар да не мис е вярва.

# 136
  • Мнения: 547
Моля ви, дайте ми съвет как да почиствам кухнята ми, която е мат в цвят антрацит. След почистване остават вълни и кръгове по шкафовете. Като блесне слънцето е ужас, все едно не е чистено. Петната от вода и пръсти успявам да ги махна, но тея пусти следи после 😔
Препарат за стъкло. Най-добре "Медикс" и кухненска хартия или микрофибърна кърпа. Забърсваш до сухо. Все едно миеш огледало или прозорец.

Последна редакция: нд, 05 фев 2023, 17:08 от Bug_Developer

# 137
  • Мнения: 2 392
Моя приятелка има такава кухня, направо изглежда невъзможна за чистене.
С мека кърпа и препарат за стъкла Frosch e eдиният вариант, другото беше някакъв спрей Pronto за пластмаса и др. повърхности, но пак иска търкане.

# 138
  • София
  • Мнения: 8 552
Никакво търкане нямам аз. Казвала съм и преди, но може да е полезно сега: мия с Фрш за стъкла и микрофибърна кърпа. Ако е много зле положението и има омазняване, с някакъв по-слабичък обезмаслител и след него пак Фрош и микрофибър.
Никакви хартии не ползвам, никакви специални хамалогии. 4 и нещо метра Г-образна кухня, само с долни шкафове, матов антрацит - отнема ми има-няма 10 минути.

# 139
  • Мнения: 80
Моля ви, дайте ми съвет как да почиствам кухнята ми, която е мат в цвят антрацит. След почистване остават вълни и кръгове по шкафовете. Като блесне слънцето е ужас, все едно не е чистено. Петната от вода и пръсти успявам да ги махна, но тея пусти следи после 😔
Пробвала ли сте след избърсване с мокрия парцал да минете със сух?Например с микрофибърен за прозорци които са. ☺️

# 140
  • Мнения: 40 737
Никакво търкане нямам аз. Казвала съм и преди, но може да е полезно сега: мия с Фрш за стъкла и микрофибърна кърпа. Ако е много зле положението и има омазняване, с някакъв по-слабичък обезмаслител и след него пак Фрош и микрофибър.
Никакви хартии не ползвам, никакви специални хамалогии. 4 и нещо метра Г-образна кухня, само с долни шкафове, матов антрацит - отнема ми има-няма 10 минути.

Дали ще е хартия или микрофибър е все тая - важно е да се забърше и подсуши.

# 141
  • София
  • Мнения: 8 552
То не е нужно да се ползва мокър парцал - препарат на спрей и забърсване директно с микрофибърната дава чудесен резултат.

# 142
  • Мнения: 40 737
Не е, кой каквото ще да използва - дали мокър швамтух, дали спрей, дали друго. Аз казвам само, че за да не останат петна, след това трябва да се забърше. Пак кой с каквото иска - хартия или микрофибър все едно - само да не остава мокро и да изсъхва от само себе си. Иначе аз препоръчах хартията, защото нея ползвам - удобно ми е да я хвърлям и да не пера и суша.

# 143
  • София
  • Мнения: 8 552
Аз буквално пръскам от препарата, разнасям го с кърпата и това е. Не подсушавам, то само си изсъхва, докато напръскам следващия шкаф. Ако няма нещо омазнено, не остават следи, които да се виждат.
Следи са ми оставали, ако има мазнина и не ползвам обезмаслител или ако ползвам неправилен препарат (остава нещо като филм и трябва да се чисти първо с влажен швамтух няколко пъти, та после с Фрош-а).

# 144
  • Мнения: 18
Моля ви, дайте ми съвет как да почиствам кухнята ми, която е мат в цвят антрацит. След почистване остават вълни и кръгове по шкафовете. Като блесне слънцето е ужас, все едно не е чистено. Петната от вода и пръсти успявам да ги махна, но тея пусти следи после 😔

Просто не оставяш влажното да изсъхва само, а докато още не е изсъхнал полираш със суха домакинска хартия. Тя обира всички капки заедно с разтворените в тях замърсявания, които иначе след изпаряването на капката остават по повърхността. Това важи и за керамични котлони, и за стъкла, и за технически камък...
Все пак не натискай много да не е от някакъв мек материал и да се надраска, макар да не мис е вярва.

Не е от това, за съжаление. Бърша почти на сухо, като винаги минавам повторно

# 145
  • Мнения: 40 737
Не е от това, за съжаление. Бърша почти на сухо, като винаги минавам повторно

А аз казвам друго - бърши си мокро, но после подсуши. Различно е.

# 146
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
това е препаратът, без който не мога. Полирах и аз, но след него не се налага. Подбирам кърпа, която да не оставя мъхчета и едри капки.

# 147
  • Мнения: 24 273
Момичета, помагайте! Има ли хитринка как чисто нови бели чорапи да станат пак снежно бели?! Ботушите на детето са кожени и на глезена, където се е търкал чорапът, се е оцветил. Натърках със сапун за пране, търках на ръка с вряла вода, но още не  е ок. Какво да правя? Не искам при всяко слагане да пера на ръка, а не искам и да се забоядисат, че не са хич евтини точно тези чорапи

# 148
  • Мнения: 68 570
Виж в темата за перилтите препарати, скоро писаха как се маха цветно петно.
Накратко..добавка за бяло пране се разтваря на кашичка, натърква се петното да престои. После с бели дрехи в пералня, 60 гр., над 2 чАса, с прахообразен с избелители.

# 149
  • Мнения: 40 737
Имаше същата тема преди време. Най-добрата хитринка е да не се обуват бели чорапи с тези обувки.

Общи условия

Активация на акаунт