Как да опазим басейна от куче?

  • 1 076
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 898
Искаме тази година да си вземем голямо куче, което да е пуснато в двора. Не искам да е вързано на синджир, а да си тича свободно. Играчките и батута на децата все ще опазим, но се чудя за басейна. Голям е 3.30м, с тръбна конструкция и винил. Обмисляме да го оградим с някаква ограда, но пък дали кучето няма да я прескача? Или пък докато е още бебе да го научим там да не ходи?

# 1
  • Мнения: 5 201
Е, зависи от кучето. Нашето е пуснато и няма сила, псвен телената ограда, която да го спре да си ходи кудето реши в двора.

# 2
  • Мнения: 11 253
Може да го научите да плува от бебе. Така басейна няма да е опасен за него.
Те повечето кучета имат инстинкт и плуват спокойно. Проблем е да знаят от къде и как да излязат.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 809
А сигурно ли е , че ще опазите играчките? Курс по послушание на кучето е абсолютно необходим. Моят е на 6 години, не обича вода, но краде непрекъснато чехлите и топките. Свободно пуснат в 1дка. двор,  но доста бели правеше като малък.

# 4
  • Мнения: 898
А сигурно ли е , че ще опазите играчките? Курс по послушание на кучето е абсолютно необходим. Моят е на 6 години, не обича вода, но краде непрекъснато чехлите и топките. Свободно пуснат в 1дка. двор,  но доста бели правеше като малък.

Изобщо не е сигурно, че ще ги опазим, но ще прежалим ако изяде някоя 😁 Другия ми вариант е да го вържем на доста дълъг синджир в предния двор.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 809
Май не сте много наясно с гледане на куче. По добре пишете в кучешката тема.

# 6
  • Мнения: 898
Така е, изобщо не сме наясно! 😅 Тепърва ще четем, а куче ще вземем лятото. Нашите имаха пинчер, който гледаха в апартамента, но е много по-различно от дворно куче.

# 7
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Вземете си куче което не обича вода. Имаме басейн и куче. Кучето ни никога не влизало доброволно в басейна, само когато децата го намъкнат , пък и тогава гледа да издрапа навън. Moже да плува, но предпочита да е стъпил здраво на земята . Кучето ни е микс между болонка и пудел, не е голямо, но пък и козина няма никъде из къщи.

# 8
  • Мнения: 9 468
😁 Другия ми вариант е да го вържем на доста дълъг синджир в предния двор.

не го правете, не мъчете животното.
въобще не  е сигурно, че ще ви създава проблеми. взехме една овчарка, която е живяла от бебе изхвърлена в двор. никога не беше влизала вътре в къща. от първото ѝ влизане у дома нямаме нито един чорап или чехъл изяден, нито едно напикано ъгълче. може да оставим цял ден пържола без надзор на масата и няма да я докосне. а дори не е обучавана, но е безкрайно интелигентна и много обичана. те са като хората - всяко има свой характер, но пък за разлика от нас възпитанието им влияе повече. успех!

# 9
  • Мнения: 1 760
Вземането на куче е голяма отговорност,то не е играчка.И тази отговорност трае 15 години.това е все едно още едно дете.Големите кучета трябва да ходят на училище.Вие също трябва да попорочетете,преди да се захванете.Ако ще мъчите кучето вързано,по-добре си сложете аларма.

# 10
  • Мнения: 898
Много добре знам каква отговорност е гледането на куче! Имах едно..  Първия пост прочетохте ли??
 
Искаме тази година да си вземем голямо куче, което да е пуснато в двора. Не искам да е вързано на синджир, а да си тича свободно. Играчките и батута на децата все ще опазим, но се чудя за басейна. Голям е 3.30м, с тръбна конструкция и винил. Обмисляме да го оградим с някаква ограда, но пък дали кучето няма да я прескача? Или пък докато е още бебе да го научим там да не ходи?

# 11
  • Мнения: 130
Привет, с батута няма да имате проблем, при нас единствено котката беше начесала прекрасно няколко дунапрена на коловете, но нищо фатално. Сковахме пясъчник - направихме му покривало, иначе и котката и кучето ровеха и изваждаха играчките от там, после съответно ги изяждаха. Ако ги съхранявате в затворена кутия, дерт няма.
Хубаво е, че ще го вземете лятото кученцето, дано имате време да се занимвате с него в началото, да научи някои основни правила.
Но и нашето  "свободно", та едвам опазвам новозасадени разсади, китки и прочее ;Д Вече знае, като му се скарам, ама няма как да го наблюдавам нон стоп. Туй то кученцата, на акъл като 3-4 годишни, които никога не порастват Grinning

# 12
  • Мнения: 898
Супер, ще се занимавам с три бебета 😂 Децата са на 3 и 1г. 😂 Ще проверя къде около нас има училище за кучета. По майчинство съм, така че ще имам доста време да му отделя. И ще се радва на дълги разходки с децата. Ще го вземем пролетта или лятото, защото знам че малки кученца трябва да са на топло, а вътре в къщата няма как да го гледаме.

# 13
  • Мнения: 1 034
Ще имате много ангажименти с голямо куче. Ще трябва да обезопасите целия двор, а не само басейна. И треньор едва ли ще реши проблемите с обучението на кучето. Изисква се яка работа от вас самите с кучето още повече, че трябва да живее с малки деца.  Много внимателно обмислете каква порода и какъв пол да бъде кучето. Помислете дали може да отделяте по 2-3 часа за разходки с кучето. Имайте предвид, че необученото голямо куче яко дърпа при разходки и първоначално ще трябва да го разхождате без децата. А неразходеното и необучено куче си намира работа в двора само - прави дупки, яде каквото му падне и т.н. Е има и изключения.... Може да останете без градинки, храсти... Все пак основно зависи от вас. Аз въпреки, че съм гледала кучета, не бях подготвена  за предизвикателството да гледам самоед/палав двугодишен вече тинейджър/.

# 14
  • Мнения: 1 760
Според мен,комбинацията две малки деца и ново куче,не изглежда никак добре.

Общи условия

Активация на акаунт