Мъжа ми не иска да изкарам книжка..

  • 6 766
  • 182
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Повече от година спорим за това.. все ми вика че било много скъпо, че имаме други разходи и не знам си какво.. с дете на 2 години сме и зимата е много трудно да го водя на детска когато вали или вее. Имаме тази възможност защото той взима добра заплата и аз взимам някакъв доход. Даже родителите ми са съгласно да поемат разходите по обучението но нашия пак не е съгласен.. каква би могла да е причината той да не иска дори да не даде една стотинка за това.??

# 1
  • bulgaria
  • Мнения: 309
За да не си самостоятелна и да си зависима от него. В никакъв случай не се отказвай. Колата е огромно удобство, особено с малко дете. Вземи си книжката, пък после ако прецениш, че не ти е комфортно - не шофирай. И какво значи "спорим". Откъде накъде някой ще решава вместо теб?

# 2
  • Мнения: 2 052
Съгласна съм с Ерин, недей да поддаваш на натиска му и да се отказваш.
Сега как водите детето на детска градина?
Имате ли семеен автомобил и за какво и как се ползва?

# 3
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Не се отказвай!
Иска да си зависима.

# 4
  • Мнения: 1 553
Викни два пъти комшията да те закара до детската и ще се навие, това в кръга на шегата. Мъжът ти го тресат комплекси, я да не му /изневериш/избягаш, я да не му пипаш скъпоценната кола, ако имате една, я да не станеш много оправна... Каквото и да е, не се задълбочавай, а си изкарай курса, книжката е удобство и улеснение, както писаха и преди мен.

# 5
  • Мнения: 79
За да не си самостоятелна и да си зависима от него. В никакъв случай не се отказвай. Колата е огромно удобство, особено с малко дете. Вземи си книжката, пък после ако прецениш, че не ти е комфортно - не шофирай. И какво значи "спорим". Откъде накъде някой ще решава вместо теб?
не мога дори да разчитам на него защото смените са му малко лоши и за каране и за взимане на детето. Все трябва да се обръщам към някой комшия или да си платя за това.. миналата година бях наблегнала здрави да уча листовките но той каза едно нещо което не съм очаквала оъ него.. че като изкарам книжка ще ходя да се оправям с някой.. като това нещо изобщо ми не е минало през главата..
Съгласна съм с Ерин, недей да поддаваш на натиска му и да се отказваш.
Сега как водите детето на детска градина?
Имате ли семеен автомобил и за какво и как се ползва?
имаме семеен автомобил. Не се ползва много защото само той го кара, само ако трябва да се иде до магазина или до града..

# 6
  • Мнения: 1 372
Щом родителите ти ще ти дадат пари, той няма думата
Имай предвид обаче че не е хич евтино, а после, ако нямаш кола да караш, няма и да се научиш.

# 7
  • Мнения: 46 434
...той каза едно нещо което не съм очаквала оъ него.. че като изкарам книжка ще ходя да се оправям с някой.. като това нещо изобщо ми не е минало през главата...
Кажи му, че с такси даже са по-удобни тези работи, защото можете и да пийнете по едно питие преди това.
Щом родителите ти са зад теб финансово, значи не е нужно да взимате единодушно решение, касаещо семейния бюджет. Действай без много приказки.

# 8
  • Мнения: 18 354
Оправдано  е само ако не ставаш за шофьор, има такива хора ,дето са опасни за себе си и другите на пътя.
 Ревност не е причина да си с вързани ръце, но с нея  ще намери друго да му пречи, който ревнува си намира поводи.
 Само ти можеш да намериш начин да го убедиш. За парите си намерила, родителите да платят да е мир, открий  и за другите  му причини. Днес без превоз   си затворник ,вързан, факторът време е особено ценен. Особено с деца.

# 9
  • Мнения: 2 052
миналата година бях наблегнала здрави да уча листовките но той каза едно нещо което не съм очаквала оъ него.. че като изкарам книжка ще ходя да се оправям с някой.. като това нещо изобщо ми не е минало през главата..

Говори с родителите си, щом са готови да те подкрепят и да ти дадат сумата, и си почни курса, като бъди готова и за инфантилни прояви на саботаж от любимия.

# 10
  • Мнения: 1 772
Не иска да изкараш книжка, защото после ще трябва да ти купи и кола Stuck Out Tongue Winking Eye

# 11
  • Мнения: 9 582
Очевидно е сериозно комплексиран, но от темата разбрах, че само шофьорите изневеряват.
Той оправя ли се с някоя като има книжка?

# 12
  • София
  • Мнения: 34 929
Опитва се да те държи зависима, книжката е само предтекст за кофтито ви отношения.
Какво значи не дава?
Всяко пълнолетно лице може само да взима решения.

# 13
  • Мнения: 14 666
Я па тоа! А той тогава с коя се праска, докато вие с детето се блъскате в градския и газите преспи и локви?
Сигурна съм и че няма пари да поддържа втора кола, а също и че ревнува собствената си таратайка.
Тръгвай на курсове и се приготви за още по-аграрни изцепки.

# 14
  • Мнения: 79
Оправдано  е само ако не ставаш за шофьор
баща ми на времето ме е учил да карам..даже до преди да забременея с малкия пак карах няколко пъти но с баща ми до мен и на места където няма хора и други превозни средства..



Той оправя ли се с някоя като има книжка?
па сигурно, не знам, то човек който няма доверие на себеси няма да има и на другите..

Общи условия

Активация на акаунт