Постоянно критикуване! Как да се справя?

  • 4 009
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Не мога вече. Не издържам . Четири години търпя само критики от семейството на мъжът ми. Със всеки изминал ден стават все по - нагли и нагли, а аз мълча ли, мълча , защото съм принудена да живея в тяхната къща (слава Богу поне сме на отделен етаж)
Критиките са най различни: от това какви хапчета пия за задържане на бебето и защо не пия такива каквито ми е казал единият от роднините , който няма медицинско образование, а слушам хората от болницата до това как трябва да се обличам, за да се обръщат чуждите мъже след мен и да му ставало готино на моя, че ме гледат. А моят мъж със сигурност не иска да се обличам така че да ме заглеждат другите. Критикуват относно подаръците, които правя или пък какво правя с подаръците, които не харесвам , или защо майка ми идва да ми помага , а не се оправям сама (оправям се сама, до колкото мога с дете на почти 2,  просто имам силна връзка с мама и ми приятно тя да е тук, да гледа детето , а аз да си изчистя по - бързо или да наготвя по - бързо. Или пък тя да ми наготви нещо, което обичам. ) Защо ходя на гости при майка и баща ми, как съм поканила хората на кръщенето на детето ми, дали съм казала Добър ден или здравей (като Добър ден се смята за нещо лошо) . Съседката и тя ме критикува защо съм отишла сама в близкият парк , защо не съм я взела с мен, защо не съм и звъннала. Братът на мъжът ми и жена му защо съм казала нещо, което аз не съм го казвала, обаче се водят преговори, дискусии и се чувствам като на съд понякога , и всеки път излиза , че тя нещо не е разбрала. Започнах да ги отбягвам защото психически се усещам , че ако още някой ми каже нещо, този път няма да се усмихна , а ще избухна по изключително груб начин и ще кажа неща , които не ми влизат като цяло в работата , но и аз мога да критикувам . Усещам им енергията . Засякох се с бащата на мъжът ми в магазина . Дори не ме поздрави, което последните 3 пъти, в които сме се виждали се превръща в прецедент . Други хора спират да ми говорят и клеветят името ми пред други роднини и приятели и вече просто съм на предела на силите си, а на този етап няма как да се преместим да живеем на квартира или да си купим наше жилище.
Дайте ми съвет как да се държа с тези хора. С добро не става - лицемерка съм, с лошо не става - интригантка съм, неутрална не става да съм - пак съм лоша ....

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 14:08 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 4 285

Аз имам един съвет, с който много от нещата ще изчезнат, просто, защото няма да има ежедневни срещи - квартира, далече от тях.

# 2
  • Мнения: 5 636
Мъжът ти подкрепя ли те.
Ограничи допирните точки, не се засяга, а когато е възможно подхождай със шега.
Докато живеете там ще има дрязги.
Дистанцирай се максимално.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 474
Не мога вече. Не издържам . Четири години търпя само критики от семейството на мъжът ми. Със всеки изминал ден стават все по - нагли и нагли, а аз мълча ли, мълча , защото съм принудена да живея в тяхната къща
Скрит текст:
(слава Богу поне сме на отделен етаж)
Критиките са най различни: от това какви хапчета пия за задържане на бебето и защо не пия такива каквито ми е казал единият от роднините , който няма медицинско образование, а слушам хората от болницата до това как трябва да се обличам, за да се обръщат чуждите мъже след мен и да му ставало готино на моя, че ме гледат. А моят мъж със сигурност не иска да се обличам така че да ме заглеждат другите. Критикуват относно подаръците, които правя или пък какво правя с подаръците, които не харесвам , или защо майка ми идва да ми помага , а не се оправям сама (оправям се сама, до колкото мога с дете на почти 2,  просто имам силна връзка с мама и ми приятно тя да е тук, да гледа детето , а аз да си изчистя по - бързо или да наготвя по - бързо. Или пък тя да ми наготви нещо, което обичам. ) Защо ходя на гости при майка и баща ми, как съм поканила хората на кръщенето на детето ми, дали съм казала Добър ден или здравей (като Добър ден се смята за нещо лошо) . Съседката и тя ме критикува защо съм отишла сама в близкият парк , защо не съм я взела с мен, защо не съм и звъннала. Братът на мъжът ми и жена му защо съм казала нещо, което аз не съм го казвала, обаче се водят преговори, дискусии и се чувствам като на съд понякога , и всеки път излиза , че тя нещо не е разбрала. Започнах да ги отбягвам защото психически се усещам , че ако още някой ми каже нещо, този път няма да се усмихна , а ще избухна по изключително груб начин и ще кажа неща , които не ми влизат като цяло в работата , но и аз мога да критикувам . Усещам им енергията . Засякох се с бащата на мъжът ми в магазина . Дори не ме поздрави, което последните 3 пъти, в които сме се виждали се превръща в прецедент . Други хора спират да ми говорят и клеветят името ми пред други роднини и приятели и вече просто съм на предела на силите си, а на този етап няма как да се преместим да живеем на квартира или да си купим наше жилище.
Дайте ми съвет как да се държа с тези хора. С добро не става - лицемерка съм, с лошо не става - интригантка съм, неутрална не става да съм - пак съм лоша ....
Ето тук ти е грешката – не си принудена. Предполагам не са те вързали.

По принцип въобще не е трябвало да се съгласяваш да живееш там, но това е поправима грешка. Твой избор е дали ще се изнесеш и ще я поправиш. Тях няма да ги промениш.
Ето затова отказах да ставам "завряна снаха".

# 4
  • Мнения: X
Изнесете се.

Няма друг начин. Навреш ли се в чужда къща, рядко има мир. Особено ако става дума за малък град или село, повечето хора са с кофти манталитет.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 602
Първа грешка - забила си се при хора, с които не се разбирате.
Втора грешка - пука ти от мнението им.
Трета грешка - мълчиш си години наред.

Ако търсиш съвет как да промениш тях, това няма как да стане. Можеш да се дистанцираш физически и емоционално. Ако това ти е невъзможно и си зависима финансово - лошо. Значи си направила избори, с които не можеш да живееш. Време е да промениш начина, по когото правиш избори.

# 6
  • Мнения: 1 846
Мисля си, че всичко е в твоята глава. Имаш някакъв проблем с критиката т.е вземаш нещата навътре и ги пречупваш през твоята призма. Понякога хората си говорят, а си миля че те не те критикуват-ти го приемаш така.
Съседката те е попитала защо не си я взела с нея в парка...ти критика, жената може да и е скучно, да иска да се разходи, един обикновен въпрос спрямо теб и битието ти, ти го приемаш като КРИТИКА!
 Вземи един лист и си запиши всичко през деня което за теб е критика .Седни и го обмисли добре, спомни си ситуацията едва ли всеки те критикува.
В магазина ако си купиш хляб и продавачката ти каже "абе докарахме нов вид хляб защо не вземеш от него да опиташ.." жената предлага нещо ново, предполагам в твоята глава звучи "ся що го вземаш тоя хляб скапания, вземи от по-хубавия". Това за теб е критика.
Помисли добре, всичко ли е критика?

# 7
  • София
  • Мнения: 13 031
Спри да плащаш данък обществено мнение. Просто не обръщай такова внимание на това кой какво казал. Не е задължително да е насочено към теб, но явно ти така го приемаш. Нека си говорят хората. Подминавай и си гледай себе си.
И послушай Оливиа.

# 8
  • INFJ
  • Мнения: 9 333
Изнесете се, едва ли има друго по-бързо и ефикасно решение от това.

# 9
  • София
  • Мнения: 337
Не става ясно мъжът ти как реагира в тези ситуации. Не те ли защитава пред семейството си? Подозирам, че по-скоро си мълчи и оправдава тяхното поведение пред теб. "Те са си такива." Ако е така, няма да става по-добре, ако продължите да живеете в къщата им.

Другият вариант е той да е черната овца в семейството и да го отнася, наравно с теб.

А не е гаранция, че като се изнесете, особено ако сте в същия град, те пак няма да те тормозят. Имам представа какво е да живееш с подобно семейство. Колкото и да не ти пука за хорското мнение, ако ти се дудне 24/7, няма как да се абстрахираш нонстоп.

Но във всеки случай, голяма грешка е и да си мълчиш. На твое място, аз бих им отвърнала, дори с риск да ме изгонят от къщата.

# 10
  • Мнения: 6 146
Където и да се изнесе, после все някой друг ще говори.

# 11
  • Мнения: 1 799
Скрит текст:
Не мога вече. Не издържам . Четири години търпя само критики от семейството на мъжът ми. Със всеки изминал ден стават все по - нагли и нагли, а аз мълча ли, мълча , защото съм принудена да живея в тяхната къща (слава Богу поне сме на отделен етаж)
Критиките са най различни: от това какви хапчета пия за задържане на бебето и защо не пия такива каквито ми е казал единият от роднините , който няма медицинско образование, а слушам хората от болницата до това как трябва да се обличам, за да се обръщат чуждите мъже след мен и да му ставало готино на моя, че ме гледат. А моят мъж със сигурност не иска да се обличам така че да ме заглеждат другите. Критикуват относно подаръците, които правя или пък какво правя с подаръците, които не харесвам , или защо майка ми идва да ми помага , а не се оправям сама (оправям се сама, до колкото мога с дете на почти 2,  просто имам силна връзка с мама и ми приятно тя да е тук, да гледа детето , а аз да си изчистя по - бързо или да наготвя по - бързо. Или пък тя да ми наготви нещо, което обичам. ) Защо ходя на гости при майка и баща ми, как съм поканила хората на кръщенето на детето ми, дали съм казала Добър ден или здравей (като Добър ден се смята за нещо лошо) . Съседката и тя ме критикува защо съм отишла сама в близкият парк , защо не съм я взела с мен, защо не съм и звъннала. Братът на мъжът ми и жена му защо съм казала нещо, което аз не съм го казвала, обаче се водят преговори, дискусии и се чувствам като на съд понякога , и всеки път излиза , че тя нещо не е разбрала. Започнах да ги отбягвам защото психически се усещам , че ако още някой ми каже нещо, този път няма да се усмихна , а ще избухна по изключително груб начин и ще кажа неща , които не ми влизат като цяло в работата , но и аз мога да критикувам . Усещам им енергията . Засякох се с бащата на мъжът ми в магазина . Дори не ме поздрави, което последните 3 пъти, в които сме се виждали се превръща в прецедент . Други хора спират да ми говорят и клеветят името ми пред други роднини и приятели и вече просто съм на предела на силите си, а на този етап няма как да се преместим да живеем на квартира или да си купим наше жилище.
Дайте ми съвет как да се държа с тези хора. С добро не става - лицемерка съм, с лошо не става - интригантка съм, неутрална не става да съм - пак съм лоша ....
Имам един съвет, който при мен работи винаги - с техните камъни по тяхната глава. Повечето хора са като животните, виждат слаб човек и го изяждат. Бъди интригантка, бъди злобна... Ще видиш колко добре ще се почувстваш. Не е ирония.

# 12
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 964
Ми критикувай ги и ти, може да ги уплашиш че си станала устата и да се кротнат. Сега като си мълчиш така е, ще ти солят на главата защото им е лесно да го правят, няма отпор.

# 13
  • Мнения: 31
Мисля си, че всичко е в твоята глава. Имаш някакъв проблем с критиката т.е вземаш нещата навътре и ги пречупваш през твоята призма. Понякога хората си говорят, а си миля че те не те критикуват-ти го приемаш така.
Съседката те е попитала защо не си я взела с нея в парка...ти критика, жената може да и е скучно, да иска да се разходи, един обикновен въпрос спрямо теб и битието ти, ти го приемаш като КРИТИКА!
 Вземи един лист и си запиши всичко през деня което за теб е критика .Седни и го обмисли добре, спомни си ситуацията едва ли всеки те критикува.
В магазина ако си купиш хляб и продавачката ти каже "абе докарахме нов вид хляб защо не вземеш от него да опиташ.." жената предлага нещо ново, предполагам в твоята глава звучи "ся що го вземаш тоя хляб скапания, вземи от по-хубавия". Това за теб е критика.
Помисли добре, всичко ли е критика?

Същото си го мислих и аз, че е само в моята глава и че имам някаква травма в главата. За това ще се насоча към психолог , за да разбера дали това наистина е така.
Относно съседката, написах изключително малко за нейното поведение .
Преди може би два месеца ми призна , че ме е коментирала със свекърът ми ... Но каза само това , че ще ми каже, за да не правела интриги: "аз казах само това за теб, че не мога да те разбера що за човек си " , аз я попитах какво има да ми се разбира. Нормален човек с дете, който има чувства , емоции както всички останали. Не си вра носа там където не ми е работата, не обичам да обсъждам и клюкарствам за хората. И се започна нямах предвид това. Ами ти излизаш пред нас и си гримирана , защо въобще се гримираш (гримът ми е спирала и червило или очна линия ) , ти все имаш някаква работа , не мога да те разбера какво толкова правиш във вас (тук обяснявам, че след като простра, сгъна дрехи и изчситя докато детето спи, ако имам време чета книга , правя си маска на лицето , къпя се, гледам филм и медитирам) отговаря ми се , че не е така и че работата винаги мога да я оставя и да оставя всичко , което правя. Аз я питам защо отговорът е че никога няма да ми е подредена къщата, никога няма да свърши къщната работа .... И тук аз не виждам смисъл тя да ми говори тези неща, защото нея не я засягат . Всъщност засягат я , защото аз предпочитам детето ми да спи вкъщи , вместо да вися в някое кафене ( и не е като да не се е случвало цял ден да съм с нея )
Тя както ми говори, изведнъж спира да ми говори, виждаме се на терасата аз я поздравявам , тя не ми отговаря , ако майка и започне да говори с мен и казва "оставяй я тая " и след като започне отново да ми говори ми казва как е спряла да ми говори, защото аз съм излязла с Петя (съученичка ) и не съм и казала. Как аз съм решила да отида при майка ми и не съм и казала . А в случая това , че сме съседки не означава , че трябва постоянно да сме заедно и да и давам отчети .
И всъщност може би от това идва моето предложение, че и тя ме критикува .

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Авторке, и на мен ми изглежда, че просто ти твърде навътре приемаш обикновени неща. Трудно може да се случи такова съвпадение, всички - от другата снаха до съседите - да са все нагли и бъркащи се. Може, но е малко вероятно.
Не обръщай такова внимание и не го мисли. Ако настояват, помисли за съответен отговор, но не се връзвай на всяка дума.

# 15
  • София
  • Мнения: 28 474
Леле колко се обясняваш... Close

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Проблема ти е, че всичко приемаш твърде лично. Изживяваш драматично всичко казано и от там нататък какъвто и съвет да ти бъде даден, ако сама не се промениш, няма да се променят и хората около теб.
Хората изказват мнение, което ти приемаш като критика. Примера с подаръците, които не харесваш. Това си е твое решение и не зависи от мнението на свекървата.

 Днес например споделих на приятелка, че чистя стари документи и всичко хвърлям но например ще си запазя за спомен касовата бележка за детското легло на сина ми от преди 10 години. Тя ми вика "Луда ли си, защо да пазиш боклуци, аз всичко хвърлям, дразнят ме". Дори през ум не ми мина, че това е критика. За нея са боклуци, за мен са съкровища, дай сега да ѝ се разсърдя или да го мисля.
Не си се била справяла, че майка ти идва да помага. Кажи " Да, обожавам да идва и не съм луда да отказвам помощ" няма нужда да се засягаш. Дребнаво е и най-много на себе си вредиш.
Няма нужда да отговаряш с лошо, да се натоварваш, да го мислиш и премисляш. Признаваш се за несправяща се, за всякаква и продължаваш напред. .
Смятам, че ако не се натовариш ти самата, а съвсем с естествен тон отговориш на свекървата, че излишните подаръци ти сама ще решиш какво да ги правиш и тя с нейните да прави каквото иска, и след това продължиш разговора с нормален тон, без да се напрегнеш, ще го приеме и дори няма да го отрази. А и да го отрази, ще свикне за напред да не ти навлиза в границите.
Много е трудно, да не кажа невъзможно, защото просто твоят характер е такъв, и не очаквам, че всички трябва да бъдат еднакви.
И изнасяне няма да ти помогне, защото ще контактуваш с тях редовно, по празници и уикенди и ти пак ще се натоварваш с изказванията на другите, които пък ще бъдат още по-озлобени, че си км откраднала сина и не им искаш етажа, с който най-вероятно безумно много се гордеят

# 17
  • INFJ
  • Мнения: 9 333
Насочи се към квартира, или собствено жилище, не ти трябва психолог за такова нещо.

# 18
  • Мнения: 31
Леле колко се обясняваш... Close

По същият начин се обяснявам защо съм казала "Добър ден" , а не "здравейте" и по същият начин се обяснявам как не съм казвала нещо, което някой твърди , че съм го казала. Аз постоянно се обяснявам за всичко. Ето и сега се обяснявам , сякаш е станало като навик ...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 134
Трябва да промениш своята нагласа и реакциите си към хората. Как ти приемаш действията и думите им и ще се справиш. Няма друг начин!

# 20
  • Мнения: 31
Проблема ти е, че всичко приемаш твърде лично. Изживяваш драматично всичко казано и от там нататък какъвто и съвет да ти бъде даден, ако сама не се промениш, няма да се променят и хората около теб.
Хората изказват мнение, което ти приемаш като критика. Примера с подаръците, които не харесваш. Това си е твое решение и не зависи от мнението на свекървата.

 Днес например споделих на приятелка, че чистя стари документи и всичко хвърлям но например ще си запазя за спомен касовата бележка за детското легло на сина ми от преди 10 години. Тя ми вика "Луда ли си, защо да пазиш боклуци, аз всичко хвърлям, дразнят ме". Дори през ум не ми мина, че това е критика. За нея са боклуци, за мен са съкровища, дай сега да ѝ се разсърдя или да го мисля.
Не си се била справяла, че майка ти идва да помага. Кажи " Да, обожавам да идва и не съм луда да отказвам помощ" няма нужда да се засягаш. Дребнаво е и най-много на себе си вредиш.
Няма нужда да отговаряш с лошо, да се натоварваш, да го мислиш и премисляш. Признаваш се за несправяща се, за всякаква и продължаваш напред. .
Смятам, че ако не се натовариш ти самата, а съвсем с естествен тон отговориш на свекървата, че излишните подаръци ти сама ще решиш какво да ги правиш и тя с нейните да прави каквото иска, и след това продължиш разговора с нормален тон, без да се напрегнеш, ще го приеме и дори няма да го отрази. А и да го отрази, ще свикне за напред да не ти навлиза в границите.
Много е трудно, да не кажа невъзможно, защото просто твоят характер е такъв, и не очаквам, че всички трябва да бъдат еднакви.
И изнасяне няма да ти помогне, защото ще контактуваш с тях редовно, по празници и уикенди и ти пак ще се натоварваш с изказванията на другите, които пък ще бъдат още по-озлобени, че си км откраднала сина и не им искаш етажа, с който най-вероятно безумно много се гордеят


Не става въпрос за свекървата. Тя е в чужбина . Идва си рядко, виждала съм я 3 пъти. А като се прибере отсяда в хотел, тъй като е разведена със свекъра

# 21
  • Мнения: 5 636
Щом медитираш понякога, вероятно четеш или би могла да четеш ню ейдж литература.
Бих могла да ти препоръчам Четирите споразумения, едно от което е: не приемай нищо лично!
Проблемът е в твоята реакция спрямо думите и поведението на околните.
Не си длъжна да се обясняваш на всички и за всичко но вероятно сама себе си се опитваш да убедиш и нямаш самочувствие да се заявиш.
Приеми, няма как да се харесаш на всички и това, че сме различни е чудесно!

# 22
  • София
  • Мнения: 28 474
Леле колко се обясняваш... Close

По същият начин се обяснявам защо съм казала "Добър ден" , а не "здравейте" и по същият начин се обяснявам как не съм казвала нещо, което някой твърди , че съм го казала. Аз постоянно се обяснявам за всичко. Ето и сега се обяснявам , сякаш е станало като навик ...
Тук проблемът е в теб.

Не ти трябва чуждото одобрение, трябва ти твоето. Имаш ли го него, всичко е наред.

# 23
  • Мнения: 31
Щом медитираш понякога, вероятно четеш или би могла да четеш ню ейдж литература.
Бих могла да ти препоръчам Четирите споразумения, едно от което е: не приемай нищо лично!
Проблемът е в твоята реакция спрямо думите и поведението на околните.
Не си длъжна да се обясняваш на всички и за всичко но вероятно сама себе си се опитваш да убедиш и нямаш самочувствие да се заявиш.
Приеми, няма как да се харесаш на всички и това, че сме различни е чудесно!

Книгата е чудесна бях я забравила , наскоро я видях в библиотеката ми. От същият автор много харесвам Умението да обичаш. Чела съм я преди 7 години, тогава я започвах и оставях идваше ми много тежка.
Много се радвам когато среща хора, които четат от "моята" литература

# 24
  • Мнения: X
Ами ти четеш, ама усвояваш ли?

Не искам да те обидя, но хората тук са прави, всичко взимаш навътре и се обясняваш. За какво?

Разбирам, че като сте в къща съседите около вас са познати и си казвате 2-3 думи. Баба ми е в къща и има голяма близост със съседите. Като се видим на терасата си казваме 2-3 думи. Ако усетя, че любопитстват просто излизам от ситуация с неясен отговор и толкова. Няма да мисля пет дена съседката Пенка какво мисли за грима ми.

# 25
  • Мнения: 2 074
Поясни това моля -
 "Други хора спират да ми говорят и клеветят името ми пред други роднини и приятели".
Как пък все другите те плюят и ти говорят  нагло, а ти си бяла и добричка?Грешката е в твоя телевизор. И защо по дяволите си се навряла там? Малко се спри с турските сериали и влез в реалния живот.

# 26
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 964
Струва ми се че просто си изнервена, а хората наоколо явно са по-приказливи. Единствения начин е да обясниш на мъжа ти колко ти е зле и да се изнесете по-надалече от тая среда, защото тя средата няма как да се промени. И вземай някакъв валериан да не се нервираш чак толкова.

# 27
  • Мнения: 1 334
А що не пробваш да спреш да се обясняваш? И тая съседка която казва за теб "остави я тая"... ти защо почваш да й говориш после? Имаш си семейство, близка си с майка си (което е чудесно) имаш приятелки, какво се занимаваш с тия хора? Като почнат да коментират как се обличаш, дали се гримираш, какво правиш .... не може ли да погледнеш със спокойна многозначителна усмивка и .. да не отговориш, да се обърнеш към мъжа си и да му кажеш че ще се прибереш защото внезапно ти е прилошало. Съседката като вземе да ти задава въпроси какво толкова правиш вкъщи - ами кажи - "Каквото си искам". А и е като някой два пъти не ми отговори на поздрава - трети път не бих го поздравила.

# 28
  • Мнения: 31
Поясни това моля -
 "Други хора спират да ми говорят и клеветят името ми пред други роднини и приятели".
Как пък все другите те плюят и ти говорят  нагло, а ти си бяла и добричка?Грешката е в твоя телевизор. И защо по дяволите си се навряла там? Малко се спри с турските сериали и влез в реалния живот.

Ами например жената на братът на мъжа ми разпространи , че съм й казала, че нито тя нито братът са добре дошли на нашият етаж. Това го каза на лели, чичовци, бащи , стринки, братовчеди и приятели от квартала , та дори и на свекървата в чужбина ... И аз отново се обяснявах, че такова нещо не съм казвала , въобще и не ми е минавало през главата. нито къщата, нито етажът са мои.  Тя и братът не ми говорят , а аз се водя по тях. Няколко пъти ги поздравявах те не ми отговаряха и накрая се стигна до това. Не дойдоха има кръщенето на детето на роднини, защото не искаха да стоят с мен на една маса .
Включително и продавачката в кварталният магазин ме пита защо сме скарани ...

# 29
  • София
  • Мнения: 35 062
Спри да се обясняваш, спри.
Ако някой те попита защо, отговаряш защото така или - това е лъжа, който я е изговорил да доказва, аз не ща.

Толкова е просто да излезеш от махленското!

# 30
  • Мнения: 31
Спри да се обясняваш, спри.
Ако някой те попита защо, отговаряш защото така или - това е лъжа, който я е изговорил да доказва, аз не ща.

Толкова е просто да излезеш от махленското!

Благодаря! Не мога. Не знам как. Затова и писах тук. Толкова съм се свила в черупката си и толкова се притеснявам да не кажа нещо, за да си нямам проблеми, че просто не знам как да говоря.  . . Толкова ми е паднало самочувствието ... Изключително несигурна се чувствам във всичко , което правя (с изключение на гледането на детето и къщната работа )

# 31
  • Мнения: 1 799
А как са отношенията с мъжа ти? Той какво казва по повод отношенията ви с брат му и жена му? Какво означава "да си нямам проблеми"?
Ако си отговорила вече се извинявам.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Ама ти пак имаш проблеми! Дори и сега, като мълчиш! Що тогава се притесняваш да си отвориш устата?! Тези хора всички виждат, че си мека и мълчиш, така че тъпчат отгоре ти. И ще тъпчат. То от теб зависи дали ще продължава така.

# 33
  • Мнения: 5 257
Ооо, звучиш надуто и превзето. Обсъждали те били и ти петняли името. Светът не се върти около теб, ще знаеш. Това, че някой е споменал нещо за тебе в кварталния магазин не означава, че те обсъжда. Това са нормални неща, които се говорят между съседи в магазина. Гледай си детето и живота и толкова.

# 34
  • София
  • Мнения: 35 062
Проблемите сама си ги правиш.
Хората са те набарали мека Мария и ще те оглозгат, спри.

Нито си длъжна да дружиш с тях, да им даваш отчет, да им следваш непоисканите съвети. Длъжна си да се съхраниш в тези условия или да ги смениш.

Когато те питат нещо и кажеш не, не се чувствай длъжна да продължиш с защото.

# 35
  • Мнения: 31
А как са отношенията с мъжа ти? Той какво казва по повод отношенията ви с брат му и жена му? Какво означава "да си нямам проблеми"?
Ако си отговорила вече се извинявам.

Той казва "те са си такива , баща ми винаги е лъгал и бил лицемер и винаги е уважавал чуждите хора , а не  мен и брат ми, даже веднъж са се били , заради някаква дреболия братът и бащата"
На въпросът "защо до сега не си ми казвал какъв е баща ти " ми отговори, че сама съм трябвало да достигна до този извод и че не е искал да ме настройва.
А относно брат си... Мъжът ми казва, че той е изключително объркан в момента и , че жена му го върти на малкият си пръст като го манипулира с опити за самоубийство (скачане от 5 етаж , ако нещо не стане на нейната, на 36г е тя )

# 36
  • Мнения: 2 844
Случайно да сте от по-голям град, а мъжът ви от по-малък? Или вашето семейство да има повече финансови възможности от неговото? Или сте с образование и "светски" човек, а там обкръжението е да кажем от по-затворено и ограничено общество?
Преди години, още в гимназиалните ми години, имах едно гадже. Нашите лекари, аз кокетка, отличничка, със светло бъдеще, гаджето тираджия, родителите с нискоквалифицирана работа. Имаше разлика, от гледна точка на интелектуално ниво, още тогава си я усещах, но ... дете.
Та, когато му ходех на гости, вкл. да спя у тях, горе долу същите неща ми се случваха. Уж всички много ме харесваха и в същото време ей такива подмятания - що все си гримирана/наконтена, защо не говориш на диалект, на интересна ли се правиш и т.н.
Преломният момент беше, когато карах кандидатстудентски изпити. Кандидатствах в СУ и в малко по-голям град, на час път от нашия. Гаджето ми заяви (след разговори с братовчед му каза, че са го установили): "Който си има приятел, ще учи в ... (малко по-големия град, на час път от нашия) и ще стои там макс два пъти в седмицата". Отделно искаше да ми е кавалер на бала и да дойде с мен в ресторанта и на екскурзията с випуска.
Ами, зарязах го, даже май не много учтиво (спрях да му вдигам телефона и се криех, когато идва да ме търси пред дома ми). 4 години бяхме гаджета. Нашите бяха много щастливи от зарязването.
След зарязването, разпространи пред целия град, че съм к....лека жена. Класика.
Та, разказвам тази случка, защото тук ми мирише на същите комплекси на малкия човек, сблъскал се с модерния, млад човек, със свободно мислене и свободолюбив дух Simple Smile Ако мъжът ви ви подкрепя, изнасяйте се. Ако не - сменете мъжа Wink Дет' се вика - дайте да го живеем тоя живот Simple Smile

# 37
  • Мнения: 14 802
Кефи ме колко са избирателни и демонстративни отговорите Simple Smile
Или е същия дол дренки, както е винаги в такива реални случаи, или просто пързалка.

# 38
  • Мнения: 31
Случайно да сте от по-голям град, а мъжът ви от по-малък? Или вашето семейство да има повече финансови възможности от неговото? Или сте с образование и "светски" човек, а там обкръжението е да кажем от по-затворено и ограничено общество?
Преди години, още в гимназиалните ми години, имах едно гадже. Нашите лекари, аз кокетка, отличничка, със светло бъдеще, гаджето тираджия, родителите с нискоквалифицирана работа. Имаше разлика, от гледна точка на интелектуално ниво, още тогава си я усещах, но ... дете.
Та, когато му ходех на гости, вкл. да спя у тях, горе долу същите неща ми се случваха. Уж всички много ме харесваха и в същото време ей такива подмятания - що все си гримирана/наконтена, защо не говориш на диалект, на интересна ли се правиш и т.н.
Преломният момент беше, когато карах кандидатстудентски изпити. Кандидатствах в СУ и в малко по-голям град, на час път от нашия. Гаджето ми заяви (след разговори с братовчед му каза, че са го установили): "Който си има приятел, ще учи в ... (малко по-големия град, на час път от нашия) и ще стои там макс два пъти в седмицата". Отделно искаше да ми е кавалер на бала и да дойде с мен в ресторанта и на екскурзията с випуска.
Ами, зарязах го, даже май не много учтиво (спрях да му вдигам телефона и се криех, когато идва да ме търси пред дома ми). 4 години бяхме гаджета. Нашите бяха много щастливи от зарязването.
След зарязването, разпространи пред целия град, че съм к....лека жена. Класика.
Та, разказвам тази случка, защото тук ми мирише на същите комплекси на малкия човек, сблъскал се с модерния, млад човек, със свободно мислене и свободолюбив дух Simple Smile Ако мъжът ви ви подкрепя, изнасяйте се. Ако не - сменете мъжа Wink Дет' се вика - дайте да го живеем тоя живот Simple Smile

Познахте !
Свекърът дори няма средно образование, а някакво поправително . Наскоро в един разговор ми крещя, че е завършил поправително училище , че е на възраст и че има пушки в сейфа и не му пречи да гръмне някой , защото ще лежи само 7 години.
Брата е нереализиран мъж на 36 г. , който започва нещо и не го довършва до края
Мъжът ми има средно образование, разбира си от работата , върши я добре и качествено ... Много пъти съм го питала дали и той е същият като тях, защо не е като тях ?  Той ми отговаря, че се е възпитавал сам , от улицата, от семействата на неговите приятели и е взимал само това, което смята за добро . (Поне за сега е мъж мечта , много го изпозлват всичките му роднини, а той е изключително добър и винаги е на последно място , първо се мисли за по-големият брат )

# 39
  • Мнения: 31
Я си стой на четирибуквието и слушай тези, дето те хранят и осигуряват покрив! Ама ха! Ей, туй снахите много нагли сте станали!

Те ми осигуряват само покрив , на мен не ми пречи да се преместя при родителите си. Даже ще ми е изключително добре. Апартаментът им е много по голям от мястото където живея , но мъжът ми не иска да е "заврян зет "

# 40
  • Мнения: 5 257
Абе, (ма)дами, образованието не е причина за квалификация на хората. Има доста завъшили висше образование шивачки, както и много интелигентни хора, завършили средно образование.
И аз не се гримирам като ходя до магазина. Не съдя хората, които го правят. И леко не ми пука те какво си мислят за мен.
П.с. че то ако магазинерът в кварталния магазин не те е виждал по пижама...

# 41
  • Мнения: X
Авторке, а ти защо се навря там?

# 42
  • София
  • Мнения: 337

Те ми осигуряват само покрив , на мен не ми пречи да се преместя при родителите си. Даже ще ми е изключително добре. Апартаментът им е много по голям от мястото където живея , но мъжът ми не иска да е "заврян зет "
Той не иска да е заврян зет, ама ти трябва да си завряна снаха?

Колкото и нелепо да звучи това за пушката на свекъра, от време на време разказват по новините за някаква такава фамилия пимитиви Rolling Eyes

# 43
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Момиче, набутала си се в помийна яма. Не знам защо не можете в момента да се отделите ама го направете възможно най-скоро. На всяка цена.

# 44
  • Мнения: 2 844
Случайно да сте от по-голям град, а мъжът ви от по-малък? Или вашето семейство да има повече финансови възможности от неговото? Или сте с образование и "светски" човек, а там обкръжението е да кажем от по-затворено и ограничено общество?
Преди години, още в гимназиалните ми години, имах едно гадже. Нашите лекари, аз кокетка, отличничка, със светло бъдеще, гаджето тираджия, родителите с нискоквалифицирана работа. Имаше разлика, от гледна точка на интелектуално ниво, още тогава си я усещах, но ... дете.
Та, когато му ходех на гости, вкл. да спя у тях, горе долу същите неща ми се случваха. Уж всички много ме харесваха и в същото време ей такива подмятания - що все си гримирана/наконтена, защо не говориш на диалект, на интересна ли се правиш и т.н.
Преломният момент беше, когато карах кандидатстудентски изпити. Кандидатствах в СУ и в малко по-голям град, на час път от нашия. Гаджето ми заяви (след разговори с братовчед му каза, че са го установили): "Който си има приятел, ще учи в ... (малко по-големия град, на час път от нашия) и ще стои там макс два пъти в седмицата". Отделно искаше да ми е кавалер на бала и да дойде с мен в ресторанта и на екскурзията с випуска.
Ами, зарязах го, даже май не много учтиво (спрях да му вдигам телефона и се криех, когато идва да ме търси пред дома ми). 4 години бяхме гаджета. Нашите бяха много щастливи от зарязването.
След зарязването, разпространи пред целия град, че съм к....лека жена. Класика.
Та, разказвам тази случка, защото тук ми мирише на същите комплекси на малкия човек, сблъскал се с модерния, млад човек, със свободно мислене и свободолюбив дух Simple Smile Ако мъжът ви ви подкрепя, изнасяйте се. Ако не - сменете мъжа Wink Дет' се вика - дайте да го живеем тоя живот Simple Smile

Познахте !
Свекърът дори няма средно образование, а някакво поправително . Наскоро в един разговор ми крещя, че е завършил поправително училище , че е на възраст и че има пушки в сейфа и не му пречи да гръмне някой , защото ще лежи само 7 години.
Брата е нереализиран мъж на 36 г. , който започва нещо и не го довършва до края
Мъжът ми има средно образование, разбира си от работата , върши я добре и качествено ... Много пъти съм го питала дали и той е същият като тях, защо не е като тях ?  Той ми отговаря, че се е възпитавал сам , от улицата, от семействата на неговите приятели и е взимал само това, което смята за добро . (Поне за сега е мъж мечта , много го изпозлват всичките му роднини, а той е изключително добър и винаги е на последно място , първо се мисли за по-големият брат )
А вие предполагам сте с образование, добре изглеждаща, от добро семейство. Класика. От там идват и "драматичните" ви, според съфорумките реакции. Не са драматични, а това си е културен шок, с който ви е трудно да се справите, защото такава среда не е присъща. В същото време искате да се харесате, ама няма да им се харесате, защото за тях сте "оная надувката". Бягайте.

# 45
  • Мнения: 31
Кефи ме колко са избирателни и демонстративни отговорите Simple Smile
Или е същия дол дренки, както е винаги в такива реални случаи, или просто пързалка.
.
Не ви разбрах ! Може ли да поясните .
Момиче, набутала си се в помийна яма. Не знам защо не можете в момента да се отделите ама го направете възможно най-скоро. На всяка цена.

Защото искаме да си купим къща в някое близко село до големият град, за да растат там децата ни , да отглеждаме плодове , зеленчуци, та дори и кокошки съм съгласна да гледам.
Но аз имам още малко време до краят на майчинството и ще се наложи да тегля кредит за това не може да се махнем и да плащаме и квартира , а мъжът ми не иска да живее с моите родите и да бъде "заврян зет" (това пак идва от баща му, защото се подиграва на чичото на мъжът , че ходи на селото на жена си )

# 46
  • Мнения: X
То дали сте при едните, или при другите е все тая. Не е хубаво да се живее с родители на тия години.
Изчакай да ти свърши майчинството, тегли кредита и се махайте от там.

# 47
  • Мнения: 31
Случайно да сте от по-голям град, а мъжът ви от по-малък? Или вашето семейство да има повече финансови възможности от неговото? Или сте с образование и "светски" човек, а там обкръжението е да кажем от по-затворено и ограничено общество?
Преди години, още в гимназиалните ми години, имах едно гадже. Нашите лекари, аз кокетка, отличничка, със светло бъдеще, гаджето тираджия, родителите с нискоквалифицирана работа. Имаше разлика, от гледна точка на интелектуално ниво, още тогава си я усещах, но ... дете.
Та, когато му ходех на гости, вкл. да спя у тях, горе долу същите неща ми се случваха. Уж всички много ме харесваха и в същото време ей такива подмятания - що все си гримирана/наконтена, защо не говориш на диалект, на интересна ли се правиш и т.н.
Преломният момент беше, когато карах кандидатстудентски изпити. Кандидатствах в СУ и в малко по-голям град, на час път от нашия. Гаджето ми заяви (след разговори с братовчед му каза, че са го установили): "Който си има приятел, ще учи в ... (малко по-големия град, на час път от нашия) и ще стои там макс два пъти в седмицата". Отделно искаше да ми е кавалер на бала и да дойде с мен в ресторанта и на екскурзията с випуска.
Ами, зарязах го, даже май не много учтиво (спрях да му вдигам телефона и се криех, когато идва да ме търси пред дома ми). 4 години бяхме гаджета. Нашите бяха много щастливи от зарязването.
След зарязването, разпространи пред целия град, че съм к....лека жена. Класика.
Та, разказвам тази случка, защото тук ми мирише на същите комплекси на малкия човек, сблъскал се с модерния, млад човек, със свободно мислене и свободолюбив дух Simple Smile Ако мъжът ви ви подкрепя, изнасяйте се. Ако не - сменете мъжа Wink Дет' се вика - дайте да го живеем тоя живот Simple Smile

Познахте !
Свекърът дори няма средно образование, а някакво поправително . Наскоро в един разговор ми крещя, че е завършил поправително училище , че е на възраст и че има пушки в сейфа и не му пречи да гръмне някой , защото ще лежи само 7 години.
Брата е нереализиран мъж на 36 г. , който започва нещо и не го довършва до края
Мъжът ми има средно образование, разбира си от работата , върши я добре и качествено ... Много пъти съм го питала дали и той е същият като тях, защо не е като тях ?  Той ми отговаря, че се е възпитавал сам , от улицата, от семействата на неговите приятели и е взимал само това, което смята за добро . (Поне за сега е мъж мечта , много го изпозлват всичките му роднини, а той е изключително добър и винаги е на последно място , първо се мисли за по-големият брат )
А вие предполагам сте с образование, добре изглеждаща, от добро семейство. Класика. От там идват и "драматичните" ви, според съфорумките реакции. Не са драматични, а това си е културен шок, с който ви е трудно да се справите, защото такава среда не е присъща. В същото време искате да се харесате, ама няма да им се харесате, защото за тях сте "оная надувката". Бягайте.

Аз го описвам така "До преди 4 години съм живяла в розов свят и съм носила розови очила. Не се бях сблъсквала с такова лицемерие , двуличие и с такива семейни отношения "

# 48
  • Мнения: 205
Мъжът ти трябва на направи промяна, не ти. Изнасяне се и свеждате до минимум контакта с роднините. Иначе скоро няма да имате семейство. Пожелавам ти сила!

# 49
  • София
  • Мнения: 13 031
А защо мъжът не тегли кредит, а чака на теб?

# 50
  • Мнения: 31
А защо мъжът не тегли кредит, а чака на теб?

Защото има фирмен кредит и не му позволяват да тегли друг , докато този не се изплати . А и се води самоосигуряващо лице . И всъщност не съм наясно толкова много , но  това са двете причини , които сме обсъждали

# 51
  • Мнения: 1 587
Този твой идеален мъж,може да тропне по масата и да заяви пред всички,че той те е избрал,такава те харесва,подкрепяте и забранява да се месят във вашето семейство. Това,ако желае и има т..ки. Ще ти спести много ядове и ще ти осигури една спокойна бременност.

# 52
  • София
  • Мнения: 35 062
То, всъщност нищо не е станало. Пряка конфронтация няма.

# 53
  • Мнения: 2 052
Ана Ана, и на теб като на момичето от съседната тема ще кажа - щадете си нервите, щадете си коремите. Свекървата, съседката, лелинчото - пълен игнор и то не да трупаш горчилка и да се чудиш как да не избухнеш, ами просто забравяш, че съществуват, те място в съзнанието ти в този момент нямат. Като се видите - през едното ухо влиза, през другото излиза, до следващото виждане не позволяваш на мислите си да отиват в тяхна посока. Тия нерви не са ти за веднъж.
Възможно е в момента всичко да ти се вижда една идея по-черно, отколкото е, но това няма значение - емоциите ти са реални, важно е да спреш да преживяваш всяка реплика, поглед и вероятна интрига, защото не е здравословно.

# 54
  • Мнения: 31
Ана Ана, и на теб като на момичето от съседната тема ще кажа - щадете си нервите, щадете си коремите. Свекървата, съседката, лелинчото - пълен игнор и то не да трупаш горчилка и да се чудиш как да не избухнеш, ами просто забравяш, че съществуват, те място в съзнанието ти в този момент нямат. Като се видите - през едното ухо влиза, през другото излиза, до следващото виждане не позволяваш на мислите си да отиват в тяхна посока. Тия нерви не са ти за веднъж.
Възможно е в момента всичко да ти се вижда една идея по-черно, отколкото е, но това няма значение - емоциите ти са реални, важно е да спреш да преживяваш всяка реплика, поглед и вероятна интрига, защото не е здравословно.

Благодаря, Ви, изключително много. Ще се вслушам в съветът ви !❤️  Не знам до колко ще мога да ги игнорирам, но ще се опитам, за да се съхраня .

# 55
  • Мнения: 5 636
Не е нужно да се обясняваш. Като те питат защо си гримирана се усмихваш и казваш за да съм хубава. Като те питат защо така си облечена или защо ходъш някъде с другиго пак усмивка и казваш така съм преценила.
Много хора са любопитни и/ или си разпитват и говорят без да ги интересува отговора.
Като им се връзваш те ще продължат.
И наистина гледай си мъжа, детето и не се вкарвай в измисли драми.
Дори да се преместил някъде няма да е в гората. Ще имаш обкръжение, така че работи върху себе си.

# 56
  • Мнения: 2 052
Ана Ана, знам, че е трудно, но стискам палци да успееш да се съхраниш на дистанция - емоционално и всякак, от тези отношения, които отключват такива реакции у теб сега. Разтушвай се с майка си, но на някакви ваши си, приятни теми, опитвай се там да намериш извор на приятни емоции, а не само отдушник на това, което ти тежи. Важното е, че я имаш зад гърба си и не се чувстваш сама в този момент.

# 57
  • Мнения: 31
Не е нужно да се обясняваш. Като те питат защо си гримирана се усмихваш и казваш за да съм хубава. Като те питат защо така си облечена или защо ходъш някъде с другиго пак усмивка и казваш така съм преценила.
Много хора са любопитни и/ или си разпитват и говорят без да ги интересува отговора.
Като им се връзваш те ще продължат.
И наистина гледай си мъжа, детето и не се вкарвай в измисли драми.
Дори да се преместил някъде няма да е в гората. Ще имаш обкръжение, така че работи върху себе си.

Благодаря! Трудно ми е защото не съм се сблъсквала с такива отношения, а не съм на 18.... Имам дете и би трябвало да съумявам и да се справям сама с такива проблеми. Би трябвало да знам какво е решението .

Ана Ана, знам, че е трудно, но стискам палци да успееш да се съхраниш на дистанция - емоционално и всякак, от тези отношения, които отключват такива реакции у теб сега. Разтушвай се с майка си, но на някакви ваши си, приятни теми, опитвай се там да намериш извор на приятни емоции, а не само отдушник на това, което ти тежи. Важното е, че я имаш зад гърба си и не се чувстваш сама в този момент.

Благодаря . Може би трябва да бъда по - уверена в себе си и да не се страхувам кой какво мисли, кой какво говори и дали ми черни името.

# 58
  • Мнения: 1 522
Напускаййййй.

# 59
  • Мнения: 7 245
Или послъгваш, или нямаш никаква реална преценка за нещата. Или имаш проблем със самата себе си.

# 60
  • Мнения: 31
Или послъгваш, или нямаш никаква реална преценка за нещата. Или имаш проблем със самата себе си.

Благодаря за това мнение. Защо мислите така?
Знаете ли, че свекърва ми е избягала в чужбина заради точно тези отношения и от самото начало ми ги казваше , но аз не и вярвах и вътрешно я упреквах, че си е зарязала децата малки на около 10 годишна възраст. И винаги съм се питала, защо ако мъжът й и всички останали са толкова лоши, колкото ми ги описва е оставила децата си на тях. Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 3 150
Боже, отговарящите, ама така ви гласят в тези теми, не знам как не ви става тъпо, честно. Супер културната госпожица отива завряна снаха при български талибани от село Уйчово и не знае какво да прави, милата. Само пушка не се беше появявала в тези пързалки, вече и пушка имаме.
И прекрасният прекрасник държи жена си в гнездото на осите, дето я одумват и тормозят само и само да не е "заврян зет" или сакън да не му се наложи да извади пари за квартира. Иначе е прекрасен, сам се е възпитавал от улицата и НИЩО не е поел от талибаните.

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 18:51 от Нелка*

# 62
  • Мнения: 3 841
А защо го позволяваш? Защо избягваш конфронтации? Кажи, че не искаш непоискани съвети и да не те занимават. Всъщност защо изобщо ти пука кой какво говори?

# 63
  • София
  • Мнения: 35 062
Защото е емоционална, добре възпитана и не е гьонсурат.
Каквато бях и аз за около година време в моя живот.

# 64
  • Мнения: 3 841
😁😁😁😆Значи аз съм гьонсурат! Ама ми е екстра, шЪ знаеш!😂

# 65
  • Мнения: 1 793
Не обръщайте толкова голямо внимание на това какво говорят хората.Заучете няколко остри реплики за по-масовите случаи ,или го обръщайте на шега.Например,ка въпрос защо си гримирана,отговаряте-това не е ваша работа,на мен така ми харесва,аз питам ли защо сте стази безвкусна рокля?
На въпросите за майка си и защо ходите често  у тях-защото ми помага и там ми е приятно,тъй като няма кой да ме критикува .

# 66
  • Мнения: 2 074
Ей заради такива интриги от "роднини", зарязах роднините и социалните мрежи и дреме ми на..... "минката"-кой какво говори. Нервната ми и психична система са ми по важни, е и с обратна захапка съм😂 ОООООООМММММ

# 67
  • Мнения: 14 802
Аз пък да си кажа, приемам като комплимент някой да ме пита защо съм така облечена. Трудно ми е да повярвам, че точно в България дори и в Рибново един билюк роднини се изреждат да бутат и дърпат милото булче как точно да си живее живота.

# 68
  • София
  • Мнения: 12 602
Навряла си се в селска идилия и изобщо си нямаш идея как да се противопоставиш, не ти е в характера. Аз например съм чепата и изобщо не бих им цепила басма, но пак не бих се навряла сред такива хора, защото обичам да ми е приятно обкръжението. Готиният усмихнат мъж си върви с негативите, които освен семейството, явно включват прекаленото угодничество и глупави селски разбирания (завряния зет), за които позволява да е повлиян от гореспоменатото семейство. Аз много бих внимавала да тегля кредити в тази ситуация и с мъж, който също има, но не му ги знам. Между другото, брак нямате ли? Защото ако имате, отговаряте за кредитите на другия. Та освен, че си се сдобила с мъж, който няма проблем да живееш в токсична за теб среда, за да не е той заврян зет, внимавай да не се окажеш набутана и финансово. Това, ако свекърът не ви гръмне първо, де.

# 69
  • Мнения: 12 725
.... Аз много бих внимавала да тегля кредити в тази ситуация и с мъж, който също има, но не му ги знам. Между другото, брак нямате ли? Защото ако имате, отговаряте за кредитите на другия. Та освен, че си се сдобила с мъж, който няма проблем да живееш в токсична за теб среда, за да не е той заврян зет, внимавай да не се окажеш набутана и финансово. Това, ако свекърът не ви гръмне първо, де.
Това щях да кажа и аз: какви кредити ще теглиш сега? Той вече има, "служебен кредит" май го нарече. Как, за какво, защо и по каква причина теглиш кредит? Внимавай! Кой какво казал, рекъл, каква ти била прическата и какво казала продавачката са бели кахъри. Свекърът с психически отклонения и кредитите са нещата, върху които не е лошо да се съсредоточиш.
Не си разпилявай вниманието, виж важните неща.

# 70
  • Мнения: 14 802
Останах с впечатление, че героинята е по майчинство. Кой ще ù даде кредит в този статус, информативно питам, може да ми потрябва.

# 71
  • Мнения: 3 841
Останах с впечатление, че героинята е по майчинство. Кой ще ù даде кредит в този статус, информативно питам, може да ми потрябва.
За един прЕател ли?Simple Smile)))

# 72
  • Мнения: 14 802
Не, за мен Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 35 062
Е, каза като свърши, четете.

# 74
  • Мнения: 14 802
Тъй де. Банки и кредитни институции червени пътеки постилат точно за жени с бебе.
Интересно и защо героят не може да си рефинансира бизнес кредита, нито да тегли нов.

# 75
  • Мнения: 31
Останах с впечатление, че героинята е по майчинство. Кой ще ù даде кредит в този статус, информативно питам, може да ми потрябва.

Извинявайте , имате пропуск в четенето . Погледнете отново какво съм написала , за да ви се изясни ... Нали и на вас може да ви потрябва кредит Wink
Разсмяхте ме с изказванията си. В стремежът си да блеснете се излагате, че не владеете достатъчно добре - четене с разбиране .

# 76
  • Мнения: 14 802
В първия пост пише, че детето е почти на 2. Какво викаше за четене?

# 77
  • Мнения: 31
В първия пост пише, че детето е почти на 2. Какво викаше за четене?

Ееее, ето , че сте разбрали ... Детето е почти на 2години, което означава , че майчинството приключва. Простете моето невежество , явно жени, които са раждали не могат да теглят кредит. Това не го знаех. Трябва да се образовам малко. Добре , че сте вие . Благодаря! Явно ще си продължавам да си стоя тук, защото никоя банка няма да ми отпусне кредит , въпреки че доходите ми биха го позволили след като се върна на работа.
Още веднъж добре, че бяхте вие, за да сляза от облаците

# 78
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 009
В първия пост пише, че детето е почти на 2. Какво викаше за четене?

Ееее, ето , че сте разбрали ... Детето е почти на 2години, което означава , че майчинството приключва. Простете моето невежество , явно жени, които са раждали не могат да теглят кредит. Това не го знаех. Трябва да се образовам малко. Добре , че сте вие . Благодаря! Явно ще си продължавам да си стоя тук, защото никоя банка няма да ми отпусне кредит , въпреки че доходите ми биха го позволили след като се върна на работа.
Още веднъж добре, че бяхте вие, за да сляза от облаците
Ха ха, виртуално се заяждаш, ама пред съседите и родата се насмиташ?
 Къде отиде възпитанието ?

# 79
  • Мнения: 3 841
Явно можеш да бъдеш и саркастична! Използвай го срещу хората, които те критикуват! Добро оръжие е!

# 80
  • Мнения: 14 802
Кредит се дава след оценка. За работила в администрацията е странно да не го знае. И ако същата бивша администраторка с дете на две ще тегли кредит за мечтаната къща на село, както беше написано, аз лично силно се съмнявам да получи нужната сума. Иначе 1-2 хиляди ще дадат със сигурност, но за къща на село с домати и кокошки тези пари определено няма да стигнат.

# 81
  • София
  • Мнения: 35 062
Мога да ви шокирам, но и в майчинство се теглят кредити, дори ипотечни.
Разбира се, срещу съответната лихва, която след година се бори успешно.

# 82
  • Мнения: X
Той тук бил купонът. Втори развод се пече за един ден. Браво. Така трябва...

# 83
  • Мнения: 1 522
В първия пост пише, че детето е почти на 2. Какво викаше за четене?

Ееее, ето , че сте разбрали ... Детето е почти на 2години, което означава , че майчинството приключва. Простете моето невежество , явно жени, които са раждали не могат да теглят кредит. Това не го знаех. Трябва да се образовам малко. Добре , че сте вие . Благодаря! Явно ще си продължавам да си стоя тук, защото никоя банка няма да ми отпусне кредит , въпреки че доходите ми биха го позволили след като се върна на работа.
Още веднъж добре, че бяхте вие, за да сляза от облаците

Е така говори на родата. Така ще те уважават. Ама да не се отваряш само виртуално.

# 84
  • Мнения: 14 802
То и в инвалидност се теглят кредити.
Поантата ми е друга. Авторката не е толкова успешна в сюжета. ЛГ е дребнава селянка, в състояние веднага да посочи някакви невероятни маловажности и да им придаде драматичност. Каква изненада, че е същата като околните, от които иначе дребнаво и маловажно се оплаква в подозрително много детайли за сензитивен човек над нещата.
Истински чувствителният просто си реве, не води прошнурована отчетна книга с подробни обвинения по дата и час срещу съученички, стринки и комшийки.
Единствено съм в дилема разните административни пропуски дали са незнание на писателката, или част от образа на самозабравилата се аграрка.

# 85
  • Мнения: 31
В първия пост пише, че детето е почти на 2. Какво викаше за четене?

Ееее, ето , че сте разбрали ... Детето е почти на 2години, което означава , че майчинството приключва. Простете моето невежество , явно жени, които са раждали не могат да теглят кредит. Това не го знаех. Трябва да се образовам малко. Добре , че сте вие . Благодаря! Явно ще си продължавам да си стоя тук, защото никоя банка няма да ми отпусне кредит , въпреки че доходите ми биха го позволили след като се върна на работа.
Още веднъж добре, че бяхте вие, за да сляза от облаците
Ха ха, виртуално се заяждаш, ама пред съседите и родата се насмиташ?
 Къде отиде възпитанието ?

Очевидно виртуално някой друг е започнал да се заяжда, очевидно е че е от другата страна, не от моята и тя тормози хора. Мога да бъда доста иронична и да поставям хората на мястото им стига да не ме интересуват и да нямам нищо общо с тях....а колкото до възпитанието - аз никъде не твърдя, че съм прекалено възпитана. И във взаимоотношенията със семейството на мъжът ми много често ми се налага да броя до 30, за да премълча и да не влизам в конфликти. Тук явно с вас двете ще се отракам , за което съм ви безкрайно благодарна
Кредит се дава след оценка. За работила в администрацията е странно да не го знае. И ако същата бивша администраторка с дете на две ще тегли кредит за мечтаната къща на село, както беше написано, аз лично силно се съмнявам да получи нужната сума. Иначе 1-2 хиляди ще дадат със сигурност, но за къща на село с домати и кокошки тези пари определено няма да стигнат.

Написала съм, че това е било преди 7. За седем години със сигурност съм се променила и израстнала по някакъв начин , дали в същата администрация или въобще съм сменила сферата е моя работа.
Но ви благодаря. Това сега го приемам като тренинг как ще поставя някой хора на място. Може ли още , за да се упражнявам и това не е иронично . Просто си връщам силата

# 86
  • София
  • Мнения: 35 062
Нещо си лично засегната ли, Нар?

Авторката пише кво и що, чети я.
В администрация някога е била, пък и сега да е - кредита е вързан, прошнурован и подномерован.

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 21:52 от Ms.Gorgeous

# 87
  • Мнения: 31
Явно можеш да бъдеш и саркастична! Използвай го срещу хората, които те критикуват! Добро оръжие е!

Благодаря на Нарцѝса. Тя провокира тази моя черта , която я бях забравила Simple Smile

# 88
  • Мнения: 7 388
Ми... така, както се зъбиш тука на потребителите го приложи и в реала. Мисля, че ще имаш повече успех.

# 89
  • Мнения: 31
Ми... така, както се зъбиш тука на потребителите го приложи и в реала. Мисля, че ще имаш повече успех.

Така е . Радвам се, че писах тук. Видях, че има мили хора, които наистина проявяват загриженост и отделят от времето си, за да помогнат , за което им БлагоДаря!
видях, че има и такива, които провокират. Нямам лоши чувства към тях, а напротив показаха ми аз как трябва да се държа с роднините на мъжът ми ... Ирония , сарказъм , насмешка. Но към тях изпитвам страх, не защото завися , а защото не искам да поставям мъжът ми между чука и наковалнята и да се налага да избира между мен и тях ...

# 90
  • София
  • Мнения: 35 062
Той не трябва да избира. Дръпни си черджето, измети го, постели го и си сложи червило. Воала!

# 91
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Авторке, имаш потенциал. Ще сдъвчеш и изплюеш родата,  съседката, магазинерката. Давай, смело напред.

# 92
  • Мнения: X
Живееш в малък град. Там е така. Всеки се интересува от всичко и хората се влияят. Гледаш много телевизия виждаш там всичко колко е перфектно и айде и при теб трябва да е така. По телевизията нещата са нагласени в живота не е така. Там нещата просто се случват или не.

# 93
  • Мнения: 14 802
Нещо си лично засегната ли, Нар?

Авторката пише кво и що, чети я.
В администрация някога е била, пък и сега да е - кредита е вързан, прошнурован и подномерован.
Просто я чета, Гордж, не съм засегната. Ама наистина я чета. Почнù и ти да я четеш наистина и помислù върху противоречието за червилото.
Всъщност, ако под засегната визираш чуденката тази вярно ли смята аудиторията за толкова тъпа - да, засегната се чувствам.

А героинята става все по-типична аграрка.

# 94
  • София
  • Мнения: 17 259
Протоворечия авторката няма всъщност, не знам какво визираш.
Иначе и аз смятам, че на кредита и къщата не им е сега времето, особено далече от града, та да трябват и две коли да се поддържат и плащат.
За нетактични и невъзпитани клюкарки препоръчват да се обръща разговора към тях - защо ти е важно да съм без грим? Защо е важко за теб домът ми да е разхвърлян?
Не ми се е налагало да го правя, но моя приятелка се кълне в метода.

# 95
  • Мнения: 3 841
Даааа, потвърждавам метода! Аз използвам: да, това как влияе върху твоя живот?

# 96
  • Мнения: 14 802
Цялата тема е противоречие и тук-там сбъркани приоритети.
Бих искала да разбера повече за елемента с пушката. За съседката и брата на мъжа четох достатъчно критики. Най-вече бих искала да разбера защо за жена на предполагаема възраст поне 30-31 (преди 7 години работила в администрацията, да е била прясно завършила бакалавър , тури 2 год майчинство...) пушката не е проблем, но комшийката е.

Шегувам се, не искам да разбирам, вече хвърлих боба.

# 97
  • Мнения: 5 257
В първия пост пише, че детето е почти на 2. Какво викаше за четене?

Ееее, ето , че сте разбрали ... Детето е почти на 2години, което означава , че майчинството приключва. Простете моето невежество , явно жени, които са раждали не могат да теглят кредит. Това не го знаех. Трябва да се образовам малко. Добре , че сте вие . Благодаря! Явно ще си продължавам да си стоя тук, защото никоя банка няма да ми отпусне кредит , въпреки че доходите ми биха го позволили след като се върна на работа.
Още веднъж добре, че бяхте вие, за да сляза от облаците
Ха ха, виртуално се заяждаш, ама пред съседите и родата се насмиташ?
 Къде отиде възпитанието ?

Очевидно виртуално някой друг е започнал да се заяжда, очевидно е че е от другата страна, не от моята и тя тормози хора. Мога да бъда доста иронична и да поставям хората на мястото им стига да не ме интересуват и да нямам нищо общо с тях....а колкото до възпитанието - аз никъде не твърдя, че съм прекалено възпитана. И във взаимоотношенията със семейството на мъжът ми много често ми се налага да броя до 30, за да премълча и да не влизам в конфликти. Тук явно с вас двете ще се отракам , за което съм ви безкрайно благодарна
Кредит се дава след оценка. За работила в администрацията е странно да не го знае. И ако същата бивша администраторка с дете на две ще тегли кредит за мечтаната къща на село, както беше написано, аз лично силно се съмнявам да получи нужната сума. Иначе 1-2 хиляди ще дадат със сигурност, но за къща на село с домати и кокошки тези пари определено няма да стигнат.

Написала съм, че това е било преди 7. За седем години със сигурност съм се променила и израстнала по някакъв начин , дали в същата администрация или въобще съм сменила сферата е моя работа.
Но ви благодаря. Това сега го приемам като тренинг как ще поставя някой хора на място. Може ли още , за да се упражнявам и това не е иронично . Просто си връщам силата
Е, като можеш да бъдеш иронична с непознати, каквато например ти е съседката, дето те карала да й се обясняваш къде и как ходиш, що не обърна иронията към нея, да й кажеш две приказки, че да я сложиш на място. Или сте си близки първи дружки и не можеш да проявиш ирония към нея?
Що ли не мога да си представя гримираната образована администраторка да събира яйцата от курника всеки след обяд, иронизирайки кукуригащия петел, че гони себеподобните си по двора?

# 98
  • София
  • Мнения: 891
Дайте ми съвет как да се държа с тези хора. С добро не става - лицемерка съм, с лошо не става - интригантка съм, неутрална не става да съм - пак съм лоша ....

Ти си от гадната страна - онази, която я критикуват. Ще ти кажа какво правя аз с такива токсични хора. Когато те ме критикуват за нещо, се съгласявам с тях /което ги радва и временно се разсейват от "проблема"/ и продължавам да правя това, което съм си наумил. Ако е необходимо, се старая да не бие на очи и те да мислят, че съм променил начина си на действие, но в реалността каквото съм си решил, това ще правя и няма да се отчитам на разни... критикари! Ако се усъмнят, че ги пързалям, най-убедено им заявявам, че са се заблудили и правя именно това, което те са ми казали, че е правилно. Тук вмъквам благодарност за ценният им съвет и те пак се отплесват в самовъзхищение, оставяйки ме на мира. На тия хора това им е проблема - да се чувстват като лидери, като винаги прави и наложили волята си. Докато вярват, че са те надвили, им е все тая какво правиш /буквално ставаш невидим, ако не се съпротивляваш на думи и не им даваш да разберат, че не е станало на тяхната/.

Това е решението за мен - казваш им това, което искат да чуят, но правиш това, което ти искаш да правиш. Няма как да ги убедиш, че грешат /само ще си похабиш нервите и ще изгубиш ценно време, докато те се наслаждават на тормоза така, както прасе се радва на калта/, а не е оферта да правиш това, което искат, защото хем предаваш себе си, хем тези искания нямат край. Щом не става с добро, малко хитрост никога не е излишна! В крайна сметка не е тяхна работа кое как го правиш, никога не е била тяхна работа и няма да бъде, но няма как да убедиш "интервенистите", че интервенцията им е не на място. Те заради това живеят - да обясняват на другите колко са тъпи и какви са нещата. Все едно да им вземеш кислорода!

# 99
  • Мнения: 633
Може и да ти е трудно да си го представиш сега, но комшийката, братът на мъжа ти и жена му - това са хора, които всъщност за твоя живот нямат повече значение от списващите тук. И да им се опълчиш и на тях няма да доведе до нещо страшно. Докато за роднините що-годе разбирам защо се занимаваш, с тази комшийка ми е непонятно. Тя очевидно не ти е приятел, няма защо изобщо да отразяваш съществуването й. Най-добре спри да комуникираш с нея, а тя да се пеняви колкото си иска. Нали така или иначе мислите да се изнасяте, няма значение какво е наприказвала на други съседи и магазинери.

Да пази отношенията със семейството си е работа на твоя мъж. Ти хич не излизай от пътя си, за да го пазиш, можеш изобщо да не се занимаваш. Добронамерена ли си - да, и който също е добронамерен веднага ще го види, независимо кой какво му е казал. А с другите няма нужда да общуваш, я гледай как удобно те освобождават от присъствието си някои. Мъжът ти ако иска, ще си поддържа връзката с тях, но ми се струва, че и самият той не е приритал.

# 100
  • Мнения: 1 522
Може и да ти е трудно да си го представиш сега, но комшийката, братът на мъжа ти и жена му - това са хора, които всъщност за твоя живот нямат повече значение от списващите тук. И да им се опълчиш и на тях няма да доведе до нещо страшно.

Абе не е баш така. Онлайн съм се репчил, на живо съм се репчил. Ама на живо веднъж един щеше да ме убие в трамвая. Като тогава даже не му се изрепчих, а той се буташе и аз просто му казах да е по-внимателен. И това можеше да ми коства живота...буквално.

# 101
  • София
  • Мнения: 337
Все пак свекърът в прав текст (и май в трезво състояние) е дал заявка, че във всеки момент може да извади пушките от сейфа и 7 години в затвора не са му проблем.

# 102
  • Мнения: 633
Може и да ти е трудно да си го представиш сега, но комшийката, братът на мъжа ти и жена му - това са хора, които всъщност за твоя живот нямат повече значение от списващите тук. И да им се опълчиш и на тях няма да доведе до нещо страшно.

Абе не е баш така. Онлайн съм се репчил, на живо съм се репчил. Ама на живо веднъж един щеше да ме убие в трамвая. Като тогава даже не му се изрепчих, а той се буташе и аз просто му казах да е по-внимателен. И това можеше да ми коства живота...буквално.

И ти си прав, затова не съм написала това за свекъра с пушките, не написах подобно нещо и на жената от съседната тема, където излезе, че мъжът й я стиска, блъска и т.н. Тя авторката ще си прецени кое колко може да ескалира, но в тези два случая ми се струва, че проблемът й е с вербална, а не физическа агресия.

# 103
  • София
  • Мнения: 480
Аз ще съм кратка Simple Smile

1. Те - няма да се променят
2. Той - той спада към т.1 и е на 'тяхна' страна
3. Ти - какво ще правиш, имайки предвид т.1?

# 104
  • Мнения: 31
Аз ще съм кратка Simple Smile

1. Те - няма да се променят
2. Той - той спада към т.1 и е на 'тяхна' страна
3. Ти - какво ще правиш, имайки предвид т.1?

Не знам какво да правя. . . Затова искам да се махна оттук , за това искам да отида в някое село , за да съм колкото се може по - далече.
Бих искала да дам шанс на семейният ми живот. Аз обичам мъжът си. Виждам колко го изпозлват, виждам ако им откаже как го манипулират . Чувствам се добре с него като изключим родата му. Чувствам се добре и сред приятелите му . Изключително земни хора . Имаме дете, за което е важно да расте с майка си и баща си . А не на Коледа да е при единият , а на Великден при другият. Отношенията са ни добри. Помага ми с детето, с домакинството и всъщност щях да имам перфектен живот като по филмите (както написа някой, че гледам много телевизия 😂 )  ако роднините му не се бяха вкопчили в моето поведение , което смятам , че по никакъв начин не ги ощетява или наранява.

# 105
  • София
  • Мнения: 12 602
Освен, че не иска да е заврян зет, каква е нагласата на мъжът ти да живеете другаде?

# 106
  • София
  • Мнения: 480
Имаме дете, за което е важно да расте с майка си и баща си .

Важното е какъв пример ще получи от майка си и баща си Wink

Тук клоня към цивилизован сериозен разговор със съпруга ти и неговото решение ще е отправна точка за бъдещите ти действия.

# 107
  • Мнения: 12 725
...
 Единственото нещо , което казвам е , че не си отварям устата , защото все пак са роднини , но се чувствам зле от техните критики. Мисля, че съм написала някъде, ако не се лъжа, че аз също мога да ги критикувам , но не смятам, че ми влиза в работата .
Писах тук за съвет как да се справя. ...
За проблема с трудно понасяните критики: Няма да ги спреш, ако ти насрещно ги критикуваш също. Започни да парираш намеса в личните ти работи, без да се обясняваш. Искаш те да разберат мотивите ти и да ги одобрят? Очевидно не се получава.
Пробвала съм го това - да се опитваш да поддържаш отношения с някого на всяка цена, защото е роднина на мъжа ти. Не става. Късаш си нервите, човекът си продължава, както той си знае, защото той проблем няма. Ти имаш проблем, ти трябва да го решиш, за да се почувстваш добре. Нека да разберат, че не толерираш намеса.

# 108
  • Мнения: 1 723
Един път бях дочула, че моята свекърва казва на една нейна приятелка как аз стоя постоянно по турски и това не било възпитано и как съм щяла така да възпитавам дете. Тя не знае, че съм дочула, но съм сигурна, че вече се е досетила. От тогава ей така на майтап всеки път като сме на маса й припомням обноските и как трябва да се държи. Много обичам да я приземявам, защото често лети в облаците. Като не се занимава с мен и аз не се занимавам с нея, ама да ми коментара поведението, айде...

# 109
  • Мнения: 46 492
Достатъчно. Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт