Имам нужда да си "сверя часовника"

  • 17 558
  • 493
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 38 475
То да подаде документи, да започне делото за развод, оня да се изнесе, пък чак тогава вече може да се говори децата къде ще са. Фактически има време за това.
Въпреки че оня моя беше се юрнал да говори на децата какво и колко много щяло да се промени. А то всъщност нищо не се промени за тях.

# 256
  • София
  • Мнения: 19 242
Докато няма решение на съда кому остава семейното жилище, не зная има ли правно основание той да си излиза.

# 257
  • Мнения: X
Тука пишат много разведени жени. От там и обикновено се стига до това заключение, че е необходим развод , при почти всяка една тема. Разведените, които пишат тук се стремят да препотвърдят решението си.. "Ето не съм само аз.". А всъщност разведените жени са хора с големи проблеми. Ще отворя скоба, че всички хора са с проблеми. И женените/омъжените също имат проблеми. Но някак в брака се намира и решенията.  Изкристализират нещата и се оправят от самосебе си. Хората растат емоционално и си решават проблемите.
При развод, човек зацикля. Според мен човек не трябва да остава сам. Ако не е доволен, от другия, говори... Това отнема много време, защото хората трудно се променяме и още по-трудно признаваме грешките си. Според мен човек трябва да си намери друг партньор и да няма никакви такива да си почива една две години сам. Човек зацикля. Обвинява се сам. Трябва да имаш някой с който делиш живота си, за да не паднеш в дълбоката дупка на отчаянието.

По думите на авторката, върху нея е упражнени насилие. Естествено това е No GO.

# 258
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
Докато няма решение на съда кому остава семейното жилище, не зная има ли правно основание той да си излиза.
Жилището е нейно.

# 259
  • София
  • Мнения: 38 475
По принцип, решението мъжът да се изнесе по време и след развода е изцяло доброволно и въпрос на договорка. М да, така е ...

Иначе може да се бори за Заповед за защита, но това е още едно дело.

А това кой имот на кого е, е трето дело.

# 260
  • Сф
  • Мнения: 10 658
За съжаление тази тема зави в необичайна посока. Мисля ,че авторката тепърва
съзнава ,че нещата в семейството и хич не са наред и е жертва на ДН. На нейно място, щях отдавна да съм предприела действия по развод. И тъй като въпросния " мъж" намирам за опасен , бих се "изнесла" с децата при родителите си например, докато се разведа. Не бих стояла в жилището, нищо че е мое. После вече ще си го изведат. Просто , толкова ме е страх от подобни елементи, бих седяла сред близки роднини. Жилището няма кой да ми вземе, а и живота е по- ценен! Абсолютен агресор е тоя, представям си как ще избухне, ако чуе само за развод! На него си му трябва жертва да тормози, дано поне имиджа му пред другите го спре от циркове докато не са заедно.
Търси много добър адвокат авторке и действай!

# 261
  • София
  • Мнения: 3 397
Очите на страха са големи.
Освен това няма шанс да напусна собствения си дом, никакъв.

Тези са като уличните песове- ако те е страх, нападат, ако си спокойна и уравновесена - подвиват опашка, присвиват ушите и показват малко зъбки, колкото да предупредят, преди да изчезнат.

Убедена съм, че и тук ще стане така.
Даже е твърде възможно да започне да я увещава да останат заедно и че я обича безкрай, ще се промени и подобни.

# 262
  • Мнения: 1 334
Аз доколкото разбрах от постовете на авторката - той се държи така след раждането на второто им дете, не е бил насилник преди, а и това са инцидентни случаи (не го оправдавам). Тя трябва да прецени дали е застрашена и дали трябва да търси закрила - от полиция или близки.

# 263
  • София
  • Мнения: 19 242
Очите на страха са големи.
Освен това няма шанс да напусна собствения си дом, никакъв.
Тези са като уличните песове- ако те е страх, нападат, ако си спокойна и уравновесена - подвиват опашка, присвиват ушите и показват малко зъбки, колкото да предупредят, преди да изчезнат.
Не се знае кой в коя посока ще превърти, така че малко предпазливост не е излишна. Давам за пример удушената Евгения, сигурно не е вярвала, че ще й се случи каквото и да било...Sob

# 264
  • София
  • Мнения: 38 475
Първа стъпка е да го накара да се изнесе.
Обаче не знам как ще стане.

# 265
  • Мнения: 473
Не, не скандал на работното му място би означавало да ме убие след това, буквално. За него публичният му имидж е много важен. А агресия има и тя е и физическа, страхувам се за здравето си и живота на моменти. Не съм сигурна дали не би ме убил на място, ако бъде провокиран
Не трябва да си сверявате часовника. Той се е счупил при първия шамар.

# 266
  • София
  • Мнения: 38 475
Тъй като публичният имидж му е важен, ако тя започне дела, той ще клекне. Въпросът е да започне!

# 267
  • Мнения: 52
След последната физическа изцепка наистина се замислих, че всичко е въпрос на едно по-силно отплесване на ръцете му за секунда - и мога да си разбия главата в някой ръб.
От тук нататък нищо друго няма такова значение.
Децата- те винаги ще заемат или няма да заемат нечия страна, докато не поживеят и не видят, докато не станат родители най-вече или поне семейни.
За изнасянето- не мисля, че той ще се възпротиви, ако го подканя, така да се каже.
За децата- говорили сме, че ще си останат тук, в семейното жилище, което за щастие си е мое дарено от родителите, а той ще има възможност да контактува с тях често.
Въпросът е колко адекватно е това ''често'' и издръжката- тези неща ще искам да обсъдя и да разпишем с адвокат.

# 268
  • Мнения: 1 653
Я! За първи път да видя такава ефикасност на тема в бг-мама. Ами значи добре, че сте писала тук.

# 269
  • София
  • Мнения: 19 242
За виждането си има общоприети стандарти - през уикенд и 1 месец лятото. Другото вече е по желание
Я! За първи път да видя такава ефикасност на тема в бг-мама. Ами значи добре, че сте писала тук.
Такива ефикасности малко ме съмняват в реалността на историята, но както и да е

Общи условия

Активация на акаунт