Име за момиченце

  • 4 691
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
А момченцето през 2020 г. как го кръстихте?
За да си подхождат...
Момчето ни е Стоян

# 16
  • Мнения: 3 031
Аз предлагам Катерина.
Йоана и Ема не ми харесват особено. Ако все пак избирам от двете, то гласувам за Йоана.

# 17
  • Мнения: 18 547
За Ема съм. Но с уговорката да е с едно М.
Другото е излишна за България измислица.
Ненужни двойни съгласни, които ние тук нямаме.
Йоана не съм харесвала никога.
Не е лошо име, българско, царско.
Ама ми безлично. Незапомнящо се.
Ема го харесвам много. Нищо, че станаха много.
Йоаните също са много.

# 18
  • Мнения: 513
Гласувах за Йоана, но нито едното, нито другото ми харесват.

# 19
  • Мнения: X
Ема и Стоян са ми неравностойни…

Стоян е прекрасно име, помислете за нещо друго за сестричката.

Камелия, Калина, Моника, Велина

# 20
  • Мнения: 12 725
Гласувах за Йоана, защото Ема ми харесва само с едно "м".
Ако е Ема вместо Емма - предпочитам това име.

# 21
  • Мнения: 25 571
Е, на мен и Стоян и Моника не ми се връзват... Simple Smile
Най-добре ще е нещо пак традиционно българско, за да си подхождат.

# 22
  • Мнения: 6 171
За Стоян - Симона, Силвия, София. Не със С, но пък си подхожда с името Стоян - Катерина.

# 23
  • Мнения: 11 924
Труден избор, равностойни са ми и двете. Щом баткото е Стоян бих избрала Йоана от двете.
Предлагам Албена, Боряна, Ралица, Рада, Елица, т.е нека и второто си е българско и не толкова често срещано име.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 128
Гласувах за Йоана. Емма с двойно "м" ми е тромаво, трудно произносимо и претенциозно, само с едно "м" името ми харесва повече от Йоана. Няма проблем в международния паспорт на детето името да се изпише Emma, а на български да е със стандартния правопис Ема, стига да ви допада изписано така.

Видях името на братчето - хубаво е да изберете една стилистика на имената - ако едното дете е с традиционното българско име като Стоян, то би било добре и второто дете да е с българско име (дори името да не е с български произход, просто да е наложено/утвърдено/възприемано като наше), а не с чужбинско звучащо като Емма,  Елизабет и т.н. За сестричка на Стоян добре ми звучат Йоана, Калина, Ралица, Емилия, Радина, Сияна.

# 25
  • Мнения: 297
Ема ми е галено и незавършено име. Все едно Тони или Алекс. За галено на Емилия, Емануела и подобни го възприемам, иначе не. До Стоян пък съвсем стои не на място.

# 26
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 195
Аз пък мисля, че Ема е съвсем обикновено име и си ходи със всякакъв тип имена. Не е толкова нетипично и чуждо като Дженифър, да речем. А и по важно е да отива на самото дете. Дали авторката се вижда като майка на Ема, или като майка на Йоана? Как ще и е приятно да се обръща към детето?

# 27
  • Мнения: 4
Благодаря на всеки включил се, ще помислим още малко и ще решим! По принцип не живеем в България и затова мислим за двойно М.

# 28
  • Мнения: 6 171
Щом живеете в чужбина, името Emma е идеално - лесно се изговаря, лесно се пише, трудно някой ще кара детето да си спелува името след време, защото нещо не е разбрал. Докато с Йоана не стои така въпросът - с едно Н ли е, с 2 Н-та ли е, на английски ще го бъркат с Джоана, а това име може да се напише по няколко начина.

# 29
  • Мнения: 870
Според мен водещо трябва да е кое име е най-благозвучно/на сърце на родителите. Не се знае къде ще живее детето след години. И Ема да е, на английски мисля, че ще се изписва пак Emma. Като се замисля, и на български кратките имена се произнасят с леко удължаване на м или н (напр. в Анна). Иначе на мен ми звучи като галено на Емилия, но донякъде и като цяло име...

Общи условия

Активация на акаунт