Гримиране - идеи и техники. Тема №87

  • 55 885
  • 756
  •   1
Отговори
# 600
  • Бостън
  • Мнения: 13 476
Кокондрела за съжаление изпуснах и не успях да видя (но ще се радвам на лични!), но Стефи ми хареса с това червило днес много! Сега ще те учим как много нежно да постоплиш този аристократичен блед тен с руж Wink

Корейките са легендарни с порцелановите си (не като цвят, а като внушение за усещане) кожи. И подобно на японките- с фанатичното си пазене от слънцето (често с отворен чадър в ръка, макар в небето и едно облаче да няма). Grinning
Установихме, че е и от храната не само до грижа.
И водата, хидратацията отвътре, дори за това имат трикове. Един, който научих от позната корейка, е пиенето на топла вода. Не гореща, не хладка. Приятно топла.

Ама разбира се, че гримът е последната стъпка на хубавата кожа и най-незначителната! Читавата козметика е немаловажна, но много по-важно е да си редовен със сънскрийна и овлажняването, независимо дали корейски или не, дали скъпи или не. Топла вода пия отпреди 15+ год, когато моя близка приятелка имаше проблеми с алергии и отиде при китайски традиционен лечител. И той я сложи на режим с топла вода и топли отвари и и забрани да докосва студена (или любимата за американците ледена) вода, ако иска да има добро здраве. Та и аз се присламчих да тествам подхода. Сутрин винаги почвам със 700 гр топла вода със лимон или ябълков оцет или течен хлорофил, плескам сънскрийни със шепи, ям разумно и без снакване за да държа инсулина нисък, не пуша, тренирам 5 седмично. Разбира се, че имам издънки и със сладко и със слънце  и със винце, но се ла ви... за мен е важно да съм 80-90% разумна и си давам 10-20% за душата.

ПС Имам приятелки украинки и рускини... като им погледна гена ми се доплаква от завист! Но като си нямам аз се налага да компенсирам.

Последна редакция: пт, 26 май 2023, 18:08 от Agent Provocateur

# 601
  • София
  • Мнения: 1 353
Агентче- много мили думи за мен.🤗
Как изпиваш 700 мл. сутрин не знам. Аз, ако изпия 200 и ми става тежко.
Преди 2 дни си ми пуснала снимка за мен в темата, но не се вижда,ако може на ЛС.

# 602
  • Бостън
  • Мнения: 13 476
Клипче, не снимка, Стефи Simple Smile
https://youtu.be/YPRF3XyNvRE

(пия бавно, на глътки...за около 40-50 мин съм я изпила!)


Попаднах на една визия преди минутка и ми хареса за пролет/лято за клуб/бар, нещо такова...

^^^ базата за сенките била правена с течно матово червило на Нарс, отгоре - нормални сенки.
https://www.preview.ph/beauty/exact-products-gabbi-garcia-berry- … up-a1920-20190920

И още две от същото девойче:


Последна редакция: сб, 27 май 2023, 16:24 от Agent Provocateur

# 603
  • Мнения: 311
Ех, ако взе още ходех на бар/клуб, определено бих пробвала първата визия. Течните червила са жестоки бази за сенки, аз ползвам несметната си колекция точно за това, както и за руж-трупах червила, които после просто не нося. Е, сега ги нося-любими за целта са ми полу матовите на Бърбъри, за които точно Агентът ме светна, както и нормалните в гилза на Пат МкГрат. За тези цени ме е яд да ми висят в чекмеджето, а и са ми любимите кремообразни ружове напоследък.

# 604
  • София
  • Мнения: 1 353
Едно гримче.
Чакам си сега 2 нови червила,едното е дето ми го харесахте тия дни.

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 07:26 от stefina

# 605
  • Мнения: 1 296
Добро утро момичета, днес малко в цвят лилав 🤗 Хубава седмица ви пожелавам.

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 19:45 от Lioness77

# 606
  • Мнения: 511
Lioness77, много красив грим, както обикновено. Кое е червилото?

# 607
  • Мнения: 1 296
Lioness77, много красив грим, както обикновено. Кое е червилото?
Благодаря, червилото е на Catrice, по-лесно ми е да го снимам

# 608
  • Мнения: 1 296
Днес реших да направя комбинация между розови сенки и оранжево червило, нещо немислимо за мен преди, но вече съм на друго мнение. И всъщност,хареса ми. Преди време не си представях комбинация от оранжеви сенки и червено червило, или пък смесване на син и зелен цвят, но защо не. Всъщност даже много ми харесаха тези съчетания, всичко що е цветно и лудо, ми харесва.
Всъщност от снимките трудно личи,че червилото ми е оранжево, но за съжаление форума променя цветовете.

Последна редакция: вт, 30 май 2023, 21:22 от Lioness77

# 609
  • Мнения: 5 613
Много добре се е получило. Предполагам цветовете са изкривени на снимката, но сякаш сенките на долния клепач кореспондират с цвета на червилото.

# 610
  • Мнения: 1 296
Много добре се е получило. Предполагам цветовете са изкривени на снимката, но сякаш сенките на долния клепач кореспондират с цвета на червилото.
Точно в десятката kati_v, да, сянката на долния клепач е като червилото-оранжева , и да,  цветовете са изкривени малко.Една идея по-бледи са тук.
Благодаря 🤗

# 611
  • Бостън
  • Мнения: 13 476
Ех, ако взе още ходех на бар/клуб, определено бих пробвала първата визия. Течните червила са жестоки бази за сенки, аз ползвам несметната си колекция точно за това, както и за руж-трупах червила, които после просто не нося. Е, сега ги нося-любими за целта са ми полу матовите на Бърбъри, за които точно Агентът ме светна, както и нормалните в гилза на Пат МкГрат. За тези цени ме е яд да ми висят в чекмеджето, а и са ми любимите кремообразни ружове напоследък.
Ния, с четка или с пръсти или с апликатор нанасяш течното червило, когато го ползваш като база за сенки?

И мерси за идеята да вкарам и моите безчетни червила в употреба като ружове (не че съм останала без ружове!), но червилата ми определено са по-разнообразни и откъм цвят и откъм консистенция.

Не зная дали забелязахте как корейката в един от клиповете смесваше на четката ружа с пудра, преди да го нанесе на лицето за максимално естествен ефект!

# 612
  • Мнения: 1 296
Момичета, да си кажа,че откакто си взех бялата база на Makeup revolution cut crease Canvas base, съм много щастлива. Сенките стават по-наситени и ярки, а това е нещото което търсех.

Последна редакция: ср, 31 май 2023, 21:35 от Lioness77

# 613
  • Мнения: 13 082
Патрик показва такива трикове как да изглежда максимално естествено нанесено всичко по кожата. Много го гледам, не съм убедена, че успявам да докарам нещо подобно, но все пак Joy

# 614
  • Мнения: 2 601
Поръчах фдтна на hourglass и armani luminous silk. Не можах да избера един.
Веднага питам и още нещо. Пудра не ползвам, само за повод. Какво ще ми препоръчате за максимално естествен вид? Ползвала съм ЕЛ ДУ и Laura Mercier прахообразната пудра. И двете са ок, но ЕЛ е доста матова, а аз вече търся по-естествени неща.  ЛМ беше ок, но сигурно ще препоръчате нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт