Великобритания - тема 94 Зимно -Пролетно Великденска

  • 32 922
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 475
При нас е лято вече, имаше само една сутрин по-студено, но до следобед стана топло. Децата ходят голи, отбелязахме се и на плажа. Щяхме да ходим по-често, но пуста работа, няма как.

# 706
  • nowhere
  • Мнения: 295
Много красиви снимки, момичета!

Памперс, дано почнат да отшумяват болежките💐.
Заинтригува ме с подаръците за учителите - по какъв повод са? И аз бих искала да ги видя.
Учителката на дъщеря ми излезе в майчинство миналата седмица и й взех подарък, много се зарадва.

При нас вече от седмици е лято, не помня последния дъжд. Всичко започна да изсъхва, поливаме, но не стига. А дворът тъкмо започна да придобива вид. Направо не знам в северна Англия ли сме или в Африка.

Ние днес пътуваме за Абърдийн, ще сме на сватба там (на двама мъже). Стискайте палци да мине гладко, че не ми се мисли как ще е 7-8 часа с малки деца

# 707
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Dejie, ако се тръгне от градчето, от където тръгва влакчето, пътеката е по-дълга, но е лесна и с равномерен наклон. От страната, от където се тръгва по pyg trail, пътеките са по-къси, но си има катерене по камънаци.
Аз дори и лятото ходя винаги с туристически обувки над глезените, за да няма изненади 😃

И при нас е суша...

Преди няколко седмици с приятели преоткрих Malvern hills. Не е въобще далеч от Бристол, до Brecon Beacons пътувам повече. Планирам друг маршрут там, само компания си търся 😃
Скрит текст:
Тръгнахме от Great Malvern, виждат се къщичките в далечината, а това е пътеката, по която вървяхме по билото.

На връщане минахме по пътека в подножието на Malvern Hills. Поглед към билото, от където минахме 😃

# 708
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 357
При нас е лято вече, имаше само една сутрин по-студено, но до следобед стана топло. Децата ходят голи, отбелязахме се и на плажа. Щяхме да ходим по-често, но пуста работа, няма как.
Моля,бихте ли дали пост код за тоя красив плаж?Изглежда като да е с пясък.Досега където съм ходила,-все е с камъчета.

# 709
  • Мнения: 1 475
При нас е лято вече, имаше само една сутрин по-студено, но до следобед стана топло. Децата ходят голи, отбелязахме се и на плажа. Щяхме да ходим по-често, но пуста работа, няма как.
Моля,бихте ли дали пост код за тоя красив плаж?Изглежда като да е с пясък.Досега където съм ходила,-все е с камъчета.

Това е в Par, Cornwall. В Корнуел всички плажове са с пясък и са големи, аз за каменисти не знам

# 710
  • Мнения: 3 217
Роксалана, при нас на север каменните плажове са изключение. Всичко е безкрайни ивици фин пясък особено при отлив. В Шотландия по плажовете, на които сме били - също.

Чудни снимки показвате😍Тук има един пронизващ вятър и това ме спира да не сме ходили до плажа още, защото там ще е тройно по-студен. Ще изчакаме още малко. Преди това ще е сплаша, че да се мокрят на воля.

Блу , за края на учебната година. При вас не подаряват ли? Тук на първия, на последния учебен ден и за Коледа носим. В старото училище за последния събирахме пари, но в това всеки носи нещо малко отделно и така ми харесва повече. Учителите също подаряват и черпят децата на семейния пикник в последния ден.

Единят комплект е готов вече.

Плетох я с някаква емнайсто качество прежда та ми взе здравето и не стои стегнато да изпъкват добре шарките.

Сега плета на една дълга кука, както му казват Tunisian crochet. Да прилича на черга за учителя и да приюти Времеубежище. Ще е тип торба с дълга дръжка.

# 711
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Леле, Pampers, голямо глезене за вашите учителки 😍 Голям кеф е да получиш такъв сладурски подарък, сътворен със сърце, аз много бих се изкефила! Аз не знам какво да измисля, че учителката тая година хич не ми допадна и съм пристрастна.

Плажовете и на източното крайбрежие (щях да кажа Черноморие 🤣) са с пясък. Една комшийка каза, че отиват утре на плажа, но според мен ще духа и ще чакам да стане 25+ градуса.

Днес бяхме да храним елени в близък резерват, имаше хубаво слънчице и добре се напекохме. Мина и последния халф-търм, не мога да повярвам колко бързо се изниза тази учебна година..

# 712
  • Мнения: 3 217
Миа, много благодаря за милите думи❤️
Надявам се да им хареса.

Аз не харесвах учителката в У1 и много ме беше издразнила. Съответно подарък не съм ѝ давала. Но ако ти е неудобно да иде без, една картичка с пожелание за приятна ваканция също ще свърши работа.

Аз искам и на жените от занималнята нещо бюджетно да взема, но още нямам идея какво🤔

# 713
  • Мнения: 1 475
И аз на У2 учителката не искам да подарявам, не ми харесва въобще и детето само чака да се махне от нея. Но пък имам и дете в ресепшън, като нищо може да и се падне пак тая.
Аз имам на на учителка по пиано да подарявам, обикновено и харесват подаръците уж.

# 714
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Точно У1 е, и доколкото съм си говорила с други майки и те не я харесват. Синът ми беше в същото училище, но не се е падал при нея. Ще и взема само картичка. Със сигурност обаче ще взема подаръци и за двете момичета в афтърскул клуба.

Аз се чудя дали да не споделя мнението си с директорката след като идем в У2. Прави неуместни забележки на децата, почти не ги поощрява, и като цяло не изглежда да е доволна от това, което прави. Самата тя има малко дете (не в училище) и някак си може би страда от това, че трябва да учи чужди деца вместо да го гледа. Не знам, това са си мои разсъждения.

В Ресепшън много често дъщеря ми прегръщаше учителката, на отиване, на тръгване.. сега няма и помен. Другото, което ми направи впечатление - забелязах през годината, че си гризе ноктите, бе бре викам това дете от кога не съм му рязала ноктите, тя си ги изгризала. Сега през халфа търма и порастнаха. Може да има връзка. Ще наблюдавам до края на годината.

Последна редакция: сб, 03 юни 2023, 00:20 от ~Миа~

# 715
  • Мнения: 752
Имах няколко челни сблъсъка с преподавателите от предучилищна,  но в крайна сметка успяхме да проговорим на един език.  Идея нямам какво да им купя, за коледа им купих персоналезирани химикалки, а вече си блъскам главата с подаръка за завършване. Със сигурност ще взема торта за всичките 7 преподаватели и отделно 2 индивидуални за ключовият преподавател, която е много мила баба и мениджъра, която е изключително кооперативна. 
Времеубежище е страхотна идея, благодаря Памперс!

# 716
  • Мнения: 1 475
Миа, и моето дете минава през нещо подобно. Тя е изключително чувствителна, обожава училище и обича да учи. Тая учителка незнам какво прави, но в един момент не искаше да ходи на училище. Говорихме и с нея и с директорката, какво се случва. Тя беше още в началото и правеше картички, още се учеше да пише и и пишеше разни неща. Оная изобщо не и обръщаше внимание и детето се разочарова. Отделно и прави глупави забешлежки и я наказва без причина. Била я сложила отзад зад големите деца и и се скарала защо не седи на дупето си. А моята само искала да гледа и не виждала. Класа не иска да го сменя, опитваме се да и кажем, че още малко има и да не и се връзва, ще мине и замине. Сега и с тия сатс незнам какво се случва. Ние вкъщи отделно си я натискаме да учи, затова не съм се притеснила, че няма да научи материала в училище.

# 717
  • UK
  • Мнения: 4 307
Pampers, страхотни са ти чантите, ти си много по-напред от мен. Аз не съм по подаръците иначе, казвала съм, само цветя подарявам. Моята въжена торба горе-долу се получи, малко на въображение я карах, че инструкциите ми бяха много непълни.


И в Уелс има хубави пясъчни плажове, човек трябва да проучи просто къде да ходи, там е и по-ветровито на откритите места. Обаче аз харесвам много и каменистите, защото там се образуват много локви при отливите и в локвите е пълно с живот. Сега последния път в една локва намерихме няколко рибки, два рака, едно рапанче, няколко скариди и една морска звезда. Обичаме да ровичкаме из камъните на плажа и да търсим съкровища. На пясъчните няма такива неща, най-много някой загубил се рак да видим.

# 718
  • Мнения: 3 217
Разкошна е и съвсем по модата.😍
Аз инструкции не мога да чета. За това плета по клипчета и донагласям наслуки. На тази лилавата ми свърши преждата и не можах да спазя цялото клипче и се наложи да импровизирам с дръжките. На сегашната торба видях плетката само, другото ще е свободни съчинения и ще разплитам пак по емнайсет пъти 🙈

По пясъка някоя мидичка може да събере човек, ако има късмет.

Децата вече питат кога ще са на училище, а и понеделникът е неучебен...

# 719
  • Мнения: 8 890
Снощи се прибрахме от южен Уелс. Качихме се на Pen-y-Fan, ММ и детето качиха и съседния Corn Du (аз го заобиколих) - тръгнахме от първия паркинг на А470 на идване от Кардиф и слязохме по съседната пътека, която излиза на следващия паркинг, 200-300м нагоре по пътя. Видяхме Caerphilly castle, Cardiff Castle, разходихме се до няколко плажа - ветровити, пясъчни, каменисти, спокойни. Много ми хареса, започвам да разбирам гордостта на уелския народ. Огромен късмет с времето, макар и пак много ветровито, но пък вятъра е част от чара и драматизма на Уелс.


Общи условия

Активация на акаунт