Перилни препарати и омекотители - 72

  • 42 051
  • 737
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 841
Има ли начин да обезмирися кожена раница? Днес установих, че раницата, която ползвам като дамска чанта, се е вмирисала на лошо. Не съм носила нищо миришещо в нея. Може би като ме е навалял дъжда няколко пъти и резултатът е налице.
Мислех за спрей за обезмирисяване на обувки, но ако някой има друга идея, ще се радвам да сподели.

# 241
  • Мнения: 21 275
Ако се наръси в нея сода и постои така известно време?

# 242
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 808
+1 за содата. Ако отвътре е плат бих пробвала да напръскам и с дезодорант за крака.

# 243
  • Бургас
  • Мнения: 259
Аз минах на прахообразен перилен препарат по препоръка на техника, който ползвам за поддръжката на пералните. Според него течните, а особено капсулите, са твърде концентрирани и лепкави и се напластявали незнам-си-къде в пералнята и разяждали материала, по-бързо дефектирал.

# 244
  • Мнения: 3 534
Има ли начин да обезмирися кожена раница? Днес установих, че раницата, която ползвам като дамска чанта, се е вмирисала на лошо. Не съм носила нищо миришещо в нея. Може би като ме е навалял дъжда няколко пъти и резултатът е налице.
Мислех за спрей за обезмирисяване на обувки, но ако някой има друга идея, ще се радвам да сподели.
Аз чанти от изкуствена или еко кожа ги пера в пералня. Детето имаше преди време яке от изкуствена кожа, на много реномирана френска марка, на чийто етикет е позволено машинно пране. Нямаше проблем с якето, като ново след пране. Та и кожените чанти редовно пера и ползвам по няколко години.

# 245
  • Мнения: 94
https://www.borsazadoma.com/mobile/catalog/details?Id=79&brandId=
Попаднах на този сайт,и прави впечатление,че цените са много добри.Избора не е много голям,но има хубави неща.
Дано съм била полезна.

# 246
  • Мнения: 21 275
Зарадвах се днес, че имаше 20 % на ариел в дм с приложението,взехме два aqua за бяло и цветно,на каса се оказа,че течните и капсулите били намалени само Joy

# 247
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 397
Минах през турският в града . Но нямах време сякаш не е евтино.  То тук има доса магазини перил.внос и в много други  има по няещо внос.

# 248
  • София
  • Мнения: 3 841
Скрит текст:
Има ли начин да обезмирися кожена раница? Днес установих, че раницата, която ползвам като дамска чанта, се е вмирисала на лошо. Не съм носила нищо миришещо в нея. Може би като ме е навалял дъжда няколко пъти и резултатът е налице.
Мислех за спрей за обезмирисяване на обувки, но ако някой има друга идея, ще се радвам да сподели.
Аз чанти от изкуствена или еко кожа ги пера в пералня. Детето имаше преди време яке от изкуствена кожа, на много реномирана френска марка, на чийто етикет е позволено машинно пране. Нямаше проблем с якето, като ново след пране. Та и кожените чанти редовно пера и ползвам по няколко години.

Благодаря! Може би ще пробвам в крайна сметка. Вчера напръсках със спрей за обувки, има някакъв ефект, но все още се усеща лошата миризма. Sad

# 249
  • Бургас
  • Мнения: 16 105
По прането ми пак има следи като от кал 😡
Не е от дрехите. Явно нещо от пералнята,иска почистване сигурно 😡

# 250
  • Мнения: 68 642
Маркучът за мръсната вода добре ли е, да не връща..

# 251
  • Мнения: 21 275
Карзз,почисти я с препарат, после филтъра, както и маркуча.

# 252
  • Мнения: 2 651
Вчера открих в един магазин левче Персил гел лавандула за цветно , 20 пранета, 7 лв. Взех си два. Отдавна не съм виждала Персил в такава опаковка, преди го имаше лилав/ син/ зелен, все за цветно. Взех и от немския Ариел за 30 пранета. Запасих  се за два- три месеца, имам и други вкъщи.
Погледнах турския омекотител Бинго бебе 3 л, вярно , че е за 30 пранета! Аз това ако го използвам за 30, ще се изпозадушим от аромата. Погледнах и дозировката на продавания тук 1 литър- наполовина е.
Както и да го смятам, турския е по- изгоден.
Такива кал по дрехите става от наслагвания от омекотител/ гел в пералнята. Изглежда гнусно, но мирише приятно. Чистех с малко Доместос на 60 градуса старата пералня и Самсунга, нищо им нямаше и калта изчезваше.
Тази ползвам само с прах и още нямам такива проблеми. Само 90 градуса + прах на празен цикъл. Още не съм пробвала с таблетки за съдомиялна.

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 16 105
Благодаря ви,момичета,ще огледам нещата,които сте писали. Дано открия проблема.

# 254

Общи условия

Активация на акаунт