Вълнението не стихва, ЯНУАРЧЕ на мама се усмихва - 1

  • 24 612
  • 741
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 5 137
Алексче, след трети месец не е хубаво да са прибрани ръчичките или са се повива. Само казвам, може да си имаш твои си причини.

И аз вече минах на летен чувал, даже малко мрънка сутрин ииии май скоро ще мине само на боди.

Вода не давам, чак след месец и отгоре като захраня.

Морския въздух ѝ се отразява добре. Като изключим, че загуби способност да се приспива сама не мога да се оплача. Почти ѝ хванах цаката - като мине час будуване ѝ прибирам всички играчки, защото се превъзбужда мнооого жестоко. Върна се на час и половина будуване, нищо не мога да направя, заспива с брутален рев всеки път, ако будува повече, даже понякога се налага да я приспивам на гърда, което даже по време на коликите не е било..

# 421
  • Мнения: 2 739
Не знам какво се случва, но нашият бебок от три дни пропуска  една дрямка, която  си прави обикновено  около  19,30-20 ч. Купем го около  20,00-21,00 ч, хранене и запсива, но тези дни е буден  повече  от 3 часа преди къпането.
Освен  това записва  много  трудно и с рев задължително.
Да питам тези от вас, които сте спрели  да кърмите дали сте забелязали покачване на килограми веднага сл2д това?
Може да си въобразявам аз, но откакто ни спря кърмата преди около  месец, започнах много  рязко да пълнея, а се храня доста по-малко от преди, главно салати и протеини. Не ям сладко  и тесто откакто не кърмя.

# 422
  • Мнения: 257
Inferiya, благодаря, че ми обърна внимание за чувалчето, не знаех , че не е добре да се спи с прибрани ръчички:(( Аз ги прибирам, защото много ги лапа и се превъзбужда и не може да спи. Днес ги оставих навън и в 4 сутринта се събуди да си яде ръцете, но така ще е явно.

hintt,  и на мен ми е голяма мъка с килограмите. Почти нищо не свалих  след като родих. Влязох в болницата и излязох почти същите кг Sad(((( И оттогава нищо не мога да сваля. Почнах да се ограничавам и аз, спрях сладкото, само на салати и протеини карам, но  не мърда кантарат и това е. Мисля си, че сигурно още хормоните не са се нормализирали.  Отделно от няколко дни ми се появи ужасен, ужасен косопад. Знам , че е нормално, но е шокиращо колко много коса губя.

# 423
  • Мнения: 120
Здравейте! Покрай ваксини, кърмачески стачки и други такива не ми остава време да пиша.
Малката е наддала по-нормално при последната консултация. Но на дължина пак е +4 см. Бихме вторите ваксини и втора доза ротавирусната. Тъкмо бяхме попреодоляли една стачка и ваксините разбутаха целия ритъм. Болеше я до вчера коремчето, а през нощта чувам как сърца.

И сегя се борим пак със стачка. Нещо не иска  на люлката в която по принцип кърмя.  На биологична поза не се дърпа ама и не успява да хапне достатъчно и си играе със зърното. Като е полузаспала стават нещата. Надявам се скоро да го минем тоя период, че ми е напрегнато пък тя вероятно усеща. Ще пробвам и да спим двете skin to skin следобедната дрямка.

През нощта я чувам как се размрънква по няколко пъти, галя главичката и челцето и си заспива, но подозирам че регресията ще започне. В събота прави 4 месеца.

По едно време издаваше доста нови звуци, но сега не чаааак толкова вокална, но е супер сладко.

И се надига такава като полу коремна преса.

Мисля да захранвам на 5 месеца по схемата на хип. Ще комбинирам домашни  и купени пюрета. Например заешко трудно ще сготвя.

# 424
  • Мнения: 63
Честит първи юни!Да са здрави и щастливи мъничетата!❤️Кърмаческата стачка е много неприятна ситуация,разбирам те напълно.Миналият месец минах през нея с бебчо,около 3 дни продължи.Общо взето това,което си извадих като извод е ,че трябва да си упорита,за да се успокоят по-бързо нещата и да следиш за сигналите на бебчо.Може да го боли нещо,да се е стреснал или пък мама да е сменила козметиката.Успех🍀☺️

# 425
  • Мнения: 1 495
Да питам тези от вас, които сте спрели  да кърмите дали сте забелязали покачване на килограми веднага сл2д това?
Може да си въобразявам аз, но откакто ни спря кърмата преди около  месец, започнах много  рязко да пълнея, а се храня доста по-малко от преди, главно салати и протеини. Не ям сладко  и тесто откакто не кърмя.
Не си въобразяваш. Аз докато кърмех свалих до 65кг, влязох да раждам 73кг. Когато спрях да кърмя рязко качих 2кг и заприличах съвсем на буца, понеже съм доста ниска - 1.60см. Започнах и аз веднага да правя ограничения - салати, месо и общо взето това е и направо си ходех гладна. После ми писна и почнах да си ям нормално от всичко , но не големи количества и си казах, че организма ми сам ще реши кога да отслабне, явно сега не е готов. И след известно време свалих 2кг. В момента организма ни е все още под огромен хормонален натиск. Аз също започнах да имам зверски косопад, налегнало ме е едно безсъние, та чак ходих да си купувам мелатонин , уж помогна малко. Настроенията ми често се менят, може и някаква лека следродилна депресия да ме е погнала, но по-скоро е на хормонално ниво. Цикълът ми дойде през 2 седм и повече и той не се вясна.

# 426
  • Мнения: 2 739
И при мен има косопад, доста си капе, но не се притеснявам.
Чакам да спре и това е.
Има ли от вас мами, които дават витамин Д на Джеймисън и една капка Вигантол равна ли е на една Джеймисън?
За сега педиатърката каза да продължим с по една капка Вигантол дневно, но шишенцето скоро свършвам)и искам да взема на Джеймисън.

# 427
  • Мнения: 544
Вигантол е ~500IU на капка, а Джеймисън - 400IU. Не би трябвало да е проблем. Аз смених Вигантола с бебешкия спрей на BetterYou и фонтанелата на малкия върви много по-добре, отколкото на кака му (нейната се затвори на 18 месеца чак, през цялото време ѝ давах Вигантол).

# 428
  • Мнения: 63
Добро утро,момичета.Минавам да се похваля с избиващо зъбче отгоре.Снощи го фиксирах.😍Как сте?

# 429
  • Мнения: 5 137
Често зъбче!

В регрес. И с газове. Това детето, де, аз съм добре Joy Милото нощес се буди на час и половина, това даже като новородена не го е правила. При средно 7-8 хранения на ден мина на 11-12 Confused Изгуби способност да се приспива сама, както винаги спи по около 20-40 мин, започва да хленчи, че ѝ се спи на един час будуване, махам играчки, всичко около нея, на час и половина, ако успее - кеф, ако не - на 2 часа с рев, държане на бибка в устата, галене, шъш и ако изпадне в истерия - цицка. Знам, че трябва да будува повече вече и реално будува, ама с егати зора :/
Но е прекрасна, невероятна, усмихната и вълшебна, тъй че още не съм се навила да разбера какво им е на животните, които изяждат малките си Joy

Месец и нещо до захранването. Тези дни ѝ давам изцедена кърма с пробиотик с лъжичка, справя се добре. Но ако се фрустрира, че става много бавно директно ѝ надигнах бурканчето като чаша Simple Smile Обнадеждена съм. До сега не е консумирала нищо, освен от гърда и евентуално пипета и не искам сега да ѝ вкарвам филм с шише. Но не съм сигурна, че пробиотика върши работа, милото се буди от пръцкане, вири крачетата по цяла нощ :/

Като изключим това, жегата и течащия ми нос почивката върви добре Joy В общи линии, ако не беше М на море нямаше да стъпя, но какво да се прави. Жертви Joy

# 430
  • Мнения: 310
Добро утро,момичета.Минавам да се похваля с избиващо зъбче отгоре.Снощи го фиксирах.😍Как сте?
Здравейте, наистина ли има зъбче отгоре? Първо зъбче ли е? Сега, като стане моя юнак и аз ще гледам дали не се показва нещо горе. До сега гледах само долу, защото знам, че първо там избиват. Просто е много нервен и се лигави много, а зъб няма!

# 431
  • Мнения: 321
Честито зъбче Simple Smile
Inferia, аз не вярвах в регрес и т.н, ноооо при нас си де случи, главно в спането, от 1 будене през нощта, станаха на 2 будения. И то в прекрасните 1,30-2ч и 4,30-5ч.
 Иначе и аз проверявам за зъбки постоянно защото има мнооого лиги, благодаря за съвета на една от мамите за Колд крем, върши чудесна работа и кега няма почти пъпки. Утре става на 5 месеца, след ваксината на 06.06 живи и здрави, ще изчакам няколко дни и почвам ззахранването. Досега слагам на устните са облизва разни плодове, много малко и е голямо мляскане. Дано й харесат пюренцата. Иначе вече будува до 2 часа и заспива, като спането й варира от 40 мин да 2 часа, долу - горе по 3 пъти спи. Кога ли пак ще си върне поне едно ставане през нощта...
Леле леле, не знам ще ми остане ли коса,  няма такъв косопад, ужас е направо..

# 432
  • Мнения: 257
Честито зъбче! Имам чувството и , че на нас скоро ще ни се случи.

И ние сме в някакъв регрес...Почти не спи прес деня, много се превъзбужда и изведнъж надява ужасен рев. Мисля си, че зъбчетата я мъчат, затова е така неспокойна. И нощният сън е неспокоен и се буди по-рано, и трудно заспива.

# 433
  • Мнения: 169
Честито зъбче!
Лиги, бутане на ръцете в устата, нервност всички симптоми ги има, само че зъбче не забелязвам никъде.
Тази седмица се приготвяме за прибирането ни в България, притеснено ми е пътуването със самолета и как ще наглася режима му, иначе и той си издържа 2 часа будуване.
Отделно и ни предстои ваксина ден преди полета. 🤯

# 434
  • Мнения: 1 495
Честито зъбче!
Лиги, бутане на ръцете в устата, нервност всички симптоми ги има, само че зъбче не забелязвам никъде.
Тази седмица се приготвяме за прибирането ни в България, притеснено ми е пътуването със самолета и как ще наглася режима му, иначе и той си издържа 2 часа будуване.
Отделно и ни предстои ваксина ден преди полета. 🤯
Да те успокоя, че и на нас ни предстои полет след 2 седмици до България и то през океана. Ще летим 10ч и после още 2ч до София. Нямам идея какво ще стане с режима, но чувам, че бебетата най- бързо влизали в ритъм и се надявам да е така.
Аз съм доста притеснена, но няма да е краят на света.

Общи условия

Активация на акаунт