Домашното насилие в България

  • 7 296
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Родителите ми не знаят, а и там не бих отишла. Освен да ми натяквам, не знам с какво биха ми помогнали.
В интерес на истината и приятелки нямам вече, всички приключиха отношения с мен, заради този човек.
Повтаряха ми, че не е за мен, а аз не ги послушах.
Сега не мога да почукам на вратата на никого.
Момчето е връзкар и мама ще го измъкне, ако се стигне до полиция.
Той вече веднъж е осъждан, за разпространение на незаконни вещества.
Ако искам някакви последствия за него, ще стане ли с ограничителна заповед?
И медицинско може ли да се извади без видими следи, защото той не винаги ми оставя такива?

# 91
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Можеш да заведеш дело по ЗЗДН и без медицинско. Насилието не е само физическо и не винаги оставя следи.
Добре си обработена, момчето било връзкар... Но пък това, че е осъждан, е само в негов минус, макар и да няма кой знае какво значение по гражданско дело, каквото е делото по ЗЗДН.
Но пък при телесна повреда, дори и лека, можеш да му пуснеш една жалба в полицията и да му образуват едно досъдебно...

# 92
  • София
  • Мнения: 19 221
Добре си обработена, момчето било връзкар... Но пък това, че е осъждан, е само в негов минус, макар и да няма кой знае какво значение по гражданско дело, каквото е делото по ЗЗДН.
Но пък при телесна повреда, дори и лека, можеш да му пуснеш една жалба в полицията и да му образуват едно досъдебно...
Достатъчно често виждаме такива случаи. Както прокурорския син в Перник.

# 93
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Затова ли е осъждан?
Ако беше чак пък с такива здрави връзки, нямаше да го осъдят.
Този едва ли е прокурорски син, но и на тях рано или късно им се намира майстора.

# 94
  • София
  • Мнения: 19 221
Имах предвид, че на връзкарите им се разминава. А дори на невинен човек му писва да се опитва да разбие стената с глава.

# 95
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Кво викаш, по-добре да търпи...

# 96
  • София
  • Мнения: 19 221
Кво викаш, по-добре да търпи...
Не е добра идея да слагаш думи в устата ми, след като общуваме писмено и се вижда какво съм твърдяла.
Казвам, че мнението й, че е връзкар и ще се оттърве, не е само безпочвена обработка, а действителността в доста случаи. Желанието да помагаме не означава да отричаме грозната истина.

# 97
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Добре, щом казваш...
И мен така ме заплашваха с връзките на баща му навремето, и аз стоях уплашена и не смеех да мръдна. Мен ме заплашваше и че ще ми вземат детето. Сега се чудя на себе си що съм вярвала, и не мога да си отговоря... Младост, неопитност....

# 98
  • София
  • Мнения: 19 221
А да, това с детето е класика в жанра.

# 99
  • Сф
  • Мнения: 10 640
Кво викаш, по-добре да търпи...
Не да търпи. Не е нужно да имаш дело за ДН или медицинско , за да си тръгнеш.

# 100
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Кво викаш, по-добре да търпи...
Не да търпи. Не е нужно да имаш дело за ДН или медицинско , за да си тръгнеш.
Така е, но авторката зададе конкретни въпроси, на които аз отговарях конкретно:
"Ако искам някакви последствия за него, ще стане ли с ограничителна заповед?
И медицинско може ли да се извади без видими следи, защото той не винаги ми оставя такива?"

# 101
  • Мнения: 31 572

Така е, но авторката зададе конкретни въпроси, на които аз отговарях конкретно:
"Ако искам някакви последствия за него, ще стане ли с ограничителна заповед?
И медицинско може ли да се извади без видими следи, защото той не винаги ми оставя такива?"


И друг път съм се питала, защо за насилници няма наказание.
Някой бие жена си, тя си тръгва, доказано е. Но наказание за побойника има ли? Не. Крайния резултат е раздяла, развод, а в много случаи се дава право на насилника да си вижда децата, ако има такива. Щото уж бил само жената, не децата.
Ми то си заслужава. Я затвор, я солена глоба, която да изплати на жертвата или примерно както едно време 30 удара с камшик. Плюс никакъв достъп до децата.
Даже е хубаво жертвата да избира наказанието.
Оф, извинете ме, размечтах се. Понякога съм идеалист.
Слизам от луната.

# 102
  • Мнения: 1 226
Поздравления на авторката на темата, само, че само с глоби и затвор не става. Къде е образованито, това както и много други теми трябва да се засегнат в образованието още от ранна възраст. Прави ми впечатление неприемането на реалността, това, че в крайна сметка нещата не вървят, защо трябва да има бой, заплахи, да вземеш детето  или да го ползваш за бушон за да избиеш комплексите си към другия. Тези модели на поведение са масови, но ако това залегне в обучението, във времето възприятията, психиката ще е различна, няма как това да дойде от семейството, от ценности и т.н. Наскоро ми попадна случай на убийство, син, убива баща си, защото има друга жена. Синът отдавна пълнолетен, вместо да гради и гледа живота си, въдворява "справедливост" с убийство на баща си. Абсурдно. И още куп такива случаи, баща убива майката, отива в затвора и две деца остават съсипани за цял живот, колко трябва да си ограничен за да го направиш. По тези теми трябва много да се говори, но за съжаление децата онова, което виждат, прилагат в бъдеще и повтарят същите модели. И насилието е навсякъде, насилие има в общуването с някаква администрация, агресия, липса на елеменнарно възпитание и обноски, на улицата, търговски персонал масово и навсякъде и това няма как да се промени от семейството, когато в него това е нещо нормално, но отново училището трябва да покаже правилният начин на общуване и дано децата променят семейният модел вбъдеще. Много неприемане на чужди възгледи, мнение, личен избор има в българското общество, налагане на поведение, подклаждане и толериране на насилствени модели, мъж към жена, към децата "бии дупе, да не биеш дупище", "дете се целува докато спи". Като отраснеш без любов, утре какъв ще си? Четох статия за снимки на мозъка на убийци, за измененията и за връзката с начина по който са отраснали, за детството и т.н. В тази връзка много неща трябва да се направят, за се намали домашното насилие и въобще агресията, защото преди това много фактори имат роля за това поведение.  И втория проблем е закона, има го, но как и колко се прилага, имаше случай на полицай насилник и жената в клопката на шуробаджанащината в България, колегите му отказват да вземат жалбата.

# 103
  • София
  • Мнения: 19 221
Измененията на мозъците на серийните убийци може да са генетично обусловени или просто произволна мутация.
Като извършат убийсто - всеки се втурва да търси причините в детството им. А който търси - намира.

# 104
  • Мнения: 31 572
Аз не разбирам защо въобще се търси причина.
Сигурно за да ги оправдаят.
Абе гръмни го на място и спести пари на данъкоплатците и това е.

Общи условия

Активация на акаунт