Стафилококи

  • 41 311
  • 49
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Денис беше заразен със стафилококи при раждането. Постоянно се борим с тях от тогава. Имаше една много тежка инфекция когато беше на 4 месеца, стигна до 41 градуса температура.
Вече е на година и 11 месеца и си мислех, че сме ги преодолели .
Ето че тази зима обаче той не спря да боледува. От средата на декември като започна, на пръсти се броят дните в които е бил здрав. Какво ли не беше.
Миналата седмица решихме да изследваме имунният му статус. Оказа се, че е занижен. А вчера ни излязоха и изследванията на секретите от носа и гърлото. И какво мислите се оказва? Че има големи количества златист стафилокок и на двете места. И това верятно отслабва имунната система и от там провокира постоянното боледуване.
Не искам да коментирам колко се ядосах за кой ли път на частната клиника в която раждах!
След разговор с лекаря ни схемата е следната - Бакторобан, Гаразон и Рибомунил по никое време за стимулиране на имунитета. Все още няма да минаваме на антибиотик.
Той е на мнение, че трябва да ги изчистим по най-бързият начин, защото иначе и новото бебе ще бъде застрашено, все пак ще са в постоянна близост.
Въпроса ми е следният:
дали според вас аз трябва да се подложа на някакви изследвания, защото не изключвам варианта и аз да съм заразена от малкият и въобще възможно ли е някакво лечение за мен имайки се предвид, че съм в 8ми месец, ако се окаже че и аз имам?

# 1
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Когато един в семейството е заразен - всички се лекуват, дори профилактично... Момчето се беше заразило миналата зима и се лекувахме и тримата (той, съпругът ми и аз).
По-добре си направи изследвания и ти...
Дано да се преборите със стафилококите, че са много упорити...
Успех!

# 2
Аз не знам. Като чуя 'коки' и няма да ти казвам какво си представям. При Сиси имаше стрептококи по едно време, ама от вашата порода не сме завъждали!
Положението според мен обаче е повече от неприятно. Аз на твое място бих изяснила нещата, т.е. бих си направила изследването. И при положителен резултат бих изискала от доктора следящ бременността подробна информация за рисковете за бебето. Дори да не можеш да се лекуваш докато си бременна, поне ще знаеш след това какво да правиш за да не се повтаря заболяването с бебето. Ако трябва няма да кърмиш или  каквото трябва там...ще избереш по малкото зло!

# 3
  • Мнения: 2 529
Може би е все пак по-добре да знаеш, дали и ти самата си заразена. Ако, не дай Боже си, може да се наложи например да не кърмиш или някакви други ограничения, които лекарите ще могат да преценят според състоянието ти.
По принцип, ако се налага лечение с антибиотици за теб в 8-ми и 9-ти месец трябва да си сигурна, че ползите ще надвишават риска, та дори ако трябва с няколко лекари да се консултираш. Някои антибиотици не се препоръчват например в първо, но и в последно тримесечие, а други могат да се пият в последно тримесечие. Но разбира се, ако има нещо (пак казвам не дай Боже!) една прецизна антибиограма ще покаже какво лечение може да се приложи.
Много съжалявам за детенцето, но съм убедена, че ще се преборите и имунната му система бързо ще заякне Simple Smile Може пък, ако ходи на ясла, оттам да се разболява - зимата детските заведения са просто инкубатор на инфекции. Аз лично съм гледана до училище вкъщи и смея да твърдя, че съм била винаги много по-здрава от децата, ходили на ясли и детска градина, като моя мъж например, който от яслите и алергии е направил и какво ли не...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: iva_top
Когато един в семейството е заразен - всички се лекуват, дори профилактично... Момчето се беше заразило миналата зима и се лекувахме и тримата (той, съпругът ми и аз).
По-добре си направи изследвания и ти...
Дано да се преборите със стафилококите, че са много упорити...
Успех!


Да, това ясно. Но работата е там, че понеже съм бременна не зная дали мога да се лекувам въобще. Ще трябва да говоря с гинеколожката.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Flash
Аз не знам. Като чуя 'коки' и няма да ти казвам какво си представям. При Сиси имаше стрептококи по едно време, ама от вашата порода не сме завъждали!
Положението според мен обаче е повече от неприятно. Аз на твое място бих изяснила нещата, т.е. бих си направила изследването. И при положителен резултат бих изискала от доктора следящ бременността подробна информация за рисковете за бебето. Дори да не можеш да се лекуваш докато си бременна, поне ще знаеш след това какво да правиш за да не се повтаря заболяването с бебето. Ако трябва няма да кърмиш или  каквото трябва там...ще избереш по малкото зло!


Уф, направо ви се реве от тия стафилококи!
Ти поне знаеш от кога мрънкам от тях. До гушата ми дойде. И точно сега като наближава време за раждане - пак, ново двайсе!
Иде ми да нарамя един гранатомет и има Св.Лазар, нема Св.Лазар !!!!! Imp

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Flash
Аз не знам. Като чуя 'коки' и няма да ти казвам какво си представям. При Сиси имаше стрептококи по едно време, ама от вашата порода не сме завъждали!
Положението според мен обаче е повече от неприятно. Аз на твое място бих изяснила нещата, т.е. бих си направила изследването. И при положителен резултат бих изискала от доктора следящ бременността подробна информация за рисковете за бебето. Дори да не можеш да се лекуваш докато си бременна, поне ще знаеш след това какво да правиш за да не се повтаря заболяването с бебето. Ако трябва няма да кърмиш или  каквото трябва там...ще избереш по малкото зло!


Уф, направо ви се реве от тия стафилококи!

поне знаеш от кога мрънкам от тях. До гушата ми дойде. И точно сега като наближава време за раждане - пак, ново двайсе!
Иде ми да нарамя един гранатомет и има Св.Лазар, нема Св.Лазар !!!!! Imp



"Св.Лазар"? Ти да не си луда?

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: kiki27
Може пък, ако ходи на ясла, оттам да се разболява - зимата детските заведения са просто инкубатор на инфекции. Аз лично съм гледана до училище вкъщи и смея да твърдя, че съм била винаги много по-здрава от децата, ходили на ясли и детска градина, като моя мъж например, който от яслите и алергии е направил и какво ли не...


Там е работата, че не ходи на ясла още!
Цяла зима горкото не си показа носа навън защото все болен! Никой не идва в нас, никакви контакти с никой, да се чудиш и маеш.....
Сега от април мисля да тръгва, дано се излекува дотогава.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Liorena
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Flash
Аз не знам. Като чуя 'коки' и няма да ти казвам какво си представям. При Сиси имаше стрептококи по едно време, ама от вашата порода не сме завъждали!
Положението според мен обаче е повече от неприятно. Аз на твое място бих изяснила нещата, т.е. бих си направила изследването. И при положителен резултат бих изискала от доктора следящ бременността подробна информация за рисковете за бебето. Дори да не можеш да се лекуваш докато си бременна, поне ще знаеш след това какво да правиш за да не се повтаря заболяването с бебето. Ако трябва няма да кърмиш или  каквото трябва там...ще избереш по малкото зло!


Уф, направо ви се реве от тия стафилококи!

поне знаеш от кога мрънкам от тях. До гушата ми дойде. И точно сега като наближава време за раждане - пак, ново двайсе!
Иде ми да нарамя един гранатомет и има Св.Лазар, нема Св.Лазар !!!!! Imp



"Св.Лазар"? Ти да не си луда?


Луда съм Sad

# 9
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Flash
Аз не знам. Като чуя 'коки' и няма да ти казвам какво си представям. При Сиси имаше стрептококи по едно време, ама от вашата порода не сме завъждали!
Положението според мен обаче е повече от неприятно. Аз на твое място бих изяснила нещата, т.е. бих си направила изследването. И при положителен резултат бих изискала от доктора следящ бременността подробна информация за рисковете за бебето. Дори да не можеш да се лекуваш докато си бременна, поне ще знаеш след това какво да правиш за да не се повтаря заболяването с бебето. Ако трябва няма да кърмиш или  каквото трябва там...ще избереш по малкото зло!


Уф, направо ви се реве от тия стафилококи!
Ти поне знаеш от кога мрънкам от тях. До гушата ми дойде. И точно сега като наближава време за раждане - пак, ново двайсе!
Иде ми да нарамя един гранатомет и има Св.Лазар, нема Св.Лазар !!!!! Imp


Хехе...стените в бледонезнам си какво и живи цветя, че и огледало си имат!!!...недей им го троши, бъди човеколюбива!
Лекувайте Денис...какво ви казаха за него? за колко време може да се ликвидират гадините? Пък не си се оплаквала скоро от болести...

# 10
  • Мнения: 2 529
Честно да ви кажа и аз си мислех за раждане там, за да си дам парите поне не под масата, ама след всичко, което научих...

Яд ме е, че ще трябва да корумпирам докторите в някоя държавна болница, защото поне малко спокойствие искам да си купя, а както знаем това спокойствие се нарича ВИП и се зплаща, но такъв ни е хала...
Лошото е, че това къде ще раждаш май не е много гаранция срещу стафилококите и другите вътреболнични инфекции.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Здрасти Додо-Додо,
ще споделя моят опит относно стафилококовата инфекция. Тя се предава по въздушно капков път, можеш да я хванеш също така и от млечни продукти. Аз лично имах тежка форма на стафилококова инфекция, която лекувах близо година с антибиотици с бактробан,фусидин и все спецялни лекарства за целта безмислено е да ти казвам, че резултат нямаше и понеже говоря за близкото минало/2003г./ фактите са че всяка седмица съм болна от нещо я настинка, я пневмония и то "благодарение" на антибиотиците които сринаха имунната ми система...От три месеца се лекувам в център "Анаста" и резултатите са на лице: вече нямам стафилокок, правя си само реимунизации в момента и се чувствам много добре. Казвам ти всичко това, защото знам че прилагат и лечение при деца и бебета, аз водих дъщеря ми, защото имах опасение че и тя е със стафилокок, но при нея резултатите бяха отрицателни. За този център разбрах съвсем случайно от една препатила женица от Пазарджик докато лежах в Клиника по изгаряния и пластична хирургия в Пловдив и се оказа, че центъра се намира под носа ми в зградите на БАН на "Шипченски проход". Точният адрес е ул."Академик Бончев" 1 А тел: 979 20 24, взимат кръв и така правят изследването, за да е 100% сигурно, назначават лечение което при децата се изразява в това че се мажат засегнатите места/нос, гърло/ с ваксина, която си купуваш от там, съветвам те и ти и татито да си направите изследвания. Ако те интересува мога да ти дам и точните цени. Надявам се да съм ти помогнала поне мъничко, защото стафилокока е много упорит и въпреки безкрайните коментари които ще чуеш от GP-то че ще се оправите за месец не вярвай сляпо на всичко, той затихва и после пак се появява ако не е излекуван съвсем.
Пожелавам ти успех в борбата.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Додо, ваксината за която ти казвам става за бременни и кърмачки не влияе по никакъв начин.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Флаш

Хехе...стените в бледонезнам си какво и живи цветя, че и огледало си имат!!!...недей им го троши, бъди човеколюбива!
Лекувайте Денис...какво ви казаха за него? за колко време може да се ликвидират гадините? Пък не си се оплаквала скоро от болести...


Ми не съм се оплаквала, какво да се оплаквам вече. То си е ежедневие при нас. Като почна от преди Коледа, та до сега. Все капки, сиропи, антибиотици, имуностимулатори...то не бяха отити, бактериални, вирусни инфекции, то не бяха бронхити- тамън 4 пъти прави бронхит тази зима! Реве ми сееее !
И да се оплаквам и да не се - все тая.
Лошото е, че и аз покрай него все подсмърчам и си ходя навсякъде с един Олинт и това е. От един месец се моля да свършва тая зима и ей го сега - навън снежна приказка! 10 март !

10 дена ще мажем с Бактробан. Отделно капем Гаразон в носа, а също и в едното ухо че е червено. И гърлото е червено и то....
Ако няма подобрение - антибиотик.
А в каква нервна криза е от взимането на венозна кръв преди седмица....Спукаха му кръвоносен съд и цялата ръка е в синьо.
Не дава да го барнем!

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Liorena
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Flash
Аз не знам. Като чуя 'коки' и няма да ти казвам какво си представям. При Сиси имаше стрептококи по едно време, ама от вашата порода не сме завъждали!
Положението според мен обаче е повече от неприятно. Аз на твое място бих изяснила нещата, т.е. бих си направила изследването. И при положителен резултат бих изискала от доктора следящ бременността подробна информация за рисковете за бебето. Дори да не можеш да се лекуваш докато си бременна, поне ще знаеш след това какво да правиш за да не се повтаря заболяването с бебето. Ако трябва няма да кърмиш или  каквото трябва там...ще избереш по малкото зло!


Уф, направо ви се реве от тия стафилококи!

поне знаеш от кога мрънкам от тях. До гушата ми дойде. И точно сега като наближава време за раждане - пак, ново двайсе!
Иде ми да нарамя един гранатомет и има Св.Лазар, нема Св.Лазар !!!!! Imp



"Св.Лазар"? Ти да не си луда?


Луда съм Sad



Дано 2-ри път не направиш подобна грешка.
Защо не ме попита по-рано за там? Да ти поразкажа някои неща.

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: kiki27
Честно да ви кажа и аз си мислех за раждане там, за да си дам парите поне не под масата, ама след всичко, което научих...

Яд ме е, че ще трябва да корумпирам докторите в някоя държавна болница, защото поне малко спокойствие искам да си купя, а както знаем това спокойствие се нарича ВИП и се зплаща, но такъв ни е хала...
Лошото е, че това къде ще раждаш май не е много гаранция срещу стафилококите и другите вътреболнични инфекции.


Бих ти препоръчала ВИП-а на Тина Киркова. Тези дни ходих до там няколко пъти, че една приятелка роди. Стаите са по-хубави от тези на Св.Лазар - това го казвам с пълно съзнание и отговорност! По уютни са, дори имат и хладилник. А акушерките ме впечатлиха с доброто си отношение! Направо не можех да повярвам на очите си ! Наистна, просто неврятно!
А да дадеш 1000 и незнам си колко долара, ако не са обърнали вече цените в евро и да ти заразят детато със стафилококи е гавра. Поне в държавната болница ще знаеш, че е нормално да се случи. Поне имат детско отделение в случай на нужда!
Ще се пръсна от яд, че пак ще ми се наложи по всяка верятност да раждам в частна клиника! Sad

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Valeria
Здрасти Додо-Додо,
ще споделя моят опит относно стафилококовата инфекция. Тя се предава по въздушно капков път, можеш да я хванеш също така и от млечни продукти. Аз лично имах тежка форма на стафилококова инфекция, която лекувах близо година с антибиотици с бактробан,фусидин и все спецялни лекарства за целта безмислено е да ти казвам, че резултат нямаше и понеже говоря за близкото минало/2003г./ фактите са че всяка седмица съм болна от нещо я настинка, я пневмония и то "благодарение" на антибиотиците които сринаха имунната ми система...От три месеца се лекувам в център "Анаста" и резултатите са на лице: вече нямам стафилокок, правя си само реимунизации в момента и се чувствам много добре. Казвам ти всичко това, защото знам че прилагат и лечение при деца и бебета, аз водих дъщеря ми, защото имах опасение че и тя е със стафилокок, но при нея резултатите бяха отрицателни. За този център разбрах съвсем случайно от една препатила женица от Пазарджик докато лежах в Клиника по изгаряния и пластична хирургия в Пловдив и се оказа, че центъра се намира под носа ми в зградите на БАН на "Шипченски проход". Точният адрес е ул."Академик Бончев" 1 А тел: 979 20 24, взимат кръв и така правят изследването, за да е 100% сигурно, назначават лечение което при децата се изразява в това че се мажат засегнатите места/нос, гърло/ с ваксина, която си купуваш от там, съветвам те и ти и татито да си направите изследвания. Ако те интересува мога да ти дам и точните цени. Надявам се да съм ти помогнала поне мъничко, защото стафилокока е много упорит и въпреки безкрайните коментари които ще чуеш от GP-то че ще се оправите за месец не вярвай сляпо на всичко, той затихва и после пак се появява ако не е излекуван съвсем.
Пожелавам ти успех в борбата.


Знам за Анаста. Но съм чувала само противоречиви неща за там. А също и че се слагала някаква много болезнена ваксина в гърба. Това така ли е?

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
[quote="dodo_dodo
Луда съм Sad[/quote]


Дано 2-ри път не направиш подобна грешка.
Защо не ме попита по-рано за там? Да ти поразкажа някои неща.[/quote]

# 18
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
ние също сме имали проблеми, не знам дали беше точно стафилококи, но пак завършваха на коки. Нашите бяха в урината, мога да кажа само че ги израстнахме и сега няма проблем с тях.
НО сега мисля да вземаме на малката гърлен секрет(такава мисъл ми дойде след разговор с iva_top,тя сподели доста неща по повод болестите на техния Жоро, миналата зима). Чакам само да се поопррави малко времето та да не я мъкна по студовете по болниците.
Можем да обменяме информация по въпроса, аз съм доста невежа по тези въпроси и всичко научено ново ще ми е от полза.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Liorena


Дано 2-ри път не направиш подобна грешка.
Защо не ме попита по-рано за там? Да ти поразкажа някои неща.


Ами защото не те познавах преди година и 11 месеца Grinning
Я разкажи все пак, че си е забава Simple Smile

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Liorena


Дано 2-ри път не направиш подобна грешка.
Защо не ме попита по-рано за там? Да ти поразкажа някои неща.


Ами защото не те познавах преди година и 11 месеца Grinning
Я разкажи все пак, че си е забава Simple Smile


Изобщо не си е забава мога да ти кажа, а 2 много трагични случая, които надали искаш да чуеш в момента, защото пак ще ме обвиниш в нещо си там , кво беше?

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Liorena
Изобщо не си е забава мога да ти кажа, а 2 много трагични случая, които надали искаш да чуеш в момента, защото пак ще ме обвиниш в нещо си там , кво беше?


Ех, и аз поназнавам за някой и друг трагичен случай. Това, че съм бременна ако това имаш предвид не ме прави кашкавалена.
И ако не си разбрала без основание не те обвинявам. Това трябва отдавна да ти е станало ясно. Имам мнение за себе си, че съм принципен човек и ако имам спор с един човек това не го превръща в мой враг. Напротив - от хората които обичат да казват в очите какво мислят съм, а не от лицемерите.
Та мисълта ми беше когато се държиш нормално и говориш човешки - нямам нищо против да общувам с теб. Simple Smile

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Liorena
Изобщо не си е забава мога да ти кажа, а 2 много трагични случая, които надали искаш да чуеш в момента, защото пак ще ме обвиниш в нещо си там , кво беше?


Ех, и аз поназнавам за някой и друг трагичен случай. Това, че съм бременна ако това имаш предвид не ме прави кашкавалена.
И ако не си разбрала без основание не те обвинявам. Това трябва отдавна да ти е станало ясно. Имам мнение за себе си, че съм принципен човек и ако имам спор с един човек това не го превръща в мой враг. Напротив - от хората които обичат да казват в очите какво мислят съм, а не от лицемерите.
Та мисълта ми беше когато се държиш нормално и говориш човешки - нямам нищо против да общувам с теб. Simple Smile




Нека се говори по темата тук поне.
Аз винаги съм се държала човешки обаче.

Хайде пък за Св. Лазар доста познайвам,(това сериозно) но на бременни такива неща не се говорят.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Liorena

Нека се говори по темата тук поне.
Аз винаги съм се държала човешки обаче.

Хайде пък за Св. Лазар доста познайвам,(това сериозно) но на бременни такива неща не се говорят.


Права си за темата!
А за Св.Лазар нищо не може да ме стресне. Та ако ще и с тризнаци да бях бременна Grinning

# 24
  • Мнения: 2 529
Благодаря ти, Додо_Додо Simple Smile

И аз все по-хубави неща чувам за Тина Киркова, но не знам дали не ми е малко късно да се ориентирам за лекарите там, че съм вече в 7-ми месец почти по средата.
Имам малко връзки за Майчин дом и Шейново, та май между тях ще избирам...
Но не исках да измествам темата...надявам се от сърце детенцето ти бързо да заякне и да забрави що е болест, а бебето да се роди живо и здраво и да не разбере и за болести въобще Simple Smile

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Додо_додо, защо пишеш че пак ще ти се "наложи" да раждаш в частна клиника. Какво може да ти го "наложи". (
Като изключим парите, винаги ме е притеснявало това, че частните клиники още нямат спешни неонталогични отделения. Не дай, боже, се наложи някаква намеса, трябва да превозват бебето с линейка до Майчин дом. Губи се време, а и не всички имат подходящи "транспортни" кувьози.

Ако и на мойто хлапе се беше случило това, което се е случило с твойто, нямаше да помисля втори път за частна клиника. Ако ще току що да са измазали, боядисали и заляли с дезинфектанти, пак им нямам доверие.

то гаранции няма - една приятелка роди в Тина Киркова и както беше очарована от условията, така впоследствие се разбра, че не са я изчистили добре от лохии. И последва инфекция, антибиотици, край на кърменето...

Чула съм лекари да коментират, че разните "коки" могат да се изтребят от Шейново само със взрив.  То сигурно същото важи и за Майчин дом, но аз реших все пак да родя там. Пренебрегнах полевите условия (малко е като в Интернат или болница от края на Втората световна) и всичко, за щастие, беше ок.

Телевизор, хладилник, перденца, скъп фаянс - хубави неща са, ама 3-5 дни все ще ги преживееш, любувай се на спящия или ревящия бебочко!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: elsi
Додо_додо, защо пишеш че пак ще ти се "наложи" да раждаш в частна клиника. Какво може да ти го "наложи". (
Като изключим парите, винаги ме е притеснявало това, че частните клиники още нямат спешни неонталогични отделения. Не дай, боже, се наложи някаква намеса, трябва да превозват бебето с линейка до Майчин дом. Губи се време, а и не всички имат подходящи "транспортни" кувьози.

Ако и на мойто хлапе се беше случило това, което се е случило с твойто, нямаше да помисля втори път за частна клиника. Ако ще току що да са измазали, боядисали и заляли с дезинфектанти, пак им нямам доверие.

то гаранции няма - една приятелка роди в Тина Киркова и както беше очарована от условията, така впоследствие се разбра, че не са я изчистили добре от лохии. И последва инфекция, антибиотици, край на кърменето...

Чула съм лекари да коментират, че разните "коки" могат да се изтребят от Шейново само със взрив.  То сигурно същото важи и за Майчин дом, но аз реших все пак да родя там. Пренебрегнах полевите условия (малко е като в Интернат или болница от края на Втората световна) и всичко, за щастие, беше ок.

Телевизор, хладилник, перденца, скъп фаянс - хубави неща са, ама 3-5 дни все ще ги преживееш, любувай се на спящия или ревящия бебочко!



Ох, много е дълго за обяснение! То на орисия някаква взе да мяза Imp
Колкото се заричах да не стъпвам повече в частна болница, ето на.....
С две думи  - така се случи, че единствената лекарка, която ми помогна в началото  на бременността да преодолея един проблем / имах начало на спонтанен аборт/ всъщност изражда само в частна клиника. Слава богу не в Св.Лазар. Защото там и с топ не могат да ме върнат!
Чувствам се емоционално обвързана с тази жена, тя ми проследи цялата бременност и съм много доволна от нея.
Какво да правя? Sad  Sad  Sad
Всичко преглъщам, само това, че нямат детски отделения тия клиники ме побърква!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: dodo_dodo
Знам за Анаста. Но съм чувала само противоречиви неща за там. А също и че се слагала някаква много болезнена ваксина в гърба. Това така ли е?


Незнам кой ти го е казал това, но не е истина. Децата пак казвам се лекуват Локално: чрез намазване на нослето с ваксината, а възрастните с поставяне на ваксината подкожно в ръката, все пак на мен ми я слагаха през 3 дена, но не усетих да е болезнена...

# 28
  • Мнения: 1 220
dodo_dodo, mnogo sajaljavam che trjabva Denis da se spravja s tova, a i vie se tormozite! az lichno njamam opit s stafilokoki, no sam strashno dovolna ot Ribomunila, vjarno che e po nikoe vreme, no naistina e mnogo dobar! chuvala sam ot poznata, che vodi sina si za njakakva mikrobialna infekcija v nosa na homeopat, pomnja che beshe dovolna, ako iskash da opitash i tova bih mogla da ti izdirja telefona mu! A za tova dali da se izsledvate i vie, po-dobre da go napravite za da si najsno, o, zabravih da te popitam, kato mu vzimat sekret ne pravjat li posle antibiograma, ta da se vidi adjiba kakvo im deistva na gadinite!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Valeria
Цитат на: dodo_dodo
Знам за Анаста. Но съм чувала само противоречиви неща за там. А също и че се слагала някаква много болезнена ваксина в гърба. Това така ли е?


Незнам кой ти го е казал това, но не е истина. Децата пак казвам се лекуват Локално: чрез намазване на нослето с ваксината, а възрастните с поставяне на ваксината подкожно в ръката, все пак на мен ми я слагаха през 3 дена, но не усетих да е болезнена...


Ами в другият форум ми го бяха написали преди време. Не мога да твърдя дали е вярно или не.

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: dodo_dodo
Ами в другият форум ми го бяха написали преди време. Не мога да твърдя дали е вярно или не.


Додо, давам ти информация "от извора" както се казва. От 3 месеца се лекувам там и до сега не ми се е случвало да видя на някой да му слагат ваксината в гърба, освен ако този някой не е експериментирал върху себе си  Shocked Пожелавам ти при вас нещата да се оправят от мазилата и да не стигате до антибиотици...а ако все пак се стигне знай, че при мен поне, "Анастата" беше последната спирка на мъчението Simple Smile

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Valeria
Цитат на: dodo_dodo
Ами в другият форум ми го бяха написали преди време. Не мога да твърдя дали е вярно или не.


Додо, давам ти информация "от извора" както се казва. От 3 месеца се лекувам там и до сега не ми се е случвало да видя на някой да му слагат ваксината в гърба, освен ако този някой не е експериментирал върху себе си  Shocked Пожелавам ти при вас нещата да се оправят от мазилата и да не стигате до антибиотици...а ако все пак се стигне знай, че при мен поне, "Анастата" беше последната спирка на мъчението Simple Smile


Благодаря ти много. Ще се консултирам и с нашият педиатър и ако се наложи си запазвам правото да те питам на бележка за повече данни и координати. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 220
dodo_dodo, sega govorih s mojata poznata , kaza che e lekuvala gadinkite mnogo dalgo vreme s vsjakakvi preparati i naj-dovolna e ot homeopatichnoto lechenie na dr. Marian Ivanov. Mislja, che moje da se provejda usporedno s standartnoto, pone ne prechi, ako reshish da opitash kaji da ti drasna telefona mu!

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Емоционалната обвързаност с лекаря, който ще те изражда е от изключително значение.
Но понякога Господ или съдбата решават друго и май си знаят работата - мойта история е като комедия от грешки - Laughing  също като при теб една лекарка ми помогна да запазя бременността 2-ия месец, но аз я следих при друга, отказах се и от втората през 5-ия месец  Rolling Eyes , направих си уговорка при "рекламиран" и именит доктор, който падна от дърво и си счупи ребрата  Sad , оттам последва нова уговорка с лекарка, от МА, при която лежах за задържане, тя пък замина за USA на специализация  Confused , нейната приятелка, към която ме препрати си счупи ръката  Shocked  и така седмица преди термина бях без доктор  Shocked  Confused:  Shocked
по съвет на момичета, с които бях в болницата, звъннах на напълно неизвестен за мен лекар /д-р Диков/, разменихме телефони и само след два-три дни се наложи да му звъня - познай защо Grinning
Влюбена съм в този човек. Страшен професионалист, внимателен и грижовен. Идваше всеки ден, все едно съм му близка позната или пациент от години.

Послушай сърцето си и леко и безпроблемно раждане.

# 34
  • Мнения: 8 769
Цитат на: elsi
Но понякога Господ или съдбата решават друго и май си знаят работата - мойта история е като комедия от грешки - Laughing  също като при теб една лекарка ми помогна да запазя бременността 2-ия месец, но аз я следих при друга, отказах се и от втората през 5-ия месец  Rolling Eyes , направих си уговорка при "рекламиран" и именит доктор, който падна от дърво и си счупи ребрата  Sad , оттам последва нова уговорка с лекарка, от МА, при която лежах за задържане, тя пък замина за USA на специализация  Confused , нейната приятелка, към която ме препрати си счупи ръката  Shocked  и така седмица преди термина бях без доктор  Shocked  Confused:  Shocked
по съвет на момичета, с които бях в болницата, звъннах на напълно неизвестен за мен лекар /д-р Диков/, разменихме телефони и само след два-три дни се наложи да му звъня - познай защо Grinning
Влюбена съм в този човек. Страшен професионалист, внимателен и грижовен. Идваше всеки ден, все едно съм му близка позната или пациент от години.

Послушай сърцето си и леко и безпроблемно раждане.

Еееее, Elsi, про теб наистина е било "голямо шоу", ако не бе толкова сериозно нещо. Добре,че си извадила късмет и всичко е протекло както трябва Grinning

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: elsi
Емоционалната обвързаност с лекаря, който ще те изражда е от изключително значение.
Но понякога Господ или съдбата решават друго и май си знаят работата - мойта история е като комедия от грешки - Laughing  също като при теб една лекарка ми помогна да запазя бременността 2-ия месец, но аз я следих при друга, отказах се и от втората през 5-ия месец  Rolling Eyes , направих си уговорка при "рекламиран" и именит доктор, който падна от дърво и си счупи ребрата  Sad , оттам последва нова уговорка с лекарка, от МА, при която лежах за задържане, тя пък замина за USA на специализация  Confused , нейната приятелка, към която ме препрати си счупи ръката  Shocked  и така седмица преди термина бях без доктор  Shocked  Confused:  Shocked
по съвет на момичета, с които бях в болницата, звъннах на напълно неизвестен за мен лекар /д-р Диков/, разменихме телефони и само след два-три дни се наложи да му звъня - познай защо Grinning
Влюбена съм в този човек. Страшен професионалист, внимателен и грижовен. Идваше всеки ден, все едно съм му близка позната или пациент от години.

Послушай сърцето си и леко и безпроблемно раждане.


Абе то и при мен се получи нещо такова, но с разни диагнози от разни лекари, но не в такъв мащаб като при теб.
При теб просто е уникално стечние на обсотоятелства Grinning

# 36
  • Мнения: 299
Цитат на: Valeria
Здрасти Додо-Додо,
ще споделя моят опит относно стафилококовата инфекция. Тя се предава по въздушно капков път, можеш да я хванеш също така и от млечни продукти. Аз лично имах тежка форма на стафилококова инфекция, която лекувах близо година с антибиотици с бактробан,фусидин и все спецялни лекарства за целта безмислено е да ти казвам, че резултат нямаше и понеже говоря за близкото минало/2003г./ фактите са че всяка седмица съм болна от нещо я настинка, я пневмония и то "благодарение" на антибиотиците които сринаха имунната ми система...От три месеца се лекувам в център "Анаста" и резултатите са на лице: вече нямам стафилокок, правя си само реимунизации в момента и се чувствам много добре. Казвам ти всичко това, защото знам че прилагат и лечение при деца и бебета, аз водих дъщеря ми, защото имах опасение че и тя е със стафилокок, но при нея резултатите бяха отрицателни. За този център разбрах съвсем случайно от една препатила женица от Пазарджик докато лежах в Клиника по изгаряния и пластична хирургия в Пловдив и се оказа, че центъра се намира под носа ми в зградите на БАН на "Шипченски проход". Точният адрес е ул."Академик Бончев" 1 А тел: 979 20 24, взимат кръв и така правят изследването, за да е 100% сигурно, назначават лечение което при децата се изразява в това че се мажат засегнатите места/нос, гърло/ с ваксина, която си купуваш от там, съветвам те и ти и татито да си направите изследвания. Ако те интересува мога да ти дам и точните цени. Надявам се да съм ти помогнала поне мъничко, защото стафилокока е много упорит и въпреки безкрайните коментари които ще чуеш от GP-то че ще се оправите за месец не вярвай сляпо на всичко, той затихва и после пак се появява ако не е излекуван съвсем.
Пожелавам ти успех в борбата.


И аз съм много доволна от Анаста, защото моят син го изписаха със стафилококус Ауреус още от родилния "Майчин дом". Ананстата го оправи за по-малко от месец след като 6 месеца сменяхме какви ли не антибиотични капки.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Eti
И аз съм много доволна от Анаста, защото моят син го изписаха със стафилококус Ауреус още от родилния "Майчин дом". Ананстата го оправи за по-малко от месец след като 6 месеца сменяхме какви ли не антибиотични капки.


И нашият е същият стафилокок. Това е така известният още Златист стафилокок. Къде го имаше твоето момче? В нослето ли само?
Аз си мисля сега че може да имаме и в очите, а от там не взехме секрет Sad
Какво по-точно му правиха на него в Анаста?


# 38
  • Мнения: 299
Имаше най-вече в очите, но и в носа. Аз му взех и от гърлото, но там липсваше. Около 20 дни капвахме във всяка ноздра няколко пъти на ден една жълта субстанция, а след това от така наречената ваксина, която представлява бистра течност, след 15 ден секретът от носа и очите видимо намаля, а след ощв 10 дни изчезна. Направихме контролно изследване. Имаше стафилококи, но малко. най- накрая започнахме с ваксинациите които отлагахме цели 5 месеца/ говоря за задължителните имунизации/ след първата отново се появи секрет, изследвахме го пак се беше появил стафилококът, но от Анаста ни бяха предупредили, последва още 10 дни лечение и край всичко приключи, сега сме на 11 месеца и да чукам на дърво минахме зимата без особени разболявания. Дано съм била полезна.

# 39
  • Мнения: 2 232
Извинявайте за тъпият въпрос, но какви са точно симптомите на стефилококите?Ние вече почти на два месеца, сме с течащи  и гурелясали  очички - още от изписването.Педиатърката ни беше преписала паста гентамицин, но от нея много му се зачервявяха и престанах да му слагам, известно време имаше затишие.След това пак започнаха и минахме на ,,иргамид"(в момента).Очичките му сълзят, а след сън има гурълчета.Забравих да добавя, че имаме и секретчета в носа- за които не знам дали не са от сухият въздух.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Eti
Имаше най-вече в очите, но и в носа. Аз му взех и от гърлото, но там липсваше. Около 20 дни капвахме във всяка ноздра няколко пъти на ден една жълта субстанция, а след това от така наречената ваксина, която представлява бистра течност, след 15 ден секретът от носа и очите видимо намаля, а след ощв 10 дни изчезна. Направихме контролно изследване. Имаше стафилококи, но малко. най- накрая започнахме с ваксинациите които отлагахме цели 5 месеца/ говоря за задължителните имунизации/ след първата отново се появи секрет, изследвахме го пак се беше появил стафилококът, но от Анаста ни бяха предупредили, последва още 10 дни лечение и край всичко приключи, сега сме на 11 месеца и да чукам на дърво минахме зимата без особени разболявания. Дано съм била полезна.


Да , благодаря ти!
Сега като те чета се сещам - при стафилокок какво става с имунизациите?
На нас ни предстои имунизация, да го водя ли?
Трябваше вече да е направена, но той все боледува и все отлагахме досега. Какво да правя?

# 41
  • Мнения: 299
Нашата педиатърка я беше страх да му ги слага защото се притесняваше от рецидив на ваксината, макар че аз се консултирах с лекарка от института по паразитология и тя ми каза че няма проблем, въпреки всичко изчакахме докато се излекува. Сложихме му само хепатитната преди това , защото ни увери , че за нея нямало проблем. Но в интерес на истината когато му сложихме първата полиомиелитна такъв страх съм брала, слава богу всичко мина добре, но и след нея както ти писах веднага се появиха отново стафилококите. При следващите приеми вече нямяше такъв проблем.

# 42
  • Мнения: 299
Цитат на: dejo
Извинявайте за тъпият въпрос, но какви са точно симптомите на стефилококите?Ние вече почти на два месеца, сме с течащи  и гурелясали  очички - още от изписването.Педиатърката ни беше преписала паста гентамицин, но от нея много му се зачервявяха и престанах да му слагам, известно време имаше затишие.След това пак започнаха и минахме на ,,иргамид"(в момента).Очичките му сълзят, а след сън има гурълчета.Забравих да добавя, че имаме и секретчета в носа- за които не знам дали не са от сухият въздух.
За съжаление точно такива са и проявленията и при стафилококите, но за да се каже със сигурност се взима секрет и се изследва. Дано при вас нямя такова нещо

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Eti
Нашата педиатърка я беше страх да му ги слага защото се притесняваше от рецидив на ваксината, макар че аз се консултирах с лекарка от института по паразитология и тя ми каза че няма проблем, въпреки всичко изчакахме докато се излекува. Сложихме му само хепатитната преди това , защото ни увери , че за нея нямало проблем. Но в интерес на истината когато му сложихме първата полиомиелитна такъв страх съм брала, слава богу всичко мина добре, но и след нея както ти писах веднага се появиха отново стафилококите. При следващите приеми вече нямяше такъв проблем.


Божеееееееее ! Как сме слагали досега ваксините...на късмет е било значи!
Защото самите стафилококи отслабват имунитета на организма.
Ето при нас изследването на имунният статус показа, че той е доста занижен. И какво става тогава при ваксинация? нали точно поради тази причина не се правят ваксинации когато детенце е болно....
Ужасно се стресирах ! Явно сме имали късмет досега!
Но сега се сещам, че първата тежка инфекция когато Денис беше на 4 месеца стана непросредствено след ДТК. Вдигна 41 градуса, окото се затвори...не искам да си спомням!
Никой нищо не ме е предупредил тогава за зависимостта стафилококи ваксинации. От Св.Лазар дума не обелиха, даже педиатърката им до последно твърдеше, че пъпките са от претопляне......

# 44
  • Мнения: 299
Напълно те разбирам, добре че сте се разминали с по-малки проблеми. От друга страна случаи на коклюш имаше лятото на 2003 и предполагам че заради това педиатърката не е забавила ваксината просто я е било страх от разболяване.

# 45
  • Мнения: 1 809
И на мойта кукла й откриха стафилококи Imp ,само че не знам от кой вид са.Днес следобед ще отида при докторката и ще й дам изследването за да ни каже .
Много съм бясна просто.Как може тая педиатърка 4 месеца да ми обяснява,че са й били тесни синусите и затова "хъркало нослето".До 6 месеца щяло да МИНЕ Imp
Преди месец настоях и тя ми даде направление за уши,нос и гърло.Просто не се  издържаше вече -всеки ден с тая помпа и сополи Sad Отидохме при "специалистката "и тя ми вика"...няма му нищо на детето,ще мине от самосебе си,просто много му се притесняваш..." чистело се значи,ама егати чистенето,толкова дълго продължи.Е, питах я значи не може ли да се направи изследване и да се види какво е за всеки случай.Можело,ама в момента нямало хранителна среда,значи тоя момент трая около 2 седмици Close Накрая пристигна пустата среда и й взеха секрет.Е да ама малко микробиологични лабораторий работят с касата и ни искаха 20 лв. за изследването Shocked
Дадохме го в ХЕИ(там е безплатно)и откриха коките.Но всички в къщи решихме да го повторим в др. лаборатория за да сме сигурни,преди да започнем каквото и да било лечение.И този път същите стафилококи.Потвърди се,значи.И вчера я питам тая нашата педиатърка"...е,виждаш ли как щеше да отшуми след 6-тия месец...ще отшуми,ама друг път..." а тя ми вика"...еми да..."  Imp Абе не ми се говори просто....Толкова са загубени,че нямам думи Close
Днес и "уши,нос и гърло" ще отида да я направя на салата,как съм им набрала и на двете... Imp

# 46
  • Мнения: 5 647
Цитат на: dodo_dodo
Денис беше заразен със стафилококи при раждането. Постоянно се борим с тях от тогава. Имаше една много тежка инфекция когато беше на 4 месеца, стигна до 41 градуса температура.
Вече е на година и 11 месеца и си мислех, че сме ги преодолели .
Ето че тази зима обаче той не спря да боледува. От средата на декември като започна, на пръсти се броят дните в които е бил здрав. Какво ли не беше.
Миналата седмица решихме да изследваме имунният му статус. Оказа се, че е занижен. А вчера ни излязоха и изследванията на секретите от носа и гърлото. И какво мислите се оказва? Че има големи количества златист стафилокок и на двете места. И това верятно отслабва имунната система и от там провокира постоянното боледуване.
Не искам да коментирам колко се ядосах за кой ли път на частната клиника в която раждах!
След разговор с лекаря ни схемата е следната - Бакторобан, Гаразон и Рибомунил по никое време за стимулиране на имунитета. Все още няма да минаваме на антибиотик.
Той е на мнение, че трябва да ги изчистим по най-бързият начин, защото иначе и новото бебе ще бъде застрашено, все пак ще са в постоянна близост.
Въпроса ми е следният:
дали според вас аз трябва да се подложа на някакви изследвания, защото не изключвам варианта и аз да съм заразена от малкият и въобще възможно ли е някакво лечение за мен имайки се предвид, че съм в 8ми месец, ако се окаже че и аз имам?


Додо, първо честито бебче! Да ти е жив и здрав!
А къде изследвахте имунитета? Embarassed  Питам, защото и Калина цяла зима беше болна.

# 47
  • Мнения: 4 458
Първо, не е лошо и ти да се изследваш, за успокоение. Второ, може да се излекува с водорасли! Не се шегувам Sign Exclamation  моите деца, особено едната, редовно развиваше еширия коли(предаваха си я една на друга), стигнахме до патогенно коли Imp  Всички бяха се шашнали какво да ни правят. На две седмици ходехме при лекарката за лекарства, вече ни познаваха в лабораторията....аха да стигнем до инфекциозно ииии открих водораслите. в начало не повярвах, че ще ми помогнат, но сега ги препоръчвам наляво и надясно (някои ми се сърдят и ме упрекват, че "ги пробутвам за да спечеля" Cry ).Факт е обаче че от както давам тези продукти на децата, един път не сме имали разтройство или повръщане (от по-сериозните - само еднократно или за максимун ден). Последното ми постижение е сваляне на висока t - 39 само с водораслите. Имаше и др. симптоми - болки в гърлото и ухото, кашлица... Най-голямото признание за мен са думите на педиатърката ми, която днес след като прегледа детето и не откри и следа от ушно или каквото и да било възпаление каза:" Е, сега вече те признавам за супер майка! Браво на тебе. Сега вече те признах!"Да не говорим колко могат да помогнат с/у колики, но това не е тема на разговор сега. Ако искаш, а и всички които четът, мога да ви дам няколко бързи консултации - безплатно, еазбира се  Wink  Иначе само за да придобиете представа за продуктите: www.aquasource.net
Желая здраве на всички

# 48
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: zvetizvetkova
И на мойта кукла й откриха стафилококи Imp ,само че не знам от кой вид са.Днес следобед ще отида при докторката и ще й дам изследването за да ни каже .
Много съм бясна просто.Как може тая педиатърка 4 месеца да ми обяснява,че са й били тесни синусите и затова "хъркало нослето".До 6 месеца щяло да МИНЕ Imp
Преди месец настоях и тя ми даде направление за уши,нос и гърло.Просто не се  издържаше вече -всеки ден с тая помпа и сополи Sad Отидохме при "специалистката "и тя ми вика"...няма му нищо на детето,ще мине от самосебе си,просто много му се притесняваш..." чистело се значи,ама егати чистенето,толкова дълго продължи.Е, питах я значи не може ли да се направи изследване и да се види какво е за всеки случай.Можело,ама в момента нямало хранителна среда,значи тоя момент трая около 2 седмици Close Накрая пристигна пустата среда и й взеха секрет.Е да ама малко микробиологични лабораторий работят с касата и ни искаха 20 лв. за изследването Shocked
Дадохме го в ХЕИ(там е безплатно)и откриха коките.Но всички в къщи решихме да го повторим в др. лаборатория за да сме сигурни,преди да започнем каквото и да било лечение.И този път същите стафилококи.Потвърди се,значи.И вчера я питам тая нашата педиатърка"...е,виждаш ли как щеше да отшуми след 6-тия месец...ще отшуми,ама друг път..." а тя ми вика"...еми да..."  Imp Абе не ми се говори просто....Толкова са загубени,че нямам думи Close
Днес и "уши,нос и гърло" ще отида да я направя на салата,как съм им набрала и на двете... Imp



и аз така 6 месеца разчитах на педиатри, и накрая си взех детето и му оправихме слъзните канали, но само след като аз взех нещата в собствени ръце.

Моля те - НЕ РАЗЧИТАЙ  на педиатри, ами действай.

Колкото по-рано, толкова по-добре, разбираш ли?

Аз вече се убедих, че не мога да разчитам, и има ли нещо, което да ме тревожи, на секундата грабвам детето и правя това е необходимо, защото ако се чака за някои неща, може после по-скъпо да се плаща. Затова действай. не чакай никой да ти каже нищо и не разчитай, аз за 20 месеца откакто съм майка се убедих в това, но се усетих чак коогато  дъщеря ми стана на 6 месеца.

# 49
Здрасти !Нов потребител сам и сега про4етох за проблема ти!Имам моми4е на 1г. 9м. и цялото ни семейстжо се лекува с хомеопатия.Много съм доволна.Опитвала ли си нещо подобно Имат хубав препарат за   възтановяване   на  имунната система след боледуване

Общи условия

Активация на акаунт