Въпрос за оченцата

  • 656
  • 12
  •   1
Отговори
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Здравейте момичета, моята Бебка вчера навърши пет месеца. От известно време я наблюдавам, и имам чуството, че лявото оченце е кривичко, имам предвид че е по-към нослето / ама голямо обяснение дадох, дано сте ме разбрали/. Та въпросът ми е има ли защо да се притеснявам, или все още оченцата не са се коригирали в нормална посока. Кога става това, че вече нямам никакъв спомен кога на  голямата ми дъщеря се стабилизираха очичките.
Много ще съм ви благодарна за отговорите

# 1
  • Мнения: 1 581
Не знам до каква възраст се оправя нормалното бебешко кривогледство. Но при нас се оказа, че не е това, а е далекогледство, откриха го на 1г. и сега носи очила. Получава се от стремежа на очите да компенсират. Започна на около 5-6 месеца, когато започна да разглежда разни предмети и книжки отблизо.
Съветвам те да отидете на детски очен лекар, който ще може да ти каже дали всичко е наред, дори и на тази възраст.
Все пак се надявам да няма нищо при вас!

# 2
  • Мнения: 2 978
Незнам дали е вярно, но на мен ми казаха, че като я погледна бебка в очите и по-точно зениците....трябва отражението ми да е на едно и също място..да няма разминаване..Дали го обясних правилно незнам Embarassed
Ама нека някой, който наистина разбира да каже.... Wink
Или най-добре щом се притесняваш отиди на лекар!

# 3
  • Мнения: 272
uff от наколко дни забелязвам че на бебо дясната зеница е по доляма с мъничко от лявата . четв сме на док и ще питам но ми е притеснено ... при вас как е?

# 4
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Зениците и са еднакви, просто лявото оченце криви навътре

# 5
  • Мнения: 170
Миличка, консултирай се с доктор - ако това ще те стимулира да го направиш - с моя Горан никога не съм имала такива проблеми. Моят съвет - иди с бебчо на доктор, може би не е нищо сериозно, но виждаш, че тук във форума никой не е достатъчно компетентен, за да те успокои Laughing

стискам палци всичко да е наред!

Със здраве!

# 6
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Благодаря ти за съвета, наистина разбрах че най-добре е да я види доктор.  може и да е рано, но ще се презастраховам

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Mariely
Благодаря ти за съвета, наистина разбрах че най-добре е да я види доктор.  може и да е рано, но ще се презастраховам


не, не е рано, всеки родител знае, че дори и без проблеми, дете се води на очен лекар до 1 годинка Задължително, да се видят очни дъна и за вродено перде, което майката не може да види, както се води на ортопед задължително като новородено, така и за очния лекар.
Ама това всеки родител го знае, де.просто си има задължителни профилактични прегледи, при специалисти.

# 8
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Liorena
Цитат на: Mariely
Благодаря ти за съвета, наистина разбрах че най-добре е да я види доктор.  може и да е рано, но ще се презастраховам


не, не е рано, всеки родител знае, че дори и без проблеми, дете се води на очен лекар до 1 годинка Задължително, да се видят очни дъна и за вродено перде, което майката не може да види, както се води на ортопед задължително като новородено, така и за очния лекар.
Ама това всеки родител го знае, де.просто си има задължителни профилактични прегледи, при специалисти.


Егати! Стига бе Лио, аз не го знам това Embarassed  Embarassed  Embarassed . Я кажи по-подробно и дай координати на докторята... Embarassed

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Vache
Цитат на: Liorena
Цитат на: Mariely
Благодаря ти за съвета, наистина разбрах че най-добре е да я види доктор.  може и да е рано, но ще се презастраховам


не, не е рано, всеки родител знае, че дори и без проблеми, дете се води на очен лекар до 1 годинка Задължително, да се видят очни дъна и за вродено перде, което майката не може да види, както се води на ортопед задължително като новородено, така и за очния лекар.
Ама това всеки родител го знае, де.просто си има задължителни профилактични прегледи, при специалисти.


Егати! Стига бе Лио, аз не го знам това Embarassed  Embarassed  Embarassed . Я кажи по-подробно и дай координати на докторята... Embarassed


е, хайде сега, точно ти да не го знаеш, всеки го знае, и е важно толкова колко воденето на ортопед.
знаеш го, естествено.
и толкова пъти съм го писала и аз.....
Аделина си има даже лична офталмоложка, аз я водя във Вита при д-р Облашка.
Когато имаше още запушени слъзни канали, станах половин офталмолог, и така се запознах по-подробно и с профилактичните прегледи, ама този до 1 год е много важен, за спокойствие на мама най-вече да се види, че всичко е наред, после на 3 год пак задължително, нали знаеш.
и така, сега есента ще ходим пак, независимо дали имаш оплаквания или не.
скоро писах на една мама във форума на Моето бебе и аз, ето , прочети темата:
http://moetobebe.net/forum/read.php?f=1&i=8351&t=8351

ако искаш.

# 10
  • Мнения: 7 831
Присъединявам се, към другите - заведи детето на доктор! Искай направление за офталмолог - педиатъра не е достатъчен за да те успокои.Кривогледството при Дани продължи доста дълго и го водихме няколко пъти на контролни прегледи, не искам да те плаша излишно, но нещата могат да бъдат и сериозни и протакането не води до нищо добро.
Желая ти всичко да е наред  Grinning .

# 11
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Цитат на: vini77
Незнам дали е вярно, но на мен ми казаха, че като я погледна бебка в очите и по-точно зениците....трябва отражението ми да е на едно и също място..да няма разминаване..Дали го обясних правилно незнам Embarassed
Ама нека някой, който наистина разбира да каже.... Wink
Или най-добре щом се притесняваш отиди на лекар!

и аз знам така, отражението на светлината трябва да е на едно също място на зениците.

# 12
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Лио, казах че е рано, защото ми споменаха, че към 7 месец, бебчетата придобиват вече зрението на възрастен. Знам, че до годинката трябва да се заведе, но тя все пак е на 5 месеца. Но така или иначе ще я заведа на лекар. Благодаря на всички за отговорите  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт