За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 26 206
  • 762
  •   1
Отговори
# 210
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Таханът си е основна съставка в хумуса.
Аз ползвам и за дресинги за салати, за дюнер сос,  за намазване на тортила (когато правя сандвичи).

# 211
  • In transit
  • Мнения: 11 791
Таханът си е основна съставка в хумуса.
Аз ползвам и за дресинги за салати, за дюнер сос,  за намазване на тортила (когато правя сандвичи).
И аз за същите неща, само, че не тортили, ами за пиадини и арабски питки. Grinning А и в Баба гануш се слага тахан.

# 212
  • Мнения: 6 679
ок. ще се информирам . не съм сигурна , че това което имам е това което вие имате. ще я попитам какво слага вътре

# 213
  • Мнения: 4 999
Днес правих тесто за кифлички със суха мая и за първи път не стана. Не се наду грам, стоя един час да втасва и нищо! Друг път съм правила пак със суха мая и ставаше. Не знам в нея ли е проблема. На какво може да се дължи ? То съответно и кифличките се опекохакато бисквити твърди и гадни. .

# 214
  • София
  • Мнения: 19 242
Да, да, мед и тахан май съм опитвала и не е лошо за мазане на филия или направо от буркана.

Последна редакция: ср, 22 мар 2023, 19:18 от Cuckoo

# 215
  • In transit
  • Мнения: 11 791
Днес правих тесто за кифлички със суха мая и за първи път не стана. Не се наду грам, стоя един час да втасва и нищо! Друг път съм правила пак със суха мая и ставаше. Не знам в нея ли е проблема. На какво може да се дължи ? То съответно и кифличките се опекохакато бисквити твърди и гадни. .
Каква мая ползва? Скоро имах проблеми с една партида на д-р Йоткер, но моята беше купена от Румъния. Преди не ми се беше случвало, ама...

# 216
  • Мнения: 2 638
Извинете, не намерих актуална тема за чугунени тигани. Може ли да се мият в съдомиялна, удачно ли е да го ползвам на индукционен котлон?

Последна редакция: ср, 22 мар 2023, 19:22 от ‘Krist

# 217
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Днес правих тесто за кифлички със суха мая и за първи път не стана. Не се наду грам, стоя един час да втасва и нищо! Друг път съм правила пак със суха мая и ставаше. Не знам в нея ли е проблема. На какво може да се дължи ? То съответно и кифличките се опекохакато бисквити твърди и гадни. .
Може да е била стара, да си я уморила с гореща течност, да ѝ е дошло повече брашното.

# 218
  • под тепетата
  • Мнения: 9 280
‘Krist, може да си ползваш тигана на индукционния котлон, стига да е за такъв котлон.
С тахан правя един млечен сос по рецепта на Mikkey. Много  е вкусен, мога с лъжица да го ям,

# 219
  • here and now
  • Мнения: 4 207
Извинете, не намерих актуална тема за чугунени тигани. Може ли да се мият в съдомиялна, удачно ли е да го ползвам на индукционен котлон?
В съдомиялна - НЕ
На индукционен -ДА

# 220
  • Мнения: 2 638
Благодаря!

# 221
  • Мнения: 4 999
Не помня марката,но наистина стоеше отдавна в шкафа..

# 222
  • Мнения: 12 677
Така както го описваш, със сигурност маята не си е свършила работата - или тя не става, или както са ти написали течността ти е била гореща и си я уморила. Ако имаш още от същата, другия път пробвай да я активираш първо и си имай и резервен вариант. Сухата по принцип няма нужда, но не е и да пречи, поне да знаеш какво става.

Да не е била от маята на Лидл? Последните ми опити с нея бяха много разочароващи също... тая мая преди си ми вършеше работа 1 към 1 с примерно на Йоткер. А сега е на тото.
Имаше при майка ми доста бройки, заредила се жената че си прави домашен хляб. В срок са. От едно и също стекче не се държат еднакво... аман, на няколко пъти извадила сбита тухла от хлебопекарната. От други марки дори и с изтекъл срок съм ползвала и са си били както трябва. Като ги знам че са отдавна си ги активирам да ги пробвам де, но издънка не съм имала.

# 223
  • Мнения: 4 403
Момичета, кажете уредче/кухненски помощник за лесно, и най-вече ситно, рязане на лук. Имам чопър, но слагам по 1 малка глава в ястие и той не успява да го хване, а лукът бяга по стените и остава на големи парчаци.

Междувременно,  ето ми сушито. Доволна съм как стана.
Скрит текст:
Домашно суши с пиле за мен (със сьомга за ММ)


Имам си тази играчка за улеснение  Grinning

# 224
  • София
  • Мнения: 11 698
Момичета, кажете уредче/кухненски помощник за лесно, и най-вече ситно, рязане на лук. Имам чопър, но слагам по 1 малка глава в ястие и той не успява да го хване, а лукът бяга по стените и остава на големи парчаци.
.....
Това съм си купила, второ ползвам, че първото му взех животеца, много съм доволна не го сменям за нищо друго.
https://dom1001.com/rachen-chopar-s-tri-nozha-blender

Общи условия

Активация на акаунт