Боледуване на децата ни-тема 71

  • 25 611
  • 822
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 252
Аз искам да я ваксинирам, но това с две седмици здрава преди ваксината, как да се случи.. Не мога да я спра за един месец, за да сложа ваксината. А който ми каже лятото разреждат, ми не, моето не разрежда. Ние сме на втората доза риноджермина. Вече не се дърпа така, както като беше на 3 г. И 1 месец и не е такъв зор (на 3г и 9 м). За пръстите в носа, имаше един период с повече, сега по разреди. Но нашата мома редовно си я шамарим, ама на нея й е все тая. Сега от последното боледува боря неправилно изговаряне на думи, което ме изкарва извън нерви.. Говори селски, казвам й го, обаче все тая, тя си прави каквото си реши.

# 316
  • Мнения: 859
Ами аз лично исках да ваксинирам децата, но все пак не е малка сумата за тази ваксина. Дозата е 190 лв, по 2 на всяко, става си сума. Много ме е яд, че не е включена в имунизационния календар, докога ще го мъдрят това незнам, слушам го от 3 години. Поне да има някаква субсидия, за да е по-приемлива цената. Да не говорим, че и я няма налична ваксината, та се прави поръчка и се чака.

# 317
  • Мнения: 3 977
Аз говоря за ваксината от много време но понеже трябва да се купи и т.н никой от обкръжението ми не я е слагал дори и личната ни лекарка ..всички са на мнение че трябва да я изкара рано или късно аз лично имам лоши спомени от моите едра и дребна и чуя ли варицела съм в паника ..други опасения които имам са понеже мм като дете почти не е боледувал и от 5 години насам се пукна то бронхити ,пневмонии,ангини дори и дребна шарка изкара ..та дори и да го ваксинирам синът ми сега каква е гаранцията че на 30 няма да я изкара..

# 318
  • Мнения: 35 110
И аз мислех да ваксинирам ама накрая си викам : да я минават тая шарка и да спра да го мисля. По едно време се бях притеснила, че ще останат белези на гърба на малкото, но изсветляха. Сега само на голямото има една дупка до носът му.

# 319
  • shumen
  • Мнения: 18 013
Моето също не се зарази от градината,защото то беше първото дете,което се разболя в групата им.
Пийк,моя над веждата има само един белег и то защото го бях изтървала от поглед и се беше разчесал.

# 320
  • Мнения: 363
При нс на каката похъркваше нослето и сутрин имаше зеленикав сопол. През деня нищо или прозрачен. Слагахме три вижън една седмица. После 5 дни само промивах и пуснах секрет. Започнахме лечение с Вигамокс. Имате ли опит с тази бактерия? Дали ще мине с капките или трябва антибиотик през устата?

# 321
  • Мнения: 5 325
Добро утро! Ние имахме сага, която слава Богу приключи.
В четвъртък ми звъннаха от градината, че Катлея е с 39.1 Т. Мъжа ми я взе, сестрата й беше дала Нурофен. Правих тест за грип, ковид - отрицателен. След 4 часа пак вдигна Т, панадола не я свали сложих я да си легне с някаква приемлива от 37.7. През нощта вдигна 38.8 и дадох диалгин. ЛЛ каза да правим тест за скарлатина. На другия ден пуснахме, пуснах и пкк и црп. Отидохме при ЛЛ - нищо друго няма освен Т. Скарлатината отрицателна, црп 14.1. Та, от петък през нощта Т не е вдигала, давам Авирон, Инфлуцид и Зиртек. Какво беше това чудо, не знам.
За ваксината за варицела съм си казвала мнението, на моето дете са забранени и всякакви ваксини извън календара, та и да исках нямаше да мога да я сложа.
Тя  няма нито белези, нито нищо.

# 322
  • Мнения: 2 091
Добро утро! Ние имахме сага, която слава Богу приключи.
В четвъртък ми звъннаха от градината, че Катлея е с 39.1 Т. Мъжа ми я взе, сестрата й беше дала Нурофен. Правих тест за грип, ковид - отрицателен. След 4 часа пак вдигна Т, панадола не я свали сложих я да си легне с някаква приемлива от 37.7. През нощта вдигна 38.8 и дадох диалгин. ЛЛ каза да правим тест за скарлатина. На другия ден пуснахме, пуснах и пкк и црп. Отидохме при ЛЛ - нищо друго няма освен Т. Скарлатината отрицателна, црп 14.1. Та, от петък през нощта Т не е вдигала, давам Авирон, Инфлуцид и Зиртек. Какво беше това чудо, не знам.
За ваксината за варицела съм си казвала мнението, на моето дете са забранени и всякакви ваксини извън календара, та и да исках нямаше да мога да я сложа.
Тя  няма нито белези, нито нищо.

Вирус, само с температура. Три пъти се е случвало при моето дете.

# 323
  • Мнения: 5 325
Да, на нас се е случвало също, но еднократно 38.5 и това беше. Сега продължи повече време, но важното е, че мина. Вече е пушка, утре ще я пускам (пу пу, ако не ни мине котка път).

# 324
  • Мнения: 2 091
Да, на нас се е случвало също, но еднократно 38.5 и това беше. Сега продължи повече време, но важното е, че мина. Вече е пушка, утре ще я пускам (пу пу, ако не ни мине котка път).

А тя кога изкара варицела? Падна ли й много имунитета след това?

# 325
  • Мнения: 5 325
Декември.
Ами знам ли, тя като цяло не боледува често и тежко, имаше някакъв спад, по - често ловеше сопола сякаш, но не е нещо фрапиращо.

# 326
  • Мнения: 2 091
Декември.
Ами знам ли, тя като цяло не боледува често и тежко, имаше някакъв спад, по - често ловеше сопола сякаш, но не е нещо фрапиращо.

Да, защото аз знам, че тя добрв се справя (пу пу) и за това реших да питам. Йей надежда за мен, първата 😅🤭

# 327
  • Мнения: 6 921
Аз се чудя как ще я опазя някой дете като хване ...да не се чеше.....🤕

# 328
  • Мнения: 363
Аз се чудя как ще я опазя някой дете като хване ...да не се чеше.....🤕
И аз това мислех, по-голямото ще му обасня ама бебето ще се скъса да се чеше. Аз имам белези от мойта варицела като дете...

# 329
  • Мнения: 174
Не е задължително да се чеше. Едното я изкара преди да навърши 2г, с много малко пъпки, изобщо не се е чесал. Но се наложи антибиотик, заради хрипове. Другото не е карало още, но там по други причини отлагаме ваксината, ще видим дали няма да си я изкара преди това. Всъщност при ваксината има ли нужда да се слага нова доза след време и като стане възрастен, има ли опасност да се зарази, т.е доживотен ли е имунитетът?

Общи условия

Активация на акаунт