Египет /Тема 14/

  • 46 741
  • 753
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 197
Здравейте!
Най-накрая дойде времето отново да посетим Египет в началото на ноември. Насочили сме към Хургада. Предният път, през далечната 2018, бяхме отседнали в Desert rose и останахме доволни. Можете ли да ни дадете препоръка за друг хотел, подобен на него. Буквално се изгубих в огромното предлагане, всеки туроператор споделя различни мнения.
Ще бъдем с приятелско семейство, което ще е с дете на 4г., ние все още се чудим за нашето, защото ми се искаше да посетим Луксор, а с 3г. детенце е невъзможно май.
Извинявам се и за може би глупавия въпрос, но отливите трябва ли да ни притесняват? В кои хотели са проблем?
Ще се радвам много на Вашите препоръки, благодаря предварително!

Не ви препоръчвам Луксор с дете .Там са още по високи температурите. Пътя е дълъг. Цял ден е и е натоварващо. Иначе си заслужава.

# 331
  • София
  • Мнения: 1 486
Месец след прибирането ни от Египет, мъжът ми се оказа с хепатит А, който изкара тежко. Доста е голяма вероятността да го е хванал там, а като цяло внимавахме за хигиената. На нас с децата нищо ни няма, но все пак бъдете много внимателни, защото там е по-разпространен. А само фактът, че чистачите без ръкавици вадеха боклуците от кошчетата и ги събираха в чувалите, е достатъчен, за да се усъмни човек.

# 332
  • Мнения: 221
Попадна ми инго, че затварят Хеопсовата пирамида за ремонт от юни. Това означава ли че няма да могат да се посещават пирамидите? И до кога?

# 333
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Попадна ми инго, че затварят Хеопсовата пирамида за ремонт от юни. Това означава ли че няма да могат да се посещават пирамидите? И до кога?
Не. Не означава.
Вътре няма да се влиза. Което и до сега не винаги беше възможно.

Bubble79, много неприятно. Но със същата вероятност може да се е заразил и в България.

# 334
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Здравейте! Някой бил ли е в PARROTEL AQUA PARK RESORT и в REGENCY PLAZA AQUA PARK?
Колебая се между двата .

# 335
  • Мнения: 221
Здравейте, някой ползвал ли е Руал травел до Египет и знае ли с програмата на кой туроператор работи? Предлагат хотели който не се предлагат от Абакс, а и цените са доста по-примамливи.

# 336
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
За нашето пътуване ползвахме услугите на Руал Травел. Пътуването ни беше с чартъра на Абакс, но програма след това е изцяло организирана от Аполо, от които бяхме страаашно доволни.

# 337
  • Мнения: 221
За нашето пътуване ползвахме услугите на Руал Травел. Пътуването ни беше с чартъра на Абакс, но програма след това е изцяло организирана от Аполо, от които бяхме страаашно доволни.
А в кой хотел бяхте в Хургада? Колебая се между  Belladgio  и Sunrise holideys adults only

# 338
  • Мнения: 2 267
Здравейте, някой ползвал ли е Руал травел до Египет и знае ли с програмата на кой туроператор работи? Предлагат хотели който не се предлагат от Абакс, а и цените са доста по-примамливи.
Може ли някакъв диапазон на цените?

# 339
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
За съжаление с хотела не мога да помогна, не помня името нито на този в Хургада, нито на другия в Кайро. Дай ми на мен пирамиди, гробници, монументи, светилища, Нил. Виж кораба си го помня El Shams.

Ако сте на туристическа обиколка, няма избор на хотел. Вие явно се интересувате от почивка с плаж и т.н., там вече има възможности за избор.

Галактик, не се ли чува за някоя тур агенция, която да организира пътешествие версия 2, един вид Egypt ver.2.2. за напреднали. Ние дори сме отметнали Сакара, червена пирамида, изкривена пирамида, Джосер. Направо сме за ver 3.1. с Дендера, Рамезеума, долината на цариците, на благородниците.

# 340
  • Мнения: 221
Здравейте, някой ползвал ли е Руал травел до Египет и знае ли с програмата на кой туроператор работи? Предлагат хотели който не се предлагат от Абакс, а и цените са доста по-примамливи.
Може ли някакъв диапазон на цените?
Ако влезете в сайта на агенцията можете да видите всички хотели и цени. Трудничко ще ми е да ви ги копирам.

# 341
  • Мнения: 221
За съжаление с хотела не мога да помогна, не помня името нито на този в Хургада, нито на другия в Кайро. Дай ми на мен пирамиди, гробници, монументи, светилища, Нил. Виж кораба си го помня El Shams.

Ако сте на туристическа обиколка, няма избор на хотел. Вие явно се интересувате от почивка с плаж и т.н., там вече има възможности за избор.

Галактик, не се ли чува за някоя тур агенция, която да организира пътешествие версия 2, един вид Egypt ver.2.2. за напреднали. Ние дори сме отметнали Сакара, червена пирамида, изкривена пирамида, Джосер. Направо сме за ver 3.1. с Дендера, Рамезеума, долината на цариците, на благородниците.
Не, не се интересувам само от хотела. Гледам програмата Перлите на Египет от Кайро до Хургада и в повечето агенции предлаганите хотели са доста ограничени.

# 342
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Мисля, че ако по тази програма престоят в хотела е нощувка или две, няма много голям избор, да не кажа никакъв. Тук идеята е да е удобно, нормални условия, групата да е на едно място, да не се губи време за събиране на човеците от много на брой хотели (кой какво решил да избере) и да се върви по забележителностите.

Последна редакция: чт, 01 юни 2023, 14:54 от Mileto

# 343
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Офертата със заглавие "Перлите..." си е на Абакс. Хотелите, които изброявате обаче се предлагат от Онекс. Ако стартира още от септември като дати - те са.

Mileto, няма в момента. Абакс пускат едни по-особени варианти от време на време...ама са си отделни дати само. Нещо сега като отворят музея може да има по-интересно...

# 344
  • Мнения: 221
Офертата със заглавие "Перлите..." си е на Абакс. Хотелите, които изброявате обаче се предлагат от Онекс. Ако стартира още от септември като дати - те са.

Mileto, няма в момента. Абакс пускат едни по-особени варианти от време на време...ама са си отделни дати само. Нещо сега като отворят музея може да има по-интересно...
А имате ли мнение за хотелите? 
Към Онекс можеше директно да се резервира, нали? Не бяха като Абакс.

Общи условия

Активация на акаунт