Банята - тема 43

  • 26 935
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 547
mlv, от къде купихте плочките? Много ми харесват като цветове и бих искала да ида да ги видя и на живо в магазина.
Зелените и мозаечните купих от Баухаус. Там имаше и бели, но намерих розови в Баня +. Там са по скъпи с 3-4 лв. на квадрат, а мозаечните са на бройка и се връзват двойно. Производитлят е: https://www.bienseramik.com.tr/koleksiyon/crystal. Уж са първо качество, но си имат кусури. Някои плочки имаха разлика в диагоналите до 2 мм. Не знам дали това е нормално, пък и с фугирането това не се забелязва. Глазурата ми се струва доста крехка също. Мисля и че трябва да се редят с минимална фуга, защото глазурата свършва до ръба на плочката - не се подвива леко отстрани и стават капризни на фугиране. Иначе цветовете са много хубави. Имах проблем с намирането на цветни подови плочки. Ходех като лудите с по парче плочка от всеки вид в дамската чанта, да търся подобни цветове. Намерих тюркоазени в Баня стил. Не са съвсем същия цвят като стенните зелени, но другият вариант беше да са бели, а всички ме разубеждаваха, щели да се цапат много.
Оказа, че има и от мозаечните за под - в Баня+ имат съвсем същия десен като стенните, но са 60/60 което е много за малка баня. Имат и 20/20, но "камъчетата" не са съвсем същите цветове.
Не помня в кой магазин видях същите като мозаечните за стена, но имаха и релеф.

# 16
  • Мнения: 1 348
Благодаря, mlv! Бели плочки на под наистина не са добра идея, защото абсолютно винаги изглеждат мръсни. Живяла съм в жилище с бели плочки и ги миех почти постоянно и се чудех как е възможно от нас да падат толкова често разни прашинки и косми, както и да ходим с толкова мръсни чехли и да правим постоянно стъпки. За това вече съм решила, ако искам да са светли - светло сиви в най-лошия случай.

# 17
  • Мнения: 89
Здравейте,

обмислям покупка на апартамент ново строителство и един от минусите е, че банята е една идея малка. Ще приложа по-долу схема на имота. Някой може ли да ми предложи идеи как да направя проекта, така че да успея да вмъкна и параван, който да отделя мокра и суха част на банята. Мога ли да местя тоалетната чиния от една позиция в банята на друга? В краен случай мисля да обединя банята с килера (като затворя вратата на банята и премахна стената между двете помещения и ползвам вратата на килера за вход), за да стане по-голямо помещението, но ми се иска при възможност да избегна това упражнение. Някой ползвал ли е услугите на фирма за изготвяне на проект? Всяко мнение ще ми е от голяма полза. Благодаря!

Ако имам килер ще мога да поставя там пералнята и сушилнята, но в противен случай ще трябва да ги намествам в кухненското обзавеждане някак си Sad затова и предпочитам по възможност да запазя килера като такъв....

# 18
  • Мнения: 40 740
Това не е апартамент, а недоразумение. Безплатно ли ти го дават, че искаш да го вземеш?

# 19
  • Мнения: 6 276
Здравейте,

обмислям покупка на апартамент ново строителство и един от минусите е, че банята е една идея малка. Ще приложа по-долу схема на имота. Някой може ли да ми предложи идеи как да направя проекта, така че да успея да вмъкна и параван, който да отделя мокра и суха част на банята. Мога ли да местя тоалетната чиния от една позиция в банята на друга? В краен случай мисля да обединя банята с килера (като затворя вратата на банята и премахна стената между двете помещения и ползвам вратата на килера за вход), за да стане по-голямо помещението, но ми се иска при възможност да избегна това упражнение. Някой ползвал ли е услугите на фирма за изготвяне на проект? Всяко мнение ще ми е от голяма полза. Благодаря!

Ако имам килер ще мога да поставя там пералнята и сушилнята, но в противен случай ще трябва да ги намествам в кухненското обзавеждане някак си Sad затова и предпочитам по възможност да запазя килера като такъв....
Може ли да сложите снимка на частта с банята и над нея, как идват вратите, т.е. не сложената сега схема със спалня и хол, а коридор или каквото има срещу банята?

# 20
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Драго, май банята за която пита е тази с чупката до спалнята, в която се влиза от антрето. Другата баня дето е 4 кв.м, за която искаш схема с какво граничи, струва ми се принадлежи на друг апартамент.

Последна редакция: ср, 15 мар 2023, 08:08 от Valery

# 21
  • Мнения: 6 264
Не става ясно за коя баня и кой килер иде реч. На мен ми се струва че голямата е към друго жилище и наричате килер триъгълничето?

И аз бих казала че е доста голям компромис този апартамент.
Фирма може да ви направи проект за преправяне на стени, но струва ли си упражнението-ще платите на фирма за проект, после ще насипете бала пари за къртене и престрояване…

# 22
  • Мнения: 89


Здравейте,

обмислям покупка на апартамент ново строителство и един от минусите е, че банята е една идея малка. Ще приложа по-долу схема на имота. Някой може ли да ми предложи идеи как да направя проекта, така че да успея да вмъкна и параван, който да отделя мокра и суха част на банята. Мога ли да местя тоалетната чиния от една позиция в банята на друга? В краен случай мисля да обединя банята с килера (като затворя вратата на банята и премахна стената между двете помещения и ползвам вратата на килера за вход), за да стане по-голямо помещението, но ми се иска при възможност да избегна това упражнение. Някой ползвал ли е услугите на фирма за изготвяне на проект? Всяко мнение ще ми е от голяма полза. Благодаря!

Ако имам килер ще мога да поставя там пералнята и сушилнята, но в противен случай ще трябва да ги намествам в кухненското обзавеждане някак си Sad затова и предпочитам по възможност да запазя килера като такъв....
Може ли да сложите снимка на частта с банята и над нея, как идват вратите, т.е. не сложената сега схема със спалня и хол, а коридор или каквото има срещу банята?

Цитат
Не става ясно за коя баня и кой килер иде реч. На мен ми се струва че голямата е към друго жилище и наричате килер триъгълничето?

За тази баня става въпрос. Другата, която е на снимката и е 4 кв е от друг апартамент, но той е ужасен.


Това не е апартамент, а недоразумение. Безплатно ли ти го дават, че искаш да го вземеш?

Да, наясно съм че има кусури апартамента,  но от това, което съм видяла до сега това е да кажем най-доброто, което ме устройва. Все пак има един много важен фактор, с който се съобразявам и той е бюджета. Да всички искаме да живеем в големи апартаменти, но не всички имаме тези възможности. Благодаря Ви за мнението, но не всички го виждат като недоразумение.. все пак останалите помещения плюс терасата са добри. Морска гледка и горичка зад сградата. Има какво да се пипне, но смятам че накрая ще се получи приятно.

# 23
  • Мнения: 6 264
Самите те не са могли да наместят душ в тази “баня” и са си я нарисували като тоалетна.
Направили са “склад” за да не обявят помещението като ателие, а като апартамент.
Тоалетната може да се измести, но леко в посока стената на спалнята.
Ако вратата се отваря навън и вземете някаква супер миниатюрна мивка - също на стената на спалнята и супер мини тоалетна , може и да сбутате някакво душче със завески в посока към “килера”

Друг вариант е да направите килера само с ширина като за пералня/сушилня и да отнемете едно ъгълче само. Тогава там ще има място за душ. Условието е също мивка на срещуположната стена.
Така:


Но определено всичко е компромис- холокухнята е малка, за да тъпчете пералня/сушилня там. В същото време т нар килер е триъгълник с носещи стени в който ще трябва да сложите паралелепипеди уреди, което ще изяде мястото само за тях и едва ли друго може да сложите. Но пък толкова щедро са планували 9кв тераса, сякаш някой ще живее на нея..

Последна редакция: ср, 15 мар 2023, 09:18 от second

# 24
  • Мнения: 89
Самите те не са могли да наместят душ в тази “баня” и са си я нарисували като тоалетна.
Направили са “склад” за да не обявят помещението като ателие, а като апартамент.
Тоалетната може да се измести, но леко.
Ако вратата се отваря навън и вземете някаква супер миниатюрна мивка и супер мини тоалетна , може и да сбутате някакво душче със завески.

Да, виждам това по проект. Затова се замислих или вратата да се отваря навън, или да обединя банята и килера в едно, и на стената където е вратата на банята (която мисля да затворя) да поставя душа. Но не знам дали ще спечеля или ще загубя от това...

По принцип какви размери се изискват за душ с параван, тоалетна и мивка със шкаф? Просто се опитвам да разиграя различни варианти, както и гледам за идеи в Пинтерест....

# 25
  • Мнения: 6 264
Дописах се и мисля че с минимално къртене този вариант може и да се получи.
За минимални размери - влезте в някой онлайн магазин и вижте примерно на моноблокове размерите: на чертежите дават и ширина и дълбочина

Последна редакция: ср, 15 мар 2023, 09:26 от second

# 26
  • София
  • Мнения: 44 029
Това студио /ателие ли е? 🙄

# 27
  • Мнения: 6 264
И още един непоискан съвет - бих сменила и стената тук

# 28
  • София
  • Мнения: 44 029
Аз това си го представям като странно гардеробно...

# 29
  • Мнения: 9 754
Т.к. гледам моноблокове онлайн, стандартната дълбочина е 66,5 см., но има и такива с т.нар. "къса проекция", които са между 60 и 62 см.

Общи условия

Активация на акаунт