Променя ли се човек със зависимост към хазарт?

  • 8 860
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 673
Не, баш тия не се променят.
Алкохолици да, наркомани да, ама тия не.
Като извънземните, уж ги има, но никой не е виждал.

Честно казано и на жени като теб, които съзнателно влизат не мога да съчувствам.
Напълно съзнателно влизате във връзка с мъж, че и му раждате дете при очевиден сериозен проблем.
Сама сте си виновна и ще страдате много, още много, ако се върнете.
Определено мисля, че жени като вас имат някакви сериозни ментални проблеми, щом се хващат с такива мъже.
Сякаш като някакви спасителки се изживявате.
След научаване за миналите бързи кредити ми беше казал, че е теглил тъй като си е живял живота и не му е пукало за нищо. Не ми е признал, че е зависим. С течение на времето сама го разбрах. Simple Smile
Ето тук е истината - за зависимият проблем няма, той не го вижда, оправдава наред всякакви постъпки. Едва когато прогледне, признае проблема и говори осъзнато, открито за него, може и има смисъл да започне  лечението.

# 31
  • Мнения: 8 796
Morti07
a  ти имаш ли някакви зависимости от нещо

# 32
  • Мнения: 267
Дори "цицията", в предишната тема има по-голяма вероятност да се промени, отколкото комарджията.

# 33
  • Мнения: 465
Мисля, че чисто статистически само 2% от зависимите се откачат от порокът си.
Това без значение от типът терапия, психолози, психиатри и т.н.
Така че не, няма да се промени. Ти обаче имаш симптомите на типична "съзависима". Такива хора често са имали родител със зависимост и после избират и такива партньори, за да ги спасяват. Може да потърсиш книгата "Никога вече съзависим" на Мелъди Бийти, има я безплатна за сваляне в интернет.

# 34
  • Мнения: 12 747
Ето го въпросното вписване:
https://nra.bg/wps/portal/nra/gambling/responsible.gambling
Всеки може да твърди всичко, няма как да се провери дали е вярно.
А ако е вярно - ами да, не е единствената възможност посещаване на реални казина.
Не бъди наивна, защото не си отговорна само за себе си.
Пияница, наркоман, хазартно зависим - бягай от тях като от огън, защото завличат съвсем невинни хора, опропастяват им живота, отделно че те самите пропадат.
Няма ли малко да ти се задейства инстинктът за самосъхранение, се питам.

# 35
  • Мнения: 31 647
Не, баш тия не се променят.
Алкохолици да, наркомани да, ама тия не.
Като извънземните, уж ги има, но никой не е виждал.

Честно казано и на жени като теб, които съзнателно влизат не мога да съчувствам.
Напълно съзнателно влизате във връзка с мъж, че и му раждате дете при очевиден сериозен проблем.
Сама сте си виновна и ще страдате много, още много, ако се върнете.
Определено мисля, че жени като вас имат някакви сериозни ментални проблеми, щом се хващат с такива мъже.
Сякаш като някакви спасителки се изживявате.
След научаване за миналите бързи кредити ми беше казал, че е теглил тъй като си е живял живота и не му е пукало за нищо. Не ми е признал, че е зависим. С течение на времето сама го разбрах. Simple Smile

Преди да заживяваш с мъж, да му раждаш  го опознаваш.
Ти нищо такова не си направила.
А това да ми го каже някой мъж, просто ми е не лампа червена, а светофар.
И кога разбра за  хазарта? Като заживя с него, като роди, кога?
Абсолютно съм убедена, че много преди да си заживяла е имало червени лампи.

# 36
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
Хазарта е нещо, което може да се крие успешно години наред. Знам за случай, в който близките разбират след повече от десетилетие, и дори след като е разкрит, продължава да лъже и отрича. За съжаление историята приключва трагично за зависимият. Явно вече се е чувствал в пълна безизходица.

# 37
  • Мнения: 7
Morti07
a  ти имаш ли някакви зависимости от нещо
Абсолютно от нищо, защо?

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 468
Въпросното вписване в регистъра на НАП е вярно и вече навсякъде се спазва и проверява. Минималния срок е 2 години.
И сигурно е достатъчно време мозъка да свикне да не получава хормоните адреналин, с които е свикнал.
За мен хазарта е от най-страшните зависимости. На твое място не бих се върнала. Не изброи нито едно качество, което да си струва. Не вършел мъжката работа, женската пък на 100% не я върши. Завлича те с пари и на всичкото отгоре, когато е виновен си го изкарва на теб.
Сега ще обещава целия свят (сигурно наистина си вярва, че ще спре) но в момента в който се почувства сигурен, ще продължи. Затова го накарай да намери пари да ти изплати кредита и да се регистрира в НАП (но пред очите ти) доживот и го блокирай, да се оправя сам.

# 39
  • Мнения: 8 796
Morti07
a  ти имаш ли някакви зависимости от нещо
Абсолютно от нищо, защо?
от психолози съм чела, че за да се въздейства, трябва, примерно ти са се откажеш от някаква твоя зависимост, например, ако си пушач, да спреш цигарите... или друго, без значение какво, някой лош навик. А на зависимия, нищо не му говориш, не го дразниш. не му четеш конско

# 40
  • Мнения: 7
Morti07
a  ти имаш ли някакви зависимости от нещо
Абсолютно от нищо, защо?
от психолози съм чела, че за да се въздейства, трябва, примерно ти са се откажеш от някаква твоя зависимост, например, ако си пушач, да спреш цигарите... или друго, без значение какво, някой лош навик. А на зависимия, нищо не му говориш, не го дразниш. не му четеш конско
Това може би беше моята грешка. Опитвах се да го разбера, да му говоря, да му покажа, че съм до него, за да се промени. Просто понякога и аз избухвах и му ги приказвах едни..

# 41
  • Мнения: 465
Не авторке, грешката ти е, че търсиш грешка в себе си. Ти не си отговорна за неговото поведение.

# 42
  • Мнения: 31 647

Това може би беше моята грешка. Опитвах се да го разбера, да му говоря, да му покажа, че съм до него, за да се промени. Просто понякога и аз избухвах и му ги приказвах едни..
На мнението на gotemperor. Грешката ти е,че търсиш в себе си грешката, а тя е в него. Отговорност носиш само за своите действия.
Друга грешка. Когато си разбрала за кредити и хазарт е трябвало да си тръгнеш.
Такива хора за мен са тотални боклуци и егоисти. Гнусни пиявици, които смучат всичките си близки.
Такива хора не се харесват, не се обичат, от такива се бяга.

# 43
  • Мнения: 7

Това може би беше моята грешка. Опитвах се да го разбера, да му говоря, да му покажа, че съм до него, за да се промени. Просто понякога и аз избухвах и му ги приказвах едни..
На мнението на gotemperor. Грешката ти е,че търсиш в себе си грешката, а тя е в него. Отговорност носиш само за своите действия.
Друга грешка. Когато си разбрала за кредити и хазарт е трябвало да си тръгнеш.
Такива хора за мен са тотални боклуци и егоисти. Гнусни пиявици, които смучат всичките си близки.
Такива хора не се харесват, не се обичат, от такива се бяга.
Разбирам. Целта ми беше да му бъда опора, за да се промени и да имаме едно нормално семейство..

# 44
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
Ако беше толкова лесно, нямаше да има зависимости. Абсолютно нищо не може да им помогне, докато сами не осъзнаят какво правят, и докато сами не поискат да си решат проблема. А те не искат. Те искат да си правят каквото обичат.

Общи условия

Активация на акаунт