Любители на кучета - 134

  • 26 179
  • 762
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 045
Ние ползваме за Джини Canina Petvital Verminex и поне засега сме доволни( но даваме и хапче за вътрешно обезпаразитяване).
И да се похвалим, че открихме сезона с миенето на лапите в Марица:

# 46
  • Мнения: 22
Аз се чудих между това от снимката и Canina.
То вътрешното си върви, освен ако не е смесено обезпаразитяването.Но аз го деля.Не давам 2 в 1

# 47
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Ползваме го. Леонче има кожни проблеми и търсех нещо различно.

# 48
  • Мнения: 22
Ползваме го. Леонче има кожни проблеми и търсех нещо различно.
Veto ли? Как е в най- големия наплив на кърлежи и бълхи? И моето има кожни проблеми ,а Адвантикс не му действа добре на нервната система.Става унил за 24 часа и отказва храна. И за двата проблема исках и аз нещо друго, не натоварващо.

# 49
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Пупу, кърлежи не съм откривала, но бълхи чат-пат, да...Не съм намерила оптималният препарат за него...Миналото лято взех и каишка Скалибор, от която ужасно се изрина...

# 50
  • Мнения: X
Момичета, преди 30 часа дадох Дронтал за 10кг на Шелби, тя е малко над тях.
От през нощта около 02:30 до сутринта в 09:00 се е изака в банята около 6-7 пъти.
Още през нощта прочетох в стари теми, че е нормално за Дронтал това. Консистенцията е рядка. От сутринта чак следобед късно се изака пак, но меко. И в момента отново се започва през час с акане. Ще чакам до сутринта и ще звъня на ветеринаря, но какво мога да дам у дома в момента?

# 51
  • София
  • Мнения: 1 531
Пробиотик някакъв. Аз съм купила прахчета за куче и имам ако се наложи. Чела съм че и човешки пробиотик става, но не знам в каква доза.

# 52
  • Мнения: 1 823
Здравейте и от нас! Сиви,благодарности за новата тема!
Данъка ще си платим по-късно. У дома тече голям ремонт и съпругът ми извежда Сара на разходка сам много късно вечер.
Виждам,че обсъждате обезпа-разитяването и превенцията.
Ние ползваме Празимек за куче през три месеца и Фронтлайн комбо ампула еднократно рано напролет.
Няма алергични реакции,няма пробиви,няма неразположения.
Днес свършихме тази важна работа и очакваме с нетърпение топлото време. Пожелаваме на всички вас здраве и приятни емоции!

Последна редакция: пн, 20 мар 2023, 09:31 от Krotinia

# 53
  • Мнения: 2 447
Честита пролет, от Лори!

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 090
Здравейте и от нас! Сиви,благодарности за новата тема!
Данъка ще си платим по-късно. У дома тече голям ремонт и съпругът ми извежда Сара на разходка сам много късно вечер.
Виждам,че обсъждате обезпа-разитяването и превенцията.
Ние ползваме Празимек за куче през три месеца и Фронтлайн комбо ампула еднократно рано напролет.
Няма алергични реакции,няма пробиви,няма неразположения.
Днес свършихме тази важна работа и очакваме с нетърпение топлото време. Пожелаваме на всички вас здраве и приятни емоции!
Не е ОК на 3 месеца празимек-а.
1. Ларвите на дирофилария-емитис стават L4-L5 ,за около 28 дни - т.е трябва ви ивермектин/милбимицин на 4-5 седмици в активния сезон на комарите.
2.Не ОК и за кръгли червей - период на полово съзряване 14-21 дни.
Ако давате нещо с милбимицин ,може празиквантел(празимек,диронет,дронтал,цестал) на 3 месеца  за тении,защото милбицин-а не действа на възрастните им форми.

Редакция: И Пипетите с фипронил - Фронтлайн,Фиприст - ежемесечно през топлите месеци(когато има кърлежи), ,може и на 2-месеца през зимата,когато няма кърлежи ,но има бълхи ,ако има бездомни котки например.

I_Love_Tose,
Пробиотик-а няма да помогне. Това е от Дронтал-а,по точно от едната съставка - Пирантел .
За ден трябва да мине от само себе си ,иначе при вет-а.
Вие ли бяхте давали вчера кебабче?

Последна редакция: пн, 20 мар 2023, 11:03 от whitefang

# 55
  • София
  • Мнения: 2 024
Честита пролет и от Роки!

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Ей така като ме посрещне…. направо ме разтапя…

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 416

и аз да платя данък на Шошото с едното Ушо.

# 58
  • тук-там
  • Мнения: 5 689
Послушковци от мен:

# 59
  • Мнения: 2 447
Послушковци от мен:

Любимите кучовци, в любимата планина...❤️

Общи условия

Активация на акаунт