За студения нос?

  • 8 564
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 753
Цитат на: tez4e
явно всички съветват различно. на мен педиатърът също миказа да проверявам нослето, защото на бебетата ръчичките и крачетата били по принцип по-студени и не можели да бъдат критерий. Затова и аз се ориентирам по нослето. Ние поддържаме 20 - 21 градуса, но понякога на мен ми е студено с две блузи, а на нея нослето е топло, въпреки, че е по едно боди. Не знам, и аз се обърквам.


И аз така....

какви са тези градуси - 18  Shocked, а пък за 16 да не говорим  #Shocked Аз ще пукна от студ на такива градуси, а за бебето направо не знам... То вярно е и това, че както си го свикнеш, ама нали ще живеем заедно все пак. Аз съм супер зиморничава. Аз само гледам да не го претопля и да не му е студено нослето - това е. Иначе и ние спим с памучно бельо, отгоре някакво гащеризонче и олекотена завивка. Даже като го боли коремчето му слагам шише с топла вода под завивката  Neutral Face

# 16
  • Мнения: 2 006
Студеното носле не е показател,4е на бебо му е студено Sign Exclamation Най сигурният на4ин е над китките и отзад на гръб4ето под тила,а също и настроението. А 18,19° е перфекната температура за стаята на бебо Grinning

# 17
  • Мнения: 1 734
Цитат на: A.A.M.Belev
А 18,19° е перфекната температура за стаята на бебо Grinning


 newsm10 Абсолютно подкрепям newsm26

# 18
  • Мнения: 1 793
Цитат на: sia
Цитат на: A.A.M.Belev
А 18,19° е перфекната температура за стаята на бебо Grinning


 newsm10 Абсолютно подкрепям newsm26


и аз също подкрепям това.

# 19
В началото бебка спеше на 21градуса, но започна да диша тежко без да има хрема или някакъв друг проблем.Педиатърката ни препоръча 18гр. и откакто спи на такава температура май е по добре.

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ако говорим за ЛИЖАЩО - т.е. малко бебе ми се вижда странно да се проверява гърба и тила - то лежи върху тях и те ВИНАГИ са топли! Същото важи според мен и са сгънатата част при лакътя....  Thinking
носа е сравнително добър критерий

освен това по бебо забелязах че при силно навличане се получава обратен ефект - бебето изстива!!!  #Milti

та по-добре с по-малко ама добре подбрани дрехи - плътни памучни боди и ританки, завий или с олекотено одеалце ама от тези поларените или ЧУДЕСНА работа върши и една класическа ВЪЛНЕНА бабешка пелена  Mr. Green

чудесно помага и бебо да спи до теб в леглото  Rolling Eyes

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Въх, объркахте ми представите... Мен ме съветваха да пипам нослето, ама това чак към 3-4 месец. То лято тогава беше.. И сега така се водя, ако се съмнявам ,колко добре съм облякла шошата. Тя живее на 16-18 градуса. Спи с тънко боди, ританка и блузка (тънка или по-плътна) отгоре. Поларено, тънко одеалце и олекотена завивка. Много й е добре така.
За краката при разходки... Ами нали не носи обувки, пък два тона шушони и терлици обува, но все ми се струва,че не е обута достатъчно и пипам носа. Но той застудява като я духне вятър... Ами като е облечена как да й пипам свивката на лакътя? Много ясно, че е топъл. И тила и той. Де да знам. Направо се сбъркаф!

# 22
  • Мнения: 2 006
Цитат на: catnadeen
ако говорим за ЛИЖАЩО - т.е. малко бебе ми се вижда странно да се проверява гърба и тила - то лежи върху тях и те ВИНАГИ са топли! Същото важи според мен и са сгънатата част при лакътя....  Thinking
носа е сравнително добър критерий

Също и нослето е отвън и е винаги студено Laughing Проверявай китките Grinning

Общи условия

Активация на акаунт