Нежелана бременност след медицински аборт

  • 1 954
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
... риска от тромбоза се увеличава след прекъсване от 4 седмици или повече и повторно започване на хормоналния препарат, колкото е висок през първата година на употребата му, затова е странно да се правят планирани прекъсвания
А бе, то е странно и да се пият противозачатъчни с години. Рискът от тромбози си е все същият, не е само през първата година.

# 16
  • Мнения: 219
... риска от тромбоза се увеличава след прекъсване от 4 седмици или повече и повторно започване на хормоналния препарат, колкото е висок през първата година на употребата му, затова е странно да се правят планирани прекъсвания
А бе, то е странно и да се пият противозачатъчни с години. Рискът от тромбози си е все същият, не е само през първата година.

Поне според официалните данни тромботичния риск е най-висок в първата година на употреба и след прекъсване от 4 седмици или повече (както и при съпътстващи рискови фактори, но не коментираме тях)

# 17
  • Мнения: 29 266
Може да не съм "подкрепяща", но в днешно време с толкова възможности и информация относно предпазване от нежелана бременност да пишете подобна тема, ми звучи доста инфантилно. Сигурна съм, че някоя загрижена съфорумка сега ще ме рипортва, но такава е истината - безотговорни към себе си сте най-вече.
Не съм против абортите, не ме разбирайте погрешно, но да не можеш да се предпазиш от бременност при пълни аптеки с презервативи.......нямам думи!!!

Иначе по темата - вариант е да не е изчистена първата бременност или да има остатъчен ЧХГ (по вероятно). Едва ли е нова бременност.

# 18
  • Мнения: 25 732
Понеделник мина, какво става, има ли нова бременност?

# 19
  • Мнения: 3
Понеделник мина, какво става, има ли нова бременност?

Привет, фалшива тревога… всичко е наред.
Благодаря на всеки за отделното време!

# 20
  • Мнения: 8
А някой дали е пил EllaOne както в твоята ситуация след аборт?

Общи условия

Активация на акаунт