Давате ли пари на хирурга, който ви е оперирал?

  • 2 449
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 757
Предстои ми операция и чух, че някои хора дават пари на хирурга.
Нямам представа каква сума да дам.
Моля, споделете вашето мнение и опит. Благодаря!

# 1
  • Мнения: X
Предполагам плащате избор на екип. За подкуп ли питате?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Зависи за коя болншца става въпрос може да се заплаща изцор на екип(плаща се на регистратура).

# 3
  • Мнения: 757
Предполагам плащате избор на екип. За подкуп ли питате?

Не за подкуп, а за благодарност след операцията и ако не сте платили за избор на екип.

# 4
  • Мнения: X
Според мен е редно да се плати избор на екип, ако човек желае да го оперира конкретен лекар. След това вече човек ако иска, като мине благополучно всичко да подари някакъв подарък. Пари така да давам… не. Избор на екип се плаща на каса в болницата и е регламентирано плащане. Пари на ръка не давам.

# 5
  • Мнения: 2 861
Всичко , което се заплаща се плаща на регистратурата ,  но българина все се оплаква , че докторите искали пари , кой ги учи ?
Те за теб си взимат сумата от пътеката , която им се полага. Не работят благотворително , дори и да ти помогнат .

# 6
  • Мнения: 5 984
Всичко , което се заплаща се плаща на регистратурата ,  но българина все се оплаква , че докторите искали пари , кой ги учи ?
Те за теб си взимат сумата от пътеката , която им се полага. Не работят благотворително , дори и да ти помогнат .

След операцията на майка от РМЖ сестрите й казали да приготви сума за благодарност. Майка питала жените оперирани преди нея за р-ра на сумата - 500 лв. Аз теглих и тъй като по наши проблеми ходихме в София й занесох на ръка сумата.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 106
Мен скоро не са ме оперирали, но майка ми скъса менискус и я оперираха преди дни – с направление, в частна болница, имаше доплащане, плащала е на регистратурата. Никакви пари на ръка не е давала на никого, нито са ѝ намеквали.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 14 201
След операцията на майка от РМЖ сестрите й казали да приготви сума за благодарност. Майка питала жените оперирани преди нея за р-ра на сумата - 500 лв. Аз теглих и тъй като по наши проблеми ходихме в София й занесох на ръка сумата.
Ужас. Sad

Нямам против и да платя, щом парите от касата са малко, ама... не по тоя начин.

# 9
  • Мнения: 345
Само в България може да има подобно нещо...
Те затова се и не наядоха..
Оперирана съм 3 пъти в чужбина ,един бонбон не съм дала.
Няма такава практика.Хората си получават заплатите за това ,което вършат.

# 10
  • Мнения: 18 679
Предполагам плащате избор на екип. За подкуп ли питате?

Не за подкуп, а за благодарност след операцията и ако не сте платили за избор на екип.

Не, плащала съм за операция, която не се поема от Здравната каса, но пари под масата не съм давала.

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Имах избор на екип, но след операцията дадох пари в плик, прикачен към кутия бонбони на избрания лекар. Нищо лошо не виждам, благодарен си на някой, изразяваш благодарността си финансово.
Давала съм пари и на лекари за връзка с други - д-р Х ме е насочил към д-р У, който ще ми помогне. Но лошо няма, по мое мнение, да се благодари с финансов подарък. Бонбоните, уискито и прахосъбирачките по магазините имат цени, те не са нещо кой знае колко различно.

# 12
  • Мнения: 4 876
И аз съм давала.

# 13
  • Мнения: 499
След операцията на майка от РМЖ сестрите й казали да приготви сума за благодарност. Майка питала жените оперирани преди нея за р-ра на сумата - 500 лв.
Е, браво. Такива гадости трябва да се докладват, а не да се възнаграждават с кеш.

# 14
  • Мнения: 2 861
Като дарят двама , трима и после измислят дарение за болницата . А тя болницата толкова добри доходи има , на гърба на бедния народ .
Хората работят за заплатата си , другаде и почерпка не носят . Според мен така е редно .
Който има желание да дава , но доброволно .

Общи условия

Активация на акаунт