Дългото чакане след трансфер – тема 104

  • 39 120
  • 749
  •   3
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 845
Благодаря ви отново за успокоението и куража.
Лежа и не мърдам… но капките си се множат,а и яйчници и стомах ме свиха 😩дали пролутекса има такива странични ефекти?

# 736
  • Мнения: 37
Здравейте момичета.И аз да се запиша.Днес ми е 10ти ден след ЗЕТ на два шестдневни бластоциста.За съжаление резултата е отрицателен.Докотра ми иска да повторя след два дена отново теста и ми преписа за 3 дни Пролутекс 2×1.Отделно приемам Утрогестана 2×2,Естрофем 3×1,Дуфастон 3×1,Но шпа 3×2 както и фолиева и витамини.Според мен нямаше смисъл от Пролутекса.Просто не вярвам за 2 дни да се случи нещо.

# 737
  • Мнения: 222
Здравейте дами,
Аз съм след ЗЕТ на два петдневни ембриона.Имах полежите лев тест ,стойността на ЧХГ се увеличаваше правилно,на Пролутекс и Естроферм съм,но за жалост вчера получих кръвоизлив и съм в болница за задържане.
В понеделник се видяха два плодни сака,сега виждат един и то отлепен с кръвоизлив около него.
На някоя случвало ли и се да има отлепяне на плоден сак ?

# 738
  • Мнения: 135
Миналата година след ужасен кръвоизлив имах отлепване на плодния сак, приеха ме в болница за лечение, но след това не се развиваше правилно - сакчето беше криво и не отговаряше на седмицата си. След 10 дена ми направиха абразио.

# 739
  • Мнения: 211
Здравейте, аз съм трети ден след ЗЕТ, четвърти трансфер, само при втория имах имплантация, но не беше ясно качеството на ембрионите, тъй като беше в друга клиника (Селена) . Сега съм с топ качество 5АА на 1 снежинка, след "надраскване на лигавицата" + вливка с интралипид. Много се надявам да успеем, че освен качеството на ембриона, друга причина не намериха за липса на имплантация и в новата клиника (Афродита). Успех на всички 🍀

# 740
  • Мнения: 7
Здравейте, след СЕТ съм на две ембриончета с много добро качество. Утре ми е ден за кръвен тест, но от вчера гърдите ми са меки и не така чувствителни. Мислите ли, че има шанс, въпреки усещанията ми?

# 741
  • Мнения: 211
Това според мен не е проблем, аз бях по същия начин, дори и в момента не усещам нещо по различно в гърдите, а съм с положителен тест! Според мен напрежението след трансфер е отзвук от лекарства и хормони 🙏Единствено усещам напрежение в гърба и кръста и рядко в гърдите! Желая Ви успех и утре да ни се похвалите🙏❤️
Здравейте, след СЕТ съм на две ембриончета с много добро качество. Утре ми е ден за кръвен тест, но от вчера гърдите ми са меки и не така чувствителни. Мислите ли, че има шанс, въпреки усещанията ми?

# 742
  • Мнения: 297
Има шанс, аз до момента на кръвния тест бях с еднотипни симптоми като за преди цикъл: обичайно 2-3 дни по-рано започвам да чувствам гърдите си по-спокойни, имам болки в яйчниците и т.н. В деня на кръвния тест имах еднократно леко кафеникаво зацапване, след което ме зарадваха с високи стойности на ЧХГ. Стискам палци! 🍀🫶

# 743
  • Мнения: 1 129
Заповядайте в новата тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1549228

# 744
  • Мнения: 2 789
Chapka, съжалявам.
Последно време не са малко отрицателните резултати нещо...
Някакви изследвания правили ли сте?
Аз пуснах НК клетки на своя глава защото никакви изследвания не искат да ми пускат а смятам, че трябва след биохимична. Четох просто какво може да е довело до това и почнах сама да пускам. Чакам още резултата от НК клетките. Тсх ми беше висок от естрофема 3 дни преди трансфера беше 6.41. Казаха, че нямало проблем за инплантацията, но не знам тока ли е защото 2 месеца по-рано ми казаха, че трябва да е 1.5-2
Здравейте моето ТСХ, 5 дни преди трансфер бе 3.4 и от клиниката ми назначиха елтироксин мини доза 25 мг,понеже никога съм нямала проблем с щитовидните хормони. Явно естрофема е изиграл роля и при мен.Трансферът ми беше успешен с това ТСХ и имам дъщеря на 11 месеца . За мен НК клетки от венозна кръв не са достоверни. Ако има активни възпалителни процеси в организма,където и да е в организма, ще излязат завишени. На мен след аборт ми излязоха леко завишени и Конова ме предопреди,че може да е от нещо минимално например аборта. След това пак забременях и като ги изследвах по време на бременност бяха в норма,но друг е въпросът,че бременноста ми беше неуспешна-кухо яйца,второ по ред☺Биохимичните много често се дължат на неблагоприятна среда,матката и най-вече на кофти материал,но добре сте се насочили към изследвнаия☺

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 07:37 от Милото

# 745
  • Мнения: 433
При открита candida non albicans във влагалищен секрет, препоръчва ли се трансфер?!

# 746
  • Мнения: 753
При открита candida non albicans във влагалищен секрет, препоръчва ли се трансфер?!
Според мен при кандида Не

# 747
  • Мнения: 890
При открита candida non albicans във влагалищен секрет, препоръчва ли се трансфер?!
Според мен при кандида Не

В моята клиника също отлагаха до изчистване. Аз лично за себе си също не бих рискувала, но всеки си знае

# 748
  • Мнения: 817
Момичета, здравейте.

Моля, за съвети как да се предпазим от хиперстимулация, тъй като започнах стимулация по дълъг протокол ..... някакви медикаменти, храни , течности , които са ви помогнали на вас ? Simple Smile

ПП : Може ли по време на стимулация да се правят антицелулитни масажи през интервал от 7 дни с радиочистотен апарат ? ( само бедра ) ???

Последна редакция: вт, 11 юли 2023, 15:33 от Belive123

# 749
  • Мнения: 907
Belive123, може да използваш най-актуалната тема да попиташ: https://www.bg-mamma.com/?topic=1569664, че тази е по-старичка и може много хора вече да не я следят. Иначе лично аз не смятам, че храна или нещо което ти правиш може да помогне да се предпазиш от хиперстимулация. Това е единтсвено в контрол на репродуктивния лекар, който ти провежда стимулацията. Може да се предотврати с чест контрол на хормоните, чести прегледи и професионален лекар.

Общи условия

Активация на акаунт