Селски имот

  • 1 240
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Харесали сме си един парцел в село, обаче пътят влиза в имота.
Голям проблем ли е  да го купим и след това да се занимаваме с преместване на пътя.  Като казвам
път разбирайте  просто  автомобили са преминавали и са направили някакъв коловоз,няма асвалт,няма
чекалиране

# 1
  • Мнения: 8 796
сложете една снимка, понякога  и да искаш, няма къде да го преместиш.

# 2
  • Мнения: 40 834
Вижте в кадастъра има ли път изобщо, или просто колите минават за по-лесно от там. Аз съм продавала имот с подобен казус - на съседите не им беше удобно да обикалят за да си влязат по законните пътища, а си бяха направили шорткът през имота. Хубаво, било свободно - минавали. Ама после ограда и край, нямат никакво право на претенции.

Но ако е законен път в кадастъра даже не можете и да го местите ей така. Тогава говорете с адвокат какво са опциите.

# 3
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Да, най-добре е да се направи справка в общината или кадастъра. Това, че някой е минавал защото оградата е паднала или няма такава не означава, че там има път. Гледате скицата и каквото е по нея - това е.

# 4
  • София
  • Мнения: 125
Харесали сме си един парцел в село, обаче пътят влиза в имота.
Голям проблем ли е  да го купим и след това да се занимаваме с преместване на пътя.  Като казвам
път разбирайте  просто  автомобили са преминавали и са направили някакъв коловоз,няма асвалт,няма
чекалиране

Как така път ще влиза в имот? Или е купувате път, или имот - ПИ, УПИ. Smiley Възможно е пътят да не е по регулация, а просто хората да си минават от там и да са го отъпкали. Ако покажете скица,  ще ви кажа.

# 5
  • Мнения: 131
Точно това Zozy. Пътят по скица е извън имота.
Тези, който сте запознати със строежите,  знаете ли колко би струвало кухня с трапезария,  две други стаи, коридор, както и изба под тях, до ниво груб строеж. Жилищната площ да  е 60 кв.м. Избеното помешение не влиза. Да уточня, става въпрос за тухлено строителство, носещи колони.

Последна редакция: вт, 04 апр 2023, 13:46 от ябълка_66

# 6
  • СИ
  • Мнения: 4 406
...
Тези, който сте запознати със строежите,  знаете ли колко би струвало кухня с трапезария,  две други стаи, коридор, както и изба под тях, до ниво груб строеж. Жилищната площ да  е 60 кв.м. Избеното помешение не влиза. Да уточня, става въпрос за тухлено строителство, носещи колони.

Лично на мен ми е трудно да си представя кухня с дневна, две спални и коридор на 60 квадрата. Тоалетната и банятя къде остават? Каква е идеята? Ако сложим и мазата в сметките, грубо 100 хиляди ще стигнат.

# 7
  • Мнения: 131


Ей това съм го взела от нета.
Като поорежем тук там и ще стане 60кв.м. За тоалетната е ясно, че съм я забравила, но тя си е 5-6 кв.м.
Не съм казала, че това ще ползвам. То е само за ориентир.

# 8
  • СИ
  • Мнения: 4 406
...
Ей това съм го взела от нета.
Като поорежем тук там и ще стане 60кв.м. ...


Поне аз не виждам никакъв смисъл от такова нещо. Миниатюрен коридор с малък санитарен възел. Мокро помещение, килер... Къде са? Гараж? Освен ако не става въпрос за сезонно ползване.

# 9
  • Мнения: 131
...
Ей това съм го взела от нета.
Като поорежем тук там и ще стане 60кв.м. ...


Поне аз не виждам никакъв смисъл от такова нещо. Миниатюрен коридор с малък санитарен възел. Мокро помещение, килер... Къде са? Гараж? Освен ако не става въпрос за сезонно ползване.

Точно сезонно ползване.
Въпросът не е има ли смисъл,а колко ще струва?

# 10
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Точно сезонно ползване.
Въпросът не е има ли смисъл, а колко ще струва?

Няма кой да ви каже колко ще струва. Няма проект, не се знае нищо за терена, комуникациите и така нататък.

# 11
  • Мнения: 131
Точно сезонно ползване.
Въпросът не е има ли смисъл, а колко ще струва?

Няма кой да ви каже колко ще струва. Няма проект, не се знае нищо за терена, комуникациите и така нататък.

Достатъчно ми отговорихте.
Благодаря!

# 12
  • Мнения: 1 878
Без да го приемате лично или да се засягате въпросът малко звучи така: колко ще ми излезе една кола с 4 врати. Отговори много 🤗

# 13
  • София
  • Мнения: 125
Точно това Zozy. Пътят по скица е извън имота.
Тези, който сте запознати със строежите,  знаете ли колко би струвало кухня с трапезария,  две други стаи, коридор, както и изба под тях, до ниво груб строеж. Жилищната площ да  е 60 кв.м. Избеното помешение не влиза. Да уточня, става въпрос за тухлено строителство, носещи колони.

Ами приблизително 40-50 к ще стигнат.

# 14
  • Мнения: 6 297


Ей това съм го взела от нета.
Като поорежем тук там и ще стане 60кв.м. За тоалетната е ясно, че съм я забравила, но тя си е 5-6 кв.м.
Не съм казала, че това ще ползвам. То е само за ориентир.
Принципно много зависи и къде ще се строи. За София трудно ще намериш бригада да строи такава малка квадратура.  За такава квадратура не си заслужава да строиш тухлена къща. Вземи си едно готово сглобяемо бунгало, монтираш го върху явно съществуващото мазе и приключваш. Освен това може да се води преместваем обект и така разрешителни се получават по-лесно. Иначе само проектирането ще ти струва поне 2 - 3 000 лв. Има турски такива и излизат доста евтино. Като за сезонна вила стават. Ето  и тази фирма може да погледнеш, но за да ти докарат готова къща, трябва да имаш достатъчно широк път до имота ти, за да може камионът с крана да влязат там. https://mig-03.com/sites/default/files/Broshura_2023.pdf
https://www.olx.bg/d/ad/sglobyaemi-kaschi-72-kv-m-proizvoditel-o … D368-ID7HxeD.html
Може да разгледаш и преместваемите готови къщи на Топ хаус. http://tophouse.bg/categories/jilishtni%20konteineri%20%20/

Последна редакция: чт, 06 апр 2023, 21:03 от fatalina

Общи условия

Активация на акаунт