Как научихте английския език?

  • 9 164
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 227
Та това ми е въпроса, питам защото аз го учих в Престиж преди време, ускорен курс около 4 месеца, а в училище не съм го учила и честно казано не се справям отлично. Наблюдавам повечето хора около мен, че се справят доста добре, аз  разбирам около 90% от това, което ми се говори, но трудно ми се отдава да говоря... При вас как е?  Аз съм на 30 год. и все си мисля, че вече пък трябва да съм в час със него, но ... Неизнам къде и как да го усъвършенствам - курс ли, учител частен ли???  newsm78

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм така- все го усъвършенствам и все не говоря свободно инглиш.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Да се включа и аз във вашия отбор. Мисля си дали да не запиша един курс разговорен английски, че иначе с говоренето хич ме няма. Най -добре се учи според мен ако отидеш в държава, където се говори на английски и постоиш там поне 6 месеца, но ... засега ще карам с курсовете, пък ще видим.

# 3
  • Мнения: 1 417
Ами не съм го научила SadОт първи клас ходех на школа, после в у-ще, после на уроци и сега по почивки в чужбина Simple Smile все го уча.
Истината е, че от последните имам най-голям напредък, защото мъжа ми не знае език и аз ща не ща питам, говоря, пиша и чета в много форуми пътешественически на английски и така го упражнявам и донаучавам Simple Smile
Все се каня да запиша някой курс, ама все оправдания си намирам...

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
От 3-ти клас на курсове, после Английска гимназия; в университета малко дръпнах назад; назначиха ме на работа заради АГ-то и вече четвърта година го усъвършенствам там;  за съжаление, с повечето контрагенти комуникираме в писмена форма и нямам много възможности да отработвам произношението си, а би ми се искало Rolling Eyes; иначе с писмения проблеми почти нямам вече /в началото техническите преводи ме измъчваха ужасно/

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 133
В ученическите ми години го учех в гимназията, колкото и всички останали. Но си намерих адреси на желаещи за кореспонденция от цял свят и чрез тези писма го учех естествено в продължение на няколко години. Сега с Интернет това може да стане още по-лесно. Като си спомня какви криви изрази съм писала, а и съм получавала... ми става и мило, и смешно. Но мисля, че всички кореспонденти имаха огромна полза - и за езика, и за опознаването на света и хората. После учих в института допълнителна специалност Технически преводи с английски и ми беше сравнително лесно. Някои кореспонденти дойдоха в България и с тях преодолявах бариерата да говоря.
Успех! Практика и подход с удоволствие, а не за резултат - това май е рецептата  Grinning

# 6
  • Мнения: 2 897
От пети клас до 22-годишна възраст все съм се занимавала с английски(курсове,уроци,паралелка с интензивно изучаване,пак уроци,четене на книги...).После-малко застой,но скоро възнамерявам да си опресня знанията.Говоря свободно,но винаги има какво да желая от себе си.

За рецептата съм съгласна с malina_m

# 7
  • Мнения: 2 309
Започнах в предучилищна възраст, цял живот го уча и още не мога да твърдя, че го знам перфектно, най-добре ако нямаш време за курсове или не ти се дават пари по учители, запиши се в Британика, взимай си книжки и филми за вкъщи, постепенно ще го усвоиш.

# 8
  • Мнения: 6 243
Eзикова гимназия, после учих в САЩ.
Второто определено допринесе за научаването на езика, макар че като заминавах, се оправях съвсем прилично.

Сега писането и четенето са ми по-лесни от говоренето, но няколко дни в езикова среда веднага оправят нещата (за щастие).

# 9
  • Мнения: 11 747
Аз за жалост никак не съм го научила английския език EmbarassedГоре долу разбирам какво се говори,а мога само да си поискам хляб и вода и да поздавя! Confused Наскоро прекарах всред 5-6-7 мои приятели,които непрестанно говореха на английски,заради наш гост,който също говореше на английски,та вече сънувам на английски! SickОще няколко дена ако се бяха задържали и щях да проговоря и аз ,вярвайте ми! Mr. Green

# 10
  • Мнения: 6 992
първо частни уроци, после частни училища
много добре го владея, дори мисля, че по-добре от френския, макар че не така филологически...

# 11
  • Мнения: 1 546
5 години в езикова гимназия, после 5 в университета и нема де да иде, кучето...научава се. Laughing Говоря езика свободно (все пак съм преводач по диплома и даскал по професия  Wink), опъва ми се малко френския, имам доста голяма езиков бариера - разбирам, но ме е страх да говоря... Confused

Смятам, че език се учи с...много учене. Тва школи, учители...хубаво, ама си иска четенето и писането и то бая. Ако е само за "Здрасти, как се казваш" - лесна работа, но ако си говорим за сериозно боравене с езика...много бач. И разбира се, в езикова среда е най-лесно.

# 12
  • Мнения: 2 229
Филми, филми и пак филми.  Ако нямаш възможност да си в страна където говорят английски с филмите най-много се научава. Ако не разбираш още всичко само като слушаш, си пусни субтитри на английски и така е много по-лесно и постепенно научаваш много нови неща. Peace

# 13
  • Мнения: 1 100
Уча английски от предучилищна. Сега съм 9 клас. Не бих казала, че го знам перфектно. Но ми харесва и ако реша, че искам да го науча добре - лесно ще го науча. Отдава ми се. Знам по-малко думи на английски, отколкото на немски / немския го уча от 2 г, но много сериозно и интензивно/, но въпреки това боравя много свободно и уверено с него. Докато немският ми е скован. Може би защото в чужбина практикувам английския, а за немски не се сещам изобщо.

# 14
  • Мнения: 560
Първо в училище съм учила от 5-ти до 11-ти клас,като 9-ти+10-ти в паралелка с разширено изучаване на английски.Честно да си кажа там не научих много,но пък се положи една добра основа.
След това ходих на един страхотен курс-3 нива от 2 или 3 седмици,по 6 дни в седмицата от 8,30 до 13,30.Един вид се едно си на училище,обаче зубкаш само английски.
След това работих 6 години в хотел,в който идваха само чужденци и това беше най-добрата школа.През това време изчетох около 5-6 книги на английски.
Също много ми помогна чаткането с чужденци.Първата една години след като си взех компютър,влизах само в Яхо месинджър и си пишех само с американци и англичани.

Общи условия

Активация на акаунт