Кои са вашите трикове и съвети за ефективно пролетно почистване на кухнята?

  • 3 983
  • 145
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Време е за втория етап от нашата пролетна кампания "С грижа за твоя дом". През следващите пет дни ще се радваме да споделите с нас всичко, свързано с добрата организация и чистота в кухнята.

А използвайки Cif Power & Shine Kitchen и неговата най-иновативна Cleanboost технология, можете безопасно да премахнете дори най-упоритите замърсявания в дома си.



Включете се играта, като отговорите на поне един от нашите въпроси и предизвикателства.

Кои уреди и кухненски площи са най-предизвикателни за почистване?
⚪ Споделете своите хитринки и трикове за ефективно почистване на кухнята.
⚪ Покажете ни снимка на вашата кухня след основно почистване.
⚪ Разкажете ни как организирате и подреждате кухненските си шкафове – как съхранявате своите прибори, храни и подправки или малки електроуреди.


На 18 април ще изтеглим 5 късметлии, които ще спечелят продуктов комплект за пълна грижа за дома.

Моля, запознайте се с Общите условия на играта ТУК.

Последна редакция: вт, 11 апр 2023, 12:50 от Жaклин

# 1
  • Мнения: 39 309
Най- голямо предизивкателство за мен са почистването на фурната и аспиратора.
Моят "хак" е да ги чистя често, за да е по- леко и бързо.
Малките електроуреди (пасатор, миксер за кафе и други подобни) са подредени в кутия. Подправките държа в пакетчетата си, а те също са подредени в пластмасови кутии.

# 2
  • софия
  • Мнения: 25 448
⚪ Най-предизвикателните площи в кухнята за почистване са тези около котлона и фурната.
⚪ Почиствам веднага след като се нацапа, използвам съответен препарат за ефективно премахване на замърсяването.
⚪ Опитвам се да организирам шкафовете с отделни рафтове и кутии, в които прибирам.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 9 706
Кои уреди и кухненски площи са най-предизвикателни за почистване? - фурната на печката и високите шкафове
⚪ Споделете своите хитринки и трикове за ефективно почистване на кухнята. -  разтварям таблетка за съдомиална във вода, с този разтвор пръскам, оставям да постои и после обирам с кърпа. Напръсканото от готвенето изчезва.
⚪ Покажете ни снимка на вашата кухня след основно почистване....
⚪ Разкажете ни как организирате и подреждате кухненските си шкафове – как съхранявате своите прибори, храни и подправки или малки електроуреди. - имам много шкафове, всичко е прибрано в тях. На плота имам кафемашина, микровълнова, тостер и кана за топла вода.Подправките са в шкаф в малки бурканчета. Имам и стойка за подправки, но е само с 6 бурканчета (подарък ми е), абсолютно недостатъчни.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 120
Най-трудна за почистване ми е иноксовата готварска печка - голяма грешка и глупост, но и не се информирах преди да купя. Сякаш и от капка вода остава видимо петно. Отделно че и с ненужен вентилатор с решетка отгоре и препаратът за почистване се стича върху вентилатора по законите на гравитацията 🙃
Крайно компромисно почиствам там с пяна за фурни, макар и на самата пяна да пише да не се ползва конкретно за тази цел.
С нетърпение чакам да се развали, но освен непрактична е и упорита.

# 5
  • Мнения: 796
Най-голямо предизвикателство за мен е почистването на фурната.

# 6
  • Там...
  • Мнения: 280
Най-предизвикателни за почистване са фурната, котлоните и площта около тях. А най-големият трик е, да се почистват непосредствено след използване Simple Smile

# 7
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Най-предизвикателни за почистване в кухнята са абсорбаторът, плотът, фурната. Старая се да ги почиствам веднага, но ако не стане - напръсквам с обезмаслител или препарат и оставям да разгради мазнините.
Шкафовете организирам като се опитвам да подреждам вещите и приборите в кутии.

# 8
  • Мнения: 1 788
Най-предизвикателно за почистване е пространството над печката за готвене, гръбчето. Почиствам го с вълшебна гъба, понякога и с агресивен обезпаслител. Последно имам идея да му сложа прозрачно лепяшо фолио, което да подменя често.

# 9
  • Мнения: 2 127
За мен най- лесно и ефективно е, да почиствам след всяко ползване кухнята, плота, уредите .

# 10
  • Мнения: 4 593
В кухнята най-голямо предизвикателство е фурната, на нея отделям най-много време обикновено.
Нямам някакви по-специални хитринки, просто се старая да почиствам често, всеки ден дори, тъй като кухнята ни е малка и не ми отнема много време. Така не се захабява и наслагва мръсотията и почистването е по-лесно.
Кухненските шкафове с приборите съм ги подредила с органайзер, та всичко си знам къде е. Храните и подправките са в буркани. Малките електроуреди обикновено са на плота, поне тези, които използвам често. Другите са прибрани по шкафовете.

# 11
  • Мнения: 13 542
Най- голямата хитринка е да не занемарявам почистването, а именно фурната и котлоните ми. Почиствам след всяко ползване котлоните, а за печката ползвам парочистачка. Не ползвам за печката никакви препарати. Шкафовете почиствам един път седмично, а съдържанието в тях е разпределено в подходящи за целта поставки и кутии. Кухнята ми е нова и засега е перфектна.

# 12
  • Мнения: 636
Кои уреди и кухненски площи са най-предизвикателни за почистване? - Пералнята ми е трудна за почистване, банята също е най-мъчителна.
⚪ Споделете своите хитринки и трикове за ефективно почистване на кухнята. - Почиствам по-често, за да не се натрупва много. Чистим заедно с мъжа ми, за да си споделим задълженията и да ни е по-леко.
⚪ Покажете ни снимка на вашата кухня след основно почистване.
⚪ Разкажете ни как организирате и подреждате кухненските си шкафове – как съхранявате своите прибори, храни и подправки или малки електроуреди. - съхранявам ги в по-малки кутии, подредени една върху друга. Но обикновено е голям хаос в шкафовете

# 13
  • Мнения: 1 129
Най - трудни за почистване са фурната и котлоните. Аспиратора също. Шкафовете ги подреждам, като във всеки слагам кутии и в тях разпределям нещата.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
⚪ Кои уреди и кухненски площи са най-предизвикателни за почистване? - Готвя често и най-големи усилия ми отнемат котлоните и около тях.
⚪ Споделете своите хитринки и трикове за ефективно почистване на кухнята.- Ползвам много обезмаслител и се опитвам да почиствам непосредствено след готвене, докато замърсяванията са по-пресни
⚪ Разкажете ни как организирате и подреждате кухненските си шкафове – как съхранявате своите прибори, храни и подправки или малки електроуреди. - Кухнята ми е миниатюрна и почти нямам свободен плот. Свела съм до минимум големите уреди, които трябва да стоят на плота, а долните шкафове са изцяло чекмеджета, за да е по-удобно ваденето и подреждането.

Общи условия

Активация на акаунт