Частни училища - информативно-дискусионна тема - 59

  • 43 723
  • 796
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 5 639
Не й трябват проблемни и много отворени клиенти, което важи за всеки бизнес.

# 601
  • Мнения: 180
Не й трябват проблемни и много отворени клиенти, което важи за всеки бизнес.
Съгласна съм. Имат право да си избират както децата, така и родителите по каквито критерии си преценят.
Но беше некоректно да прекарват детето ми през цялата приемна процедура, да ни оставят с погрешното впечатление, че кандидатстваме за класическа паралелка, да ни приемат с много неопределения израз “ точното разпределение по класове ще стане ясно след като родителите преподпишат…” (та да се окажем без да разберем в прогресивен клас). А най-накрая и да се отметнат, като некоректно намесят детето ми като аргумент. Да бяха ме препитали в началото какво мисля за прогресивнотп образование, за предпочитане лична среща, не по телефона. Така поне на детето ми щеше да му бъде спестено преживяването, защото ние вече й бяхме казали, че е приета и това ще бъде новото й училище.

# 602
  • Мнения: 19 296
Не мога да разбера БШ докога ще ги пробутват тези прогресивни паралелки?! Вижда се, че няма голям наплив за тях, но продължават да не се отказват.

# 603
  • Мнения: 5 639
Съжалявам, оставянето на погрешни впечатления може да им е бизнес похват, пък който се навие после, навие.

# 604
  • София
  • Мнения: 2 779
Да им се не знаят и прогресивните паралелки.... Наистина е много тъпо така.  Винаги съм смятала, че ако в такива ситуации нещата са прозрачни и хората предупредени, то училищата ще спечелят много повече, отколкото да мишкуват по този начин.

# 605
  • Мнения: 40 885
Не мога да разбера БШ докога ще ги пробутват тези прогресивни паралелки?! Вижда се, че няма голям наплив за тях, но продължават да не се отказват.

Хм, аз пък си мислех, че има много желаещи... Като чета колко хора критикуват системата как мачкала, формирала по калъп, потискала мисленето, развивала зубрачество, не развивала креативността... А за тяхното съкровище трябвало нещо, което да не пречупва духа му, да не убива креативността му, да подхожда индивидуално към специфичните му таланти и най-важното, задължително да открие такива. Та очаквах да има голям наплив от подобни родители.

# 606
  • София
  • Мнения: 17 281
Явно и директорката на БШ си го е мислила  ама ей на.
Много тъп имейл с отказ, можеше да напишат, че са се спрели ма друг кандидат и местата са запълнени. Голяма тъпотия е сътворила.

# 607
  • Мнения: 5 898
Ами има си кандидати, както се вижда. Които къде чрез заблуда, къде чрез полуизнудване се записват. Някои по-умни се усещат още в първите месеци на ПУК, на други има трябва година-две. Но все пак има и такива, на които си им харесват алабалистиките за "водим се по детето".

Има нещо там в това училище, което не е много ясно, като собственост/управление и съответно, като концепция за развитие. Но сега нямам време, а вече И желание да се ровя. Но, ако училището не носеше планираните приходи, Дончев нямаше да държи нещата така. Та очевидно от заблудените смъкват достатъчно, за да връзват бюджета за пред собственика.

# 608
  • Мнения: 9 687
Всички се възмущаваме от системата, но накрая детето става 7 ми клас и трябва да се справи със системата.

# 609
  • Мнения: 6 550
Подла работа, но може да е за добро.
Аз като се напъвах за канадските иновации с душа, отворена за чудото на прогреса, накрая трябваше сама да си обучавам детето. Joy

# 610
  • Мнения: 135
Ами, права си е директорката на Бг школо. Като се кандидатства някъде, се проучва училището. Не че ги оправдавам от Бг школо, но те си вървят към прогресивни паралелки от доста време. Очевидно си имат и клиенти. Не може да не си ок с този тип образование, да кандидатстваш в училището, че и да им се сърдиш, че  е ти предлагат каквото искаш.  Аз във вегетариански ресторант пържола не търся😁

# 611
  • София
  • Мнения: 17 281
Това би било вярно, ако имаха САМО прогресивни паралелки, или ако кандидатстването за двата вида беше отделно и различно.

# 612
  • Мнения: 38
Ами има си кандидати, както се вижда. Които къде чрез заблуда, къде чрез полуизнудване се записват. Някои по-умни се усещат още в първите месеци на ПУК, на други има трябва година-две. Но все пак има и такива, на които си им харесват алабалистиките за "водим се по детето".

Има нещо там в това училище, което не е много ясно, като собственост/управление и съответно, като концепция за развитие. Но сега нямам време, а вече И желание да се ровя. Но, ако училището не носеше планираните приходи, Дончев нямаше да държи нещата така. Та очевидно от заблудените смъкват достатъчно, за да връзват бюджета за пред собственика.

И ние сме наесен в ПУК, та тъкмо ще видя и ние от кои ще сме - от по-умните или от по-заблудените (има и теоретичен трети вариант, да ни хареса Simple Smile). Живот и здраве, ще мога да направя добър SWOT анализ и на база солидния ни 8-годишен опит в СС.

# 613
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Аз както знаете харесвам БШ, но това странно отношение като изразиш съмнения към Прогресивната система не го разбирам. И аз имам близък пример със зам директорката как грубо се държа с моя близка, която просто търсеше диалог на тема прогресивни. Репликата е дежурна в стил “или ни се доверявате, или нямате място при нас”. А същевременно тристранните отношения родител-дете-учител се прокламират като много важни. А няма как родителят да е напълно пасивен и да поема като бял лист хартия всичко предписано, нали…
Училището има уникални учители, от общо 6 на детето, 5 са почти перфектни. И като база, програма, традиции, дори храна е чудесно. Но има нещо странно в обсесията към прогресивно и натиска родителите да изберат точно това. Има огромно търсене на класически, около мен толкова познати имат интерес, а БШ ги връщат. Кой връща клиентите на добре разработения си бизнес, защото има “по-добра идея”..? Наистина не знам…

# 614
  • Мнения: 1 731
Прогресивните са до четвърти клас, нали?

Доста е неприятно, че в доста училища са на принципа “като не ви харесва, има много други кандидати”. Мисля, че това е най-неприятното качество на частното образование.

Общи условия

Активация на акаунт