Пилешки филенца

  • 15 763
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: Milenika
... и се заливат с прясно мляко, което да ги покрие, но не съм много сигурна.

Milenika, аз почти винаги заливам предварително обаче месата с прясно мляко - стават по-крехки.(това от един китаец го научих) . Но ти говориш май за готвене с прясно мляко....Яяяя изсмучи рецептата от мама Wink

# 16
  • Мнения: 781
Цитат на: Prisila
Пилешко филе със сметана и топено сирене в йенско стъкло на фурна. Супер е.


  newsm10 Точно това щях да предложа - Върхът е!!! Изобщо в ийенското всичко става да сложиш и е много по-за предпочитане от пърженето....Аз често готвя пилешко и го редувам: с топено сирене и гъби; с картофи; с царевица и соев сос; с много подправки и бира/може и картофи/; с кисели краставички, моркови и гъби....и всичко това се задушава в йенската тенджера, накрая отхлупвам да се запече и  eat ..много вкусно! Simple Smile

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Honda
Цитат на: Milenika
... и се заливат с прясно мляко, което да ги покрие, но не съм много сигурна.

Milenika, аз почти винаги заливам предварително обаче месата с прясно мляко - стават по-крехки.(това от един китаец го научих) . Но ти говориш май за готвене с прясно мляко....Яяяя изсмучи рецептата от мама Wink
Ок, но ще те пиша в понеделник. Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: Honda
аз почти винаги заливам предварително обаче месата с прясно мляко - стават по-крехки.(това от един китаец го научих) .

 newsm10
А ако преди това си ги оваляла филенцата в смес от зехтин и подправки, като отлежат и в прясно мляко, смятай, че цена няма това ястие Laughing

# 19
  • Мнения: 1 017
Я и аз да кажа моята измишлъотина:)
Нарязвам пилешките филенца на жулиен и ги кисна около час в кисело мляко(може и повече).
Отцеждам ги и ги подправям със сол, кимион, черен пипер или каквато подправка искам.
После нарязвам лук колкото искам на дебели кръгове и домати пак така и слагам в сгорещено олио да се задушават:)
Това е:)

# 20
  • Мнения: 3 926
Ето нещо и от мен Grinning
ПИЛЕНЦЕТО НА МАМА

1 тарелка филенца
Марината:

2 с.л. зехтин
2 с.л. изцеден лимон
2 с.л. олио
1 ч.л. сол
1 ч.л. червен пипер
1 ч.л. черен пипер
1 ч.л. розмарин
5-6 счукани скилидки чесън

Филетата се нарязват на жулиени, приготвя се маринатата и се овалват в нея. Поставят се в хладилника, като на няколко часа се разбъркват. Колкото повече стоят - толкова по-добре Simple Smile След това се пържат в повече мазнина до леко зачервяване. Може, ако ползвате хубави тефлонови тигани направо да ги опечете почти без мазнина. А за разкош може да им спретнете сос от кисело мляко и лека майонеза.

Да ви е сладко Wink

# 21
  • Мнения: 2 839
Цитат на: Milenika
Сега се сетих. Майка ми е правила няколко пъти свински или пилешки пържоли на фуна, с прясно мляко.

Аз винаги когато пека месо, независимо какво е, го пека с маринатата в която го кисна преди това, а тя е с прясно мляко.
Първо осолявам и слагам подправките, слагам месцата в дълбок съд и заливам на око с вино, прясно мляко, соев сос и малко зехтин. Стават много крехки така месата. После при печенето изсипвам и маринатата в тавата и само доливам малко вода. Слагам фолио и ги оставям да си се топят вътре 20тина минути. После махам фолиото да се позапекат.
Същата марината правя и за месо на скара или барбекю. Пека пържолите без нея естествено  Grinning , но я запазвам. Изпечените пържоли слагам в една йена с маринатата и завъртам за минута в микровълновата да поемат още малко.
Това го научих от готвачката на хотела на свекърва ми. Много крадлива беше, ама как готвеше ...  Twisted Evil

# 22
Вълшебно пиле Laughing
Продукти:
400-500гр бяло пилешко месо
една -две шепи гъби печурки
една чаена чаша прясно мляко
една малка кофичка сметана
топено сирене от най-ефтиното
Сол и всякакви подправки по собствен вкус
Приготвяне:
Пилешките пържолки се нарязват на порцийки осоляват се и се заливат с млякото.
Гъбите нарязвате на филийки
Топеното сирене  и сметанката ги смесвате в една купичка.
Всичко това се реди в иенска тавичка или обикновенна намазана с олио . Първо се сляга пиленцето и се залива с млякото в което се е киснало после се слагат гъбките , а накрая се размазва отгоре соса от топено сирене и сметанка Embarassed  Embarassed
Пече се за около 20-30 минути и става невероятно вкусно за разкош може да сложите и около 50гр бяло вино в тавичката
Сервира се със салата по избор
Много е вкусно гарантирам  Laughing  Laughing  Laughing

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Хонда, питах маман, но става дума за свински пържоли /може пък да става и с пилешки/.
Пържолите се начукват, овалват се със сол, черен пипер и чубрика, постояват така.
После се слагат в тавичка, заливат се с прясно мляко и малко вода. Не се слага мазнина, те си пускат. Покриват се с фолио и се пекът. Същите стават, ако се изпекът в електрическа тенджера, ако имате такава.

# 24
Цитат на: Milenika
Хонда, питах маман, но става дума за свински пържоли /може пък да става и с пилешки/.
Пържолите се начукват, овалват се със сол, черен пипер и чубрика, постояват така.
После се слагат в тавичка, заливат се с прясно мляко и малко вода. Не се слага мазнина, те си пускат. Покриват се с фолио и се пекът. Същите стават, ако се изпекът в електрическа тенджера, ако имате такава.

Благодарско скъпа. Ще го пробвам и този вариянт eat

Общи условия

Активация на акаунт