Обръщат ли се бебетата ви?

  • 1 534
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте
Искам да питам има ли друго шестмесечно бебе, което не се обръща само, освен моето. Вече започвам да се притеснявам, че въпреки всички гимнастики и масажи, юнака не иска да се обръща. Да седи сам също не може, само с прикрепяне. А да лежи по корем - го възприема като мъчение, което трябва да се изтърпи. Какво ще ме посъветвате?
Поздрави на всички бебоци

# 1
  • Мнения: 6 155
Цитат
Какво ще ме посъветвате?


Да не го насилваш да прави каквото и да е!
Моят започна да се преобръща на 8 мес. и сега няма спиране  Confused  За седенето също - Алекс сега е на 10мес. и седи относително стабилно сам. На 6мес. мисля, че е твърде раничко да може да седи само детето без подпиране  Wink

Погледни и тази статия "Двигателно развитие на бебето"

# 2
  • Мнения: 2 040
Цитат на: DariAna
Да седи сам също не може, само с прикрепяне.


Ние сме още малки, както се вижда от лентичката, но вчера попитах лекарката ни от кога се слага бебето да седи и тя ми каза, че чак от 6 месец трябва да я слагам да се учи, не по рано. Така че няма нищо страшно, ще започне!

Успех!

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
зависи какво е било раждането - ако всичко е било ок няма причина за притеснение но ако е като при мен - съэ загуба на тоновете на бебето и не особенно добри показатели когато се роди - тогава е важно да му обърнеш повечко внимание - евентуално да се посъветваш с педито ако трябва да отидете на невролог

# 4
  • Мнения: 1 629
Не сте само вие и при нас е така, с тази разлика че  обича по корем. newsm32

# 5
  • Мнения: 4 414
ако е по-пълничко детето е напълно възможно да си е по-мързеливичко:)
Цитат на: catnadeen
зависи какво е било раждането - ако всичко е било ок няма причина за притеснение но ако е като при мен - съэ загуба на тоновете на бебето и не особенно добри показатели когато се роди - тогава е важно да му обърнеш повечко внимание - евентуално да се посъветваш с педито ако трябва да отидете на невролог

да, също и ако е родено преждевременно или пък не е изплакало веднага или ако майката е имала високо кръвно или прееклампсия по време на бременността, е добре да го види невролог...
с 2 думи, ако  се притесняваш, посетете невролог!
пожелавам ви да сте здравички:)

# 6
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: DariAna
Здравейте
Искам да питам има ли друго шестмесечно бебе, което не се обръща само, освен моето.  въпреки всички гимнастики и масажи, юнака не иска да се обръща. Да седи сам също не може, само с прикрепяне. А да лежи по корем - го възприема като мъчение, което трябва да се изтърпи.

И ние сме така  Grinning !
Хич не се притеснявай - бебчо най-добре си знае кога е готов за нови "приключения"!

# 7
  • Мнения: 5 241
Йоан сам започна да се обръща.Дори не съм му помагала,оставих го да го направи когато сам пожелае.Сега иска само по корем  Laughing Така че спококойно,тогогато реши тогава  Wink

# 8
  • Мнения: 426
Цитат на: Irena80
Цитат на: DariAna
Да седи сам също не може, само с прикрепяне.


Ние сме още малки, както се вижда от лентичката, но вчера попитах лекарката ни от кога се слага бебето да седи и тя ми каза, че чак от 6 месец трябва да я слагам да се учи, не по рано. Така че няма нищо страшно, ще започне!

Успех!

а какво може да се случи ако го слагам да седи по рано.само така има мир в къщи  jumpuu   jumpuu

# 9
  • Мнения: 229
Когато беше на 5 мес. нашето бебче го водихме  2 седмици на лечебна физкултура в Педиатрията до Военна болница. Беше много кротък и мързелив и не можеше да се обръща, но главната причина беше че си държеше главичката на една страна. За 2 седмици не можех да го позная, стана като въртолет  Stuck Out Tongue Winking Eye . Голям тласък му даде тая гимнастика  #Milti . Упражненията са специални, но като ги научиш може и в къщи да се правят. За съжаление няма как да ти ги обясня тук.
Но както са ти казали другите, просто може по късно да се научи детето, а ако се притесняваш го заведи да го видят -  детски невролози са там. Препоръчвам д-р Томов.
Поздрави

# 10
Значи каката още на 3мес се преобръщаше .А малката днес навършва 8м и още не може  и не иска Просто няма желание >да седи може и като е на пода се сурка по дупе или се навежда токова напред че пада по корем

# 11
  • Мнения: 2 040
Цитат на: bina
Цитат на: Irena80
Цитат на: DariAna
Да седи сам също не може, само с прикрепяне.


Ние сме още малки, както се вижда от лентичката, но вчера попитах лекарката ни от кога се слага бебето да седи и тя ми каза, че чак от 6 месец трябва да я слагам да се учи, не по рано. Така че няма нищо страшно, ще започне!

Успех!

а какво може да се случи ако го слагам да седи по рано.само така има мир в къщи  jumpuu   jumpuu


Аз я слагам по малко на краката ми и тя много обича, а сложа ли на крачетата й играчки веднага се заиграва с тях, в момента в който слабо я наваля да легне и започва рев.

# 12
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Ами то мойто се обьрна в 10тия месец, до скоро само около лявата рьчичка, сега вече и около другата. Започна да седи стабилно пак по това време, но това не означава, според лекарите, че е сьс забавено развитие. Все още не може сам да се изправи до седнало положение, камо ли прав. С проходилката, обаче направо лети, а отскоро се водим за рьчички. Може би ще проходи след годинката, а като гледам има ходещи бебета и на 9мес. Вече спрях да го сравнявам с другите, защото при всяко е различно. То май и дупето му тежи повечко, та затова по- бавно става всичко. Сега сме кьм 12кг!?

# 13
  • Мнения: 967
И аз бях започнала малко да се притеснявам за преобръщането. Също и че не иска да стои по корем и е голямо мъчение. После прочетох, че всяко дете е индивидуално и че може и чак на 10мес да започне да се преобръща го оставих на мира и спрях да настоявам. Един ден (преди около седмица) самичък ме изненада и се превъртя, от тогава го прави с лекота сякъш цял живот е могъл  Simple Smile
Може би е правилен съветът на мамите да се посъветваш с невролог ако е имало проблемно раждане, аз не разбирам. Но ако ли всичко е било наред остави детето да се развива само, не го юркай!  Laughing

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ами и аз се притеснявах, обаче доживях бебе да се обърне самичка. Това в началото на 9 м. Към 9,5 м се обръща сама на където си иска и както си поиска. Изведнъж получи физкултурен порив! Когато му дойде времето, тогава им се приискват разни работи... Малчугани.

Общи условия

Активация на акаунт