С какво ви дразнят свекървите? - 147

  • 36 011
  • 746
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 651
ей този тип  хора не ги разбирам, съсипват отношенията със собствените си деца, ограничават контактите си с тях, защото децата им започват да ги избягват и въпреки това  отказват да направят дребни корекции в държанието си Защото за мен това са дребни корекции-бъди възпитан и не обиждай, дразни и провокирай

# 616
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Напротив, това мислене си е живата реалност. Но не означава, че свеки всичко се позволява, а смисълът е, че връзката е твърде силна и на емоционално ниво. Не може само с логика да се въздейства на мъжа. Същото е и с тъщата, де, поне се надявам като съвсем бъдеща такава.
Виж, ако мъжът лично се почувства обиден или изтормозен - работата е лесна.
Както е вярно и обратното - тя на него няма да се разсърди за много повече неща, отколкото на снаха си. И там емоцията надвива здравия разум.
Айде и ти по свекървенски, "ама снахата ще ни развали емоционалната връзка". Нито е смисъла, нито целта. Целта е свекървата да си промени държанието, а не емоционалните ѝ връзки. Нали сама разбираш разликата?

# 617
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Нормално е да има силна емоционална връзка между майка и син.
Но порасналите вече синове,които са създали свое семейство имат нужда и от лично пространство.А това свекървата често го забравя.
И когато започне да се бърка навсякъде,да дава непоискани съвети,да ходи на гости без предупреждение, създава конфликти и
разваля отношения.
За храната-
Въпрос на елементарно възпитание е да не критикуваш и да не обиждаш домакинята,когато си на гости.
Ястието било безсолно-посоляваш си порцията и толкоз.



# 618
  • Мнения: X
Нормално е да има силна емоционална връзка между майка и син.
Но порасналите вече синове,които са създали свое семейство имат нужда и от лично пространство.А това свекървата често го забравя.
И когато започне да се бърка навсякъде,да дава непоискани съвети,да ходи на гости без предупреждение, създава конфликти и
разваля отношения.
За храната-
Въпрос на елементарно възпитание е да не критикуваш и да не обиждаш домакинята,когато си на гости.
Ястието било безсолно-посоляваш си порцията и толкоз.





Така е. В крайна сметка това не е момче на 5 годинки, а мъж, който вече има съвсем различни потребности. Разбира се, това поведение не е само при свекървите, и при тъщи се среща. Имаме такава близка, вече се чудя ще се намери ли достоен принц за щерката, или ще живее с майка си до 40-50.


Нямам никакво желание да развалям каквато и да е връзка между майка и син, между баща и син и подобни. Просто искам тактичност и да няма желание за намеса. В това отношение свекър ми е железен, човека се държи радушно и искрено, ако са у нас винаги благодари за гощавката, кусур не е намерил до момента (поне не е споделил), радва се като се видим и ако иска да ни каже нещо, прави го еднократно. Казва, моето мнение е еди си какво, но вие си знаете. И не повтаря. Де да можеше и свекървата така…

# 619
  • София
  • Мнения: 19 242
Айде и ти по свекървенски, "ама снахата ще ни развали емоционалната връзка". Нито е смисъла, нито целта. Целта е свекървата да си промени държанието, а не емоционалните ѝ връзки. Нали сама разбираш разликата?
Къде точно прочете, че снахата ще я развали, че и хорът поде след теб? Казвам, че обикновено връзката я има, независимо дали при мъжа или жената и че рационалните аргументи не действат както трябва. Казано по-просто - "мама си е мама". Което особено си личи при наличието на 2 майки - свеки и тъща.
Държанието към близък човек от какво се определя, ако не от емоциите? С ПМС в Държавен вестник?

# 620
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Айде и ти по свекървенски, "ама снахата ще ни развали емоционалната връзка". Нито е смисъла, нито целта. Целта е свекървата да си промени държанието, а не емоционалните ѝ връзки. Нали сама разбираш разликата?
Къде точно прочете, че снахата ще я развали, че и хорът поде след теб? Казвам, че обикновено връзката я има, независимо дали при мъжа или жената и че рационалните аргументи не действат както трябва. Казано по-просто - "мама си е мама". Което особено си личи при наличието на 2 майки - свеки и тъща.
Държанието към близък човек от какво се определя, ако не от емоциите? С ПМС в Държавен вестник?
Държанието към близък човек си остава такова, каквото си е било и преди да е във връзка. Трябва да променя държанието спрямо партньора на близкия си, когато се появи.
И не, за жените не е водещото "мама си е мама". Стократно тук е коментирано, че жените дори мама да не иска да ги откачи от полата си, те сами се откачат. Имат си собствено мнение за собственото си семейство, не позволяват намеса и, ако имат някакви забележки към майките си правят без никакви проблеми. Така, че тази реплика изобщо не е еднаква за жените и мъжете. Като цяло имам предвид, защото изключения винаги има. Обаче не темата за тъщите, а тази за свекървите няма равен брой теми във форума

# 621
  • Мнения: 5 367
Има един момент, когато нещата се обръщат. Ти си силния, ти определяш правилата като отглеждаш дете,  не знам как точно да го кажа, да не е залитане с коментари после, да се разбере, но идва те да ти казват. Те са силните, разбират нещата повече, ти ставаш детето. Това обръщане е болезнено  и не се осъзнава, но е факт.
 Не съм ревла, не казвам  и не товаря,  опитвала съм да намекна, но явно осъзнаваш когато дойдеш на това положение , не става с думи.
 ...
 Просто се нагаждам при условията ,с другите, но това не значи, че като приемам тяхното разбиране , заличавам себе си.
 Че те ,вие , друг, не е съгласен, не приема моето или на неговата майка ,близка, не прави това грешно.
 Като остарееш си повече смирен, като млад си бунтар. Искаш да прекрояваш.  После нищо не искаш. Приемаш.

Боряна, аз те разбрах и ти благодаря за този пост Flowers Hibiscus
Точно в момента преживявам същото, макар и в съвсем друга житейска ситуация. Много си права, докато не го преживееш изобщо не знаеш за какво става въпрос. И тълкуваш чуждите действия погрешно.
И твоето мнение ми беше много полезно, сега разбрах по-добре майка ми и свекърва ми, защото познавам това усещане и желанието да се отдръпнеш. Болезнено е наистина, и тъжно, и хем никой не е виновен, хем боли. Много съм виновна и пред двете Confused

# 622
  • Мнения: 13 762
И ти голям аргумент извади 😃 Коя тема да преобладава в женски форум!
Тогава да вземем да броим кои вицове преобладават и са по-злостни. За тъщите или свекървите?

По повод написаното от Боряна. Права е!
Моя приятелка непрекъснато се караше с майка си. На въпроса ми защо чак толкова, казваше, че просто не може да се примири и приеме тази сякаш нова жена, толкова различна от силната, енергична, помагаща и всичкоможеща предишна майка.

Последна редакция: пт, 02 юни 2023, 18:01 от птица

# 623
  • София
  • Мнения: 19 242
И не, за жените не е водещото "мама си е мама". Стократно тук е коментирано, че жените дори мама да не иска да ги откачи от полата си, те сами се откачат. Имат си собствено мнение за собственото си семейство, не позволяват намеса и, ако имат някакви забележки към майките си правят без никакви проблеми.
Аха, сигурно аз съм измислила поговорката за жената и родата...
Броят на темите има във форума не показва, че свекървите са по-лошите, просто форумът е женски. А жените се дърлят за подробности и коя с какъв тон казала нещо си.
За откачането от мама категорично не съм съгласна, че е преобладаващо при жените. Претенциите са едно, а реалността - друго. Коя ще си признае, че е тип "мамина съм, татина"

Във форумната паралелна вселена изискани дами с подходящите любящи и загрижени когато трябва родители взимат чудесни мъже, обаче отгледани от необразовани, мърляви, досадни родители, особено майки.

Последна редакция: пт, 02 юни 2023, 18:59 от Cuckoo

# 624
  • Мнения: 5 772
И не, за жените не е водещото "мама си е мама". Стократно тук е коментирано, че жените дори мама да не иска да ги откачи от полата си, те сами се откачат. Имат си собствено мнение за собственото си семейство, не позволяват намеса и, ако имат някакви забележки към майките си правят без никакви проблеми.
Аха, сигурно аз съм измислила поговорката за жената и родата...
Броят на темите има във форума не показва, че свекървите са по-лошите, просто форумът е женски. А жените се дърлят за подробности и коя с какъв тон казала нещо си.
За откачането от мама категорично не съм съгласна, че е преобладаващо при жените. Претенциите са едно, а реалността - друго. Коя ще си признае, че е "мамина съм, татина"
Жените се откачат (ако поискат) от мама, мъжете ги откъсват (на когото жената пожелае) от мама.
И все пак и за най-самостоятелната жена свекървата не става родА.

# 625
  • София
  • Мнения: 19 242
И аз съм се карала с майка си, със свеки - не. Точно защото с едната ще си простим повечето неща, с другата - едва ли.
Познавам и жени, които със свекървите си са по-близки отколкото с майките, но са бели врани.

# 626
  • Мнения: 13 762
Че жените сме по-склонни да разкараме мама в името на семейството съм съгласна. Не, защото не сме мамини муни, а защото обичаме ние да имаме последната дума и да командваме в дома си.
То затова са и тези епични борби със свекървите. За всяка казана дума, за всеки поглед накриво, без значение дали истински или привидели ни се 😉

# 627
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Ако младото семейство живее самостоятелно ,кой от двамата ще има последната дума и кой ще командва си е тяхна работа.

# 628
  • Мнения: 392
Здравейте.
Идвам да си сверя часовника.
Майката на моя човек(все още не ми е свекърва, не сме женени официално)  има рожден ден.
Тя обикновено не оценява абсолютно нищо, и на мен ми писна да отделям време и средства, а отсреща да получа “ какво да го правя това?” В онзи случай ставаше дума за картхолдър от естествена кожа ръчна изработка, в любимия ѝ цвят, с гравирани инициали.

Но. Сега става дума за това, че моят годеник я е попитал директно - какво искаш да ти вземем, за да не мрънкаш, че не ти харесва, няма какво да го правиш, и така нататък. При което тя е отговорила - най-добре е да ми дадете пари.
Не знам, за мен това звучи неприемливо, но може би е само за мен така. Може да е нещо нормално, но аз не го приемам като такова.
Моля за вашите мнения. Благодаря ви!

# 629
  • Мнения: 2 577
Нормално е и е най-добрият подарък за възрастен човек.
Жената може да има нужда да си купи сирене и прах за пране, вие и купувате картхолдър. Тя има ли толкова карти?
Дайте и пари в цветен плик + нещо дребно, например хубава кутия бонбони или цвете, или нещо подобно, но да знаете, че би и харесало.
Хем не знаете какво да и вземете и я питате, хем отговорът ви се струва ненормален.
Защо питате тогава, като не искате да приемете и  уважите чуждото желание? Искате отговор, който на вас ще се хареса?
По-добре не питайте тогава, ами подарете каквото на вас се харесва, но не очаквайте другите хора да са във възторг от непотребни вещи.
Ами не става така. Ако искате другия да е доволен и щастлив, постъпете спрямо неговото желание, а не според каквото вие искате.
Това е моето мнение не само за подаръци за свекърви, а по принцип, особено ако хората са си близки и подаръците не са от куртоазия или формални.

Общи условия

Активация на акаунт