За цветовете

  • 1 620
  • 18
  •   1
Отговори
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Искам да ви попитам на каква възраст децата ви знаеха безпогрешно цветовете вече?
Ние сме на фаза рисуване и всякакви флумастри, моливи и т.н., но дъщеря ми все още понякога бърка синъото с лилаво, жълтото с оранжево. другите цветова са ОК. ама тези... Thinking

# 1
ooooh!  ooooh! Май беше на около 3 години като ги целеше безпогрешно (ама не съм 100% сигурна)
Споко Лио ще почне да ги разграничава. То дето се вика ние дърти хора, че понякога имаме спор за някои цветове Laughing

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Доколкото си спомням, беше на 3 годинки и малко.

# 3
  • Мнения: 2 452
На малко повече от две знаеше основните (червен, син, зелен, като през този период редовно бъркаше зелено с червено дори се усъмнихме за далтонизъм Stuck Out Tongue ); сега е на 3г. и почти 4 месеца и знае всички цветове, вкл. "светло" и "тъмно". Обаче искам да кажа, че тя проговори активно по-късно, а докато се е канила явно е натрупвала информация, защото много малко след като проговори започна да познава цветовете, формите и числата. Освен това понякога бърка цветове, които не са съвсем ясни, напр. червено, което бие на оранжево нарича оранжево и т.н.

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
На 2 години, дори малко преди това, но това си е до дете. Гери перфектно познава буквите, но с числата е друга работа...

# 5
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Erica
На 2 години, дори малко преди това, но това си е до дете. Гери перфектно познава буквите, но с числата е друга работа...


Изабела пък е точно обратния случай - познава числата много отдавна и дори може да събира и вади по едно (във вид на игра), обаче буквите ги знае през една и не желае да научи липсващите.

# 6
  • Мнения: 2 807
На година и осем месеца е моят малък-голям мъж, но разпознава безпогрешно само: жълт, розов, червен, син, зелен, и черен.

Твоята симпатяга обаче ми се струва мъничка (ако не се лъжа нямаше 2 1/2 годинки) да разпознава безпогрешно абсолютно всички цветове. БРАВО на нея!!!
Според мен е съвсем нормално да бърка "синъото с лилаво, жълтото с оранжево" - едва ли има дете на такакава възраст, коеот да не го прави...
А и зависи от наситеността им - то за тях и някои от възрастните се бъркат кой цвят е точно Wink

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лио - споко... то на възрастта на Ади има деца дето дума не обелват, ти за бъркането на някакви си цветове говориш Wink, при това не основни...  Blush
В кръга на майтапа е  #Milti горното, макар че съдържа дози истини!
Ами щерката май и тя беше колкото Ади или към 2.5г., когато се справяше с букви, цветове и цифри. Имаме една магическа дъска и зимата на 1999-2000г. по цял ден пишеше по нея. Така се научи. Но на съседката детето, което общо взето в детска градина(1-во в ясла) се отгледа до скоро не познаваше никакъв цвят  Shocked  Shocked  Shocked  и на ягодата казваше яБода  #Crazy . Та такива ми ти деца  Wink .

П.П: и нещо по повод сложните думи:
Щерката знаеше,че баба й при работата си използва уред с много сложно име и след като я попиташ какво работи баба, тя правеше една по-дългичка пауза и горди се провикваше:на хеликоптер  Crazy ...ееееее  #Silly  - ставаше дума само за обикновен микроскоп все пак  Wink !

# 8
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Вики и сега забравя името на жълтото  Rolling Eyes , вика "А това е онзи цвят дето му забравям името"  Grinning . Иначе знае имената на много по-сложни цветове като "пепел от рози"  Wink . Важното е да различава цветовете, а имената им ще научи име време. Аз се притеснявах да не е далтонист  Shocked , защото понякога на жълтия викаше червен, и за това започнахме да играем една игра - подрежда си количките по цветове, е тогава се видя, че просто името бърка а не цвета, защото сортираше правилно колите и делеше червените от жълтите. И реших, че има време ще научи и името.
Успех

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ние на около 3 годинки вече знаехме цветовете, като ги е бъркала понякога, но аз не виждам нищо обезпокоително в това.
По цял ден може да стои и да оцветява картинки и май бая се е тренирала та затова и ги научи.
Аз лично много често викам на розовото оранжево и обратното, нищо, че много добре знам кое какво е просто някаква грешка на езика Confused
Шанка, тоя хеликоптер ме разби Laughing

# 10
  • Мнения: 819
След 3 годишна възраст.

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Елина познава цветовете, но я хващам, че понякога нарочно ги бърка, за да я поправам и...е така разговор да става:)

Баба и и подари една много готина играчка...с кубчета с букви и цифри...да се учи детето...НО на латиница. Та...иди обяснявай сега, че R е буквичката на рибата, a P е на Пепи....пък после обяснявай що на буквичката на Пепи е нарисувана чушка......абе....МАМКА МУ няма ли да направят такава играчка на български, най-обикновенни дървени кубчета са това!!!:)

но пък...всяко зло за добро:) ще свикне и с латинските букви сега ....Simple Smile

с цифрите е по-трудно засега...ама и аз не и давам зор....все пак брои детето.....едно-две-три-пет-осем-тинайсе.....и скача от масата...Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 513
Моите деца (и двете) познаваха цветовете още преди двете години(около 1г.и 10м.). Става въпрос за основните цветове - бял, черен, жълт, зелен, червен, син, розов, оранжев, сив. Научихме ги по колите. Имаме една забавна за нас игра -"Тази кола е моята". В смисъл харесваме си по-хубавите марки коли и назоваваме цвета им. Например "Тази червената е моята". Малката все още бърка тъмно синьо с черно. Но това не е проблем.
Чувала съм, че децата научават цветовете около 3 годинки, но моят опит показва, че това става и по-рано, когато на детето му се обръща внимание за тях. Друг е въпроса, че в момента в детската ясла всеки месец учат по един цвят. А там са деца от 1г.6м.(или по-рано) до 3г.
И все пак всички деца са различни!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 322
Кръщелницата ми ги научи към три години без грешка. Преди това им знаеше имената, но постояно ги бъркаше, а понякога и нарочно го правеше. Майка й се беше притеснила, че е далтонист, даже се консултира с лекар. От там й се изсмяха и казаха, че е малко детенце още, да има търпение...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 5 497
За сега не успявам да науча Детелина на цветовете. Тъкмо реша, че най-после е разбрала разликата между червено и зелено и тя пак вместо червеното ми носи зеленото кубче Sad .

Общи условия

Активация на акаунт