Пиле по китайски

  • 5 012
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 910
Ето и продуктите за пилето по китайски в български вариант:

мариновани пилешки пържоли- около 1кг.300г
моркови-4-5
грах- 1/2 буркан
чушки- 4-5
гъби- 1 буркан
крем супа от гъби- 2 бр.

Морковите, гъбите, чушките и пилето се режат на тънки лентички. Всичко се пържи поотделно в последователност: моркови, гъби, грах, чушки, пиле и се събира на едно място. За целта аз използвам йенска тенджера. ( За пърженето на всички продукти е нужно малко време ).
Прави се соса от крем супата от гъби. За една крем супа сипвам в тенджерата( не йенската, а друга) 400г вода. Крем супата се изсипва в студената вода и се бърка непрекъснато, докато заври и 7-8 мин. след това, докато се сгъсти. Готовият сос се прибавя към изпържените продукти и се разбърква.
Рецептата е много лесна за изпълнение и, което е по-важно много вкусна bowuu.
Това са две снимки на днешното ми пиле по китайски, но без грах, тъй като нямах и забравих да си купя:
http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1922606
http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1922610

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 20:37 от reniuga

# 1
  • Мнения: 987
не се отварят снимките - иска парола

а рецептата ще я пробвам тези дни.   Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 35 811
Ще го пробвам. Мерси.  bouquet
Фенове сме на пилешкото  Hug

# 3
  • Мнения: 2 910
Опитах се да вмъкна изображение, но не ми се получава, затова направих албума публичен. Сега виждат ли се снимките, тъй като аз и преди ги виждах като ги отворя?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Виждат се и вкусно изглежда. Grinning

# 5
  • Мнения: 4 380
Тази рецепта с крем-супа съм я срещала в руски сайтове и дори съм я правила, но не ми хареса.

Би ли казала от къде ти е оригиналната рецепта?

# 6
  • Мнения: 2 910
На тази рецепта ме научи свекървата Grinning преди около 4-5г., която пък е научила от своя колежка.
Аз в сайтове за готварство не влизам, изключение прави този Peace

Мъжа ми например не харесва тази рацепта с моркови, но пък на мен си ми харесва, затова той ги отделя. Всеки има различен вкус и би могъл да отхвърли някой продукт Wink

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И на мен не ми се отварят снимките  Sad

# 8
  • Мнения: 1 546
Ммм, звучи интересно, може да пробваме.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт