Боледуване на децата ни-тема 72

  • 29 420
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 6 907
Вчера мен ме боля гърло, но взех смучещо и ми мина бързо лека,тъпа болка, днес ми е леко дрезгав,паднал гласа ....😵‍💫тя е ок засега.

# 361
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Да се оправят болните.
Моя хубостник пък си ударил онзи ден на площадката пръстите и сега му са сини,леко подути и го болят.
Аз съм болна пък отново.Хрема,гърло и гадна кашлица.Взех си Грипекс,Ефизол и Африн и се надявам до понеделник да мине,а ако не ще се ходи на лекар.

# 362
  • Мнения: 1 255
Нещо за хрема при дете, която не изтича напред, т.н задна хрема?

# 363
  • Мнения: 615
И аз съм в същата чуденка - запушен нос и задна хрема, какво да давам вече. Освен да промивам с физиологичен разтвор, за друго съм изчерпана. Thinking

# 364
  • Мнения: 858
Аз ползвам капки Виброцил, само те имат някакъв ефект при нас. Но и те не са спасение, чакам да мине уж вече 2 седмици. Лекар ни е препоръчвал и Назик кидс, но при нас не действа.

# 365
  • Мнения: 1 229
Инхалации с физиологичен разтвор. Силвър скалер за впръскване, а иначе, ако е бактериален сопол антибиотичните капки успешно го изкарват навън за 2-3 дни.

# 366
  • Мнения: 2 091
Бях чела из форума, че Йалоклийн спрей за нос действал за задна хрема. Така пише и в листовката. Аз не стигнах до него, но пробвайте ако искате. Иначе инхалации, промивки. И за задна хрема също става Хидрастис 15.

# 367
  • Мнения: 4 377
Бях чела някъде, че ксилометазолина и по-съвременните му аналози, дийстват не само като отпушващи, а и в някаква степен потискат риновирусите. Дицата ми последнити пъти не искат виблоцила и капя ксилометазолин, но не знам дали им минава по-бързо. Интересното е, че съм чувала от приятилки да казват, че сопола от нищо не минавал, само от Назик, което си е същото активно вещество.

# 368
  • Мнения: 3 977
Последно ползвах йалоклиин нищо не свърши нито за мен нито за него ..накрая с морска вода и вечер панактив си мина но си трябва време аз правя задни хреми при всяко боледуване явно и детето е предразположено ..

# 369
  • Враца
  • Мнения: 315
За мен хремата си минава еднакво бавно и с капки и без. Не слагам нищо по различно от физиологичен разтвор в носа на децата си. Когато синът ми беше малък един лекар му изписваше всякакви видове капки при всяка хрема и винаги стигахме и до антибиотични, а той беше в яслена възраст и хремата беше почти нон стоп. Сега благодарение на това е с алергичен ринит и  вече над две години всяка сутрин киха, сърби го носа и лигавицата му е леш, та аз не уважавам капките за нос при всеки сопол, а за кортикостероидните съм с особено мнение.

# 370
  • Пловдив
  • Мнения: 1 912
За задна хрема пръскам Стеримар и евентуално инхалация с физиологичен разтвор. Поне при нас не пречи на ежедневието, само понякога прокашля през нощта от стичащите се секрети и това е.
Капки сме капали 1-2 пъти Виброцил. Не съм сигурна, че имаше смисъл и като цяло се зареждам с търпение и чакам да мине.

# 371
  • Мнения: 4 377
Аз капя отпушващи капки вечер, денем не капя. През деня промивам само по много пъти.

# 372
  • Мнения: 2 091
Аз никога не съм слагала ксилометазолин в носа, сега е за първи път (за разлика от аб капки разбира се 😆). Отривин изписа УНГ. Но се уплаших заради ушите. Предпочетох да двйствам с капките и хомеопатимното, за да не се възпалят, понеже ги хванахме много в началото.
Аз май “раздвижих” секрета на малкия, днес изкара една храчка сутринта. Иначе много рядко кашля. Трябва да му видя гърлото, дали има още някакъв секрет. Но съм на тръни все още къде ще му излезе края с ушите.

# 373
  • Мнения: 5 318
Само инхалации и физиологичен разтвор, за да ги изкара навън.

# 374
  • Мнения: 2 091
Може и да не тръгнат секрети напред, а да се изкарват като храчки и да се пресушат също така.

Общи условия

Активация на акаунт