Мюсли

  • 1 632
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 934
Цитат на: chockolina
Ето една рецепта за овесени ядко, която видях във форума на сп. "Моето бебе и аз". Смятам утре да я избпробвам.
2 с. л. овесени ядки

1 настъргана ябълка
1/2 банан
Заливаш с гореща вода, похлупваш с чиния и изчакваш да набъбнат. По този начин можеш да правиш и с други плодове като пак използваш банана за подсладител.


Не остават ли доста твърдички овесените ядки, ако само се попарят?
Аз ги варих и им трябваше доста време, за да се сварят както трябва.... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 934
Цитат на: cheta
Цитат на: sunshine3
Става дума за мюсли с 6 вида ядки. Производител-->Мусли Ланд- Германия
Преписвам състава: пълнозърнеста смес (пшеница, овес, ечемик, ръж, царевица, ориз), стафиди, ленело семе, сусам, слънчогледово семе, лешници.

Я виж дали не пише и "Може да съдържа следи от фъстъци" или нещо подобно.
Струва ми се, че сте малки за такива закуски.



Не, не пише такова нещо!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: sunshine3
Не остават ли доста твърдички овесените ядки, ако само се попарят?

Не знам. Утре ще пробвам и после ще пиша!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Само да кажа, че наистина не омекнаха така овесените ядки и дадох пак попарка... Явно трябва да се варят!

# 19
  • Мнения: 934
Цитат на: chockolina
Само да кажа, че наистина не омекнаха така овесените ядки и дадох пак попарка... Явно трябва да се варят!


Да, аз ги варих повече от 30 мин. Но пък се получи добре и вкусно след добавяне на масло и сиренце Grinning

# 20
  • Мнения: 1 381
ако си купувате от финните овесени чдки не е нужно да ги варите. Попарват се и само и за 20 мин са готови. Дригите овесени пак може да ги попарите, но много дълго трябва да седят и пак не е сигурно. Затова се кипват да поврът поне 10 мин. после ако не са омекнали ги оставете пак да киснат.

# 21
  • Мнения: 3 042
Фините овесени ядки, както и елдата на Фамилия Никола са много подходящи за целта - на опаковката има рецепта и за микровълнова и стават за минута и половина. Плодовете или сиренето прибавяйте после.

Общи условия

Активация на акаунт