За втората ни пенсия

  • 6 585
  • 84
  •   2
Отговори
# 75
# 76
# 77
  • Мнения: 1 506
И моето извлечение дойде преди около две седмици... Във въпросният фонд съм от... 12 години мисля. Нямам някакви големи постъпления по партидата си, заради ниско осигуряване през различни периоди. И при мен са вноските за цялата година +151лв.
Обмислях прехвърляне към НОИ но се спирам заради това, че имам 26 години до пенсиониране (по възраст) и към момента предпочитам, ако нещо се случи с мен парите да се изплатят на детето. Така и 5 лв да имам вътр са си мои а не,, общи,,

# 78
  • Мнения: 1 493
Веве,имате достатъчно време,пък и не се знае,знае ли се....може да се променят нещата към по добро!

# 79
  • Мнения: 1 457
И моето извлечение дойде преди около две седмици... Във въпросният фонд съм от... 12 години мисля. Нямам някакви големи постъпления по партидата си, заради ниско осигуряване през различни периоди. И при мен са вноските за цялата година +151лв.
Обмислях прехвърляне към НОИ но се спирам заради това, че имам 26 години до пенсиониране (по възраст) и към момента предпочитам, ако нещо се случи с мен парите да се изплатят на детето. Така и 5 лв да имам вътр са си мои а не,, общи,,

Това е доста добър резултат. При мен нещата са трагични - цяла година вноски /към 1300 лв/ и в края на годината сумата по партидата е точно с 1 лев повече от началото на годината.. За какво прибират по 4% месечно? Да ми генерират загуби? Веднага пуснах онлайн заявление за прехвърляне в друг фонд. И ако и там нещата се развият по този начин в следващите 1-2 години, директно прехвърлям в НОИ. Нямам желание да плащам заплати на хора, които да "работят" в лъскави офиси и да си клатят цяла година краката..

# 80
  • Мнения: 54 385
В кой фонд се прехвърли, martibb?
Че уж Родина бяха най-стабилни, но и от тях има оплаквания.

Bebe, не бързай, имаш много години пред теб.

# 81
  • Мнения: 1 457
В ЦКБ Сила се прехвърлих. Гледах, гледах резултати на различните фондове и тия ми се видяха приемлив вариант. Дано да няма изненади..

# 82
  • Мнения: 54 385
Имаше много лоши отзиви за него. Той на  някакви групировки беше, с лош имидж.

# 83
  • Мнения: 1 506
Имаше много лоши отзиви за него. Той на  някакви групировки беше, с лош имидж.
Да, наш (Варненски) 3-ри буквен холдинг. Стопанисват доста неща, нямам поглед над нещата с ДПФ.
Много е глупаво с тези фондове, баламосват хората и въртят едни пари безконтролно. На финала загуби... ние си плащаме техните заплати, като гламави.

# 84
  • Мнения: 6
Дами, трябва да се гледа в дългосрочен план. Две години не са нищо. Вижте си ръста на личните партиди преди ковид годината и съответно преди 2022 г., която подобно на 2008 г., са двете най-лоши в историята на портфейлните инвеститори в целия свят, не само в България. Ако преди тези две години нямате подобаваш ръст на личните си финанси сменяйте фонда. Но имате предвид, че през последните 2 години всички фондове са с отрицателна доходност. От началото на тази година нещата започват да се нормализират.

Аз лично мисля, че за хората, които имат повече от 10 години до пенсия, не е добър вариант да се прехвърлят от частен фонд в Нои. Пенсиите от ДОО се изпращат на разходно покривния принцип. Това означава да има повече работещи млади хора, които да подсигуряват необходимата сума за пенсия. В момента осигуровките на всички работещи подсигуряват 50% от необходимата сума за изплащане на пенсии. Останалата сума се дотира от държавата. Докога смятате, че е възможно да продължи това?

Последна редакция: вт, 20 юни 2023, 17:14 от Afinora2

Общи условия

Активация на акаунт