Минимални балове СУ и УНСС 2022 година

  • 5 521
  • 12
  •   2
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. Знаете ли кои са минималните балове за следните специалности:

"Международен туризъм" в УНСС
"Психология" в СУ

Къде може да се намери справка за минималните балове по специалности  за съответните университети?

# 1
  • Мнения: 46 508
Тук открих за СУ: https://bg-mam.ma/p/1462513/45004465
За УНСС и аз се интересувам. Ако някой разполага с тях, нека сподели и за други специалности.

# 2
  • Мнения: 2
Тук открих за СУ: https://bg-mam.ma/p/1462513/45004465
За УНСС и аз се интересувам. Ако някой разполага с тях, нека сподели и за други специалности.

Супер, благодаря много! Дано някой има информация за УНСС....

# 3
  • Мнения: 20
И аз търся за УНСС и по точно "Медии и журналистика", но нищо не намирам.

# 4
  • Мнения: 9
Здравейте, днес правих ДЗИ по математика(профилирана подготовка) и не беше това, което очаквах и не се справих добре, сега като си гледам отговорите и ми се оформя около 4. Обаче проблемът е, че аз бях решила да кандидатствам с тази матура и се подготвях върху нея изцяло 2 години. Та въпроса ми е, че ме приемат ли с този резултат в СУ за учител по математика, като се има предвид, че оценката се умножава с коефициент 3,25 и се взима оценката от дипломата по математика, а тя е 6,00?

# 5
  • Мнения: 20
Здравейте, днес правих ДЗИ по математика(профилирана подготовка) и не беше това, което очаквах и не се справих добре, сега като си гледам отговорите и ми се оформя около 4. Обаче проблемът е, че аз бях решила да кандидатствам с тази матура и се подготвях върху нея изцяло 2 години. Та въпроса ми е, че ме приемат ли с този резултат в СУ за учител по математика, като се има предвид, че оценката се умножава с коефициент 3,25 и се взима оценката от дипломата по математика, а тя е 6,00?
За математиката максимален  бал е 25.5, а минималния за 22г. с който са влезли е 19.38. След завършване има програма за квалификащия за Учител по математика още 3 семестъра. За Педагогика максималния бал е 24, а минималния с който са влезли 22г. е 21.4. За нея ти взимат ДЗИ БЕЛ и минималния за 22г. с който са влезли е 21,4. Прецени по резултатите от ДЗИ-тата какъв бал ще имаш и от двете специалности.

# 6
  • Мнения: 9
Здравейте, днес правих ДЗИ по математика(профилирана подготовка) и не беше това, което очаквах и не се справих добре, сега като си гледам отговорите и ми се оформя около 4. Обаче проблемът е, че аз бях решила да кандидатствам с тази матура и се подготвях върху нея изцяло 2 години. Та въпроса ми е, че ме приемат ли с този резултат в СУ за учител по математика, като се има предвид, че оценката се умножава с коефициент 3,25 и се взима оценката от дипломата по математика, а тя е 6,00?
За математиката максимален  бал е 25.5, а минималния за 22г. с който са влезли е 19.38. След завършване има програма за квалификащия за Учител по математика още 3 семестъра. За Педагогика максималния бал е 24, а минималния с който са влезли 22г. е 21.4. За нея ти взимат ДЗИ БЕЛ и минималния за 22г. с който са влезли е 21,4. Прецени по резултатите от ДЗИ-тата какъв бал ще имаш и от двете специалности.
А за ПУ минималния бал за учител по математика дали го знаете?

# 7
  • Мнения: 8 746
И аз търся за УНСС, но инфо не намирам. Голяма тайна са тези миналогодишни балове.

# 8
  • Мнения: 2 298
Пишете на съответния университет да ви предоставят инфо (за 2022 по специалности) по закона да достъп до обществена информация. Ще ви отговорят.

# 9
  • Мнения: 8
Здравейте!
Искам да попитам дали е възможен прием във Факултета по медии и комуникации, СУ с бал 20,4.
Гледах минималните балове от миналата година и моят бал е много нисък, зависи и от специалността. Но тази година средният успех в държавата също е нисък и би следвало балообразуването също да е по-ниско.
Ако някой има идея, нека я сподели!
И моля не бъдете негативни💖

# 10
  • Мнения: 2 298
Как преценихте, че средния успех в държавата е нисък? Аз не мисля, че има връзка между резултатите на матурите на ниво област/ държава с нивото при баловете за прием. Твърде общо е. За много специалности матурите не са балообразуващи, има приемни изпити, избират най-добрия резултат.
Минималните балове може да паднат от  факта, че изпитите са присъствени, за разлика от миналата година, когато са били онлайн и в този смисъл нереални.

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 21:38 от Люлякова пролет

# 11
  • Мнения: 12
Здравейте! Предварително се извинявам, защото не намерих актуална тема по въпроса. Искам да попитам дали според вас бал 29,46 е достатъчен за прием медицина в СУ от максимален тази година 36. Въпросът ми е за момче! Благодаря предварително!

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте,

някой има ли представа за минималните балове от минали години за МИО в УНСС? Или към тези, които са приети там - с какви оценки Ви приеха?

Общи условия

Активация на акаунт