Студенти в Нидерландия - 17

  • 61 662
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 487
Моето момче ще завърши без да се качи на колело.Simple Smile
Утре последен изпит, в края на юни, зашитата и приключва.
Здравейте! На къде продължава синът Ви? Магистратура? Работа? Остава ли в Нидерландия?

# 61
  • Мнения: 1 262
stella1977, продължава с  магистратура и работа, той  през цялото време си работи по специалността, беше на стаж във фирмата в 11 клас и след като завърши 12 клас започна при тях.
За магистратурата го чакаме да реши до 15.06. ако остане в Нидерландия, може да ползва същата стая в общежитието, което е примамливо:) иначе цялото лято, ще мине в търсенето на квартира.
Надяваме се като приключи с магистратурата да се върне в България:smile:

# 62
  • Мнения: 19
Здравейте, това може да е полезно за търсещите в Грьонинген. Група студенти са създали организацията Bulgarian Society Groningen и "Домакин" - компания, която предлага помощ при търсене на квартира. Това включва ходене на планиран оглед вместо студента, организиране и ходене на оглед от негово име, платформа, където да качат стаята, ако иска да я предложи на друг съгражданин. Слагам линка:
https://domakin.nl/?fbclid=IwAR3VdovIAeZmqZOMR5jJEHmVPpo8OhAZQRs … c49yNc9TKDGVfADCA

# 63
  • Мнения: 1
Здравейте!
Търся стая за студентка в Хага. Много е трудно с намирането на стая или споделен апартамент. Дъщеря ми ще бъде втори курс. Учи в  Университета в Leiden, студентски кампус в Хага. Ако имате опит с това и споделилите с мен ще съм ви благодарна.
Поздрави, Ели!

# 64
  • Мнения: 1 009
Здравейте,
как точно правите проверка в кадасъра за наемодател?
Какво ви показва тя? Какъв размер на депозита е нормален?

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 15:45 от ranimi

# 65
  • Мнения: 1 708
Здравейте,
как точно правите проверка в кадасъра за наемодател?
Какво ви показва тя? Какъв размер на депозита е нормален?


Здравейте,
в първата страница е описано, но ви го пускам и тук.
https://www.kadaster.nl/producten/woning/eigendomsinformatie
отивате на този линк и най-отдолу има един оранжев бутон, след което ви препраща
да напишете адреса, плащате 2,8 евро и ви дава справката.

Относно депозитите един или два наема, зависи от наемодателя.

# 66
  • Мнения: 1 009
Благодаря, Sneji!
нормална практика ли е, след като наемателя и наемодателя се харесат, наемодателя да поиска копие от лична карта, писмо и декларация от родителя за месечните доходи и след това да изпрати подготвения договор на нидерландски за подпис?
Притеснено ми е да изпратя всички тези документи.
Проверила съм в кадастъра, адреса и наемодателя съвпадат, но все пак.

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 08:05 от ranimi

# 67
  • Мнения: 19
Благодаря, Sneji!
нормална практика ли е, след като наемателя и наемодателя се харесат, наемодателя да поиска копие от лична карта, писмо и декларация от родителя за месечните доходи и след това да изпрати подготвения договор на нидерландски за подпис?
Притеснено ми е да изпратя всички тези документи.
Проверила съм в кадастъра, адреса и наемодателя съвпадат, но все пак.

Аз имах същите притеснения миналата година относно личната карта, но в крайна сметка е нормално - данните се вписват в договора.
 А що се отнася до бележката за  доходите, ако разгледате предните теми, ще видите, че е искана и от други родители.
Договорът и при нас беше на холандски.  Дъщеря ми си го преведе през google translate.
Няма нищо притеснително, макар да зная, че докато не отидете на място и не се уверите, няма да Ви е спокойно 😉

# 68
  • Мнения: 141
Здравейте,
Дъщеря ми е приета в WDKA, Ротердам.  Търсиме квартира в pararius и housinganywhere и нищо не става. Или не ни отговарят, или искат документ за месечен доход 6 000 E, или нещо друго, което няма как да стане. Днес неуспешно пробва да наеме общежитие от SSH. За около 2 минути всички стаи изчезнаха т.е. бяха заети. Моля, ако някой търси съквартирантка, или може да помогне с информация за квартира, да ми пише.

# 69
  • Мнения: 80
Здравейте,
Дъщеря ми е приета в WDKA, Ротердам.  Търсиме квартира в pararius и housinganywhere и нищо не става. Или не ни отговарят, или искат документ за месечен доход 6 000 E, или нещо друго, което няма как да стане. Днес неуспешно пробва да наеме общежитие от SSH. За около 2 минути всички стаи изчезнаха т.е. бяха заети. Моля, ако някой търси съквартирантка, или може да помогне с информация за квартира, да ми пише.


Пратила съм съобщение!

# 70
  • Русе
  • Мнения: 761
Здравейте, предварително се извинявам за глупавия въпрос, но не намерих в сайта на НАП какво да поискам- бележката за доходи как се казва- удостоверение, справка или нещо друго ? И пред кого трябва да послужи (тъй като може да се ползва за субсидията за работещи студенти, може би при търсенето на квартира)- Нидерландските власти или друго се вписва?

# 71
  • Мнения: 80
Трябва ви Удостоверение за доходи за съответните години,примерно 2022 и 2021г.Подавате в НАП-Искане за издаване   на документи,като в него вписвате периода и да послужи за"удостоверяване  на доходи пред ДУО РНидерландия"

# 72
  • Русе
  • Мнения: 761
Благодаря Hug

# 73
  • Мнения: 138
Здравейте!Искам да ви попитам един малко глупав въпрос. Ако сте се записали за общежитие и сте го платили, но детето не може да замине, може ли да го прехвърлите на човек който вие си пожелаете.За Хага , университетът за приложни науки става въпрос.

# 74
  • Мнения: 1 708
Здравейте!Искам да ви попитам един малко глупав въпрос. Ако сте се записали за общежитие и сте го платили, но детето не може да замине, може ли да го прехвърлите на човек който вие си пожелаете.За Хага , университетът за приложни науки става въпрос.


Напишете имейл на университета и обяснете казуса. Те трябва да разрешат.

Общи условия

Активация на акаунт