Какви са вашите ритуали за разкрасяване, които ДЕЙСТВАТ.

  • 8 250
  • 69
  •   1
Отговори
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Става дума за маски, масажи за лице тяло, врат, медитации, сексове, храни, магии и тн. Каквото и да е.
Всичко което ви помага да се подмладявате успешно, да сте заредени с енергия.

# 1
  • Мнения: 35 951
"сексовете" не са ли просто секс? надявам се, че не се очаква да го опишем в пози и конкретни действия

хубава храна, добра хигиена, много движение, достатъчно вода

# 2
  • Мнения: 25 568
За някакви вещерски практики ли питаш?
Седиш си една такава – грозна и противна, после провеждаш някакъв ритуал и бам! вече си първа красавица.
Това май само в приказките съм го срещала. Simple Smile
А и там методите са в повечето пъти брутални – пиеш или се къпеш в кръвта на девици, одираш някоя и влизаш в кожата ѝ, някакви такива бяха.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 423
Много ходене пеша /което тази година нещо намаля/ и мазане всяка вечер и сутрин с козметика. Просто не пропускам.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 027
Аз си имам ежедневни ритуали, които спазвам независимо от времето, настроението или нещо друго.
Сутрин - обилно мазане с различни кремове, масла и т.н. После поне 1 ч. ходене пеша. 2 пъти в седмицата тенис и 2 пъти плуване. Вечер - по 30 мин. упражнения или медитация (редувам през ден обичайно и гледам медитацията да съвпада с деня на активен спорт, а упражненията да са в "празен" ден).
Спазваме (цялото семейство) определени хранителни правила и се храним здравословно.
Преди лягане - задължително почистване на лице, тяло, зъби и т.н. и маски (лице, коса - обичайно т.наречените нощни маски ползвам за пестене на време).
Веднъж в месеца - спа - основно наблягам на билкова сауна или на класическа сауна. Целта е изхвърляне на токсините и отделяне на мъртвите клетки.
Пак веднъж в месеца - боядисване, а на 2-3 месеца оформяне на косата.
Веднъж в седмицата - маникюр, педикюр и епилиране - сама си ги правя в домашни условия.
Минимум декоративна и максимум бяла козметика.
Сексовете - редовно. Магията - тази, която идва от излъчването, затова чета много книги, следя културни събития, уча чужди езици на моята "преклонна" възраст и всичко си идва на място. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 19 820
1. Хубав секс
2. Сън минимум 7-8 часа
3. Детокс с джинджифил, червено цвекло, лимон.
4. Зелен чай или друг чай, течности минимум 2 литра на ден.
5. През ден упражнения – коремни преси, клекове, гири за ръце, гърди, гръб.
6. Ходене пеша по 7-8 км през ден.
7. Грижа за кожата на лицето, ръцете сутрин и вечер, никога не пропускам, иначе не мога да заспя като пропусна. Козметиката е според нуждите на моята кожа, нито твърде евтина, нито твърде скъпа. Смятам, че когато са изпълнени горните точки, козметиката е само за свежест и кондиция.
8. Не обичам сладкиши, храня се предимно с риба, месо, ориз. Подбирам винаги какво и по колко ям.
9. Душевен дзен (последно, но не на последно място) – когато вътрешно си на център, това се отразява и на външността.

# 6
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Браво на Фивър и Бейзъл, че успяват да се поддържат яко.

# 7
  • Мнения: 25 568
Ама ако може и доказателства някакви... Например снимки – преди и след.
Че то така, само на доверие... Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 13 027
Кога преди? Не държа да изглеждам на 20 г.
Аз живея в този ритъм от над 2 десетилетия.
Виждали са ме съфорумци, с които общувам в реала. Не твърдя, че съм красавица, нито Мисис Свят. Съвсем нормална жена с 5 деца на 48 и минала достатъчно хормонални терапии, които са си дали отражение. Нямам желание да се показвам и доказвам. Грижа се за собственото си здраве.

# 9
  • Мнения: 15 356
Вода, сутрешна и вечерна рутина в грижата за кожата, спорт, сън, малко въглехидрати- действат ако си постоянен. От едно мазане на  кремче и едно ходене на фитнес в седмицата не очаквам резултати

# 10
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
- Аз превех лимфен масаж на лицето (https://youtu.be/LONbNTnF1OQ) и мисля, че от него наистина ти се повдига кожата. Но се притеснявам, че е възможно ако го правиш постоянно да си развалиш кожата. Такаче съм го спряла за сега.
- Гледам да не пия алкохол, определено се чувствам по-добре без да пия.
- Зъбите си ги избелвам с едни лентички.
- Гледам да ям максимум 2 пъти на ден, много умерено.
- Опитвам се да не пия мляко, от него се подувам. Също и сирене и кашкавали почти не ям. Рядко ям салами и шунки, само ако са ми залипсвали. Кексове и мъфини също не ям.
- Ходя по няколко километра на ден ~10000 крачки, навън.
- За порите ползвам едни кърпички Alpha Ret, Exfoliating peel pads. Мисля че наистина работят.
- Крем ползвам от време на време и то Бочко за бебета.
- И аз съм се побъркала по ждинждифила но не зная дали наистина помага или не. Просто ми харесва вкуса.
- Пия чай от лайка за успокояване.
- Задължително гледам да не се ядосвам или засягам от нищо и нокого.
- Правя пилатес и разтягане 3 пъти в седмицата или когато се сетя ако не излизам на разходка. Не съм се стегнала кой знае колко, но не е зле положението. Ще ми се да тръгна пак на тенис и танци, много ме заежда това.
- Не се пека на слънце, стоя под чадъри.
- Гледам по един оргазъм на ден минимум да имам.
- Опитвам се да не спя по лице или настрани. Тъй като ти се сбръчква лицето и междуцицието.
- Правя си различни маски за лице, тъй като не виждам разлика между маските от салона и тези дето се купуват. Не е препоръчитлно повече от 2 пъти на седмица, такаче не прекалявам.
- Маникюр и педи - веднъж на 3 седмици.
- Коса на месец и половина режа, на 3 изрусявам.
- една приятелка ми продаде колаген за пиене. Пих няколко пъти, не съм забелязала разлика, но и аз не обичам съплементи. Вие пиете ли такова и виждате ли подобрения в кожа/ коса/ хрущялите?
Мисля, че изчерпах рутината си по разкрасяване.

# 11
  • варна
  • Мнения: 674
Освен всичко споменато по- горе аз се виждам освежена след 8 ч сън,но не и прекалено спане.
Кожата ми светва след маска с аспирин,хума,кисело мляко ,ръчен масаж гуа ша,детокс с много вода ,задължително чаша червено вино за сърдечния ритъм( със свекито-тя е на 88год сме редовни),спа релакс и други дребни глезотийки.За съжаление съм далеч от стриктните режими за които чета по- горе,но ви уверявам ,че една лека усмивка прикрива бръчки ,изглеждаш по- младолик и кара и света да ти се усмихва.

# 12
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Би ли дала рецептата на маската с аспирина и какъв и е точно ефекта - хидратира ли?

# 13
  • варна
  • Мнения: 674
Най- банална.В 1- 2 с.л. кисело мляко разтваряш 3-4 аспирина.Отмиваш след 20 минути.Ако щипе отмиваш веднага!Омекотява, изглажда,избелва,стяга порите!Какво по- хубаво от това!

Последна редакция: сб, 27 май 2023, 20:53 от zvezdelina6407

# 14
  • Мнения: 768
Аз си имам ежедневни ритуали, които спазвам независимо от времето, настроението или нещо друго.
Сутрин - обилно мазане с различни кремове, масла и т.н. После поне 1 ч. ходене пеша. 2 пъти в седмицата тенис и 2 пъти плуване. Вечер - по 30 мин. упражнения или медитация (редувам през ден обичайно и гледам медитацията да съвпада с деня на активен спорт, а упражненията да са в "празен" ден).
Спазваме (цялото семейство) определени хранителни правила и се храним здравословно.
Преди лягане - задължително почистване на лице, тяло, зъби и т.н. и маски (лице, коса - обичайно т.наречените нощни маски ползвам за пестене на време).
Веднъж в месеца - спа - основно наблягам на билкова сауна или на класическа сауна. Целта е изхвърляне на токсините и отделяне на мъртвите клетки.
Пак веднъж в месеца - боядисване, а на 2-3 месеца оформяне на косата.
Веднъж в седмицата - маникюр, педикюр и епилиране - сама си ги правя в домашни условия.
Минимум декоративна и максимум бяла козметика.
Сексовете - редовно. Магията - тази, която идва от излъчването, затова чета много книги, следя културни събития, уча чужди езици на моята "преклонна" възраст и всичко си идва на място. Simple Smile

WOW,  такива ежедневни ритуали съчетани с грижата за пет деца?! Искрено възхищение!

# 15
  • София
  • Мнения: 13 027
Тези 5 деца са с големи разлики помежду си. 2 отдавна са самостоятелни, 1 е в тийнейджърска възраст, 1 е целодневно в училище и 1 е още бебе. И баща си имат на разположение, а и децата се включват в разходките, спа-то и спорта, та остава едната лична хигиена и добрата козметика. Не си представяй, че децата изискват да тичам след тях по цял ден.

# 16
  • Мнения: 2 502
Последните няколко години, откакто съм подгонила 50-те, започнах професионални процедури за лице в салона, където ходя по принцип.
Веднъж в месеца маникюр, педикюр, подстригване и боядисване.
Иначе от 16-годишна се мажа  - лице, ръце, тяло. Горе-долу тогава мама ме заведе на козметик и оттогава не съм спирала да ходя.
Пия много чайове - каквито се сетите, неподсладени и леко хладки.
Наскоро казах на една приятелка следното: от километри личи, че не съм на 20г, но когато 20-годишните изглеждат като мен когато станат на 50, да дойдат и да ми се обадят. Опасявам се, че няма да ми се обадят много девойки, като гледам как "живеят"...

# 17
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Марджи, кажи кои са ти най-ефикасните маски и процедури които правиш професионално, моля те?

# 18
  • Мнения: 170
Сега ще ви стане смешно, но през последните няколко месеца спрях да използвам всякакви мазила за лицето. Бях малко като пристрастена, отнемаше ми по един час вечер. То не бяха кремчета, серуми, маски, пилинг, резултат - нула.
 Започнах да си мия лицето само с вода и натурален сапун и да хидратирам кожата с универсален крем Здраве за 2 и 80лв. Еми не съм имала толкова мека и стегната кожа от както бях на 15 Grin

# 19
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Значи ще го пробвам

# 20
  • Мнения: 2 502
По едно време сестра ми се кълнеше в този крем Здраве. Аз съм се мазала малко с него, но не мога да кажа, че е нещо кой знае какво. Иначе съм фен на оризови щуротии в кремовете, в азиатската козметика има доста оризови протеини, техните кремове ми допадат.

# 21
  • Мнения: 3 293
Изпитвам неудобство само като си представя да си измия лицето със сапун. Grinning
Понеже гледам че фокуса на темата е подмладяване, за мен прическата и дрехите правят най- голямата разлика. Една съвременна подстрижка, тениска, дънки и кецове моментално махат години.

# 22
  • Мнения: 14 486
Сега ще ви стане смешно, но през последните няколко месеца спрях да използвам всякакви мазила за лицето. Бях малко като пристрастена, отнемаше ми по един час вечер. То не бяха кремчета, серуми, маски, пилинг, резултат - нула.
 Започнах да си мия лицето само с вода и натурален сапун и да хидратирам кожата с универсален крем Здраве за 2 и 80лв. Еми не съм имала толкова мека и стегната кожа от както бях на 15 Grin

А сутрин пак ли само с крема здраве?

Иначе по темата - за мен има само един ритуал, който наистина действа и това е жената да е влюбена и обичана. На другото му викам поддръжка.

# 23
  • Мнения: 126
Сега ще ви стане смешно, но през последните няколко месеца спрях да използвам всякакви мазила за лицето. Бях малко като пристрастена, отнемаше ми по един час вечер. То не бяха кремчета, серуми, маски, пилинг, резултат - нула.
 Започнах да си мия лицето само с вода и натурален сапун и да хидратирам кожата с универсален крем Здраве за 2 и 80лв. Еми не съм имала толкова мека и стегната кожа от както бях на 15 Grin
С години не съм купувала крем Здраве,той не е ли прекалено гъст за нанасяне на лицето? Може да са го променили като консистенция,помня го доста тежък и труден за размазване,ползвала съм го за децата като бяха бебета  при подсичане.

# 24
  • Мнения: 35 951
има доста видове крем здраве
предполагам, че става дума за този в бялата кутийка, който се води мултифункционален

# 25
  • Мнения: 2 502
има доста видове крем здраве
предполагам, че става дума за този в бялата кутийка, който се води мултифункционален

Да, за белият тръгна думата. Иначе онзи синият си е същата консистенция.

# 26
  • Мнения: 126
има доста видове крем здраве
предполагам, че става дума за този в бялата кутийка, който се води мултифункционален

Да, за белият тръгна думата. Иначе онзи синият си е същата консистенция.
Благодаря,определено ще го взема да го пробвам и аз,може пък да има добър ефект и при мен.

# 27
  • Мнения: 181
mardji1-процедури за изглаждане на бръчки ли?И аз наближавам 50 и  се интересувам за гневна бръчка и на челото...

# 28
  • София
  • Мнения: 38 423
Ми ботокс.

Един мой трик, въпреки че някои хора са против - по това време на годината започвам да слагам автобронзант. Особено на краката.

# 29
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Мен ме мъчи бръсненето на краката. Искам да си махна космите с лазер обаче съм руса…. А за епилация през лятото няма време за чакане.

# 30
  • София
  • Мнения: 38 423
Ами нащракай се следващата есен-зима, на промоция.

# 31
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Ма лазера май не работи с рус косъм…

# 32
  • Мнения: 657
И аз се мажа с какво ли не, но да речем, че го правя само за удоволствие. Това, което ми действа наистина положително е режимът: душ вечер по едно и също време, заспиване по едно и също време, събуждане по едно и също време. Достатъчно сън и по едно хубаво кафе сутрин (само едно на ден). По-малко ядосване за глупости, повече дзен. Убедена съм, че вътрешния мир и спокойствие, съчетани с адекватен режим на работа и почивка се отразяват добре на външния вид. Като взема 5-6 дни отпуска направо светвам.

А по отношение на козметиката: за моята смесена-мазна акнеична кожа със сухи участъци най-добре досега е действал един крем на A-Derma - Phyz-Ac Global. Сви ми порите и матира кожата за нула време. За съжаление ароматът му хич не ми допадна.

# 33
  • Мнения: 2 502
mardji1-процедури за изглаждане на бръчки ли?И аз наближавам 50 и  се интересувам за гневна бръчка и на челото...

Както е казала и Рокстар, само ботокс за гневна бръчка. Аз правя лифтингови процедури, колаген индуктинови терапии, мезоджет терапии и разни такива. През останалато време хидратиращи, анти ейдж процедури. Имам една любима с вит С, правех я веднъж месечно в периода февруари-май.

# 34
  • Мнения: 181
Благодаря,преди да стигна до ботокс исках да видя дали има друг вариант/не обичам игли-доста операции имах... /и затова искам да се консултирам за процедури в София.

# 35
  • София
  • Мнения: 38 423
Може би хайфу?
Виж в темата за процедурите, аз съм много назад по тези теми, тъй като и мен ме е страх.

# 36
  • Мнения: 65
mardji1-процедури за изглаждане на бръчки ли?И аз наближавам 50 и  се интересувам за гневна бръчка и на челото...

Както е казала и Рокстар, само ботокс за гневна бръчка. Аз правя лифтингови процедури, колаген индуктинови терапии, мезоджет терапии и разни такива. През останалато време хидратиращи, анти ейдж процедури. Имам една любима с вит С, правех я веднъж месечно в периода февруари-май.

# 37
  • Мнения: 7 517
За гневна бръчка само ботокс , няма нищо страшно-две убождания и сте готова.

# 38
  • Мнения: 768
За гневна бръчка само ботокс , няма нищо страшно-две убождания и сте готова.

Каква е горе-долу цената?

# 39
  • Мнения: 7 517
За гневна е 250 лева .

# 40
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
А за усмихната има ли отстъпка?Grinning

Тук преди време ми изгориха едни изпъкнали бенки, много съм доволна и мисля направя втора процедура. С ток ги горят. За 100 долара 5-6 може би до към 10 израстъка ми премахнаха.

# 41
  • Мнения: 4 496
Не са бенки най-вероятно, а папиломи.

За гневна бръчка - ако е още "нова", помага масаж с масло от пшеничен зародиш, кайсиево или някое като за суха кожа. С два пръста се изпъва леко кожата около бръчката, намазва се с масло и се масажира бръчката за няколко минути, с лек натиск. Но не очаквайте чудодейно изчезване.

Евтин и ефикасен метод за подобряване на кожата, вкл. при акне и за частично премахване на черни точки е парната баня. Ползвам специален уред, но може и над обикновен съд с вода на печката. Първо се намазва лицето с някакво масло. Стои се няколко минути, после се обтрива хубаво с навлажнена чиста хавлийка или обикновена памучна кърпа. Аз минавам и с вакуум-уред, но и с кърпа пак има ефект. Има ефект и за суха кожа, после попива по-добре крема.

Аз влизам да споделя опит от съвет, прочетен в друа тема- миене на коса само с балсам или маска, без шампоан. Пробвах го. Косата ми е била по-зле само онзи път, когато опитах да я измия с хума.

# 42
  • Мнения: 506
А някоя от вас ползвала ли е т.нар. пачове за бръчки? Има ли ефект? Доволни ли сте?

# 43
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Аз имах едни златни пачове за под очите, но не мога да кажа, че е имало ефект, то и аз нямах бръчки.

# 44
  • Мнения: 1 468
Купих си едни корейски пачове-пълна трагедия. Не знам дали да рискувам и да пробвам с други.

# 45
  • Мнения: 4 496
Моето мнение за корейската козметика е смесено. Не виждам причина за мания по всички корейски маски, кремове и пр. На сходна и по-ниска цена мога да си намеря европейски с по-добро действие.

Иначе ако е само за успокоение на кожата - пакетчета добре охладен чай от лайка вършат чудеса, а при редовно ползване лекичко заглаждат малки бръчици. Не е ясно видимо в началото, но след няколко седмици като се вгледаш им ефект.

# 46
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Ще го пробвам това.
Това с корейската козметика ми е много измислено, понеже не можеш да прочетеш какво има крема, защо трябва изведнъж да започна да го ползвам…?!? Според мен е рекламен трик. Да си преведат съдържанието първо и ще си го купя ако ми допада, но така без да разбирам не искам.

# 47
  • Мнения: 1 468
Тия корейски пачове много ги хвалеха в една друга тема и затова ги взех. В търсене съм на други, не целя бръчки, а освежаване и тъмни кръгове.

# 48
  • София
  • Мнения: 38 423
Аз мацам един серум с кофеин под очите.

# 49
  • Мнения: 506
А има ли такива които са ползвали популярните силиконови пачове за бръчки? Наистина ли са толкова чудодейни?

# 50
  • Мнения: 3 293
Действат да, поне тези които са по- скъпички. Но ефекта отминава когато ги спреш.
По- евтин вариант са тези skin plumping кремове.

# 51
  • Мнения: 18 547
Много хубава тема.
Аз нямам кой знае какви ритуали.
Даже режим нямам твърде стриктен.
Не се мажа с нищо специално.
Крем Здраве лека формула ползвам от години и съм супер доволна.
Имам акнетична кожа,дадох 200лв за кремове и нищо. Затова спрях всичко и сега само крем дневен и ексфолиране три пъти седмично.
И слънцезащитен фдт с висок фактор.
Правя си маски с аспирин и мед,но не съм особено редовна.
Напоследък съм много редовна със спорт и йога -всеки ден по час на колелото и по час йога,а два пъти седмично йога в студио.
Това е над което съм се съсредоточила в момента и се чувствам много добре.
Гледам да не ям почти никакви въглехидрати.
Основно месо и зеленчици, пия всякакви чайове-мента,коприва,зелен чай,джинджифил,най-различни.
Приемам пробиотик редовно.
Добавки за коса,кожа нокти -два пъти годишно.
Маникюр -всеки месец. Педикюр си правя сама. Имам лампа.
Подстригване на три,четири месеца,боя през два месеца.
Маски домашни за коса и всякакви глезотии-от 16 годишна. Мания ми е. Косата ми е много гледана.
Масла редовно,спрейове,балсами,купешки маски,не изправям с преси.
Не цъфти от години.
Гледам да ходя пеша поне три пъти седмично в гората.
Не винаги се получава.
Има още много какво да се желае. Засега е това.

# 52
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Еха, как успяваш да намериш време за всичко това?

Между другото вместо маша за коса, съм започнала да я начупвам с ластик - правя си разни кокчета влажни и после ги пускам и стои по естествено.

# 53
  • Мнения: 3 293
С правилните продукти за коса, уреди и техника косата няма да се увреди при къдрене и изправяне. Косата ми е второто нещо, за което получавам най- много комплименти.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 259
За лицето маска със зелена хума. Подсушава и успокоява опъпчваща се кожа, която не желае да разбере, че на 47 години е време да се спре да пъпчасва ката месец.
Крем за ръце с 15% уреа. Вечер намазана, сутрин кожата е мека и гладка.

# 55
  • Мнения: 18 547
Еха, как успяваш да намериш време за всичко това?

Между другото вместо маша за коса, съм започнала да я начупвам с ластик - правя си разни кокчета влажни и после ги пускам и стои по естествено.

Ако е към мен-не работя и затова имам време в момента.
И аз така си правя косата от години. На 70% мокра коса слагам пяна(италианска Онтева,супер евтина,но е най-добрата за мен) и омотавам на колче и спя така.
Моята коса си е чуплива и така си оформям естествените вълни в косата по-добре. Стои до следващото миене.
Преси много рядко ползвам. Вече не се харесвам с идеално правя коса и си ходя рошава и начупена с пяна.
От над седем години не си изправям и горя косата с преси и маши,само за поводи или ако нещо много ми се прииска права коса или много къдрава.

# 56
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Ще пробвам и твоя метод.

# 57
  • Мнения: 9 847
Движение на чист въздух за младо и тонирано лице. Доказано.

# 58
  • Мнения: 15 356
За хубава кожа при мен помага изключително много спортът. Нищо друго не ми тонизира и избистря така кожата. Но почиствам лицето от слънцезащита в съблекалнята, тренирам без никакъв грим или крем.

# 59
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Едно хубаво спане ми оправя кожата на мен.

# 60
  • Мнения: 358
-Третиноин. Започнах на 20

-Шийт маски, които държа в хладилника и ползвам в дни в които кожата ми изглежда по-изморена.

-K18 за коса. Олаплекс беше нищо в сравнение с това

-Сатенена калъфка, маска за очи и бонет за коса.

- Red light therapy маска

# 61
  • Мнения: 7 517
Може ли линк към red light маската?😘

# 62
  • Мнения: 358
Може ли линк към red light маската?😘

Voyor BM100.

https://amzn.eu/d/5k3D1MU

# 63
  • Мнения: 4 496
В тази жега нямам сили за нищо разкрасително.
tara, може ли да споделиш откъде си купуваш сатенени калъфки? Бях гледала едни, но ми се стори много лигава и неприятна материята, изобщо не беше като мек памук, а с доста полиестер. Купих си ленена, ама още не съм я слагала.

# 64
  • Мнения: 3 293
Купи си плат и дай на някоя шивачка да ти ги направи, поне в България тези услуги не са скъпи.

# 65
  • Мнения: 358
В тази жега нямам сили за нищо разкрасително.
tara, може ли да споделиш откъде си купуваш сатенени калъфки? Бях гледала едни, но ми се стори много лигава и неприятна материята, изобщо не беше като мек памук, а с доста полиестер. Купих си ленена, ама още не съм я слагала.



Препоръчвам тази от истинска коприна. Косата ми изглежда по-гладка, не се заплита толкова както при памучни калъфки. И в български сайтове съм виждала, но цените са високи - ако не ви се поръчва онлайн най-добре намерете плат и поръчайте на шивач

https://www.aliexpress.com/item/1005003338096182.html

Въпреки че и изкуствения сатен е гладък при изпотяване в топлината може да причини раздразнения на кожата затова за мен коприната е по-добра опция.

# 66
  • Мнения: 19 820
За да не се заплита косата, просто спя винаги с високо вдигнато хлабаво кокче на главата. Имам гъста, чуплива и пищна коса. От години това е начина.
Сатенът запарва, само фина памук за калъфка. Ленът ми е груб за бельо. Коприна не съм пробвала, само на шал, но тази хлъзгавост на коприната ме дразни като цяло.

# 67
  • Мнения: 4 496
Истинската сурова коприна никак не е хлъзгава, имах такива шалове.  Ленът зависи как е обработен, този изобщо не е груб на допир, мек е.

# 68
  • Мнения: 176
Тия корейски пачове много ги хвалеха в една друга тема и затова ги взех. В търсене съм на други, не целя бръчки, а освежаване и тъмни кръгове.
Обелките от краставица замразени във фризрера, после налагаш на лицето. Като ги извадя от фризера, чакам 2-3 мин да се отвърнат, защото леденото е много неприятно първоначално.
Помагат за тъмните кръгове и изобшо подобряват вида на кожата. Напоследък ме мързи за тая процедура, а и нямам време и настроение и си личи…

# 69
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Миналата седмица намерих една ютюбърка Imi Bigam Yoga, тя има упражнения за всичко. Правих за горната част на ръцете и после ми се стори, че изглеждаха по- добре. Нейните методи са за за лимфно освобождаване.
Отделно гледам на 3 седмици да ходя на масаж - тайландски най много ми харесва.
Преди ходех и на хиропрактор, но след преместването не съм си намерила нов.
Междувременно гледам да се разтягам колкото мога.
Ям ментолови желирани бонбони - в тях има много колаген и желето като цяло помага на ставите и кожата.

Последна редакция: пт, 21 юли 2023, 22:15 от PriMadonna

Общи условия

Активация на акаунт