Запек, хемороиди. Моля за съвет

  • 790
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 241
Здравейте от около 10,12 дни трудно ходя по голям нужда, първият път се случи на 4 ден и то след прием на круши които ми подействаха много добре. Понеже изхождането беше трудно което е нормално имаше и съвсем леки следи от кръв. Понеже имам хемороиди, това ми се е случвало и друг път, но със вземане на хладки душове след няколко дни съм се оправял и по течна храна, богата на фибри,течности
Този запек продължава и ходя до голяма нужда на 3 ден, онзи ден на 2 рият. Имах и парене отзад което продължава няколко минути, но вече отминава след изхождане. Та отидох при личният който ми е нов и му споделих че това ми се е случвало и друг път и съм се оправял  без кой знае какво, той сега ми каза да си купя едно разхлабително  "Олопег "и да ида понеделника да ме прегледа. Щял да ми бърка отзад с неква тънка тръбичка и да направил оглед за какво се касае всъщност. Аз му казах че това са хемороиди и че и друг път така ми се е получавало при запек и леко кървене но той каза да ида.
Дали е правилно личен да прави такава манипулация във кабинет, и дали е редно там да се прави, знам ли. На някой дали така са му бъркали с такава тръбичка за да се огледа отзад. Тук не говорим за колоноскопия а за тръбичка някаква. Малко ме уплаши

# 1
  • Мнения: 40 887
При колоноскопията се навлиза надълбоко и основно се гледат други работи, докато хемороидите са около сфинктера и няма нужда от толкова сложна апаратура за да се огледат. Тоест и тръбичката става съвсем добре за твоите цели, тя е направена точно за това. И на специализиран преглед при проктолог да отидеш, пак няма да ти прави колоноскопия, а ще огледа само около ануса. Вярно с, по-модерна машина, но все тая.
Отиди си при личния и после той ще ти даде направление за лечение при специалист.

# 2
  • Мнения: 241
При колоноскопията се навлиза надълбоко и основно се гледат други работи, докато хемороидите са около сфинктера и няма нужда от толкова сложна апаратура за да се огледат. Тоест и тръбичката става съвсем добре за твоите цели, тя е направена точно за това. И на специализиран преглед при проктолог да отидеш, пак няма да ти прави колоноскопия, а ще огледа само около ануса. Вярно с, по-модерна машина, но все тая.
Отиди си при личния и после той ще ти даде направление за лечение при специалист.

интересно ми стана защо ще ме преглежда във кабинета. Възможно ли е личен лекар да има такова нещо като тази тръбичка, със която явно ще ме гледа на екран . Странно ми е той да има нещо подобно, не трябва ли специални условия, не знам, на съхранение, дезинфекция.

# 3
  • Мнения: 40 887
При колоноскопията се навлиза надълбоко и основно се гледат други работи, докато хемороидите са около сфинктера и няма нужда от толкова сложна апаратура за да се огледат. Тоест и тръбичката става съвсем добре за твоите цели, тя е направена точно за това. И на специализиран преглед при проктолог да отидеш, пак няма да ти прави колоноскопия, а ще огледа само около ануса. Вярно с, по-модерна машина, но все тая.
Отиди си при личния и после той ще ти даде направление за лечение при специалист.

интересно ми стана защо ще ме преглежда във кабинета. Възможно ли е личен лекар да има такова нещо като тази тръбичка, със която явно ще ме гледа на екран . Странно ми е той да има нещо подобно, не трябва ли специални условия, не знам, на съхранение, дезинфекция.

Точно толкова трябва, колкото и на всеки друг инструмент - например онези клещи, с които ти гледат носа или ушите.
Но ако предпочиташ отиди директно на платен преглед в специализирана клиника и ще те гледат на електронна система - на екран.

Общи условия

Активация на акаунт